|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:47:00   
nutellica
ja zaista mislim da je rasprava otisla u nekom pogresnom smjeru!Sve smo toliko puta vec nagovijestile zeni "Idi doktoru zeno" a kao sto leona rece ko zna kakva je situacija tu!Mislim da je osoba dovoljno zrela cim se odlucila da bude majka, i da svojevoljno donosi odluke,glupo je da mi ovjde toliko potenciramo nesto a vidite da se zena vise nije cak ni javila koliko smo je iskritikovale!
To je moje misljenje,lijep pozdrav svima!

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:51:00   
Monaa
mimi_93 ne igraj se s tim. Otkud znas uopste da si trudna ako nisi bila kod doktora? Izostanak menstruacije ne znaci nuzno da si trudna, ne daj Boze moze biti svasta. Jos i sama kazes da nemas ni mucnine, kao da nisi ni trudna. Ne zelim da te prepadam, ali ne bi se smjela tek tako igrati. Isto tako si trebala do 12. sedmice uraditi i nuhalni nabor da znas da je sve ok sa bebicom. Zaista nemam namjeru da te plasim, ali da bi ti bila mirnija mislim da je najbolje da odes dr, i da onda uzivas ostatak trudnoce.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:52:58   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: leona81

misljenja sam da nije zaista potrebno svake 3 sedmice ici na pregled kao sto se radi kod nas kod privatnika, mislim da je ok otici na pocetku, sredini i svakako 8 i 9 mj se treba javiti u drzavnu u kojoj ce se raditi porod i to je dovoljno...ja mislim da sam sigurno do 8 mj isla 10 puta, pa plus 8 i 9 mjesec non stop na UZ pa CTG, zlo mi je vise bilo...



ovdje ako ej sve uredu kod zene ides prvi put kad se utvrdi , drugi put u 10 sedmici da se vidi srce i otkucaji, treci put u 22 sedmici da se provjere organi , i poslednji put u 31 sedmici tako nekako to je to . KAd je sve u redu i ne treba vise

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:01:13   
zeze
Mlada je, mislim da je strah. user posted image

Nego , moj muz ima brojeve od nekoliko dr. Ako te zanima, mogu ti dati i dogovori pregled. Sretno mila, kako god odlucis. Ja sam zaista imala pozitivno iskustvo sa doktorima , zelim i tebi sve najbolje.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:10:03   
Lady26
Citam na drugoj temi, Mimi je pokrivena pa vjerovatno zbog toga jos nije isla dr, jer ne zeli ici kod muskog doktora, mada meni to nije razlog, nisu valjda smao muski doktori u Travniku user posted image , a milion pokrivenih zena zatrudnilo, islo doktoru, rodilo itd...ali eto....
Nadam se da ce biti sve ok, ja vise necu komentarisati....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:13:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: nutellica

ja zaista mislim da je rasprava otisla u nekom pogresnom smjeru!Sve smo toliko puta vec nagovijestile zeni "Idi doktoru zeno" a kao sto leona rece ko zna kakva je situacija tu!Mislim da je osoba dovoljno zrela cim se odlucila da bude majka, i da svojevoljno donosi odluke,glupo je da mi ovjde toliko potenciramo nesto a vidite da se zena vise nije cak ni javila koliko smo je iskritikovale!
To je moje misljenje,lijep pozdrav svima!


i to što kažeš

nego obzirom da svaki mjesec se dešavaju promjene na bebici mislim da nije na odmet mjesečno otići na pregled kod dr-a

prvi put da konstatira trudnoću, da li je sve ok, upućuje se da uradi krvnu sliku, Rh faktor, mjerenje kilaže, pritiska

sljedeći put slušanje srčeka

zatim mjerenje nuhalnog nabora

zatim praćenje razvijanja bebice iz mjeseca u mjesec (bolje se buduća majka osjeća kad joj dr kaže da je sve ok)

zatim praćenje okretanja bebe

pregled cerviksa

plodna voda

ctg

ispade da se ipak mora svaki mjesec ići


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:19:13   
Anoniman
Ja sam svoju prvu bebaru rodila u Travniku. Imam samo rijeci hvale, vec sam pisala prije. Porodio me dr. Haris, na CR. Divan covjek...
Ja ti njega preporucujem.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:23:57   
zeze

IZVORNA PORUKA: Lady26

Citam na drugoj temi, Mimi je pokrivena pa vjerovatno zbog toga jos nije isla dr, jer ne zeli ici kod muskog doktora, mada meni to nije razlog, nisu valjda smao muski doktori u Travniku user posted image , a milion pokrivenih zena zatrudnilo, islo doktoru, rodilo itd...ali eto....
Nadam se da ce biti sve ok, ja vise necu komentarisati....


Ima i zenskih dr. mene je porodila dr. Faika. Zaista jedna jako dobra i fina osoba.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:30:15   
mimi_93
drage moje hvala vam al situacija je takva kakva jest.... svi drugi ocito odlucuju umjesto mene... muzu placem skoro svaku vecer vodi me doktoru... radila sam test za trudnocu pa po tome znam da sam trudna, a ima i jos nekih promjena otprilike imam sve simptome osim mucnine.. i mama je takva bila... a sad sto se svekrve tice...rado bih se ja suprotstavila i rekla da hocu da idem i gotovo... ali opet trebam gledati na to da cu time ja opet izvuci deblji kraj... muz ce se naljutiti i tako mu malo treba a o ostalima da ne govorim.... mozda jest cudno ali eto ipak je tako...vidim mnoge se cude zasto nisam isla doktoru, ajde drage moje razmislite i pokusajte se staviti u moju situaciju... evo npr mnogi od nas ce reci da nikad ne bi ucinile nesto a kad dodju u tu situaciju tacno tako postupe... sto se tice odlaska muskom doktoru, meni je svejedno kod koga cu ici ali opet vidite tu odlucuju drugi umjesto mene.... eh sad pitam vas za porode i te stvari kako i sta jer mislim da mi opet vi mozete dati bolje odgovore nego neko ko to odavno ne prolazi... a doktor haris vise ne radi u bolnici napustio je....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:34:08   
veeseelaa
mimi znam da idem OT al kako može neko odlućivati za tebe?
i što da te muž vodi dr, mislim ako već neće, idi sama
ako je već došlo dotle i ne smiješ mu reći da si išla kod dr, ne moraš mu ni pričati da si bila na pregledu

a svekrva??? hm.... kakav deblji kraj???

Joj Bože, kako se ja iznerviram kad ovakve i sl stvari pročitam

Uzmi život u svoje ruke, da nešto krene po zlu svi će se izmaći a tebi će ostati jedinoj problem

Ne budi dijete


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:34:51   
Monaa
Stvarno mi je zao sto ti je takva situacija, ali mozes li otici dr mimo svekrvinog znanja? Cisto da sebe rasteretis. Kazes da ides negdje a ti fino na pregled.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:36:09   
Lady26
Joj Vesela....zena je lijepo napisala, ocito zivi u takvoj sredini gdje "nema pravo glasa" kao snaha...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:36:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26

Joj Vesela....zena je lijepo napisala, ocito zivi u takvoj sredini gdje "nema pravo glasa" kao snaha...



pa šta sad??? treba joj reći da ima, nije kameno doba user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:37:19   
mimi_93
Mogla bih ali valjda me neke od vas mogu razumjeti kad kazem da e zelim sama kroz to prolaziti... sta god da bude zelim da mi muz bude tu uz mene sam da nisam sama...shvatite jako sam mlada i strah me...

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:38:00   
zeze
Jeli zivis u Travniku ili okolini Travnika? Imas li zdravstveno os.? I ako nemas imas li pare za privatni pregled?
Oni ne moraju znati da si bila kod dr. te nece ti uzimati karton. Imas li roditelje, mozes li s mamom otici?

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:40:35   
zeze

IZVORNA PORUKA: mimi_93

Mogla bih ali valjda me neke od vas mogu razumjeti kad kazem da e zelim sama kroz to prolaziti... sta god da bude zelim da mi muz bude tu uz mene sam da nisam sama...shvatite jako sam mlada i strah me...


A sto ne zelis sama? Moj muz nije ni jednom otisao samnom na pregled. Ne sto nije htio, nego sto nije mogao od posla.
Sad da svekrvu vodim, nije mi padalo na pamet.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:40:37   
mimi_93
vesela ja znam koji je vijek sad ali opet ti kazem nisam sama sa muze svi smo u zajednici znaci i on povija glavu kao i ja u milijun stvari..

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:40:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mimi_93

Mogla bih ali valjda me neke od vas mogu razumjeti kad kazem da e zelim sama kroz to prolaziti... sta god da bude zelim da mi muz bude tu uz mene sam da nisam sama...shvatite jako sam mlada i strah me...


pa ja kako vidim ti si sama, ne kužim gdje je on to uz tebe kad te ni na hebeni pregled po tvojoj potražnji ne želi odvesti
ne znam koliko si mlada al da imaš deset godina golemo mi ovo s vašim odnosima.....
mislim nije mi namjera da te ne do Bog provociram i sl al ti želim ukazati na tvoja prava kao insana, za Boga




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:41:26   
salmy
Izvini mimi malo cu biti odvratna

ali kad si se udavala,jesi li pitala "buducu svekrvu" smijes li??? mislim ne kontam te zivota miuser posted image user posted image

Punoljetna jesi....mlada jesi....ali  naiva NISI ....nego fino uzmi stvar u svoje ruke i laganini kod hecimauser posted image
Ti ces se poradjati i ti nosis bebu,a ne sveki i muz....pusti suplju njihovu,cuj ti mlada???'
Jbg kako se udade zeno kad si mlada???
izvini morala sam


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:41:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mimi_93

vesela ja znam koji je vijek sad ali opet ti kazem nisam sama sa muze svi smo u zajednici znaci i on povija glavu kao i ja u milijun stvari..




dobro


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:43:15   
mimi_93
imam osiguranje imam sve moj nisu iz travnika tako da mam ne moze sa mnom....novca imam ali jos uvijek travnik nisam upoznala dovoljno dobro da bih znala gdaje su te privatne ordinacije..

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:43:34   
Lady26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Joj Vesela....zena je lijepo napisala, ocito zivi u takvoj sredini gdje "nema pravo glasa" kao snaha...



pa šta sad??? treba joj reći da ima, nije kameno doba user posted image


Ama otkud ti znas kakvo joj je stanje u kuci??? Jesi cula da vrate zenu roditeljima ako nije po njihovom?
Halo ba, nismo svi isti, ne zivimo svi savremeno!

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:43:35   
chuci
joj Bože dragi

preuzmi odgovornost za sebe, svoje postupke
to što si pokrivena nije prepreka. ako nema žena muslimanka da ti bude dr. onda ti je prioritet žena nemuslimanka na dobrom glasu, ako nema onda muški dr musliman, a ako nema ni takav onda muški dr nemusliman na dobrom glasu.
imaš odgovornost prema sebi, svom tijelu, prema djetetu koje raste. nije ti jedina odgovornost u životu biti dobra snaha i supruga.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:44:35   
Volim Te!
Jutro zene...Ja cu reci da je Vesela u pravu ako bude stani pani svi ce skretat sa teme i pravit se da nije njihova krivica a ona ludit i plakat,jako mi je zao sto je tako.Mimi ja cu ti samo dat savet da popricas sa muzem,da ga malo edukujes zasto se ide doktoru itd,i isto tako ne mislim nego znam da stvar nije verske prirode nego "svekrvine" u redu je da je postujes i sve to al popricaj sa muzem sta ces ti ako eto nikako ne odes i kad se porodis vidis sta si uradila?Ja razumijem svakog jer se u svaciju situaciju postavim a isto tako se nadam da ti muz ima bar malo zdravog razuma pa da te uzme za ruku i doktoru,svekrvu ipak ne bi komentarisala i mnogo mnogo mi je zao tebe user posted image user posted image

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 10:44:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...


E bravo animagical,tako sam nesto i ja pomislila...
ostalo nije vrijedno komentara,kazu da je neznanje najgore :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *