|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:46:28   
veeseelaa
odosmo mi OT
znači trudnicama se ne trenira? user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 13:01:18   
Precious
Evo malo Copy :)

Ako je vožnja bicikla bila vaš omiljeni vid rekreacije pre trudnoće, a sada ste u prvom trimestru, nema razloga da i ovog proleća ili leta ne uživate u tome.

Lagana vožnja troši kalorije, zateže mišiće nogu i povećava pokretljivost zglobova, oslobađa od stresa i povoljno utiče na sve funkcije u organizmu.

Iz bezbednosnih razloga, vozite bicikl samo po ravnom terenu i tamo gde nema mnogo saobraćaja. Izaberite izletišta u prirodi ili šetališta pored vode. Dišite punim plućima i uživajte!



Preventiva za proširene vene

Ne brinite ukoliko ste u prvim mesecima trudnoće dobili koji kilogram više. S obzirom da bicikl nosi težinu tela, ovo će za vas da bude pogodniji vid rekreacije nego trčanje. Takođe, vožnja deluje preventivno kada su u pitanju proširene vene, kao i kod već postojećih promena na krvnim sudovima. Proširene vene su, inače, česta pojava u trudnoći, a u letnjim mesecima su tegobe izraženije. Pola sata do sat lagane vožnje će mnogo da koristi i vama i vašoj bebi. Posebno što ste na otvorenom, na svežem vazduhu.



Priprema pre vožnje

S obzirom da tokom duže vožnje mogu da se jave bolovi u leđima (zbog nepravilnog položaja), povedite računa o tome. Najbolje je da pre vožnje dobro zagrejete mišiće (vežbama istezanja) i tako sprečite pojavu bolova i grčeva.

U slučaju da duže vremena vozite bicikl, poželjno je da ponovite vežbe, kako biste opustili mišiće nakon dugotrajnog napora.

Obavezno pijte dovoljno tečnosti pre, tokom i nakon vožnje, da ne bi došlo do dehidracije. Neophodan je i lagan obrok posle vožnje, kako biste nadoknadili izgubljene kalorije.



Do kada je bezbedno voziti bicikl?

Bicikl možete da vozite sve dok veličina stomaka ne počne da vam narušava ravnotežu. Svakako morate da prestanete sa vožnjom i ako se jave bolovi u stomaku, krstima ili drugom delu tela, potom ako osetite neuobičajeno ubrzan rad srca, mučninu, ukoliko ostanete bez daha i sl. U slučaju da nakon kraćeg odmora ovi simptomi ne nestanu, obavezno se javite svom lekaru, ili idite u najbližu zdravstvenu ustanovu.



Kućni bicikl

Ako se ne osećate dovoljno bezbedno na ulici zbog saobraćaja, ili se plašite pada i povređivanja, a ne želite da se lišite svoje omiljene rekreacije, rešenje je sobni bicikl. Sve navedene preporuke - vezane za vežbe, kao i za uzimanje tečnosti i hrane, važe i za sobnu varijantu vožnje bicikla.

veeseelaa, ako uzivas u biciklu a trudnoca je ok, nemas razloga da ga se odrices. I ja uzivam u voznji, samo naprijed user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 13:01:31   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

odosmo mi OT
znači trudnicama se ne trenira? user posted image



ja mislim da je jos rano za trening bar kod mene inace i bez fitnesa sam dosta fizicki aktivna, ono kad budem 6-7 mjesec trudnoce bice i vjezbica dosad nikad nisam vjezbala zivim potpuno isto i kao kad nisam trudna i oba poroda su bila brza i laka, ja mislim da je svaka trudnoca,kao i trudnica prica za sebe,sto setice linije toga se ne plasim genetika je ucinila svoja ja nisam sklona gojenju user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 13:02:22   
veeseelaa
veeseelaa, ako uzivas u biciklu a trudnoca je ok, nemas razloga da ga se odrices. I ja uzivam u voznji, samo naprijed user posted image


pa ovaj tekst je odličan
a vala sam se mislila na njega natakarit user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 13:05:10   
veeseelaa
ja mislim da je svaka trudnoca,kao i trudnica prica za sebe,sto setice linije toga se ne plasim genetika je ucinila svoja ja nisam sklona gojenju user posted image


ma ne radim ja to radi gojenja nego radi fizičkih aktivnosti koje sam imala i do sada
opušta me i raduje trening odnosno vježbanje

što se tiče svakodnevnih aktivnosti čišćenje, pranje, kupovanje, hodanje to je svakodnevnica, koja je neizbježna
al ja nešto ne mogu da skužim da do poroda ne vježbam, samo poso - kuća i šetnja .... to mi je dosadno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 13:40:41   
beba1 beba2
veeseelaa-pa ti si zeno puna energije svaka cast...cestitam ti na trudnoci i moram ti reci da me ne cudi to tvoje stanje (trudnoca) sobzirom na dosadasnje procitane tvoje postove user posted image user posted image user posted image ...pozdrav

_____________________________

beba1 Tarik 02.08.2008
beba2 Isak 01.07.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 14:02:47   
veeseelaa
hvala draga, al do Boga je.....
njemu hvala na laganin trudnoćama i energiji koju mi je dao


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu beba1 beba2)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 14:26:50   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja mislim da je svaka trudnoca,kao i trudnica prica za sebe,sto setice linije toga se ne plasim genetika je ucinila svoja ja nisam sklona gojenju user posted image


ma ne radim ja to radi gojenja nego radi fizičkih aktivnosti koje sam imala i do sada
opušta me i raduje trening odnosno vježbanje

što se tiče svakodnevnih aktivnosti čišćenje, pranje, kupovanje, hodanje to je svakodnevnica, koja je neizbježna
al ja nešto ne mogu da skužim da do poroda ne vježbam, samo poso - kuća i šetnja .... to mi je dosadno


ko kaze da je samo kuca,ciscenje i ostale kucne obaveze ,imam ja svojih aktivnosti,meni nikad nije dosadnouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 14:32:01   
veeseelaa
ko kaze da je samo kuca,ciscenje i ostale kucne obaveze ,imam ja svojih aktivnosti,meni nikad nije dosadnouser posted image


ma govorim općenito
a čim se baviš?
i jel to inače u trudnoći prakticiraš odredjene aktvnosti ili od prije?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:28:56   
Skvo RR
Za vjezbanje moras vidjeti sa ginekologom, to znas. Ja koliko znam Boris ce ti preporuciti plivanje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:36:03   
veeseelaa
porazgovaraću ja s njim malo detaljnije o tome
al me takodje zanimaju iskustva onih ženica koje su trenirale u trudnoći?
za plivanje znam 100% da je preporučljivo i extra stvar za ledja, osobito u poodmakloj trudnoći
moja snaha ide na bazen na Otoci a pred porodom je
kaže ledja je manje bole


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:39:09   
morenaa
ja odvedem dijete u park svako popodne i ne treba mi bolji fitnessuser posted image
prije nastavka vježbanja posavjetuj se sa doktorom koji ti vodi trudnocu i ako dobijes odobrenje od njega onda se posavjetuj sa svojim trenerom o vježbama koje bi kao trudnica mogla izvoditi i onda si mirnauser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:40:17   
Skvo RR
U biti ja sam vozila sobno biciklo...kazu i da je trcanje preporucljivo, ali nisam...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:41:22   
veeseelaa
e pa da....

a moja malena je velika cura, nema za njoj trčkaranja nekog user posted image
a da trčkaram po parku ničim izazvana ne bi user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:46:54   
chuci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Adana

A sto ne probas sa aerobikom, Zumbom i sl.? Miiiislim da negdje u Sarajevu ima program namjenjen trudnicama. :)

http://www.fitnessuniverse.ba/trudnicevjezbe.php


ma tu ne ide moja raja
ne da mi se razguzane trudnice slušati kako kukumaču user posted image



pa neće ti tamo takve dolaziti, nego fit trudnice, kao ti, pa možda nađete zajedničku riječ user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:49:15   
veeseelaa
e ima i ta mjesta
al opet kažem ja bi tamo gdje sam navikla, gdje idem godinama, tamo ide moja raja
sad se peglat i nakon fitnesa ići na piće s nekim lijevim mrsko mi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:55:08   
leona81
ja znam da je plivanje najbolje za trudnice ali nesto nisam sigurna koliko su nasi bazeni zaista cisti...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:57:13   
teacher75
i meni je bila zelja da nastavim sa vjezbama i u trudnoci jer sam se godinama bavila aerobikom i bas sam bila ovisna prvo o aerobiku pa onda o zumbi i falilo mi je to u prvim mjesecim strasno al jednostavno sam bila strasno lose, previse povracala, slabo jela, energija 0 bodova, tako da sam jedva hodala a kamoli da skacem. srecom nisam dobila puno kg. a sto se tice plivanja u bazenima, ja se ne bih usudila zbog bijelog pranja kojeg skoro uvijek imam a u trudnoci pojaacano. pa inace izbjegavam bazene zbpg toga a kamoli u turdnoci. plivanje u moru je druga stvaruser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.8.2012 15:58:52 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:58:18   
ajla86
ja sam pitala Cileta za bazen nema sanse..bas zbog cistoce a trudnice su podlozne raznim infekcijama on mi je poceo nabrajati sto uroloski sto vaginalno mogu da nagraisem na razne baje u vodi...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:59:32   
Skvo RR
A meni je rekao nemoj samo roniti..iako ja ne volim bazene, to mi je fobija..ja sam biciklo vozila

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 15:59:33   
teacher75
evo jedna trudna zumbalicauser posted image

http://www.youtube.com/watch?v=mSR-HpiJ0No

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 16:00:47   
morenaa

IZVORNA PORUKA: leona81

ja znam da je plivanje najbolje za trudnice ali nesto nisam sigurna koliko su nasi bazeni zaista cisti...

ni ja se nikad ne bi kupala u bazenu zbog cistoce jer žena nikad ne zna jel se slucajno pocela otvarati pa onda navuces neku infekciju i zakompliciras sve..

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 16:01:05   
chuci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e ima i ta mjesta
al opet kažem ja bi tamo gdje sam navikla, gdje idem godinama, tamo ide moja raja
sad se peglat i nakon fitnesa ići na piće s nekim lijevim mrsko mi


da ne dužim priču okolo naokolo ja kad sam išla na fitness, vlasnica je bila u visokoj trudnoći 7-8 mjesec i svaki dan je vježbala na onom klincu što ko fol voziš biciklo ali stojeći a rukama se uhvatiš za ručke i mašeš naprijed nazad. bilo je to kupiti na tv nekada davno. ko fol noge ti prave ovalan pokret (iako realno ne prave neko krug)

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 16:02:50   
leona81
ja znam da nisam smjela roniti, plivati u moru naravno smijes ali bazen su mi rekli posebno da izbjegavam, srecom ljetovali smo u Egiptu i kad sam bila u bazenu - bio je onaj s morskom vodom i gdje nema puno djece - to mi je moja dr rekla zbog urinarnih infekcija, jer vecina djece piski u vodu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 16:03:39   
leona81

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e ima i ta mjesta
al opet kažem ja bi tamo gdje sam navikla, gdje idem godinama, tamo ide moja raja
sad se peglat i nakon fitnesa ići na piće s nekim lijevim mrsko mi


da ne dužim priču okolo naokolo ja kad sam išla na fitness, vlasnica je bila u visokoj trudnoći 7-8 mjesec i svaki dan je vježbala na onom klincu što ko fol voziš biciklo ali stojeći a rukama se uhvatiš za ručke i mašeš naprijed nazad. bilo je to kupiti na tv nekada davno. ko fol noge ti prave ovalan pokret (iako realno ne prave neko krug)


eliptic

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *