|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: menstruacija i dojenje
13.8.2009 20:02:48   
mamin_zivot
Jutros mi je dosla user posted image , dva mjeseca nakon poroda. user posted image doji 1-2 minutu i izbaci. Da li to utice na dojenje???????

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: menstruacija i dojenje
14.3.2010 9:53:28   
lekica83
Juce sam dobila nakon samo 2 mjeseca i 10 danauser posted image user posted image , inace samo dojim bebu i jutros je uzasno jako plakala kad sam je dojila i kad sam je podigla da semalo smiri sve je povratila u cugu i tek tada se smirila, zna li neko utice li to na mlijeko i sta da radimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: menstruacija i dojenje
14.3.2010 10:17:33   
amela2208
Lekice ja sam cula da smeta bebi kad dodjeuser posted image user posted image i da traje 2-3 dana ali ti nastavi sa dojenjem. Pusa za Lanu i tebe od nas

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: menstruacija i dojenje
14.3.2010 10:23:03   
de_de
Lekice ja sam dobila odmah nakon cetresniceuser posted image user posted image
Kad dobijem boli me stomak i nervozna sam i to se prenosi na bebu i ona je nervozna i placeuser posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: menstruacija i dojenje
14.3.2010 14:56:05   
milenium
IZVORNA PORUKA: lekica83

Juce sam dobila nakon samo 2 mjeseca i 10 danauser posted image user posted image , inace samo dojim bebu i jutros je uzasno jako plakala kad sam je dojila i kad sam je podigla da semalo smiri sve je povratila u cugu i tek tada se smirila, zna li neko utice li to na mlijeko i sta da radimuser posted image user posted image user posted image


inače može se desiti da mlijeko malo promjene okus tih dana,al to nekim bebama malo u početku smeta al naviknut će se,a nekim bebama ne smeta nikako,a nekeuser posted image za to vrijeme doje malo duže i intenzivnije.moj je user posted image dojio tada jako dugo,duže nego kad nemamuser posted image .tako da je kod mene obrnut slučaj bio ,moj je tada još bolje dojiouser posted image
tvoja beba vjerovatno dosad bila navikla na tvoje mlijeko i sad kako si dobila ona možda osjeća neke promjene u tjelu i okusu mlijeka pa misli možda da to nisi ti i da to nije tvoje mlijeko,sljedeći mjecec možda neće tako plakat jer sad zna i probala je tvoje mlijeko za vrijemeuser posted image .prvi se put možda malo i prepala. ma bit će to sve ok samo ti nju dojiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: menstruacija i dojenje
14.3.2010 18:13:25   
lekica83
Hvala vam mnogo svima.. Evo vec je bolje, danas je dojila fino, nije plakala ni povracala a i kod mene je sad slucaj da je dojila duze nego obicno.. Uglavnom sve se smirilo a bas sam se bila prepala..
Amela ljubi nam malu Saru punoooooo i De_de takodje ljubi sad vec velikog princa Kenuuser posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:11:29   
rose
evo i kod mene izgleda da dolazi user posted image ...bebi ce aBd za 2 dana puna 4 mjeseca u dobar cas i bas se brinem da se sta ne poremeti s dojenjem..mi inace od pocetka dojimo i dodajemo, posebno sada kako sam pocela da radim...valjda ce se odrzati dojenje user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:19:05   
Lejla Ka
Rose, no sikiriki, nastavljate kako je i bilo, neće se ništa poremetiti. Bebe se nekad malo unervoze, proizvodnja se nešto uspori pod uticajem peogesterona, nekad se i malo promjeni i ukus pa neke bebe i na to reaguju kratkotrajnim negodovanjem ili odbijanjem. Majke najčešće primjete da bebe noću traže često i žele dojiti dugo, kao da nema mlijeka a one pokušavaju navući. Međutim stane se normalizuje u toku 24 sata, i kad "procuri" sve se vrača u normalu user posted image . I naravno, ima beba koje u opće ne odreaguju na majčino ponovno uspostavljanje ciklusa. Nema razloga za brigu, menstruacija neće negativno uticati na dojenje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:25:36   
rose
Lejla hvala...malo si me utjesila...nadam se da cemo odrzati...inace kako radim imam pravo da dolazim kuci 2 puta da je dojim u toku radnog vremena pa mi je nekako laksi ovaj period, najdraze mi je kad siki cim dodjem...i kad je probudim u ponoc da je nahranim jer je spavalica pa spava vec od 6-7 user posted image ...veceras smo se obje uspavala i maloprije ustah da je nahranim...odem u wc kad imam sta vidjetiuser posted image ...jos ako prestane, bojim se da cu izgubiti vezu sa njom user posted image

< Poruku je uredio rose -- 12.3.2011 1:26:47 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:39:33   
Lejla Ka
Zašto misliš da će prestati?
Pa žene su dojile i do djetetove druge godine uz redovne menstruacije. Ja sam nakon ponovne uspostave ciklusa dojila još 9 mjeseci. A neke žene dobiju mjesec-dva nakon poroda. Pa da dojenje prestaje sa prvom menstruacijom kolika bi djeca pomrla od gladi u vrijeme kad nije bilo formule?

Ma u opće se ne sekiraj. Možda bude malo više nervoze i tvoje i bebine, ali mlijeka neće nestati ako uredno dojite!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:46:33   
rose
u pravu si, i meni je to palo na pamet, dojenje po nekoliko godina...pa zene koje doje djecu a trudne su ...znaci da su vec dobile dok su trudne i uredno nastavljaju s dojenjem...samo sam imala ideju (mada znam da nije pravilo) da se ciklus ne uspostavlja dok god je dojenje u toku jer ga hormoni sprjecavaju...a opet svi smo mi razliticiti..i user posted image

< Poruku je uredio rose -- 12.3.2011 1:49:48 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 1:53:14   
Lejla Ka
To zaista nije pravilo, i jako je individualno, a čak nema veze ni sa nasljeđivanjem.
Neki tvrde da intenzivno isključivo dojenje, koje se još negdje naziva i ekološko (kad se bebi dojenje nudi za svako negodovanje, za hranjenje, utjehu, uspavljivanje ...) može odgoditi uspostavu ciklusa, ali ja sam čula za mnoge slučajeve upravo tako intenzivnog dojenja koje u opće nije odgodilo pojavu menstruacije, i koja se pojavljivala dosta rano nakon poroda. Intenzivno dojenje se uredno nastavljalo. Tako da to zaista nema vezu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 2:04:14   
rose
ja sam u pocetku nudila siku za svako negodovanje...sada smo otprilike na dva sata kad sam kuci a tokom noci je ne hranim jer prespava noc...pa vidjet cemo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 9:04:12   
HAHA
rose,ja sam rodila dvije sedmice poslije tebe,a već treći put treba da me posjeti,prvi put je bilo grozno,što Lejla kaže najgore dok ne procuri,dojke su me tako boljele da sam plakala,mlijeko se nije umanjilo,a beba je bila nervozna,samo treba biti uporan i voditi se mišlju da je prolazno.Drugi put sam dobila ponovno nakon samo 15 dana i simptomi su bili puno blaži.Ovakvo stanje mi je također bilo i poslije rođenja prvog sina.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: menstruacija i dojenje
12.3.2011 10:22:11   
rose
mene ne bole grudi, nisam nervozna a meni su inace menstruacije i bile bez neki posebnih simptoma...povremeno bi me ledja bolila ili glava i to bi bilo to...jos nije procurilo ali nalazim tragove na toalet papiru pa vidjet cemo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: menstruacija i dojenje
3.4.2011 15:13:58   
vila_7
Imam jeedno pitanje za iskusnije. Prvu M poslije poroda sam dobila kad je beba napunila 5 mjeseci, drugu za 36 dana, a sad je vec 45 dan od te druge a nje nigdje!? Jel moguce da sam trudna-stitimo se al mislim da smo jednom zapoceli bez zastite al je ubrzo stavio pa smo nastavili sa zastitom. Inace prije poroda su mi bile na 28 dana.
Mislim da nisam trudna (mada ni od toga ne bjezim),ali vise me zanima ako nisam da li je moguce da je sve u redu a da kasni cisto zbog tog jer jos dojim?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: menstruacija i dojenje
3.4.2011 16:07:56   
rose
evo meni izgleda krenulo...ono prosli put bilo dan smedjkasto i nista...sada ima malo vise...jel i vama prva pocela sa smedjim i ako da nakon koliko krene prava krv? bebici nema jos 5 mjeseci i dojim je i dodajem AD

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 42
   [Obrisana poruka]
4.4.2011 22:07:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: menstruacija i dojenje
4.4.2011 22:19:48   
vjestica
meni je dugačija nego prije trudnoće - sad je neredovna, obilnija i manje bolna
što se tiče dojenja, samo u pms-u osjetim da su mi puno bolnije bradavice dok dojim

< Poruku je uredio vjestica -- 4.4.2011 22:20:04 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: menstruacija i dojenje
5.4.2011 11:13:09   
vila_7
vjestice,koliko ti je neredovna,jel ti ikako kasnila 2 sedmice? kako bebica inace...?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: menstruacija i dojenje
5.4.2011 11:21:52   
vjestica
cikus mi sad traje 25-33 dana (prije je uvijek bio 25-26 dana)
bebca je dobro hB, prva 2 puta kad sam dobila bila je malo nervoznija i češće sikila i to je to, mene više muče bolne bradavice dok dojim, ali prođe i to


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: menstruacija i dojenje
5.4.2011 11:29:29   
rose
IZVORNA PORUKA: Iman83

Meni došla ko i svaka prije trudnoće! Odmah udar!user posted image
Ma ni osjetili je nismo u dojenju, nadam se da neće ni ti i Soraja!
Samo je trajala malko duže i sve i hoće i neće prestati.



ma meni i dalje smedje mirljavi...jos uvijek ni M od prave menstruacije...user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: menstruacija i dojenje
5.4.2011 11:34:44   
dzeni_nl
meni menstruacije poslije poroda kasne svaki mjesec po 3 dana. a traju mi duze, cak i po 10 dana. prvo mi krene smjedje, pa onda prava krv, pa onda zavrsava sa smedjim, al to zavrsavanje traje i po 3 dana dk skroz ne prodje. malena mi je nervozna kada imam menstruaciju, a to je mozda i zbog toga sto sa ja u tom periodu strasno nervozna, pa mozda joj prenosim. manje su bolne i manje obilne nego prije trudnoce, al mi je zato PMS jaci nego prije, 7 dana pred mens. kao da ludim takav imam osjecaj.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: menstruacija i dojenje
5.4.2011 12:12:28   
vila_7
Ma moja beba ni ne konta kad dobijem a ni ja ne osjetim razliku,čak što više,ne boli me stomak jako kao prije. Al kazem, druga mi je poslije prve dosla nakon 36 dana, a sad ni nakon 43 je nema user posted image . Pa ne znam jel moguće da toliko kasni (dojim).

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: menstruacija i dojenje
13.4.2011 12:43:57   
tijuška
Ja sam sa prvom curicom dobila m kad je ona napunila osam mjeseci,dojila sam je dugo preko dvije godine, u stvari jos je dojim pardon ih dojim, user posted image  a sa drugom curkom upravo danas pa rekoh sebi da procitam iskustva. Danas moja druga princeza puni dva mjeseca. Jos nisam sigurna da li je to m ili nesto drugo jer nisam bila na kontroli nakon poroda, uvijek neki izgovori sad nemam kome ostaviti dijecu tih sat vremena, al iskreno se nadam da je to to jer bilo sta drugo ne bi valjalo.
Nemam nikakavih bolova i upravo sad cu zvati ginekologa da dogovorim pregled, a sta cu sa dijecom pojma nemamuser posted image user posted image .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *