|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 13:36:50   
magbi
žene molim jeste li čule za ovu metodu
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 14:07:07   
Medić*
Ja kada bih vam ispricala da je dragi Bog i zena dizanjem vrata spasila zivot mom 5 godisnjem bratu, smijale bi se i nebi vjerovale.
Beogradska bolnica ga je bila otpustila i mi se halalili sa njegovim zivotom. Mama cula za tu staru zenu, par puta otisli i dijete se preporodilo, pocelo jesti, ozivjelo.....Nevjerovatno ali istinito.

Ovo za cupkanje kose tek cujem..

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 14:19:02   
salmana
IZVORNA PORUKA: magbi

žene molim jeste li čule za ovu metodu


magbi cula sam, u vrijeme kad sam bila ocajna od hiljaduprve upale srednjeg uha (zbog ogromnog alergijom iziritiranog treceg krajnika za koji se ljepio ali svaki beta-hemolitički streptokok s kojim bi dosla u kontakt) I kad sam pokusavala izbjeci upotrebu 7 antibiotika zaredom pa zagooglala u nadi da cu naci alternativu operaciji.

Tada sam ja naisla na iskustva majki iz Srbije koje su djecu vodile nekom covjeku na periferiji Beograda, a koliko sam shvatila mehanizam tog zahvata je bio da se pocupa na tjemenu pramen kose na mjesti gdje se nalazi taj neki nervni pleksus koji a procedura rezultira atrofiranjem treceg krajnika (prije 10-te godine kada normalno to tkivo atrofira kod djece).

Iskreno bila sam na granici da odem I probam, ali stanje djevojcice me zapravo u tome sprijecilo (zaglavila je na pedijatriji zbog doslovne zloupotrebe antibiotika) I operisana je po hitnom postupku na ORL.

Tako da .... meni nije smijesno, ne krecem sa predrasudama ni u kakvu raspravum, a ako se malo raspitate saznacete da je sva (hiljade godina stara kineska "alternativna" medicina bazirana upravo na poznavanju inerviranih tacaka na organizmu, tacnih lokacija nervnih zavrsetaka I pleksusa, jednako kako iz centralnog nervnog sistema signal putuje prema priferiji, logicno je da moze I obrnuto.

Toliko.

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 16:43:28   
mimi_2in1
Magbu a jesi li siguran da si krajnici? Mi ti imam tako slicne probleme, moja A je popila antibiotka do sad more...al se samo ogradjuju kao premala je da se kaze da su krajnici...kao mala djeca s podlozna virusima..zato pitam. Nama rekose do ja mislim 5 godine da tako moze biti bolesljiva. Njoj ce sad godinu user posted image
Razumijem te iskreno. Evo meni su rekli da je guscija mast bir iladj za probleme sa krajnicima, grlom i bronhitisom, kao daju se male kuglice djetetu da pojede..al ja iskreno nisam nasla jos to da kupim. Ako nadjete mozda mozete probati. Mi smo evo izdurali mjesec i po bez temperature.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 17:11:55   
magbi
kupovali magarece mlijeko,svinjsku,koziju,gusciju o ostalim prirodnim preparatima da ne pricam čak smo i koziju maramicu od loja naručili i stavljali mu,njemu nosic krajnici onda sekret iz nosica ne da mu da dise stalno cistimo sa onim sto izvlaci preko usisivaca iz nosica sekret.iz slovenije nam je prijatelj donio bronhoplumion cepice i njih imamo sve cvijece iz kuce izbacili smokontajuci da nije alergican bas bas vodim brigu o svemu i sa uhom je imao probleme i to bas teskih,pa u martu kako je bio bolestan u bolnici nas ostavljali ja nisam pristala ne mogu zaista jer je on kao beba zavrsio u bolnici bas zbog virusa,moje je da za svoje dijete uradim sve sto mogu i sto postoji na ovom svijetu i danas cujem na poslu o toj metodi a znam da su zene na RR sveznalice ali eto ismijavanje na temu vjerovatno mozda ovi rugajuci komentari su od doktora pa to gledaju sa aspekta medicine pa im smjesno

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
5.9.2014 19:20:10   
minja_

Meni logika kaze da je povlacenjem koze vlasista od misica poglavine teoretski moguce izvrsiti dekompresiju nekog zivca ispod, koji povrati svoju funkciju i ponovo negdje nekom svojom granom potakne limfnu drenazu oko krajnika i evakuise sav detritus iz njega.
Logicno mi je da je teoretski moguce povlacenjem koze vlasista "ispeglati" poguzvane fascije misica u okolini, odvojiti ih od kosti i dobiti taj karakteristican zvuk.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 5.9.2014 20:41:01 >


_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: lijecenje krajnika cupanjem kose
7.9.2014 9:12:20   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: minja_


Meni logika kaze da je povlacenjem koze vlasista od misica poglavine teoretski moguce izvrsiti dekompresiju nekog zivca ispod, koji povrati svoju funkciju i ponovo negdje nekom svojom granom potakne limfnu drenazu oko krajnika i evakuise sav detritus iz njega.
Logicno mi je da je teoretski moguce povlacenjem koze vlasista "ispeglati" poguzvane fascije misica u okolini, odvojiti ih od kosti i dobiti taj karakteristican zvuk.

krajnici i jesu inervisani moždanim živcem,tako da je moguće.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *