|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Salate
19.8.2008 15:05:14   
nesanica
Vjerujem da mnogu jedu salate, bilo kao prilog bilo kao glavno jelo. Koja je vama naj salata? Meni ona klasicna paradajz, luk i krastavici sa uljem i malo sirceta.Volim skoro sve salate, ali ta klasicna mi je opet nekako najbolja.

Evo vam recept jedne salate, mada neko kaze da moze biti i kao glavno jelo. Ja je obicno pravim kad imamo neke goste. Svi su odusevljeni, trazili su recept, pa ako zelite probajte.


250gr tjestenine
400gr majoneze
400gr pecenih paprika
400gr salame
200gr suhog mesa(moze i bez njega)
200gr sira
1 pavlaka
so i biber po ukusu

Sjediniti majonezu i pavlaku, te u to dodati so i biber po ukusu.
U slanoj vodi obariti tjesteninu, isprati i dobro ocjediti, pa pomijesati sa pavlakom i majonezom. U to dodati pecene paprike, sjeckanu salamu i suho meso. Sve dobro izmijesati i po vrhu posuti rendanim sirom.

p.s. ja nikada nisam pravila po mjeri, nego ono od oka i bilo je super .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Salate
4.9.2008 11:29:34   
Mara
Ja volim praviti salatu ali da ima ono svačega user posted image
Neku večer su  nam bili kumovi pa napravila salatu sa paradaizom , domaćim sirom  za pite (dukat), svješi peršin , masliđan , začinila sa maslinovim uljem, basilico sirćetom i malo soli.

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Salate
4.9.2008 11:32:53   
mamyca
Ja volim bukvalno svaku salatu,a najdraza mi je sopska salatauser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Salate
4.9.2008 11:43:15   
Mara
Mamyca, isto tako samo što ja ne znam racepte pa sve po redu šta ima u frižideru stavljam i obavezno maslinovo ulje, kao zdravo je user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Salate
4.9.2008 11:54:33   
Happy
Najbolja salata, to često jedem na poslu:
- mozarella (mala od 100gr) koja je uvodi obavezno
- mali - mini paradajz
- bosiljak
- baziliko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Salate
4.9.2008 11:57:04   
mamyca
I ja sve odreda MM na voli salate,pa ja to sebi,maslinovo ulje uvijek u salatu,i nekad stavim umjesto sirceta limun,ili jabukovo sirce i ono je zdravo,tako kazu,dobro za probavuuser posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Salate
4.9.2008 12:02:16   
nikka
IZVORNA PORUKA: Happy

Najbolja salata, to često jedem na poslu:
- mozarella (mala od 100gr) koja je uvodi obavezno
- mali - mini paradajz
- bosiljak
- baziliko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ovo je i moja omiljena salata,samo rijetko nađem mini pradaize,a volim i zelenu sa raznim umacima,šopsku itd.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Salate
15.9.2008 23:31:01   
Amela V.
Evo ja volim cesto napraviti ovu salatu, pa probajte:

1 manja zelena salata
1 krastavac
3 paradajza
1glavica crvenog luka
šaka maslina (ja obicno stavim zelene)
malo fete sira
maslinovo ulje
balsamiko sirće
malo svežeg bosiljka
so i biber

Salatu operite i izrezite na komade i stavite na tanjir za serviranje.
Isjeckajte paradajz i krastavac na krupnije komade, crveni luk na kolutove.
Nabacajte paradajz, krastavac i luk preko zelene salate, pospite bosiljkom, dodajte so i biber, pospite maslinovo ulje i balsamiko sirće po želji.
Nabacajte komade fete sira i masline i još malo pospite maslinovo ulje.
To je to, uživajte.


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Salate
15.9.2008 23:34:57   
Amela V.
Evo jos jedna: (jesam ja navalila na salate, ali sta cu kad ih volim)

zelene salate po zelji
2 manja kuhana jaja
100gr feta sira
100gr kukuruz secerac (moze a i ne mora, ko voli)
manja konzerva tunjevine
120gr zelenih maslina bez kospica
mini paradajz (cherry)
maslinovo ulje, so i sirce po zelji

Sve sastojke isjeckam, pomjesam i zacinim.... so, biber, maslinovo ulje....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Salate
20.10.2008 16:39:36   
stella
Nesanice ja slicnu pravim,al kao sto neko rece po onom sto se zatekne u frizideru,a naj varijanta mi je majoneza,tjestenina,luk,praziluk,kukuruz i tuna.Mada sve varijante volim.

Evo jedna ko nevoli a trebao bi jesti cvekluuser posted image

-Naribati kupus,cveklu,dodati majonezu i pavlaku,soli i malo ulja.
Ja nevolim cveklu,a ovo mi je omiljena salatauser posted image Recept moje svekrve.user posted image user posted image






_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Salate
20.10.2008 19:36:15   
Lulu_
zelena salata po zelji
koktel paradajz
mocarela
crvena paprika i zuta
uzmite onoliko kolikio mozete pojesti user posted image

staviti sve u jednu zdjelu i zaciniti balsamikom,maslinovim uljem,soli, i eventualno kimom
u tavi na vec zagrijanom ulju proprziti zavisno koliko ste napravili salate,pilecih prsa.
kada budu gotovo nasjeckati ih i spojiti sa salatom.
dodati cesnjaka po zelji
DOBAR TEK

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Salate
20.10.2008 19:46:37   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Amela V.

Evo ja volim cesto napraviti ovu salatu, pa probajte:

1 manja zelena salata
1 krastavac
3 paradajza
1glavica crvenog luka
šaka maslina (ja obicno stavim zelene)
malo fete sira
maslinovo ulje
balsamiko sirće
malo svežeg bosiljka
so i biber

Salatu operite i izrezite na komade i stavite na tanjir za serviranje.
Isjeckajte paradajz i krastavac na krupnije komade, crveni luk na kolutove.
Nabacajte paradajz, krastavac i luk preko zelene salate, pospite bosiljkom, dodajte so i biber, pospite maslinovo ulje i balsamiko sirće po želji.
Nabacajte komade fete sira i masline i još malo pospite maslinovo ulje.
To je to, uživajte.




Ovo je grcka salata.. mmmmm.. Ja je obozavam.....  I kao glavno jelo je njami......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Salate
20.10.2008 19:47:22   
Anoniman
uuuuu meni voda curi na usta od tih vasih salata user posted image user posted image

ev jedne koju ja cesto pripremim....

nariban kupus
kukuruz - slatki konzervirANI
naribana mrkva
grah, gotovi iz konzerve
konzerva tunjevine - ona u vodi, ne u ulju
malo maslinovog ulja
soli
origano
kumin

na kraju stavim dressing:
pavlaka u koju je stavljeno malo senfa, persuna i jedan iscjedjen cesnjak b.lukauser posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Salate
12.1.2010 19:28:30   
SdZ
A,zna li neko recept za francusku salatu???Ali nesto jednostavnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Salate
12.1.2010 19:39:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

A,zna li neko recept za francusku salatu???Ali nesto jednostavnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


http://www.coolinarika.com/recept/francuska-salata

nemože jednostavnije, a super je.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Salate
12.1.2010 20:03:46   
reallove
Ja isto volim salate,svidja mi se ova arapska salata,sitno ali bas sitno sjeceni krastavci,paradajz,nekad i zelena paprika,preko cijedjen limun..a nedavo sam vani jela super salatu,jednostavna je sitno sjecen kupus,pileci file sa malo majoneze,neznam kako se zove ali je odlicna..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Salate
12.1.2010 22:01:13   
acudesa
Ja najviše volim salatu sa morskim plodovima, to mi je i glavno i predjelouser posted image
Zna li neko kako se pripremaju morski plodovi za nju, a ostalo znam (kuhani krompir, kuhano jaje, masline, luk...)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Salate
12.1.2010 22:44:02   
SdZ
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

A,zna li neko recept za francusku salatu???Ali nesto jednostavnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


http://www.coolinarika.com/recept/francuska-salata

nemože jednostavnije, a super je.




Hvala punoo,punooouser posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Salate
12.1.2010 23:41:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ja najviše volim salatu sa morskim plodovima, to mi je i glavno i predjelouser posted image
Zna li neko kako se pripremaju morski plodovi za nju, a ostalo znam (kuhani krompir, kuhano jaje, masline, luk...)



Ja tu salatu pravim tako što skuham morske plodove ili samo male škampe ili onaj ledo mix u slanoj vodi sa sokom od pola limuna. Jedno 4-5 minuta nek kuha u vodi i procjediš i obavezno ispereš hladnom vodom). E sad ove sastojke što si nabrojala staviš i staviš ovo skuhamo procjeđeno i onda mariniraš ( marinada:  bosiljak, bijeli luk nasjeckat na sitno,limun iscjediti, med, ulje,balsamico, so i biber) I sve promješaš i jedeš, ja je volim hladnu iz friždera. e sad ja ponekad ovu salatu pravim i sa tjesteninom npr. makaronima umjesto krompira.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Salate
13.1.2010 1:31:34   
milenium
u mljevenu tunjevinu(al onu u ulju) umješamo 3(može i više po želji) kisele paprike nasjeckane na kockice i sve to preliti jogurtomuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Salate
13.1.2010 1:46:25   
Hanady RR
Jonatan salata
Sastojci:
  • 2 kuvana jaja,
  • 250 ml jogurta,
  • 2 "Jonatan" jabuke,
  • 400 g fileta bakalara,
  • 3 kisela krastavčića,
  • 2 kašike vinskog sirćeta,
  • 1 ljuta crvena paprika,
  • 2 kašike majoneza,
  • 1 glavica crnog luka,
  • 2 kašike kečapa,
  • 2 kašike kapara,
  • 1 kašičica senfa,
  • 1 veza peršuna,
  • so.
Priprema:

Potopiti riblje filete u malo vrele vode i posoliti. Pirjaniti oko 10 minuta, pa ostaviti da se ohlade.
Krastavčiće i oprane neoljuštene jabuke iseći na sitne komadiće. Oljuštiti luk i iseckati ga zajedno sa peršunom. Izmešati kapar, luk i peršun sa jogurtom, začiniti sa malo ljute paprike. Dodati majonez, kečap, senf i sirće. Sve lagano izmešati i posoliti. Isitniti bakalar i dodati ga umaku zajedno sa krastavčićima i jabukama. Ostaviti sat vremena.
Zatim, pikantno začiniti i ukrasiti kuvanim jajima. Servirati uz tost ili crni pšenični hleb.

Mnogo dobro, mada nisma pristalica mješanja voća i povrća al ovo je baš baš dobro.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *