|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
23.12.2009 0:02:37   
Super dada
Svi se vode preporukom da se daje od 400-800 jedinica. 200 jedinica sadrzi jedna kap. 

Ja kapam user posted image direktno na jezik pa tako da mu dajem sada 4 kapi.

Iako mi je jedna pedijatrica preporucila 3 kapi ako kapam direktno na jezik, a ukoliko dajem kapi kasikicom da dajem 4 kapi.
Slijedeci odlazak na pregled pedijatru, druga pedijatrica kaze da mu dajem 5 kapi. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: D3 kapi
23.12.2009 0:07:41   
dana3
Hanady- ovo pise na uputustvu za kapi koje su i na bazi vode i ulja.Mom sinu se puno ali bas puno znoje noge i ja sam procitala na forumu za to da se kao eto trebaju povecati kolicina D3 kapi ali ako nije dokazano je u pitanju bolest nista od toga.
Za sina je receno da je ok da se znoj enoge jer kod beba je slaba cirkulacija u nogu i ruku tako da se zbog toga znoje.Kako raste i to ce se regulisati.njemu s eglava isto znoji kad spava ,ne uvijek ili ako je vise aktivan.sad mu je 14 mjeseci.Bas sam sad citala ta uputstva na flasici pa kaze kako se  sav sastav gomila u tijelu znaci ne trosi se.dodavanjm kapi jacaju se kosti tj njihova "izgradnja".
nije samo znojenje simptom rahitisa:dijete ima napuhan stomak,razdrazljivo je, kasni sa motorickim razvojem ma ima masa drugih koji idu zajedno da bi se to konstatovalo,dalje kosti glave isto ne srastu an vrijeme ili stvaraju oblik kockaste glave.
Nemoj se bolan odmah sikirati, u zimskom periodu je vazno davati D3 kapi a prvo sunce koristiti i dijete izlagati. Rahitis ce se javiti kod jdece koja su rijetko izlozena suncu.najbvise rahiticne djece je u engleskoj zbog onakvog vremena stalnih magli i malo suncanih dana.



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: D3 kapi
23.12.2009 0:11:17   
Hanady RR
Uh hvala sad se oslobodih...eno sam onoj pocahontas napisala da me prepala. Moja je vala u motoričkom razvoju i bolja od svojih vršnjaka. Nego ja na bočici nemam ta upustva a ovaj moj hairlija sve nešto baca kutijice od lijekova i sirupa pa sa njima i papire koji dođu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: D3 kapi
23.12.2009 10:31:00   
dana3
Vjeruj da me ljuti to sto se tvrdi nesto u sta nisu sigurne i postavljaju dijagnoze pa se zene prepadnu kao i ti sto si.
Dalje-rahitis se ne dobija bas tako lako u danasnje vrijeme jer je i AD mlijeko obogaceno tim vitaminom.najcesce obolijevaju djeca koja se hrane kravljim od pocetka a ne doje.Ponavljam djeca koja se ne izlazu suncu kao i ona koja ne piju D3 kapi.
Super dada ja ne znam cija je to preporuka da se daje 2-3 kapi D3 jer to ne zavisi od svjetske organizacije vec klime u kojoj dijete zivi.
U svedskoj je puno manje suncaih dana nego recimo u BiH ali kako se sve izjednacilo normalna doza je 5 kapi a vise se daje samo po potrebi.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: D3 kapi
23.12.2009 22:57:05   
Super dada
IZVORNA PORUKA: dana3


Super dada ja ne znam cija je to preporuka da se daje 2-3 kapi D3 jer to ne zavisi od svjetske organizacije vec klime u kojoj dijete zivi.
U svedskoj je puno manje suncaih dana nego recimo u BiH ali kako se sve izjednacilo normalna doza je 5 kapi a vise se daje samo po potrebi.


Preporuka da se daju D3 kapi 400-800 I.U. je od nasih pedijatara u Tuzli. To je 2-4 kapi. Ali ja ne znam nikoga ko je davao 2 kapi vitamina D. Po izlasku iz bolnice sve majke dobiju tu preporuku (400-800 jedinica) i to da se pocnu kapi davati 15 dana nakon rodjenja. Vjerujem da imaju odredjenu referencu za to.
Svakako da je u sjevernijim zemljama Evrope manje sunca, a logicno time je potrebno vise vitamnina D unijeti u organizam dojenceta.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: D3 kapi
23.12.2009 23:16:57   
Anoniman
Ja već od početka ljeta dajem 2 kapi po preporuci pedijatra ... kada smo bili zadnji put baš sam pitala hoću li povećati dozu, kad ona opipa fontanelu i kaže da nema potrebe...Moj mali uskoro puni god. je li tad i prestajem davati D3 kapi?

(odgovor članu Super dada)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: D3 kapi
24.12.2009 1:33:00   
dana3
D3kapi se daju do napunjene 2-ge godine zivota

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: D3 kapi
30.12.2009 13:51:03   
snijeg
Mi ih uzimamo od 15 dana po rođenju - tri kapi pahuljica i tri kapi ja. Meni je pedijatrica rekla da ih trebamo piti do navršene godine, a ne dvije user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: D3 kapi
30.12.2009 14:13:23   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja već od početka ljeta dajem 2 kapi po preporuci pedijatra ... kada smo bili zadnji put baš sam pitala hoću li povećati dozu, kad ona opipa fontanelu i kaže da nema potrebe...Moj mali uskoro puni god. je li tad i prestajem davati D3 kapi?

Breskva nemoj prestajati barem još dok je zima a pogotovo što mu daješ po dvije. Kad ti bude sljedeća vakcina ona sa godinom onda pitaj doktoricu ali mislim da bi trebala do proljeća

Faris je pio do godine tj. do augusta i onda namj e rekla da napravimo pauzu do novembra i da mu opet počnem davati


< Poruku je uredio w.pooh -- 30.12.2009 14:14:39 >


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: D3 kapi
30.12.2009 14:29:27   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja već od početka ljeta dajem 2 kapi po preporuci pedijatra ... kada smo bili zadnji put baš sam pitala hoću li povećati dozu, kad ona opipa fontanelu i kaže da nema potrebe...Moj mali uskoro puni god. je li tad i prestajem davati D3 kapi?


Ne, nastavljaš do tri godine.
Ali nakon godine dana daješ samo u mjesecima koji u svom imenu imaju slovo R.
( septembar - april )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: D3 kapi
3.1.2010 21:52:18   
dana3
IZVORNA PORUKA: snijeg

Mi ih uzimamo od 15 dana po rođenju - tri kapi pahuljica i tri kapi ja. Meni je pedijatrica rekla da ih trebamo piti do navršene godine, a ne dvije user posted image





Na bocici koju imam pise da se kapi redovno daju do navrsene druge godine zivota a poslije po potrebi(ako dijete treba)pa se moze produziti cak i do 5 -te godine.
Ovde u Svedskoj je doza 5 kapi do navrsene  druge godine zivota

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: D3 kapi
4.1.2010 10:24:25   
snijeg
O Bože mili, pa hoće li se usaglasiti oko bilo čega na ovom svijetu. Izgleda da će i ova odluka biti na roditeljima.....Dano hvala na objašnjenju, pročitala sam na ovoj temi milion različitih načina doziranja i vremenskih perioda, pa ću kao i obično sjesti s mužem i donijeti odluku jer od ovih naših zdravstvenih različitosti mi puca glava user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: D3 kapi
4.1.2010 16:52:54   
hanin
svaki doktor, cini se, ima svoju teoriju. meni je sa sa navrsenom godinom dana rekla doktorica da prestanem sa D3 kapima, jer beba sad vec sve jede, pije dosta mlijeka i sl. user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: D3 kapi
4.1.2010 17:51:39   
jasmina_mm
Nama je doktorica opet propisala D3 kapi jer moj sin nece mlijeko i mlijecne proizvode.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: D3 kapi
12.2.2010 21:16:56   
leona81
za one koji ne znaju ove se kapi mogu dobiti na recept...jer vidjela sam na drugoj temi da mnogi nisu upoznati sa ovim a nisam ni ja bila dok mi pedijatrica sama nije propisala recept...
takodjer zadnjih dana je u apotekama bila nestasica jer se gospoda iz apoteka sarajevo ne mogu dogovoriti oko cijene sa plivom valjda, pa u apoteci markale kostaju 4 km i mogu na recept, u apoteci leko 3 km i mogu na recept, u apoteci my medico kod druge gimnazije kostaju 4,70 a na recept se mogu uzeti ali se placa 0,60 pf???


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: D3 kapi
12.2.2010 21:22:00   
bumbalu
nama je pedijatar rekao da koristimo vitamin D kapi do trece godine,

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: D3 kapi
12.2.2010 21:31:57   
bumbalu
prvo da kazem da zivim u holandiji i ovdje se vitaminD i vitaminK daju od 8.dana rodjenja,vitamink se daje dok beba doji jer kao tog vitamina nema u majcinom mlijeku i to 3 kapi,a vitamind se daje 10 kapi do 3.godine zivote,nigdje nije istouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: D3 kapi
17.2.2010 11:52:52   
dana3
IZVORNA PORUKA: bumbalu

prvo da kazem da zivim u holandiji i ovdje se vitaminD i vitaminK daju od 8.dana rodjenja,vitamink se daje dok beba doji jer kao tog vitamina nema u majcinom mlijeku i to 3 kapi,a vitamind se daje 10 kapi do 3.godine zivote,nigdje nije istouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






bumbalu-10 kapi D vitamina je previse za odrasle e ne kamo li za bebu.
ovo sto sma ja napisal pise na uputstvu a doktor koji pregleda bebu ili dijete koje je vec navrsili2 ili tri godine i vidi da postoji potreba za D vitamonom moze da nastavi da pije.D vitamin se talozi u organizmu i prevelika doza moze da steti. Izvini ali ni u BiH a ni  svedskoj nikad nisam cula da se daje 10 kapi D vitamina.Prije mog djetea imao je brat sina pa dajdza dvojicu i vala niko od njih nije uzimao 10 kapi.provjeri ti to malo bolje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: D3 kapi
17.2.2010 12:00:03   
delly
mi od 4 sedmice uzimamo tran dano ti znas sta je to . to je riblje ulje u tecnosti mi pijemo to sa okusom limuna user posted image krenuli smo sa 2.5 ml sad smo dosli do 5 ml i tako cemo piti nadalje user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: D3 kapi
17.2.2010 14:03:51   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: delilah

mi od 4 sedmice uzimamo tran dano ti znas sta je to . to je riblje ulje u tecnosti mi pijemo to sa okusom limuna user posted image krenuli smo sa 2.5 ml sad smo dosli do 5 ml i tako cemo piti nadalje user posted image user posted image


ja sam dobila neko riblje ulje sa ukusom limuna i planiram ga poceti davati (do sad nisam jer sam davala sirup multivitamisnki pa dok se potrosi) pa moram vidjeti kako se zove da ako je kao tvoj da me uputis u mjerice, ja zaboravila sta su mi rekli


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: D3 kapi
21.2.2010 19:35:43   
de_de
Ja Keni svaki dan izmedju 10 i 17 h dajem 5 kapi D3 iz kasikice. Pitala sam je da li i ja trebam uzimati i rekla je da ni u kom slucaju ja ne uzimam, jer to moze dovesti do prijevremenog srastanja fontanele kod bebe.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: D3 kapi
21.2.2010 19:39:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dana3
IZVORNA PORUKA: bumbalu
prvo da kazem da zivim u holandiji i ovdje se vitaminD i vitaminK daju od 8.dana rodjenja,vitamink se daje dok beba doji jer kao tog vitamina nema u majcinom mlijeku i to 3 kapi,a vitamind se daje 10 kapi do 3.godine zivote,nigdje nije istouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bumbalu-10 kapi D vitamina je previse za odrasle e ne kamo li za bebu.
ovo sto sma ja napisal pise na uputstvu a doktor koji pregleda bebu ili dijete koje je vec navrsili2 ili tri godine i vidi da postoji potreba za D vitamonom moze da nastavi da pije.D vitamin se talozi u organizmu i prevelika doza moze da steti. Izvini ali ni u BiH a ni  svedskoj nikad nisam cula da se daje 10 kapi D vitamina.Prije mog djetea imao je brat sina pa dajdza dvojicu i vala niko od njih nije uzimao 10 kapi.provjeri ti to malo bolje

Mojoj prijateljici je dr. rekao da daje djetetu dva puta po 5 kapi, što znači 10 dnevno!  Možda sve zavisi od potreba djeteta.  I meni se 10 kapi čini pretjerano, ali...

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: D3 kapi
21.2.2010 19:47:51   
leona81
nama su u 2 mj ppvecali sa 3 na 5 kapi, i rekli da ja ne uzimam...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: D3 kapi
22.2.2010 8:11:16   
tap3ah
Kod nas u Kaknju od prošle sedmice ni u jednoj apoteci nema više na recept kapiuser posted image

Kažu tete iz apoteka da sumnjaju da će više i biti i da će se sad morati plaćati 4,60 KM umjesto 1 KM .

Je li to do mog kantona ili ..... kakva je u vas situacija.

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: D3 kapi
22.2.2010 8:15:08   
bumbalu
za dana3 pitala sam i doktoricu i zenu koja mi je dolazila kuci nakon poroda,odnosno patronaznu sestru,i kazu 10 kapi,a tako stoji i na uputstvu za upotrebu,sad ja neznam koga da slusam

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *