|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:14:27   
scarlett
Ja ne volim običaje jer me nekako sputavaju, uzmem od njih samo ono što mi čini zabavu. Mi smo tako za kumu malcu odabrali prijateljicu koja ga je vidjela prije mene odmah po rođenju, ja sam se porodila na CR i ona se nekako uspjela "provući" da ga vidi, a bila mi je velika podrška tokom cijele trudnoće.
To smo učinili da bi se njoj zahvalili za svu pažnju, a da nismo nju odabrali, onda ne bi nikoga - jer kako već rekoh, to su samo običaji.
Malo ga je i šišnula, ali više iz zabave da vidimo kako će se on ponašati i bilo je baš smiješno. Eh sutradan smo ga MM i ja ošišali, prvo ja makazama, zatim MM mašinicom, da nismo stigli sutra, onda bi to učinili prekosutra, ...


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:14:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo i mene s pitanjem u vezi sisanja za 1. rodjendan za forumasice koje su malo iskusnije u obicajima i tradiciji: da li to mora biti bas za rodjendan, na taj dan ili se moze pomjeriti jedan dan? buduci da lanmi rodjendan pada na radni dan (petak) a ja cu raditi da sli se to moze pomjeriti za vikend ili po obicaju mora bas na dan rodjenja?


Ma ne mora,to je samo običaj,ti uradi onako kako tebi bolje odgovara.
Hanin rođendan je isto bio radni dan,pa sam ponudila bratu da dođu u nedjelju jer je tad slobodan,ali on je ipak uzeo slobodan dan da bude baš na rođendan,a meni je bilo svejedno.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:15:01   
aida.
Ja prvi put cujem za to kumstvo... Neki dan mi je prijateljica rekla d aprvi pramen kose to kao treba odrezati neko uspjesan, bla, bla.... ali nisam znala da se oto pecati "kumstvom"... A meni i to bezveze...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:17:41   
Visnja RR
ja sam Asjin rodjendan obiljezila kad joj je i bio rodjendan ...ali moja prijateljica nije mogla doci tada vec tek za 7 dana i onda je odrezala pramencic kose...tako da ne robujem obicajima ali sam zeljela da moja prijateljica to uradi...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:21:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: aida.

Ja prvi put cujem za to kumstvo... Neki dan mi je prijateljica rekla d aprvi pramen kose to kao treba odrezati neko uspjesan, bla, bla.... ali nisam znala da se oto pecati "kumstvom"... A meni i to bezveze...


da, da i ja sam to čula kao ne bil se dijete bacilo na tu osobu hahahah i bilo uspješno
ko da djetetu nije već formiran genetski kod user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:21:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: scarlett

Ja ne volim običaje jer me nekako sputavaju, uzmem od njih samo ono što mi čini zabavu.



Upravo tako!
Pratim samo one običaje koji se meni i mm sviđaju,ne radim to ni radi naroda niti što mislim da se mora,npr.kod šišanja znam da dosta naroda pazi da se to obavi prije sabaha,mora se tako,ali meni je to malo user posted image pa smo to naravno obavili u sred bijela dana.

I još da dodam da sam ja objema sjekla šiškice i prije rođendana,jer su im smetale,ali ipak kum je kum,hehe...


< Poruku je uredio Gracanka -- 20.8.2010 22:25:37 >

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:22:37   
Mya_81 RR
Pošto je meni puno bitnije da imamo kumu koji istinski želimo, nego da to bude baš taj dan tj. za 1. rodjendan odložili smo tu 'ceremoniju' za neka 3 mjeseca. Tačnije, još se nismo šišnuli, ali uskoro imamo u planu kada nam stigne kuma iz daleke Kanade user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:24:11   
Hanady RR
pa ja sam poznata po tome da volim običaje od starinauser posted image ...nekako to mi je slatko ...user posted image
no ja nisam znala za običaj da se rođendan baš slavi na dan rođendana....

mojoj starijoj djevojčici je 1 rođendan padao u srijedu a mi smo ga pomjerili u suboru jer sam većž radila i ja u suprug tako da smo tada obavili i kumstvouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:26:54   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aida.

Ja prvi put cujem za to kumstvo... Neki dan mi je prijateljica rekla d aprvi pramen kose to kao treba odrezati neko uspjesan, bla, bla.... ali nisam znala da se oto pecati "kumstvom"... A meni i to bezveze...


da, da i ja sam to čula kao ne bil se dijete bacilo na tu osobu hahahah i bilo uspješno
ko da djetetu nije već formiran genetski kod user posted image user posted image user posted image user posted image


kod nas se opet kaze ko ima lijepu i gustu kosu ja sam bila od mog brata malom kuma kao gusta mi kosa i zdrava i u njega ce biti pa vi sada pogledajte koliko je to tacno  ovaj mali s najboljom frizurom hahahhaha

user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:49:33   
Anoniman
joj mirkice upisa seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sladak je ko med al kosa koda je gurno prst u uticnicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:50:33   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: noa

joj mirkice upisa seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sladak je ko med al kosa koda je gurno prst u uticnicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja ga sisala i dan danas mu je kosa u ovom fazonu :))))))))))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:55:12   
veeseelaa
joooooooooj Mirki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: sisana kuma
20.8.2010 23:16:21   
aida.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OOO KAKO SE ISMIJA... user posted image user posted image user posted image user posted image ja bih onda da moj mali sam sebe sisa jer zelim da bude "na sebe" jedini i jedinstven a ne da se "baca" na tetke, rodjake, strine, prijateljice.... user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: sisana kuma
21.8.2010 19:48:09   
teacher75
da li je dozvoljeno da otac bebe bude sisana kuma, tj. da je on prvi osisa? mm hoce da on bude user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: sisana kuma
21.8.2010 19:59:39   
leona81
mi smo odabrali kumu i kuma ali...kum je stvarno moj dobar prijatelj i dosao je vidjeti bebu doduse jednom, ali zove skoro svaki dan da vidi kako je, a sto se tice kume nikad nije ni dosla da vidi bebicu, ona zivi u drugom gradu ali nema bas nekih obaveza prevelikih da za 9 mj nije mogla doci tako da...toliko o kumama

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: sisana kuma
21.8.2010 20:23:32   
salmy
Mi smo bas su dilemi!!  Bratovom sinu sam obecala jos dok sam bila user posted image  da ce biti on! Naravno djete se nafuralo i sad je sav vazan!Ali razmisljajuci da kum-kuma treba biti neko ozbiljniji i zreliji,dosli smo do zakljucka  da braticu kazem da nece biti on user posted image user posted image user posted image .Eh sad sta da radim zao mi njega znam da ce se naljutiti,a sa druge strane bismo voljeli odabrati  od Vjencanog kuma zenu!!!
Nikako ne znamo sta da radimo!!!Pomoziteuser posted image user posted image user posted image
Napominjem da su kum i zena stalno sa nama,brinu se o user posted image zovu i dugo se poznajemo!
A bez obzira ko ce biti kum!! brat( dajdjauser posted image ) ce ga svakako sisati! i praviti frizurice ako Bog dauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: sisana kuma
21.8.2010 21:03:37   
Anoniman
Salmy,iskreno,ja ne bih mogla sad odbiti malog,već si mu obećala,i on,pretpostavljam se raduje tome.
A nikakve veze nema što je dijete u pitanju,pa i mojoj mlađoj je bila kuma moja stričevka koja ima 11 god.,a kod nas je slično ispalo,ona se ponudila meni a mm prijatelj i mi oboje pristali,e onda kad smo skontali da imamo 2 kuma.mm kaže "pa reci ti stričevki da ona neće biti" kao ona dijete,šta zna od toga...e nema šanse,ne bih imala srca,nije ona kriva što se mi ne znamo dogovoriti,pa su onda oboje bili kumovi,i sve super bilo.


I da,ova tvoja zadnja rečenica mi nejasna,pa kum je onaj ko šiša dijete,ili si ti možda mislila poslije kumovanja,ne kontam baš user posted image


< Poruku je uredio Gracanka -- 21.8.2010 21:05:54 >

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: sisana kuma
21.8.2010 21:58:45   
salmy
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Salmy,iskreno,ja ne bih mogla sad odbiti malog,već si mu obećala,i on,pretpostavljam se raduje tome.
A nikakve veze nema što je dijete u pitanju,pa i mojoj mlađoj je bila kuma moja stričevka koja ima 11 god.,a kod nas je slično ispalo,ona se ponudila meni a mm prijatelj i mi oboje pristali,e onda kad smo skontali da imamo 2 kuma.mm kaže "pa reci ti stričevki da ona neće biti" kao ona dijete,šta zna od toga...e nema šanse,ne bih imala srca,nije ona kriva što se mi ne znamo dogovoriti,pa su onda oboje bili kumovi,i sve super bilo.


I da,ova tvoja zadnja rečenica mi nejasna,pa kum je onaj ko šiša dijete,ili si ti možda mislila poslije kumovanja,ne kontam baš user posted image

U pravu si! opet kontam to je  samo obicaj pa sta ako je djete' ko je meni kriv sto letim pred rudu!
a  sa zadnjom recenicom se zezala! moj brat je frizer user posted image tako da ce ga on i sisati ( mislim kad odraste)user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: sisana kuma
21.8.2010 22:40:08   
veeseelaa
salmy draga gdje ćeš o tome razmišljati i što si onda uopće obećavala malcu
slomićeš mu srce ako ne ispuniš obećanje user posted image djecu nikada (mada inače nikog) ne treba lagiti


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: sisana kuma
21.8.2010 23:45:25   
SdZ
Salmy bona, slomit ces mu srce.
Znas koja je to radost. Kad sam imala 6god. moj babo je trebao biti kum mom stricevicu i ja izrazila zelju da i ja budem, vjeruj da ti ne mogu opisati radost da sam uz babinu pomoc odsjekla malo kosice.
Ako si obecala nek' tako i bude.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: sisana kuma
21.8.2010 23:57:58   
Mirkica
Selmy covjek mopzes izraditi vise puta ali dijete nesmijes ni jednom jer ono to pamti citav zivot i vrmeenom ce taj dogadaj za njega dobiti drugu sliku ali ti ces uvijek biti neko negativan u toj prici, ja nebih radost od mog brata sinu pokvarila ni zbog cega a kamoli zbog nekog priajtelja ili prijateljice.

teacher pa moze i muz zasto da ne , nema tu  nikakvog pisano pravila  :)))) mozes kako hoces


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: sisana kuma
21.8.2010 23:59:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

Selmy covjek mopzes izraditi vise puta ali dijete nesmijes ni jednom jer ono to pamti citav zivot i vrmeenom ce taj dogadaj za njega dobiti drugu sliku ali ti ces uvijek biti neko negativan u toj prici, ja nebih radost od mog brata sinu pokvarila ni zbog cega a kamoli zbog nekog priajtelja ili prijateljice.

teacher pa moze i muz zasto da ne , nema tu  nikakvog pisano pravila  :)))) mozes kako hoces



ja htjedoh napisati ma hebo kumovu ženu al rekoh da ne pretjeram user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: sisana kuma
22.8.2010 0:01:28   
Mirkica
a ja kada  napisem tekst stvarno ne znam ni sama nekada sta sam napisala koliko pomejsam slova hahahahah ko kad sam brzac nemam ti ja kad gledati u tastaturu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: sisana kuma
22.8.2010 0:05:55   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Mi smo bas su dilemi!!  Bratovom sinu sam obecala jos dok sam bila user posted image  da ce biti on! Naravno djete se nafuralo i sad je sav vazan!Ali razmisljajuci da kum-kuma treba biti neko ozbiljniji i zreliji,dosli smo do zakljucka  da braticu kazem da nece biti on user posted image user posted image user posted image .Eh sad sta da radim zao mi njega znam da ce se naljutiti,a sa druge strane bismo voljeli odabrati  od Vjencanog kuma zenu!!!
Nikako ne znamo sta da radimo!!!Pomoziteuser posted image user posted image user posted image
Napominjem da su kum i zena stalno sa nama,brinu se o user posted image zovu i dugo se poznajemo!
A bez obzira ko ce biti kum!! brat( dajdjauser posted image ) ce ga svakako sisati! i praviti frizurice ako Bog dauser posted image user posted image user posted image user posted image


Ma, daj, pa ne biraš kumu za ne znam šta toliko bitno u životu da ti treba biti neko tako ozbiljan. ovo je ipak običaj koji spada u onu 'zabavnu kategoriju'. Ja bih na vašem mjestu odabrala dječaka. Pa, neprocjenjivo je kako će on biti sav važan i sretan što je baš on šišani kum user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: sisana kuma
4.9.2010 16:33:36   
škorpija
Zene treba mi savjet: šta treba kupiti sisanoj kumi ili kumu, ustvari pretpostavlja da se daje neki poklon i kako to uopce izgleda. moj stric i strina su izrazili zelju da ajdina kumuju (iako je on dosad sjecnut barem dva puta, ali ono to ne znajuuser posted image ) a ja tome nisam pridavala nikakavu vaznost, ali kotnam akd zele neka bude tako, iako on ima već 16,5 mjeseci, al hajd. E sad interesujem me kakavi su obicaji za to, jel ima nesto specijalno (neke posebne makaze da se kupe il tako touser posted image )

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *