|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 21:26:52   
Golubica
I mi spadamo u ovu skupinu beba! Asja je danas napunila 6 mjeseci, mali rodjendan kako se mi salimo ovih dana u kuci. Prilicno dobro napreduje. Malo odbija flasicu od kako je probala i drugu hranu ali eto nekako guramo naprijed. Prezadovoljna sam njenim napredkom, jer nisam po citav dan sa njom. Vec sam pisala negdje da joj je bilo samo 42 dana kada sam se ja morala vratiti na posao. Ali eto vrijeme prolazi, Asja raste i zadovoljne smo obje, jer ta 4 sata koliko budemo odvojene maksimalno nadoknadimo. Pozdrav svim bebicama, ljepoticama i ljepotanima 2008. , a i vama drage forumasice. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 21:30:41   
žana o8
Evo da se i ja javim na ovu temu. Žanica će 11.tog imati 5 mjeseci. Kako vrijeme brzo leti. A malecka 60 , ako ne dojiš ja bih ti preporučila Aptamil 1. samo napraviš po uputama na kutiji daš bebici. Ili se posavjetuj sa pedijatrom oko izbora hrane. Pozdrav svimauser posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 21:51:52   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: enna

E Visnja RR hocemo li mi u podforum aprilse bebe heheheh???I mi smo tu na ovoj temi rodeni jednog lijepog aprilskog dana.Pusica svim mamama


da i mi smo u klubu 2008 ...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 21:56:22   
aammina
moja dusa je aprilska bebica(vrjeme brzo prolazi)

_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 22:15:14   
aammina
i naravno 2008user posted image user posted image user posted image user posted image ,jos dojimo ali i ruckimo svasta...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 22:30:35   
senoenamine
Evo i nas,user posted image za temu sve pohvale,Nejla ima 5,5mj hb dobro napreduje rodjena je sa 2840g iz bolnice smo izisle sa 2070g.Prosli put na vaganju 6300g samo dojimo a od 6mj cemo poceti sa uvodjenjem hrane.Pa da vidimo kako ce je prihvatiti pozdravuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 22:40:12   
dinciii
nas si pogresno shvatili sa ovom temom...mi smo se puno druzili na temi zadnje dane pred porod i samo smo htjeli to druzenje da nastavimo...a naravno da su sve ostale mame dobrodosle...
i meni se svidja vise stari naziv al eto nismo mi tu da odlucujemo user posted image user posted image user posted image

mynxlee znaci nespavas mnogo pored ivana,ja hvala bogu sa svojom Rejhanom nemam bas puno problema.fino spava...al zna i ona nekad zezat user posted image

malecka kao sto visnja kaze imas tamo puno savjeta...al eto da i ja kazem svoje misljenje user posted image
zna se desiti da beba nece svako mlijeko adaptirano,najbitnije ti je da kupis mlijeko sa PRE nazivom,npr ja koristim Aptamil Pre i prezadovoljna sam imas i Hipp pre Humana Pre itd..vidi koje odgovara tvojoj bebici...i imas na kutiji koliko bi mu trebala davati ml iako ne moras po toj mjeri...ja svojoj dajem prvo 90 ako pojede sve napravim jos 30 il 60 a vecinom voli po danu cesce a manje da jede a po noci spuca 120 a ima nepuna dva mjeseca...Sta je dobro kod adaptiranog mlijeka pre da se nemoze prejesti znaci koliko beba trazi mozes mu dati.to je meni doktorica moja rekla...eto to je od mene nadam se da sam ti barem malo pomogla.


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebe 2008
2.2.2009 23:15:45   
Romali
Pored  enne i aammine , evo i treće bebe rođene 23.4.2008.-moj Ali Omaruser posted image user posted image user posted image

Ja razumijem mame beba rođenih kasnije, ipak su naše bebe pravi ljudi user posted image prema njihovim od 2-3 mjeseca. Može prijedlog- zimske bebe,proljetne bebe i ostale, po godišnjim dobima u kojem su rođene.
Meni je sve ok, samo predlažem u slučaju da dođe do nekih promjena.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 6:58:45   
bebbe RR
Malecka60, ne sekiraj se. Puno beba nije dojilo, pa odrastu zive i zdrave. Adrian je dojio cetiri mjeseca, dakle najvazniji period dojenja je vec iza vas. Ne stvaraj sebi psihicku presiju. Da mozes dojila bi, ako ne ide, hB da postoje i adaptirana mlijeka. Ja, uz dojenje, Emi dodajem HIPP PRE i zadovoljna sam. Mislim da cu kada napuni 3 mjeseca preci na HIPP 1. Eto, to je moja preporuka, ali drugo nisam ni probala. Na svakom adaptiranom mlijeku imas uputstvo za upotrebu. Koristim i Aventove flasice. Imas cucle za razlicite uzraste, tako da samo kupis i upotrebljavas odgovarajucu.... Vise je posla nego sa dojenjem, treba sterilizovati, pripremati vodu za noc, ustajati, sastavljati, ali, kada upadnes u semu i nadjes sistem koji ti najbolje odgovara, sve ce biti rutina. Osim toga, Adrian je vec veliki djecak, mozda i spava po noci... Uglavnom, ne placi, sve ce to biti OK.
Saudina, eto Visnja ti je rekla gdje je tema, pa zato necu o grcevima, no moj pedijatar kaze da se za grceve uzalud trudimo da ih umirujemo kapima, jer oni traju koliko traju i bebu treba nosati i maziti i to je to. Mada, da li je sugestija ili fakat djeluje, meni se cini da joj je bolje kada dam kapljice. Imam dvoje razlicitih. Ema ima gcice samo povremeno, a moja starija kcer ih je imala non stop tri mjeseca.
Moja Minxlee, ti si sigurno opasno iscrpljena ako ustajes svaka dva sata. Nadam se da ce Ivan uskoro uhvatiti neki ritam da bar koji sat duze nocu spava i pusti ti da se odmoris.
Da li je iko od vas razmisljao o tome da preseli, ili vec preselio bebu u svoju sobu?! Ja se bavim idejom da Emu prebacimo u njenu sobu kada bude, aBd, stara 6 mjeseci, odnosno, kada izbacimo nocno hranjenje.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 7:08:52   
bebbe RR
Dinciii, vidim, ti nemas problema sa spavanjem. Super! I to ti je dobro kada namjeravas na dijetu, jer kazu da kada si pospan tijelo trazi jos hrane kao nadoknadu za energiju.
A sto se tice naziva teme - ja sam objasnila na samom pocetku sto sam je tako nazvala, ali, nismo mi ovdje neki separatistiuser posted image user posted image user posted image ! Sve mame koje hoce da se druze s nama su dobrodosle.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 8:49:06   
bebbe RR
Opet ja! Imam pitanje: Gdje u Sarajevu se moze nabaviti knjiga "Što očekivati prve godine?!" Jedan od autora je Heidi E. Murkoff, kao i knjige "Što očekivati u trudnoći?!"Molim vas, ako znate, javite mi sto prije, jer bih voljela da mi je mama kupi i posalje. U citavoj Sloveniji je nema, rasprodana, a novo izdanje jos nije izaslo, a ja mislila bice, pa si nisam donijela na engleskom... Thx, unaprijed svima.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 8:58:45   
malaaaa
pozdrav drage moje evo sad sam procitala sve pa da ija odg.
moje misljenje je kao i kod mynexlee i i neznam ko je jos rekao da se slaze s tim da bude nasa stara grupa koje smo se porodile novembar/decembar ali i ostale su dobro dosle naravno ali eto ako se vecina slaze za drugo onda ureduuser posted image
dinciii nisi jedina koja se zali na stomakuser posted image evo ija neznam kako da rijesim taj problem na dijetu nesmijem jer dojim Ahmeda a zao mi da ga odbijem kad vec imam mlijeko i nece kao sto reko flasicu ma ni liznutuser posted image
rana je super utrnulost davno prosla cudi me da jos uvijek to osjecas meni je prestalo jos u ceteresnici pa kako ti je sad rana negdje si pisala da ti se bila upalila jel sad sve ok?bebee jos jednomuser posted image za temu sad smo sve na okupu malo rjedje ali bitno je da smo tu sada se mozemo samo prisjecati onih zadnji dana kada smo bile nestrpljive u ocekivanju bebe jesam vala visila non stop ispred kompijut. pisala s vama i najvise citala porodjajne price mislim da sve znam na pamet user posted image user posted image nekad sam znala i plakat kako sam bila osjetljivauser posted image hehe

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 9:14:18   
mamabb
Jutro mame i bebare medene i slatke. Iz dana u dan sve više uživam u ovoj novoj ulozi :) ništa medenije i slađe mi nema nego kad ujutro nadvirim nad krevetac, kad se probudi, a ona me pogleda svojim okarama i kez odvali od uha do uha, što stare žene kažu srce mi k'o Amerika user posted image
Mi sutra idemo na vakcinu i pregled pa ćemo imati detaljnije informacije o kilaži i svemu ostalom, mada, 56 broj smo izbacili a 62 nam je knap i moćiće nam nekih možda 10tak dana još u ''vrh glave''.
A da se i mama pohvali - mogu komtno da stanem u svu garderobu od prije trudnoće user posted image  ali imam u planu smršati još 5-6 kg pa da budem baš tip-top :)

eee baš ste mi nedostajale :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 10:27:15   
pitalica
Uh mamice drage evo i nas..Ella se rodila 19.11.,5 sedmica prije termina,ali je hvala dragom Bogu sve ok.Za dva mjeseca dobila je oko2 kg i narasla 8 cm-mašalauser posted image user posted image user posted image user posted image .Više je ne dojim,jer mi se mlijeko povuklo,tek su mi je u rodilištu 2 dan donijeli na dojenje,pa je skontala duša da joj je s flašicom lijepše,ali et izgurali smo dva mjeseca dojenja.sad ručki aptamil i jako joj se sviđa.A mame što se tiče hehheeh u potpunom sam haosu,imam osječaj da od poroda nisam ni grama skinula,ali samo odem i zavirim u krevetić i sve mi bude ravno do mora hehheheh a kile će već nekako da spadnuuser posted image .
Pozdravljam vas sve

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 11:10:08   
dinciii
pitalice tako je i kod mene...sve zaboravim kad vidim ovo svoje blago al ipak zelja mine da se vrati covjek na staro...a sto se tice dojenja imali smo potpuno isti problem..i kod mene je sve tako bilo samo sto sam ja kroz 15 dana ostala bez mlijeka...a mala se nervira jos vise sto malo izlazi..i tako smo presli potpuno na aptamil.
mamabb blago se tebi sto mozes uci opet u prijasnju garderobu,bravo user posted image

Bebbe potpuno si upravo,al ono da nas nisu pogresno shvatili da ne misle da se zelimo odvajati user posted image

malaaaa nemoj ni da bi ga odbijala kad hvala bogu imas mlijeka...meni bude zao al sta cu.a sto se tice stomaka ajd valjda cemo ga skinuti jednog dana user posted image user posted image user posted image
ma ja ti mislila da se upalila i odem u bolnicu oni mi se smijali user posted image user posted image user posted image kaze jesi i ti neka panicarka...rana ne da ti je dobro nego je super..nego to je neka tkz. narbenschwelung to je normalno...a sto je jos utrnuta negdje sam citala da je nekog znalo drzat po 6-9 mjeseci,sad ne znam jel tacno....osjetim ja da je svakim danom manje al ima jos...

Romali kako je tvoja bebica???

Eto drage moje ja se naprica....Rejhana evo sad opet zove pa se cujemo kasnije!!ljubim vas sve!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 12:16:45   
bebbe RR
Hej, pitanje za knjigu nije vise aktuelno. Poslala sam brata da je potrazi, i nasao je odmah, u buybooku, tako da sam taj "problemcic" rijesila. Sto se tice odjece od prije tudnoce, drage moje, ja, takodje, bez problema stanem u sve, sve i nosim, ali ne stoji mi kao prije i to mi ide na zivce. Dinciii, ja mislim da ana puno manje boli radi te utrnutosti. Ako je svaki dan manje, onda je dobro. I moja je tako. Mada, procitala sam isto sto i ti, pa cak i da ponekome ta utrnutost ostane tajno. Meni ne smeta narocito, da ti iskreno kazem.Mada bih voljela da prodje sasvim kao sto malaaaa kaze da je njoj proslo. Moracemo pitati neke mame sa duzim stazom s ranom od CR. Cini mi se da je Visnja RR takodje rodila na CR. Visnja, imas li ti osjecaj ukocenosti?! Nije li tvojoj Asji danas deset mjeseci?! Ako nisam prolupala, cestitke za prvi dvocifreni mjesec:))))) Primicete se rodjendanu.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 13:18:55   
mynxlee
ma neka nama i starih mama ovdje. one imaju vise staza u slucaju da nam zatreba koji savjet, nekako su nam blize pri ruci.
sto se izgleda tice, ja izgledam kao trag u snijegu preko kojeg je presao traktor. to se odnosi na strije. nema kud ih nemam. ja se ne opterecujem a mmme stalno pita hoce li se to smanjti. kazem da sam ponosna na njih iako su uzas. hehe...
mislim da sam na staroj kilazi. svoju odjecu staru ne nosim jer mi u bosni, ko kad sam ovdje dosla uveliko trudna. isli smo u kupovinu i navucem ja neke jeans a mm mi kaze da mi sexy stoje. rekoh uzimam. a to sexy poslije tolio vremena.... srce mi zaigralo.
ko hoce koristiti dohrani preporucila bi bilo koju hranu ali da uz nasiv stoji HA PRE. to za pocetak u slucaju da je beba nedaj boze alergicna. ja sam par puta dala i vise necu. ne znam ima li veze ali od te vjestacke hrane ivan mi dobio sinoc grceve. sad smo opet na siki. sika, sika i samo sika.
za grceve sinoc sam ga kupala i to ga smirilo, ona masirala tibu, grijala pelenu, tepala, pjevusila i proslo. tata je htio odmah kapi ali ja to izbjegavam, samo da bas moram. imamo simplex za svaki slucaj.
joj, umalo da zaboravim. ivan se budio nocas svaka 3 sata i spavao u svom kreveticu. i spavali smo do 12h. isceifili oboje.
samo da znate ja kad pisem, pisem s jednom rukom, jer mi u drugoj uvijek bude ivan, doji. tako da smo u duetu uvijek s vama.
ljubim vas sve
ode i mama nesto ruckiti.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 15:23:28   
Lenka
da se prikljucimo i mi 29.04.2008. godine 

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 20:41:45   
dinciii
nema vas nesto,nije valjda da bebice nedaju da malo zavirite u RR user posted image user posted image user posted image evo i ja svoju jednom nogom guram da mogu se javit user posted image user posted image user posted image
al sad ce mis moj zaspat pa sam slobodna malo user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 21:05:16   
nexie
da se i mi priključimo...za 3 dana su nam puna 2 mjeseca...samo dojimo i dojimo i dojimo....heheuser posted image hvala Bogu nismo imali nikakvih problema od rođenja....ma od trudnoćeuser posted image inače, Ajnur je divna beba...skoro i ne plače...samo razgleda naokolo i jede....halapljivko mali.....user posted image voli ga mama najvišeeeeeee

_____________________________

06.12.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 23:26:58   
adannn
I mi smo rođeni 28.02.2008

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebe 2008
3.2.2009 23:38:12   
dinciii
dobro nam dosla tuzlanko user posted image i ja sam inace iz tuzle gdje budes u tz???

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebe 2008
4.2.2009 0:02:46   
adannn
Hvala mila,jesi ikada bila u Puračiću e tu ja živim a svakodnevno sam u tuzli jer studiram,gdje si ti?

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebe 2008
4.2.2009 0:28:26   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: bebbe

Cini mi se da je Visnja RR takodje rodila na CR. Visnja, imas li ti osjecaj ukocenosti?! Nije li tvojoj Asji danas deset mjeseci?! Ako nisam prolupala, cestitke za prvi dvocifreni mjesec:))))) Primicete se rodjendanu.



Jeste 10 mjeseci je ...Hvala ...ma bas si srce...user posted image
moja rana je prestala da ima taj osjecaj ukocenosti negdje s 3-4 m... mazala sam je sa JomelopE - jako dobar melem.. sada samo ponekad malcice svrbi kad je neka promjena vremena

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bebe 2008
4.2.2009 10:40:15   
bebbe RR
Dobro jutro/dan, mame i bebe! Kako ste danas?! Kod nas je konacno suncano, a ima puno snijega, tako da cemo Ema i ja u setnju kada se ona probudi. Inace, imam najnoviji plan - oduciti je od ljuljuskanja da zaspi dok je jos vrijeme, pa su svi savjeti dobrodosli. Ona, naime, uvece zaspi sama i bez problema, ali kako je moja mama bila tu cijeli mjesec naucila ju je po danu da je ljuljuska u lezaljci, sto meni sada kada sam sama sa njom ne odgovara. Voljela bih je sada nauciti da legne i zaspi, pa su svi prakticni savjeti dobrodosli. Juce sam takodje pokusavala, ali krajnje neuspjesno, uglavnom nije ni spavala cijeli dan, samo po desetak minuta u par navrata, da "otrese" san...
Visnja, hvala puno. Ja za svoju ranu nisam nista koristila. Dobro je znati da utrnutnost prodje.
Zelim vam svima lijep dan sa vasim bebicama!
Pusa


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *