|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
11.9.2010 19:45:52   
MammaB
drage mame i tate, imam jedno pitanje za vas. sta mislite o kaficu iskljucivo prilagodjenom djeci i roditeljima na lokaciji Ilidza/Sarajevo?
Pisite mi komentare, imam super ideju, ako je realizujem, naravno uz vasu pomoc, svi cemo biti sretnij i ispunjeniji user posted image .

hvala unaprijed. MammaB

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.9.2010 20:05:33 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
11.9.2010 19:58:14   
M kao Mama
Mama B malo sam zatečena ovim postom, budući da kafe i druženja članova RR-a sa djecom, su kod naš više dobra navika,

ako ne želiš ovako javno konkretizovati o čemu se radi, molim te da to što želiš predočiš našoj administratorici na pp

LP

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.9.2010 20:07:41 >

(odgovor članu MammaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
11.9.2010 20:05:03   
Visnja RR
ne znam jesam li ja dobro shvatila ali je u pitanju nesto sto tek treba da zazivi... moze malo vise detalja!...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.9.2010 20:06:07 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
13.9.2010 22:31:31   
acudesa
evo mog prijedloga: da su ti stolovi oko neke male igraonice..da svi vide svoje dijeteuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
14.9.2010 15:54:31   
lila25
to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
14.9.2010 18:34:09   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: lila25

to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...


to je jedan od razloga zbog kojih ce taj kafic propasti... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
14.9.2010 22:00:12   
Dida79
Upravu si Visnja ja cim vidim ovaj znak
user posted image

odma se dam u user posted image user posted image sa tog mjesta

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
14.9.2010 22:16:33   
Visnja RR
dida ja sam evo vise od 2 mjeseca nepusac al znam koliko pusacu znacu cigareta... zato kafic bez cigara je osudjen na propast u startu... nek nabavi dobar precistac vazduha user posted image  

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
14.9.2010 22:18:48   
Dida79
Opaaaaa Visnja cestitam user posted image user posted image user posted image
Imas stvarno celicno Ne ja bi pala vec prvi dan user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
5.10.2010 15:33:25   
MammaB
eh, drage moje mame, evo javljam se, doduse pokasno,ali bili smo svi bolesni:( dobrih sedam dana, pa  e onda posla nakupilo, i tako.... Ma nije da necu javno da konkretizujem, nego nemam jos nista opipljivo :) osim dobre volje i ideje, naravno nesto kapitala, ne bih bas tako masti pustala na volju da nemam materijala :)
To bi bilo bas prilagodjeno djeci i roditeljima, sto podarzumijeva, nema pusenja:), s tim sto bi se samo jedna dio ostavio koji ne remeti ostale gdje bi djeca bila, tj. stolovi bi bili za roditelje uz velike portale sa dobrom ventilacijom.... znam da je jos kultura pusenja kod nas na zavidnom nivou... sta cemo treba gledati ugoditi svima, ali ne na ustrb djece.... svaki kut u tom kaficu bi bio posvecen djeci, ali  od najmanjeg uzrasta recimo nekih 8-9 mjesci pa do nekih 9-10 godina, gdje bi starija djeca takodje nasla zabavu. naravno da bi i drugi mogli dolaziti, zasto ne, to bi bila kao mala kucica, koja odise toplinom i privlaci sve ljude koji se zele osjetiti opusteno i udobno tu.... nadam se realizaciji ovog projekta na proljece, gjde ima i velika lijepa basta gdje bi bilo stolova za roditelje, ali i ljulja i pjeska za djecicu. mene iskreno brine lokcija, jer je to preko puta Holywooda ( hotela) u nizu gdje ima jos nekoliko kafica pored i okolo, ne tako blizu, koji su bas samo za "VELIKE", ali moze se to prevazici, jer kazem nisu jedni do drugih. Takodje je prednost, sto je blizu mostic koji vodi direktno na malu i vleiku aleju, pa poslije dugih setnji, ima mjesto da se djeca i roditelji osvjeze i zabave:) eto, to bi bilo nesto konkretnije, samo pitajte dalje i predlazite, zahvlana cu vam biti,a onda RR raja imat ce poseban ugodjaj i naravno popuste za djecije derneke:) pozdrav svima i hvala vam na pomoci!!!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
5.10.2010 15:47:25   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lila25

to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...


to je jedan od razloga zbog kojih ce taj kafic propasti... user posted image


Ja sam pušać ali nikada ne idem sa djecom u restorane ili kafiće gdje je dopušteno pušenje.
Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji drže dijete u krilu i cigaretu u ruci.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 0:54:41   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lila25

to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...


to je jedan od razloga zbog kojih ce taj kafic propasti... user posted image


Ja sam pušać ali nikada ne idem sa djecom u restorane ili kafiće gdje je dopušteno pušenje.
Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji drže dijete u krilu i cigaretu u ruci.


mislim da malo pretjerujes user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 1:02:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lila25

to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...


to je jedan od razloga zbog kojih ce taj kafic propasti... user posted image


Ja sam pušać ali nikada ne idem sa djecom u restorane ili kafiće gdje je dopušteno pušenje.
Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji drže dijete u krilu i cigaretu u ruci.


mislim da malo pretjerujes user posted image

Nisma nikada dijete držala u krilu i pušila cigaretu...no razlog tome je moj strah da se ne oprži najviše.
istina u kući pušim u dnevnom boravku...ali to je porstor u kome su moja dijeca najamnje prisutna, a najviše se zrači.user posted image

A kafići i restorani...
zaista u izboru onoga što nam se nudi i vremenu u kome mogu otići sa njima u restoran ili kafić...većinom smo u mjestima gdje je pušenje dozvoljeno...
nakon obavljene nabavke recimo sjedemo u tržni centar i svi oko nas puše pa i ja sama.

Eto sve i to da ukinemo...nemamo vrijemd a uvijek odemu u igraonicu bez pušenja ili da ih ostavim na čuvanje a ja odem na kafu.

I pored svega toga da to i korigiram koliko je moguće...
šta da radim u slučajevima porslava u restoranima gdje su moja dijac gosti kao i ja...
Npr...udavala se moja seka, starije dijete sam morala da vodim jer mojoj seki njena svadba bez hanadi nije značila potpunu sreću...pušilo haman svih 160 svatova...kako ovo izbeći a da nikoga ne povrijedim.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 9:45:17   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lila25

to je super ideja ali da mogu i drugi doci s tim da se drze pravila kao npr da nema pusenja niti preglasne muzike...jer mi smo sa bebama,djecom definitivno ugrozeni posebno kada je lose vrijeme kao danas pa ne mozemo u setnju a necemo u nase zadimljene kafice...


to je jedan od razloga zbog kojih ce taj kafic propasti... user posted image


Ja sam pušać ali nikada ne idem sa djecom u restorane ili kafiće gdje je dopušteno pušenje.
Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji drže dijete u krilu i cigaretu u ruci.


mislim da malo pretjerujes user posted image

meni to uopšte nije pretjerivanje
govorim kao bivši pušač (prestala zbog neplodnosti, da povećam šansu za zatrudnjenje i da mi dijete ne odrasta u duhankskom dimu)
i svoje dijete želim maksimalno zaštitiit od istog
i definitivno fali mjesta za roditelje sa djecom gdje se ne smije pušiti
ja sad kako je zahladilo ne mogu nigdje sjest sa bebom jer se svugdje puši user posted image a u zadimljene kafiće je nemam namjeru voditi (ja bih izbjegla i svadbu, pa nek se ljuti ko hoće, meni je dijete bitnije)



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 9:51:20   
Hanady RR
vještice...u mom životu svadba moje sestre kojoj sam bila i sestra i mama i tata...meni je bitna kao i dijete moje. nemojte me pogrešno shavtiti ali ja znam da bi moja sekla plakala...ja sam tada bila trudna sa mlađom...imala sam sve razloge da sa opravdanjem ostanem kući....ali ipak nisma željela da ja budem ta koja će joj suze na lice staviti...a plakala bi ona znam sigurno.

ne vodim djecu na svadbe sake sedmice nego jednom godišnje...
Ali kažem ti da kada tvoja beba bude imala aBd 4 godine kao moja ( a ja imam i drugu manju) shavtit ćeš me da u konstalaciji snaga i portora koji nam se nude moći ćeš zaštiti dijete od duhanskog dima uvijek.

e sad ja bih svašta pormejnila, ali ne malo puta bila sma na rođendanu beba i dijece gdje svi puše, na slavama, božićima, bajramima i svi puše, iftarima pa svo nakon toga čekaju da zapale ...pa jedino da djecu konzerviram u kući ili zaista da budem ona koja je primadona pa su moja dijeca va
žnija recimo od ijdece moje zaove koja živi sa svekrom koji puši...pa ja neću nikada otići kod nje da tog dedu vidim niti će moja dijeca ući u tu kuću.

jer poenta moje priče je...nije to ono što ja želim, i znam kako se ja ponašam ali jako je teško dovoditi u red druge ljude oko sebe. Jedva čekam da cigare opet poskupe...tad znam biće toga manje.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 10:14:20   
Skvo RR
Ja cu na ovo odgovoriti sa svog aspekta, a to je kao i uvijek aspekt rentabilnosti...
Kafic za mame i bebe...
Tu ti mogu sjediti djeca (sto moraju do godine)user posted image , Ova grupa od 1-4 ne sjedi nikako..grupa od 5-7 (ova kao i sjedi, ali vrlo kratko), grupa pd 7-10 izbjegava dosadne kafe svojih mama.

Vezano za zabranu pusenja...

Mi cemo imati zakonodavstvo zabrane pusenja po kaficima i drugim objektima, to je cinjenica...To je nesto sto je nametnuto od strane zakonodavca. I kada je nametnuto, nazalost opada posao svim vlasnicima "ugostiteljskih usluga" - to je nazalost cinjenica ..pa imas rjesenja gdje ti zakonodavac kaze ok, nema pusenja, ali ugradi specijalne ventilacijske sisteme, ogradi dio za pusace i slicno...Sve iz razloga da "djelatnost" finansijski manje osjeti opadanje posla. Ovo se odnosi na zatvoreni dio objekta.
Ja sam bila u zemljama gdje je "zabranjeno" pusenje i svi "fumaraju" po bastama.
Sta zelim reci...zamisao je uredu ali nije rentabilna, iz razloga sto svaka igraona ima bolje rjesenje u smislu da se djeca zabavljaju a mame sjede i gledaju...sistem kafica radi gore navedenog jednostavno nije rentabilan.

Ja nikada ne bi usla u taj projekat!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 10:25:13   
vjestica
možda sam se pogrešno izrazila, naravno da ne bih propustila svadbu svoje sestre, ali ne bih dijete vodila u zadimljenu prostoriju, možda kad bude veća i na neko kraće vrijeme u nekim izuzetnim situacijama neću moći to izbjeć, ali sada mi ne pada n pamet voditi je u zadimljene prostorije bilo kafiće bilo kod osoba gdje se puši
gosti kad mi dođu, ako hoće zapaliti, idu na balkon
srećom imam oko sebe razumne ljude, pa se niko nije dosad našalio da zapali pred bebom
one nerazumne sam ionako već davno otjerala od sebe


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 10:27:07   
hanabanana
Ne mislim da pretjerujem.
U mojoj kući nema pušenja. Nikome.
Ako neko radi toga neće doći kod nas - ne mora.
Svako ima pravo izbora.
Puši se na terasi, zimi im podjelim jakne i deke.
Medjutim moji prijatelji vecinom se ponasaju kao i ja - ne puse u stanovima nego isto tako na tarasama.
Ja imam puno pravo da se trujem i pusim, ali nemam pravo da trujem svoju djecu. To je moja logika.

to se tiče vjenčanja i takvih okupljanja, ili odlaska u goste, tu nisam rigorozna niti isključiva. Ne mislim da će se desiti katastrofa ako moja djeca budu dva-tri sata u prostoru gdje se puši.

Ali isto tako nikada nisam sjela i popila kafu u tržnom centru, razlog nije samo to što svi puše, nego pride nema ventilacije s glave, i dim se može sjeći.
Iz tog razloga nikada nisam djecu odvela u igraonicu u Merkatoru.
Položaj joj je takav da sav dim po zakonu fizike putuje prema čošku u kojem se nalazi.

U Sarajevu barem sada ima mjesta gdje nema pušenja. ( ne znam smijem li napisati nazive istih?! )
Ima i restorana koja ako ništa imaju zaista na lijep način odvojene prostore za pušaće i nepušaće.

Ljeti nema problema, ako sjedimo u ljetnoj bašti i ja nekada zapalim u prisustvu djece.

Ja ne pušim ni pred tuđom djecom, baš kao ni pred svojom.

Neki dan sam vidjela ovakvu sliku na izlasku sa Pedijatrijske klinike:
Sjeda otac u auto, majka sjeda iza sa dijetetom od 9 mjeseci, otac otvara prozor, i pali cigaretu......
Da sam ja vozila, a nisam, stigla bih ga i pitala da li je normalan?
Muž mi nije dao!

< Poruku je uredio hanabanana -- 6.10.2010 10:31:06 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
6.10.2010 10:31:26   
vjestica
hanabanana ako nije dozobvojeno po pravilima foruma da javno napišeš mjesta gdje enma pušenja i gdjese može izać sa bebom, ja te molim da mi pošalješ na pp
ja zasad znam za jedno mjesto, a htjela bih da znam gdje još mogu otići sa bebom
opet kažem ja sam bivši pušač, a takvi su najgori


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kafic za djecu i roditelje u Sarajevu!
7.10.2010 15:59:56   
hanabanana
MilkMan
Karuzo
Torte i To
user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *