|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sisana kuma
11.11.2010 9:17:54   
Lulu_08
Odlicna stvar! Kod nas je bilo slicno. Kada je Luna napunila 1. godinu slavili smo joj rodjendan u igraonici sa puno njenih drugara i drugarica. Sisani kum je bio moj rodjak, koji je jos na mojoj svadbi izjavio da bi volio da bude kum prvom djetetu. Luna je sjedila na kraju stola, okrenuta prema svim drugim drugarima i drugaricama. Mi smo imali malu kutijicu od satena za pramencic, sa satenskim jastucicem unutra, a makazice su bile prave frizerske hehe. Kum i njegova djevojka su pripremili veliku (A4) cestitku sa kutijicama-poklonima (zlato, narukvice itd.) a samo sisanje je proslo super i onda su uslijedili pokloni pa torta, jupiii.

IZVORNA PORUKA: teacher75

lani je sisana kuma bila moja zaova (od mm sestra). sisanje se obavilo u igraoni medju prijateljima i djecicom. zaova je pripremila pravi spektakl oko svega toga. nabavila je crvene makaze (kombinacija metal i crvena plastika) i narucila je da se sasije jastucic presvucen crvenim plisem, na koji su bile zakacene makaze i plisana mala vrecica gdje je poslije ostavljen cuperak. dok je rezala cuperak, mala lanina rodica (stara samo 17mj.) je drzala taj jastucic tako da je bilo preslatkouser posted image zbog svega toga, odlucila sam da zaovu obradujem pa smo joj kupili esprit nausnice koje su joj se svidjeleuser posted image evo jedna slika na kojoj se vidi i jastuk i makaze i vrecica i slavljenicauser posted image

user posted image



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: sisana kuma
11.11.2010 9:19:50   
Neca xxx
E drage moje, ja sam u dilemi. Moja princeza je stara 9 mjeseci i ima jako dugacke siske koje stalno sklanjamo nekom snalicom. Ona snalicu stalno skida, cupa kosicu, siske joj stalno idu u oci, ma strasno. Ja bih htjela da je malo sisnem, ali obzirom da je obicaj da dijete prvi put sisa sisana kuma za 1. rodjendan, ne znam sta sada da radim. Mozda zvuci glupo, ali mi je nesto zao da "fulim" neke obicaje. user posted image  A dugo mi je da cekam jos 3 mjeseca na prvo sisanje, vise stvarno ne znam sta da radim sa ovom kosicom. Da li da je sada malo sisnem, a da kuma to obavi ceremonijalno za 1. rodjendan ili da je sada osisa kuma (koju btw jos uvijek nemamo). I meni je glupa ova moja dilema, kao da se radi o necemu od zivotne vaznosti, ali nekako obiljezavam sve bitne dogadjaje u njenom zivotu, pa sada bas i ne znam sta da radim. Sta vi mislite?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: sisana kuma
11.11.2010 9:26:28   
Lulu_08
Hmm, dileme, dileme user posted image ... Ja bih (ja mislim ali nisam 100% sigurna) vjerovatno malo "sisnula" dijete, a "pravo" sisanje kume bih obavila na rodjendanu..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: sisana kuma
11.11.2010 9:59:06   
teacher75
zaboravila sam napisati da je lana od kume dobila lancic swarovski koji bi joj mama rado maznulauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: sisana kuma
11.11.2010 15:17:43   
Anoniman
Neca,ma slobodno ti njoj malo skrati šiškice,a onda za rođendan kuma,pa to je samo običaj... ja sam starijoj par puta sjekla šiškice prije kumovanja.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 180
   RE: sisana kuma
11.11.2010 15:56:48   
mala86
IZVORNA PORUKA: teacher75

lani je sisana kuma bila moja zaova (od mm sestra). sisanje se obavilo u igraoni medju prijateljima i djecicom. zaova je pripremila pravi spektakl oko svega toga. nabavila je crvene makaze (kombinacija metal i crvena plastika) i narucila je da se sasije jastucic presvucen crvenim plisem, na koji su bile zakacene makaze i plisana mala vrecica gdje je poslije ostavljen cuperak. dok je rezala cuperak, mala lanina rodica (stara samo 17mj.) je drzala taj jastucic tako da je bilo preslatkouser posted image zbog svega toga, odlucila sam da zaovu obradujem pa smo joj kupili esprit nausnice koje su joj se svidjeleuser posted image evo jedna slika na kojoj se vidi i jastuk i makaze i vrecica i slavljenicauser posted image

user posted image



super vam je ovo user posted image user posted image user posted image user posted image ,i kako je Lanica mirna user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: sisana kuma
11.11.2010 16:30:47   
Neca xxx
E bas vam hvala sto ste odgovorili i na moje neduloze! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Danas ce se mamina djevojcica sisnuti. Ja sam inace dosta racionalna osoba... bila... dok nisam postala mama. Nadam se da razumijete. user posted image

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: sisana kuma
30.6.2011 13:22:42   
emma.L
Što pokloniti dječaku za kumstvo? Dakle, MM će biti kum malenom. Mislili smo kupiti neku dobru igračku (tipa onaj autić guralicu ili nešto slično, edukativno, potrebno u motoričkom razvoju blablabla - i ovdje su sugestije dobrodošle) i kovertu sa novcem, možda uz to i album za slike sa prvog rođendana ako nađem nešto da mi se baš svidi. Ponijet ćemo i makazice i kutijicu za pramenčić.
Zlato mi nije opcija uopće. Šta mislite? Je li ovo malo?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: sisana kuma
10.11.2011 16:56:08   
HNF
Da li je obicaj da se i šišanoj kumi ili kumu kupi poklon, i sta se obicno kupuje?

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: sisana kuma
10.11.2011 21:20:58   
teacher75
IZVORNA PORUKA: HNF

Da li je obicaj da se i šišanoj kumi ili kumu kupi poklon, i sta se obicno kupuje?

mi smo kupili nausnice esprit


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: sisana kuma
11.11.2011 12:06:53   
veeseelaa
pa običaj je.... ma nešto simbolično, košulja i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: sisana kuma
11.11.2011 12:07:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: emma.L

Što pokloniti dječaku za kumstvo? Dakle, MM će biti kum malenom. Mislili smo kupiti neku dobru igračku (tipa onaj autić guralicu ili nešto slično, edukativno, potrebno u motoričkom razvoju blablabla - i ovdje su sugestije dobrodošle) i kovertu sa novcem, možda uz to i album za slike sa prvog rođendana ako nađem nešto da mi se baš svidi. Ponijet ćemo i makazice i kutijicu za pramenčić.
Zlato mi nije opcija uopće. Šta mislite? Je li ovo malo?


novac


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: sisana kuma
11.11.2011 12:14:14   
Leena

Što pokloniti dječaku za kumstvo? Dakle, MM će biti kum malenom. Mislili smo kupiti neku dobru igračku (tipa onaj autić guralicu ili nešto slično, edukativno, potrebno u motoričkom razvoju blablabla - i ovdje su sugestije dobrodošle) i kovertu sa novcem, možda uz to i album za slike sa prvog rođendana ako nađem nešto da mi se baš svidi. Ponijet ćemo i makazice i kutijicu za pramenčić.
Zlato mi nije opcija uopće. Šta mislite? Je li ovo malo?


Moja Esmica je od sisane kume dobila krasan poklon- kupila je prelijepe makaze na koje je ugravirala datum prvog rođendana i neku kutijicu u koju nam je spremila te makazice i pramencic. Mislim da su i pare ok, igracke i tako nesto, ali je lijepo imati nesto trajno za uspomenu.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: sisana kuma
11.11.2011 12:15:04   
Leena
Da li je obicaj da se i šišanoj kumi ili kumu kupi poklon, i sta se obicno kupuje?


mi smo isto kupili nausnice

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: sisana kuma
11.11.2011 22:22:47   
rose
evo mene buduca shishana kuma moje S veceras pita sta, kako...znam li a ja ne znam...procitah temu i u ustini nema nista posebno sem sto cu eto nabaviti tu kutijicu za pramencic...hajd shishnut cemo se nekako a onda ce mama skratit shiske kako treba user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: sisana kuma
11.11.2011 22:27:57   
R&T@
Kupuje makaze i cesljic...
i nesto djetetu...
U nasoj porodici je obicaj da obuce dijete...

Nase kume nisu sisale siske, nego neki pramen s vrha glave...
gdje najmanje mogu unakazitiuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: sisana kuma
11.11.2011 23:53:03   
rose
IZVORNA PORUKA: tajra

Kupuje makaze i cesljic...
i nesto djetetu...
U nasoj porodici je obicaj da obuce dijete...

Nase kume nisu sisale siske, nego neki pramen s vrha glave...
gdje najmanje mogu unakazitiuser posted image


nece ni moja shishat shiske...nego ima dvije cupice sa strana pa taman ih treba skratiti...bas strse user posted image a pitala je ona za makaze...ja joj rekla ne mora, ima makaza u kuci user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: sisana kuma
11.1.2012 9:53:57   
Cickolini
Hej drage moje ... doslo vrijeme prvog rodjendan i naravno sisanja. Znate li postoje li neka "pravila" pri izboru sisane kume ili kuma... Ja imam par kandidata u glavi. To su meni veoma drage osobe i za koje sam primjetila da puno vole moju Daaniu.

Moja prijateljica, koja mi je ujedno i glavni kandidat je bila nedavno teze bolesna i jos nije 100% ozdravila i sad mi pojedini govore da osoba mora da bude zdrava, uspjesna... Bas mi je tesko da je zbog toga ne izaberem jer mi je bas draga, ali s druge strane se bojim da to nema kakave veze...

Inace nisam praznovjerna, ali kad je u pitanju dijete pocnem da mozgam ...

< Poruku je uredio Cickolini -- 11.1.2012 9:54:42 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: sisana kuma
11.1.2012 9:56:57   
Hanady RR
ja ti napiah na anketiuser posted image

al evo da ponovim...
Nime kao je tvoja prijetljica dovoljno snažnai jaka i ima vjere da se izbori za bolešću, jer 50% izliječenja uglavnom je vezano za smaoga čovjeka i njegovu jačinu da s ebori, meni je to + da mi bude kuma...
njena snaga i volja su argument za...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: sisana kuma
11.1.2012 13:04:15   
Cickolini
Hanady slazem se u potpunosti s tobom. I meni je to veliki plus. Ona je jedna mlada zena koja se izborila sa velikom bolesti, pametna, iskrena, postena, vjernica, obrazovana i uspjesna. Meni su to osobine koje jako cijeni i postujem kod nje. Puuuno voli moju Daaniu i to mi je jako bitno. Mislim da sam odluku i donijela i znam da sam donjela pravu jer sam jako sretna zbog iste.

Bas kao sto ti kazes njena snaga da se izbori sa takvom bolescu je veliki plus. I moja Daania ima Cerebralnu Paralizu i suocena je sa velikom borbom i zaista ako bude kao sto pricaju da dijete lici na kumu ja zelim da na nju lici i da bude dovoljno snazna da se izbori sa svim i da nikad nikom ne da da je sazaljeva zbog istog. Da bude ponosna na ono sto jeste kao i moja prijateljica.

Hvala tebi puuuuno jer si mi zaista pomogla da donesem ovu odluku.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: sisana kuma
11.1.2012 13:06:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Cickolini

Hanady slazem se u potpunosti s tobom. I meni je to veliki plus. Ona je jedna mlada zena koja se izborila sa velikom bolesti, pametna, iskrena, postena, vjernica, obrazovana i uspjesna. Meni su to osobine koje jako cijeni i postujem kod nje. Puuuno voli moju Daaniu i to mi je jako bitno. Mislim da sam odluku i donijela i znam da sam donjela pravu jer sam jako sretna zbog iste.

Bas kao sto ti kazes njena snaga da se izbori sa takvom bolescu je veliki plus. I moja Daania ima Cerebralnu Paralizu i suocena je sa velikom borbom i zaista ako bude kao sto pricaju da dijete lici na kumu ja zelim da na nju lici i da bude dovoljno snazna da se izbori sa svim i da nikad nikom ne da da je sazaljeva zbog istog. Da bude ponosna na ono sto jeste kao i moja prijateljica.

Hvala tebi puuuuno jer si mi zaista pomogla da donesem ovu odluku.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: sisana kuma
7.2.2012 19:53:12   
delfin
im ali neko frišku informaciju gdje ima kupiti kutija za uspomene koju je neko od forumašica spomenjioao ua bila nekad u tl, apošto nema više tl?? Znaze lo možda gdje se ima nešto slično kupiti, il kutijica za pramen kose?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: sisana kuma
7.2.2012 20:12:52   
Neca xxx
Ne znam bas na kakvu kutiju konkretno mislis, ali u exclusivu, merkatoru i svjetlost knjizarama mozes naci lijepe kutije razlicitih velicina i dezena, pa ih mozes iskoristiti kao kutiju za uspomene.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: sisana kuma
8.2.2012 13:29:28   
delfin
Neco, znam to, al neko ej spominjao, mislim Lulu, daima "namjenska" kutija za to, pa sma zato mislila, a spominjalo s eda ima u radnjama na čaršiji u zlataram kutijica za pramenčiće il sam pogrešno shvatila?



_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: sisana kuma
8.2.2012 13:38:41   
teacher75
nama je kuma napravila slatku crvenu plisanu vrecicu sa vezicom boje zlata za pramen kose i tu ga drzimouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *