|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 10:53:21   
assmiras
Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti, ali zaista su kreteni mogli izglasat zakon za sve a ne za jedan dio ljudi.....

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 13:25:55   
mia27
.... svima je odavno jasno da su na vlasti sami lezihljebovici koji ne mare za narod. a sto se tice presude Ustavnog suda, tuzba je isla samo protiv Zakona o placama u institucijama BiH, tako da oni nisu ni mogli izlaziti van okvira tuzbe te mjenjati npr. zakon o radu. tim istim zakonom o radu je regulirano da su uposlenik ima pravo na naknadu place sukladno zakonu, tako da  zakon namece obvezu isplate porodiljskih naknada, a to sto poslodavci u privatnim firmama ne mare za to i oglusuju se...eh, to je opet kriva ova nasa "nevlast".

Zene u drzavnim institucijama, cim nesto saznate, molim javljajte! sad se ceka Odluka Vijeca ministara, nadam se pozitivnoj odluci po nas, a opet svasta covjek od njih moze ocekivati

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 13:27:56   
hanabanana
Zakon kaže da se ima pravo na NAKNADU za platu, a ne pravo na platu.
Po našem uređenju pitanja iz ove problematike su na nivou kantona ( prije toga na nivou eniteta ) i dokle god je tako - ovako će nam biti.

Svaki kanton odluuje na koji e nain tretirati enu na porodiljskom.


< Poruku je uredio hanabanana -- 29.9.2010 13:28:43 >

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 14:11:21   
Enic
Muštuluk ... Zvala ministarstvo Finansija BiH napravili su odluku o isplati naknada porodiljama u Federaciji koju su uputili Vijeću ministara i treba da se isplaćuje od 02. 08 2010 godine, znači dobicemo pare za ova dva mjeseca a ranije isplate jedino tuzbom. Hajde bar nesto da nam isplate.

(odgovor članu DISAMO)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 14:14:29   
Enic
Ako neko jos nesto sazna sto se tice ispale zenama zaposlenim u Institucijama BiH neka javlja pozz

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 14:19:31   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Enic

Muštuluk ... Zvala ministarstvo Finansija BiH napravili su odluku o isplati naknada porodiljama u Federaciji koju su uputili Vijeću ministara i treba da se isplaćuje od 02. 08 2010 godine, znači dobicemo pare za ova dva mjeseca a ranije isplate jedino tuzbom. Hajde bar nesto da nam isplate.

može prevod ?
koje naknade i ko isplaćuje?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 14:21:26   
mia27
jao sto mi dan uljepsa! 

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 16:24:41   
Enic
vjerovatno nisi upucena u situaciju Porodilje koje rade u institucijama BiH bila im je ukinuta plata tokom porodiljskog odsustva sad je to ponovo vraceno tako da ce sve porodilje zaposlene imati punu platu tokom porodiljskog odustva i isplacivat ce im njihov poslodavac

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 20:22:45   
vjestica
nisam upućena zato oi tražim objašnjenje
prije svega na koje se to porodilje odnosi, šta sve spada pod institucije BiH
jel to ide automatski ili se moraš ganjati sa poslodavcem


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 20:24:05   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica

nisam upućena zato oi tražim objašnjenje
prije svega na koje se to porodilje odnosi, šta sve spada pod institucije BiH
jel to ide automatski ili se moraš ganjati sa poslodavcem


mislim da prosvjeta ne spadauser posted image ja se pravo razocarala, vec sam kontala ganjati odmah 2.user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 20:29:07   
vjestica
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

nisam upućena zato oi tražim objašnjenje
prije svega na koje se to porodilje odnosi, šta sve spada pod institucije BiH
jel to ide automatski ili se moraš ganjati sa poslodavcem


mislim da prosvjeta ne spadauser posted image ja se pravo razocarala, vec sam kontala ganjati odmah 2.user posted image


e sad si i mene razočarala user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
29.9.2010 20:33:20   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

nisam upućena zato oi tražim objašnjenje
prije svega na koje se to porodilje odnosi, šta sve spada pod institucije BiH
jel to ide automatski ili se moraš ganjati sa poslodavcem


mislim da prosvjeta ne spadauser posted image ja se pravo razocarala, vec sam kontala ganjati odmah 2.user posted image


e sad si i mene razočarala user posted image


ma mi smo zadnja rupa na svirali vazda bili user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
30.9.2010 14:26:52   
Enic
Odnosi se na zene koje rade u državnim institucijama žeo mi je što se ne odnosi na prosvjetu znam koliko vam znači plata na porodiljskom i sama sam to iskusila. Mene su upravo zvali s posla i sad ce mi u oktobru uplatiti platu za septembar nista ne trebam ganjati automatski ce mi uplatiti platu NAPOKON. Primat emo od Kantona ovih 400 i nešto maraka i razliku plate ce nam uplacivati poslodavac na racun.

SRETNAuser posted image user posted image user posted image POZZ

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
30.9.2010 15:49:29   
taze_mlada
vjestica:  odnosi se na zene uposlenice sljedecih institucija http://www.dei.gov.ba/o_bih/?id=51

Enic: super, cim legne - trosi na user posted image ;)

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
30.9.2010 21:48:58   
jose
Enic, bas si za mustulukauser posted image ...a sta je sa isplatom za avgust?U kojoj si ti instituciji? Ja sutra zovem svoje da se raspitamuser posted image

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
30.9.2010 21:58:37   
Lady26
Jel ovo stvarno istina??
Nesto ne mogu da vjerujem, radim u MVTEO (trenutno na porodiljskom) i moja sveki takodje tu radi, nista mi nije rekla?!
A ona bi znala za ovo...tj da ce nam platiti bilo sta...Ali ako je istina, super vijest user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
30.9.2010 23:23:33   
Enic
Radim u Parlamentu BiH i zvali su me s posla i rekli da ce nam uplatiti razliku plate za septembar, nisu nista govorili za ranije mjesece, mada su mi iz ministarsva finansija rekli da treba biti isplaćeno i za avgust. Isplate za ostalo ćemo morati traziti jedino tuzbom zalosno ali tako je ali hajde bar nesto je pozitivno pocece nam isplacivati. Izborili smo se NAPOKON.
Cim dobijem ako Bog da pare odoh u soping cestitam svim porodiljama koje obuhvata ova odluka isplate tokom porodiljskog UZIVAJTE sa svojom djecom

Danis, 22.08. 2006 god.
Ena, 09.12.2009 god.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 9:47:54   
Lady26
Ja sam provjerila kod sebe na poslu i nema ni govora o ovome... user posted image
Bar sto se tice septembarske plate...
Nista mi nije jasno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 10:40:47   
jose
Kontaktirala pravnu službu,kažu da bi mi isplatili ali neznaju na osnovu čegauser posted image ...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 11:28:47   
Nadja08
Ako ne znaju na osnovu cega, napisi im molbu, koja ce, imajuci sve okolnosti do sada, biti lijepo obrazlozena, pa ce im mozda onda biti jasno na osnovu cega mogu izvrsiti isplatu. Uvijek je sigurnije imati neki pismeni trag, i radi eventualne tuzbe kasnije.

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 12:47:07   
jose
pisala sam i išla na razgovor...,ali ništa. Čekaju Odluku Vijeća ministara....user posted image

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 15:20:03   
Enic
Ne znam cure stvarno, ali moji u racunovodstvu su dobili instrukciju da nam isplate septembarsku platu. Mene zvale radne kolegice rekla im sefica racunovodstva, a ta inace ne daje lako pare jedino ako je instrukcija napismeno ispred nje. I ja nisam vjerovala ali kazu rekla sefica racunovodstva dobila instrukciju da pocne sa siplatom plata nama porodiljama pocevsi sad od septembra. I jos me zvala i prijateljica iz sindikata isto cula za isplate. Samo sam htjela sve vas da obradujem.user posted image

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 16:00:22   
h2001
Cao svima, ja takodjer radim u drzavnoj instituciji i lijepo me je zahvatio zakon kada sam otisla na porodiljni (juli 2008). Isla danas pitati nase financije da li su dobili ikakvu instrukciju da pocnu isplate novim porodiljama.........kazu nista.

Pitanje za P.maju, odnosno molba, ukoliko vijece ministara ne ukljuci i nas, za retroaktivnu isplatu, mogu li se prikljuciti u tuzbi, po principu zajedno smo jaciuser posted image ............i da ima nas josuser posted image

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 16:27:10   
jose
Dali bi mogli pokrenuti neku kolektivnu tužbu???

(odgovor članu h2001)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 17:47:30   
Enic
Mislim da nas nece obuhvatiti retroaktivno, daj boze ja bi volila da nam sve isplate. Ukoliko se moze prikljuciti toj tuzbi i ja bi se pridruzila, pozz.

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *