|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bromergon
19.11.2008 15:13:10   
hanabanana
Ma to je van diskusije ako se još i mora piti.
Ali ja sam mislila na to da i žena koja može ali ne želi dojiti ima pravo na svoje mišljenja, i niko je radi toga ne smije osuđivati.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bromergon
19.11.2008 15:14:21   
ElmaB
Apsolutno se slazem sa tobom!user posted image (konacno da nam se misljenja poklope ha, ha, ha...user posted image )

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bromergon
19.11.2008 15:33:15   
Blue rose RR
Mrzim osuđivanje bilo koje vrste, svako neka odluči kako je za njega najbolje i najlakše.
A dojenje - slažem se sa konstatacijom da je to odluka MAJKE, i samo majke. I niko, ama baš niko (sem Boga dragog) nema pravo da osuđuje i sudi nekome.

Ko voli/želi/MOŽE -  neka izvoli.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bromergon
19.11.2008 15:44:27   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Mrzim osuđivanje bilo koje vrste, svako neka odluči kako je za njega najbolje i najlakše.
A dojenje - slažem se sa konstatacijom da je to odluka MAJKE, i samo majke. I niko, ama baš niko (sem Boga dragog) nema pravo da osuđuje i sudi nekome.

Ko voli/želi/MOŽE -  neka izvoli.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bromergon
20.11.2008 14:07:07   
mamy Sabina
ja bih te tablete zakonom zabranila! user posted image



Ovo je prebzo donjet zaključak!
Bromergon ne uzimaju samo mame koje moraju,hoće ili kako god već
da zaustave laktaciju!
Uključuje se ženama koje imaju visoke vrijednosti prolaktina,ženama
koje izgube bebe u poodmaklim trudnoćama itd!
Ja sam imala spontani u 21. sedmici trudnoće,
ustvari inducirani porod je bio!
Grudi su mi nabujale,otvrdnule znači došlo je do laktacije!
Šta sam trebala uraditi?
Nije tih stanja 2% ,nažalost puno ih je više!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bromergon
20.11.2008 14:30:38   
ElmaB
Upravo tako Mamy2, na zalost ima mnogo slucajeva kada se mora ukljuciti bromergon! Bas, na zalost!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bromergon
20.11.2008 16:47:48   
Suzana
Zene,
 
Da li se ovaj Bromergon mora uvijek piti kada se prestaje sa dojenjem?
Da li to znaci da ja danas/sutra kada budem htjela prestati dojiti, npr. kada moji djecaci napune godinu dana moram popiti ove tablete da bi mi stalo mlijeko?

Mislila sam da se mlijeko prirodno smanji i postepeno/prirodno ukine...
Molim iskusne mame da mi odgovore na ovo pitanje, jer sam veliki protivnik tableta a pogotovo hormonskih..
Zao mi je svake zene koja je na ovaj nacin morala rijesiti problem a da to nije moglo prirodnim putem.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bromergon
20.11.2008 17:26:01   
Inayat
Ja sam po rodjenju moje kcerke dobila upalu dojki, zacepljenje zlijezda i svega ne. Bukvalno mogu reci da mi je oporavak dojki bio bolniji  od samog poroda koji je trajao 34 sata. Bile su ogromne, tvrde, crvene, vrele i krvarile su. Treci dan dolaska kuci sam zavrsila na hitnoj. Propisala mi antibiotike i doktor je zabranio da dojim. Ja sam tada pocela plakati jer mi  je to nesto najteze bilo i toliko  sam se veselila  dojenju. Onda me on smirio i rekao ako ti neko pokusa nametnuti osjecaj krivice "tell him to jump to the lake. They don't know what you are going through."
Nakon zavrsenih antibiotika mlijeka vise nije bilo. Hvala Bogu pa imaju alternative i ja nikad nisam upoznala zenu koja nece da doji iz nekog svog hira.
Svaki vid tableta i inekcija koje zaustavljaju mlijeko u Americi je zabranjen zbog posljedica koje ove tablete izazivaju. Meni su bili propisani samo  antibiotici i vrijeme je trebalo samo da prestane. Oporavak je bio uzasan da ga nikom pozeljela ne bih.user posted image


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bromergon
20.11.2008 17:44:19   
sanelicaaa
IZVORNA PORUKA: Suzana

Zene,
 
Da li se ovaj Bromergon mora uvijek piti kada se prestaje sa dojenjem?
Da li to znaci da ja danas/sutra kada budem htjela prestati dojiti, npr. kada moji djecaci napune godinu dana moram popiti ove tablete da bi mi stalo mlijeko?

Mislila sam da se mlijeko prirodno smanji i postepeno/prirodno ukine...
Molim iskusne mame da mi odgovore na ovo pitanje, jer sam veliki protivnik tableta a pogotovo hormonskih..
Zao mi je svake zene koja je na ovaj nacin morala rijesiti problem a da to nije moglo prirodnim putem.


Ovo sam se i ja pitala,pa sam upitala mamu koja je mene dojila oko godinu dana,a inace je babica po struci! Ona kaze da se ne mora piti uvijek. U nje se prirodno smanjilo i nestalo,ali isto tako kaze da je bilo slucajeva gdje je zena morala popiti ovu tabletu,jer je mlijeko i dalje naglo nadolazilo.
Tako da vjerujem da je to individualno!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bromergon
20.11.2008 22:11:29   
Suzana
Sanelice,
 
Hvala ti na odgovoru.. Hm... nadam se da ce se prirodno smanjiti i da nece biti potrebe za tabletama, bas je to crnjak...
 
Mozda nam se jave mame koje su prosle ovu fazu!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bromergon
21.11.2008 2:47:44   
triplemama
Ja ga nikad nisam pila jer je mlijeko prorjeđivanjem podoja samo polako nestajalo.  Sada sa Emirom nam se još ne vidi kraj dojenju user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bromergon
21.11.2008 12:46:41   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: Suzana

Da li to znaci da ja danas/sutra kada budem htjela prestati dojiti, npr. kada moji djecaci napune godinu dana moram popiti ove tablete da bi mi stalo mlijeko?


Ja sam dojila skoro godinu dana, postepeno sam smajnivala broj podoja i na kraju je ostalo da doji samo ujutro i navecer. Trebala sam poceti raditi i odlucila sam skroz prestati. Nisam mu vise davala da doji i grudi su bile OK 2 dana, treci dan su nabrekle i bolile me, ali nije bila klasicna upala...Dr. mi je bila dala antibiotike i Bromergon, nakon telefonske konsultacije. Moja rodica, dr. porodicne medicine, mi je savjetovala da pokusam jos 1-2 sa oblogama od razblazenog jabukovog sirceta, to je nju spasilo. Poslusala sam je i hvala Bogu nisam morala piti Bromergon, nakon samo 3 sata obloga bol i nabreklost su se smanjili...Jos mi je par dana povremeno curilo mlijeko i povuklo se skroz...

Tako da ako se postepeno smanjuje dojenje moze proci i bez uzimanja tableta.. 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bromergon
21.11.2008 13:05:02   
jupajdi
Suzana, ne moraš uzimati ove tablete da bi ti stalo mlijeko kada budeš htjela prestati dojiti. Ono će samo stati, prirodnim putem.
Ja sam sina dojila nepune dvije godine. Imala sam manjih problemčića jednu sedmicu jer je mlijeko nadolazilo, a nije imao ko da izdoji user posted image . Ja sam nekoliko puta sama sebi izdojila, čisto da me manje boli, dok nije samo prestalo. I dalje sam, sigurno godinu dana, kada bi jače pritisnila bradavicu mlijeko samo izlazilo. Najbolje da pustiš da prirodno stane, jer sam čula par negativnih iskustava, pogotovo sa injekcijama za zaustavljanje mlijeka ( stalo im mlijeko tako da im ni u drugoj trudnoći nije ga bilo ). Moja mama je mene dojila godinu dana i morala početi raditi. Uzela je te injekcije i brzo nakon toga zatrudnila sa bratom. I njemu nije bilo mlijeka. user posted image  Rekli joj doktori da je to od injekcija. 

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bromergon
21.11.2008 13:16:43   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: jupajdi
Moja mama je mene dojila godinu dana i morala početi raditi. Uzela je te injekcije i brzo nakon toga zatrudnila sa bratom. I njemu nije bilo mlijeka. user posted image  Rekli joj doktori da je to od injekcija. 


Ovo sam cula od jedne zene sa kojom sa lezala u bolnici. I ona nije imala mlijeka za drugo dijete, jer je poslije prvog poroda dobila injekciju!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bromergon
21.11.2008 23:09:33   
Suzana
Zene, bas hvala na vasim odgovorima.
Kad sam vidjela ovu temu, unaprijed sam se bila zabrinula.
A danas sam i moju mamu pitala kako je ona. Obradovalo me je da je prirodnim putem prestala dojiti mene i brata. user posted image  Kaze da bude malo krize, mlijeko nadolazi, ali prodje i ta faza...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bromergon
23.11.2008 18:14:44   
lejlašh
I ja ne znam dokle da dojim ovu moju mrvicu, žao mi je još odbijati, jede sve, ali ipak kad joj padne sika na pamet- teško meni, samo zadiže majicu i traži. Mislim da je to teže što je djete veče i što više razumije. Neka je još, pa ćemo vidjeti.
A ja ne mislim uzimati bromergon ako baš ne budem morala, probaću prvo prirodno zaustaviti mlijeko, a protivnik sam hormonskih preparata, osim naravno kada se mora (u medicinski indiciranim slučajevima)

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bromergon
2.8.2009 10:08:29   
dana3
DA malo podignem temu o ovim tabletama jer sma prinudjena da fakticki preko noci prestanem da dojim.nisma prestala skroz ,jer dam bebi siku kad je pritisak nepodnosljiv.mlijeko se smanjuje od obloga sa kupusom i kaduljom.U petak sam bila u apoteci  i pitala za neko sredstvo koje se koristi u tako hitnim slucajevima i zena kaze da za takvo sto nikad nije cula(samo da kazem i to da u svedskoj nikad nisu culi ni za gel za zube kad rastu)user posted image .kad sam rekla naziv tableta zena se zblanula.nema veze o cemu pricam.

Citala sma na internetu da su u americi zabranjene,a isto tako kod nas se koriste , samo imaju masu kontraindikacija.
Ne znam koliko cu uspjeti zaustaviti mlijeko prirodim putem na ovako brz nacin.user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bromergon
3.8.2009 10:14:38   
Apotekarka
danba ja ih pijem vec 10 dan danas mi je zadnja tbl...ginekolog mi propisao ispocetka mi se malo nesvjestilo dan,dva ali fazon je da se moras dobro najesti pa popiti tabletu i onda kad popijes jos nesto prigristi kako sam to radila super mi

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bromergon
3.8.2009 10:38:18   
Suzana
Vidim da se pva tema podigla a i ja sam se na njoj javljala nekada davno.
Prestali smo dojiti, za Bromergonom nije bilo potrebe (a ne bih ga ni uzela da je bilo), a nije bilo potrebe nizačim drugim. Prosto nevjerovatno da mlijeko više nije ni nadolazilo, izgleda da sam zaista produkciju bila dovela na minimum.
Hvala dragom Bogu da je sve ovako prošlo, puno sam sretna zbog svega i sve bih ponovo ponovila.
Stoga savjet majkama koje kada se odluče prestati sa dojenjem, svedu podoje na minimum (1 u 24 h).



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bromergon
7.8.2009 23:25:41   
škorpija
Prijateljica ima djevojčicu od 4. godine, dojila ju je 15 mjeseci, ali još uvijek pije bromergon zbog visoke vrijednosti prolaktina. Zanima me zna li neko hoće li moći dojiti drugo dijete kad ga bude imala?

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bromergon
3.3.2012 14:35:38   
mama šefica
rodila sam 1.8.11 curicu tešku 4210 i dugu 51cm,ćim se rodila dobila je siku,obožavala je siku,doila sam je šest mjeseci,bila je samo na prsima,napredovala je lipo i sad ima 7 punih mjeseci,10kg,duga je 70cm,i prestala sam je dojit,ona je velika i jaka i samo moje mliko njoj je pupici bilo malo,noću me budila svako 2 sata,a tako je bilo i tokom dana,siku je papila svako dvi ure,sad papa svašta( ono šta može beba od 7 miseci) i super je.dojenje je super stvar i kažu da je to najbolje za bebu,moja mala do sada nikad temperaturu nije imala,izbila su joj dva zubića a da nisam to ni osjetila,ali na žalost prestala sam je dojiti jer sam ja morala u bolnicu izvadit kamenćiče iz žući,i kad sam se vratila doma nisam joj više tila davat jer ko zna šta su sve u mene ubrizgavali,izdajala sam se a onda mi je dosadilo i u ginekologa sam tražila da mi da nešto da zaustavi mljeko,dao mi je bromergon,ovo je katastrofa,koje konjske tablete,neki dan mi je bilo toliko loše da san se srušila,boli me glava,manta mi se,mućnine,katastrofa.....užas!!!!!!user posted image al kad vidin da nije samo meni tako bilo,lakše mi je.MAME AKO MOŽETE DOJITE,AKO NE NIKOME NIŠTA UMISTO SIKE TU SU BOĆICE....AL mlika se morate nekako rješit jer kažu da kad se prsi upale da su bolovi puno, puno gori nego nuspojave od bromergona.SIKA JE ZAKON!!!!!!!!


LAURA 01.08,20111,      08.10h,    4210kg i 51cm   MAMIN BEBAĆ !!!!!!!


< Poruku je uredio mama šefica -- 3.3.2012 14:39:43 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bromergon
3.3.2012 14:43:02   
mama šefica
ma stvar je u žljezdama,nije svima isto. ovisi,ja iman male prsi,smanjila san dojenje pri kraju ali uzalud.iman toliko mlika da mogu mljekaru otvorit,kako kome.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bromergon
9.7.2013 21:58:28   
melaniababy3
Pozdrav moderatoru.imam jedno pitanje uvezi bromergona ali se ne nalazim među ovim odgovorima..
ako mi možete pomoć bila bih zahvalna..naime ovako..imam jedno dijete i počela sam planirati drugo,međutim nikako nemogu da zatrudnim pa sam pomislila da nije do mliječnog iscjetka iz dojki,vadila sam nalaze na progesteron i na sredini nekoj je bio i nakon pregleda dr.mi je propisala bromergon,koji sam dobro podnijela isad je već prošlo 7mj od terapije,no što me muči je da su mi prsa poslije njega slaba i ne osjećam nikakvu reakciju pred menstraciju-nemam osjećaj punoće,doslovno vise što prije bromergona nije bilo i plus nisasm ponavljala nalaze poslije njega.dali se trebam zabrinuti,kakav savjet imate,prošlo je 2godine otkad planiram bebu i još ništa..pomoćuser posted image [sm

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *