|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Treci carski
1.8.2011 9:59:16   
Fantasia
Ne znam da li je mjesto ovoj temi ovdje, ali ako nije molim moderatore da je premjeste.
Stavila sam je ovdje jer zelimo novog clana, zelimo trece dijete user posted image . Naravno, nisam jos trudna, nismo ni pokusavali, nego imamo malu zelju za bebicom.
Posto sam prvo dvoje rodila carskim, razlika izmedju njih dvoje je cetiri godine, interesuje me da li ima neko iskustva sa trecim carskim. Doktor je rekao da se moze roditi i trece, pa cak mozda i cetvrto dijete carskim rezom. Negdje sam citala da jedino priraslice koje se nakupe na rani predstavljaju problem. Ja sam ih ima bas puno na drugom carskom, tako da je i sam carki trajao 45 minuta ( dok su odstranili te priraslice ). Kako li je tek sada user posted image ?
Eto, ako ima ko kakve price, neka se javi user posted image

_____________________________

Moj princ 2004.
Moja princeza 2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Treci carski
1.8.2011 10:47:03   
smajli80
Draga moja pokušaću ti pomoći...

Naime nije riječ o mom ličnom iskustvu,u pitanju je moja rođena sestra.Ona je takođe imala tri carska reza.S tim da je razlika između prva dva 18 mj.
Tad u drugoj trudnoći je imala problema jer je isuviše mala razlika.Kada se porodila drugi put dok.su joj rekli da sad mora napraviti razliku najmanje 5 god.ako želi još rađati.
Tako je i uradila,kad je prošlo 5 god.ostala je trudna i rodila opet CR,operacija je trajala vremenski kao i uvijek s tim da je ovaj put imala spinalnu anesteziju,i kaže da ju je odlično podnjela.
Što se tiče priraslica tiče jesu pravile su joj probleme(imala je bolove)ali kaže da su bili podnošljivi.

Da sam na tvom mjestu odlučila bih se za trudnoću,ali ti opet dobro razmisli i šta god da odlučiš na kraju će biti samo tvoja odluka.
Želim ti sve najbolje-sretnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Fantasia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Treci carski
1.8.2011 11:43:08   
Lejla Ka
Koliko sam ja shvatila ljekare, treći porod na carski nije nikakav bauk. Ali najbitnije je da se sve odvija uz dobar liječnički nadzor. Znači, najprije se konsultuj sa ljekarima, jer svačije je stanje individualno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Treci carski
1.8.2011 14:48:49   
jasmin
Draga moja i ja sam dva puta bila carica,zadnji put prije skoro 3 godine.Nekada ludo zelim bebicu,ali isto tako mislim na svoje zdravlje.Voljela bih da djecak napuni 7 godina,pa da onda probam trece.Sto se tice poroda,ovdje je sasvim normalno imati 5 puta carski rez.S tim da se je plasim usuditi,osim ako bi razmak medju trudnocama bio najmanje 5 godina.Obavezno poslusaj Lejlin savjet i vidi s ljekarom.

< Poruku je uredio jasmin -- 1.8.2011 14:49:27 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Treci carski
1.8.2011 15:17:47   
Fantasia
Hvala vam na brzim odgovorima user posted image .
Svakako sam mislila i ako se odlucim pripremiti na trecu trudnocu ( otici po savjet doktoru, povaditi nalaze, otici kod zubara, smrsati user posted image  ).
Htjela sam vidjeti ima li jos "carica" koje imaju troje, cetvero djece user posted image

_____________________________

Moj princ 2004.
Moja princeza 2008.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Treci carski
11.8.2011 1:45:20   
Šanti
Hej Fantasia, mene ceka ako Bog da treći carski pocetkom 2012. A prethodni porodi,tj. carski su kao i ova tvoja dva 2004 i 2008.
Dosta zavisi i od toga kako su uradjeni prijasnji CR. Ja znam da meni dr nije nista mogla reci za treću trudnoću, uvijek je govorila da će to vidjeti tek kad me otvori. Nakon CR mi je saopstila da nema problema za treću trudnoću, sve je u redu, nema priraslica sto je najvaznije.
Ja se osjecam dobro. Nije sad neka panika oko toga, a i znam zenu sa 3 CR i dosta manjim razmakom između.
sretno

(odgovor članu Fantasia)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *