|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Eutanazija
7.2.2010 22:57:06   
Amelaa RR
Unazad par godine sve cesce se govori o ovom nacinu tzv.umiranja. Googlala sam i vidjela da je u par slucajeva bas kod jako bolesnih to bio jedini spas....spas od muka koje su imali u svojoj bolesti. Vas stav o ovome?

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:00:10   
acudesa
NE.
Samo priroda (Bog) treba da ima pravo na oduzimanje života. Ne znam da čovjek ima takvo pravo. Znam bolest, znam patnja, ali kad samo pomislim na taj čin...brrrrrr, ježim se

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:02:51   
veeseelaa
Poslanik, s.a.v.s., rekao: ''Neka niko od vas ne traži smrt ako su ga pogodile životne poteškoće, već neka rekne: 'Allahu moj, produži mi život ako je to bolje za mene, a daj mi smrt ako je ona bolja za mene!' '' (el-Buhari, Muslim).

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:03:29   
Amelaa RR
Slazemm se s tobom acudesa, istog sam misljenja da ipak da ne treba na silu oduzimati zivot koji Bog daje.. I eutanazija je haram, nije dozvoljeno po islamu nikakvo nasilno oduzimanje zivota. Cinjenica da u svijetu sve je vise pristalica eutanazije... Nek im je Bog na pomoci.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:04:05   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Poslanik, s.a.v.s., rekao: ''Neka niko od vas ne traži smrt ako su ga pogodile životne poteškoće, već neka rekne: 'Allahu moj, produži mi život ako je to bolje za mene, a daj mi smrt ako je ona bolja za mene!' '' (el-Buhari, Muslim).


Pametnica moja draga


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:07:00   
veeseelaa
user posted image  kad razmišljam o nečem ovako ozbiljnom prvo odgovor tražim u Kur'anu....

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.2.2010 23:10:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:35:15   
Super dada
Apsolutno sam protiv eutanazije.
Iako je medicina mnogo napredovala cesto se ne moze sa sigurnoscu reci da je kraj i da je potrebno "pomoci" da se zivot zavrsi.
Posebno je to problem sto se onda otvaraju brojne mogucnosti zloupotrebe.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Eutanazija
7.2.2010 23:37:51   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Super dada

Apsolutno sam protiv eutanazije.
Iako je medicina mnogo napredovala cesto se ne moze sa sigurnoscu reci da je kraj i da je potrebno "pomoci" da se zivot zavrsi.
Posebno je to problem sto se onda otvaraju brojne mogucnosti zloupotrebe.


upravo, samo Bog zna kad je kraj

< Poruku je uredio veeseelaa -- 7.2.2010 23:38:14 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Eutanazija
8.2.2010 0:29:58   
Tidzi
PROTIV SAM!!!
Samo dragi Bog ima pravo da uduzme zivot i samo On zna kad je pravo vrijeme, kad je kraj!
Od oceve sestre, unuka je imala tumor na mozgu. Prije 2 godine je umrla, a imala je samo 30 godina. U zadnje dane zivota je imala uzasne, nepodnosljive bolove. Ili, kako se kod nas kaze, imala je tesku smrt. Danima se rastajala od duse. Nikakva sredstva protiv bolova vise nisu pomagala. Njenim roditeljima su predlagali, da to okoncaju putem eutanazije, nekoliko puta. Oni nisu pristali. Toliko se patila, da je njena majka, sjedila kraj nje 24h i samo molila Boga da joj olaksa, da umre, da se vise ne pati, ali na eutanaziju nisu pristajali. Osoblje u bolnici, u Austriji se cudilo sto to nece da prihvate, a dijete im se toliko pati, kao "pa svakako ce umrijeti".

Nisam za to. Bog zna zasto i kakvu nam smrt daje. Nismo svi te srece da samo za tren oka umremo. Nekima od nas je Bog odredio i da se patimo. Pa kako nam On da, neka nam tako i bude.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Eutanazija
8.2.2010 0:30:46   
teacher75
prije par godina gledala sam predivan dirljivi spanski film: Zivot je more, koji na tu temu gleda iz drugog ugla- u pitanju je potpuno paralizovan covjek koji se bori za pravo za svoju eutanaziju. mene je taj film jako dirnuo, zaista ne znam da li sam za ili protiv, jer ko zna kako se covjek osjeca u toj uzasnoj situaciji kada toliko silno zeli smrt jer ne moze da podnese pretezak zivot... preporucujem svima film, u nekim videotekama ga mozete nabaviti, dobio ja oscara prije nekoliko godina, gl. glumac javier bardem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Eutanazija
8.2.2010 9:11:57   
maja78 RR
Ja bi bila za eutanaziju kad bi covjecanstvo bilo normalano i kad se nebi to zloupotrebljavalo i kad bi zaista bilo detaljno uzeto sve u obzir. Na zalost sad je sve izopaceno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Eutanazija
8.2.2010 10:37:18   
misica
Eutanazija je teska povreda Božjega zakona,moralno neprihvatljiva.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Eutanazija
8.2.2010 11:03:20   
dana3
Skoro se desio slucaj da je momak bio u komi cak 20 godina a mislili da je nesvjestan , medjutim, poremetili su mu se centri da nije mogao da reaguje-tek pronalaskom neke spec masine s kojom su pratili rad mozga skontali su da je svejstan.
Cuo je sve  i gledao sta se oko njega desavalo a nije mogao pokazati da vidi i cuje.
Nisam za takav nacin prekida zivota ali to ostavljam na onima o cijem se zivotu radi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Eutanazija
8.2.2010 19:02:13   
tatina maza
DA
zasto bi se covjek patio kad mu ionako nema spasa...zasto produzavati agoniju ....

_____________________________

Karlo 14.03.2004
Tia 21.07.2009
mamini anđeli

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Eutanazija
8.2.2010 19:06:48   
teacher75
prije par godina je u francuskoj bio slucaj neke zene koja se borila za eutanaziju jer je bolovala od nekog neizljecivog tumora ni licu, cini mi se. posto francuski zakon ne podrzava eutanaziju, ona se borila da se zakon promijeni.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tatina maza)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Eutanazija
8.2.2010 20:41:54   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: dana3

Skoro se desio slucaj da je momak bio u komi cak 20 godina a mislili da je nesvjestan , medjutim, poremetili su mu se centri da nije mogao da reaguje-tek pronalaskom neke spec masine s kojom su pratili rad mozga skontali su da je svejstan.
Cuo je sve  i gledao sta se oko njega desavalo a nije mogao pokazati da vidi i cuje.
Nisam za takav nacin prekida zivota ali to ostavljam na onima o cijem se zivotu radi



Da! I mi smo nedavno gledali tu reportazu i sta znaci kad ti jedan doktor postavi dijagnozu. Drugi i ne kontroliraju, samo procitaju i ostaje tako. Nazalost, covijek je izgubio 20 godina vodjen da je u komi, a u stavri je bio potpuno svjestan svega sta se oko njega desava.
Prema tome, nikada se ne zna. Bog daje cuda i nikada ne znas kad ti se moze dogotiti neko cudo i koliko ti Bog u nekim trenutcima moze skratiti ili produziti zivot, na bolje, na gore!


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Eutanazija
8.2.2010 20:53:32   
Leva
Ako neko trpi uzasne bolove zbog metastaza nekog oblika karcinoma onda DA. Kada vidite clana svoje porodice kako se uzasno pati i izbezumljuje od bola, vjerujte mi da bi ucinili sve samo da ga toga postedite...
I jos samo da dodam da takve ljude ne bih osudjivala.

< Poruku je uredio Leva -- 8.2.2010 20:56:28 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Eutanazija
8.2.2010 20:59:17   
škorpija
Ja bi bila za eutanaziju kad bi covjecanstvo bilo normalano i kad se nebi to zloupotrebljavalo i kad bi zaista bilo detaljno uzeto sve u obzir. Na zalost sad je sve izopaceno


slažem se, zakon koji bi podržavao eutanaziju vjerovatno bi se  iskoristili nasljednici da se rješe bogatog člana porodice ili sponzoruše da se rješe 80-godišnjeg muža

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Eutanazija
8.2.2010 21:08:07   
adannn
IZVORNA PORUKA: Leva

Ako neko trpi uzasne bolove zbog metastaza nekog oblika karcinoma onda DA. Kada vidite clana svoje porodice kako se uzasno pati i izbezumljuje od bola, vjerujte mi da bi ucinili sve samo da ga toga postedite...
I jos samo da dodam da takve ljude ne bih osudjivala.

Slažem se u potpunostiuser posted image I kada bih ja sutra bila u toj situaciji isto bih željela,jest da je to vjerski strogo zabranjeno,ali user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Eutanazija
8.2.2010 21:30:20   
mišur
Niti sam za niti protiv, izričito!
Ko nije doživio, ne zna kako je teško gledati nekoga bliskog kako pati i trpi bolove...
A sa druge strane, valjda uvijek u čovjeku postoji do kraja nada da će se stanje popraviti...

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Eutanazija
8.2.2010 22:21:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mišur

Niti sam za niti protiv, izričito!
Ko nije doživio, ne zna kako je teško gledati nekoga bliskog kako pati i trpi bolove...
A sa druge strane, valjda uvijek u čovjeku postoji do kraja nada da će se stanje popraviti...


potpisujem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Eutanazija
18.2.2010 0:48:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Poslanik, s.a.v.s., rekao: ''Neka niko od vas ne traži smrt ako su ga pogodile životne poteškoće, već neka rekne: 'Allahu moj, produži mi život ako je to bolje za mene, a daj mi smrt ako je ona bolja za mene!' '' (el-Buhari, Muslim).

Najljepsi odgovor.Dusa moja vesela.
Naime,zasto se mjesati u ono sto je u rukama naseg Stvoritelja,On nam je dao zivot i samo ga On ima pravo uzeti.
Znam da je jako tesko gledati npr,voljenu osobu kako se pati,a zar dova upucena nasem Gospodaru nije najjace oruzje,bas kao sto je u gore navedenom hadisu receno.Ako je smrt bolja nek nam je Stvoritelj podari.Mi ne znamo sta je za nas bolje,iako nam se u datom momentu to nesto ne svidja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Eutanazija
18.2.2010 0:59:23   
jasmin
Da me ne bi neko pogresno razumio.Dakle,cinjenica je da bas niko ne moze znati da li ce covjek umrijeti,cak i ako je npr.tumor u pitanju.Poznajem dosta slucajeva gdje su ljudi naprosto pored jasnih naznaka skore smrti preko noci ozdravili.Po meni to nije nikakvo milosrdje vec ocito ubistvo,a ko ubije jednog covjeka nepravedno kao da je cijeli svijet pobio.Zato kazem,i kod teskih slucajeva,molite Boga za ozdravljenje ili smrt,pa sta Bog da.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Eutanazija
18.2.2010 1:03:59   
Hanady RR
ne i ne izričito ne.

Uz svjesnot situacije kako neke bolesti znaju moriti čovjeka i kako isti smrt sebi želi u tim trenutcima, ja se u volju Boga nikad mješala nebih. Sve su to ispiti na putu života i za njega i za nas oko njega...ja nebih bila ja kada bih rekla da za bilo koga na ovu temu.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Eutanazija
18.2.2010 8:41:55   
magnolija*
ZA !

Definitvno sam za eutanaziju u slucajevima teskih i neizljecivih bolesti.
Polazim od sebe - (ne dao Bog) da mi se desi, da u blizoj familiji neko tesko oboli i da se danima ili mjesecima pati i Boga moli da se muke sto prije zavrse, ja bih voljela da se skrate muke voljenoj osobi.


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *