|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 13:08:23   
ebru
IZVORNA PORUKA: Malena_A

Mi tromjesecno trosimo 400km, neka zna doci i manje,a bogami nekad i vise , kako kad, ipak zadovoljni!!user posted image user posted image

Oj pa mislim da je i to puno,s obzirom da kazes da je stan maliuser posted image Nije ni nas stan nesto velik,ali placamo ratu 150 eura,sto znaci 300 km...imamo TA peci


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 13:11:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ebru

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Mi tromjesecno trosimo 400km, neka zna doci i manje,a bogami nekad i vise , kako kad, ipak zadovoljni!!user posted image user posted image

Oj pa mislim da je i to puno,s obzirom da kazes da je stan maliuser posted image Nije ni nas stan nesto velik,ali placamo ratu 150 eura,sto znaci 300 km...imamo TA peci



Pa nije bas ni malen, trosoban i sve vazda upaljeno!!

(odgovor članu ebru)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 13:16:29   
ebru
Kod mene je dvosoban(55qm),opet manji user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 13:26:38   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: ebru

Kod mene je dvosoban(55qm),opet manji user posted image


Aha nas ima( 80qm)

(odgovor članu ebru)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:09:16   
Atarka
Zadnji racun nam je bio 58KM iako sam ocekivala vise, jer smo nabavili susilicu za ves.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:43:45   
sara.at
ja jedva cekam da ucaci sunce pa da sve u kuci radi na solarnu energiju onda samo iskljucim plin i struju sa sata za racunanje i onda samo mi ostane da placam vodu i komunalije al neka tu ustetim sigurno par hiljada za taj ljetni fini period ma moj mm je genijalac user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:47:43   
Skvo RR
102 KMuser posted image (87m2)

Tri masine vesa hefticno, kuhanje, rasvjeta, ponekad masina za sudje, bojler protocni, peglanje....

Meni nesto puno!

< Poruku je uredio Skvo RR -- 22.2.2010 14:48:08 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:51:44   
juni
Ove zime trosimo 250 km u zimskim mjesecima, smanjilo se u donosu na proslu godinu.
p.s. mi se grijemo na struju.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:55:17   
samedi
i mi 200 km a grijemo se na struju ma opet je puno s obzirom na kvadraturu user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 14:57:55   
mamina princeza
Za prosli mjesec je bila 66KMi to je otprilike standardno za nas zimi. uglavnom gledam da masine ( za ves i sudje 9 ukljucujem navece kad je jeftina struja mada nekad i ne uhvtaim. sijalice nam gore svugdje , zivimo u kuci pa radi neke sigurnosti jedna ispred ulaznih vrata i sa jedne i sa druge strane kuce non stop je upaljena. Onda peglanje, usisivac, sporet, rerna..... ipak i nije tako puno kad bolje razmslim....

al ne grijemo se na struju grijemo se n aplin i ti racuni su nam katastrofa ne smijem ih ni spominjati ....




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 17:17:30   
ebru
IZVORNA PORUKA: sara.at

ja jedva cekam da ucaci sunce pa da sve u kuci radi na solarnu energiju onda samo iskljucim plin i struju sa sata za racunanje i onda samo mi ostane da placam vodu i komunalije al neka tu ustetim sigurno par hiljada za taj ljetni fini period ma moj mm je genijalac user posted image user posted image

pa solarnu energiju mozes  da koristis i zimi koliko ja znam!?ili...
i jos nesto da dodam,solarna energija je zakon i niposto nije skupa


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: koliko trošite električne energije
22.2.2010 17:24:02   
sara.at

IZVORNA PORUKA: ebru

IZVORNA PORUKA: sara.at

ja jedva cekam da ucaci sunce pa da sve u kuci radi na solarnu energiju onda samo iskljucim plin i struju sa sata za racunanje i onda samo mi ostane da placam vodu i komunalije al neka tu ustetim sigurno par hiljada za taj ljetni fini period ma moj mm je genijalac user posted image user posted image

pa solarnu energiju mozes  da koristis i zimi koliko ja znam!?ili...
i jos nesto da dodam,solarna energija je zakon i niposto nije skupa



pa jedino ako zivim u Floridi pa imam sunce cjelu godinu user posted image user posted image zimi ono uzima samo onih dana sto ima sunce npr jucer je bilo prelijepo vrijeme i vec je povuklo 20c u boiler al je to premalo kad je ljeto onda netrebam nista cek smo razmisljali da spojimo sa dzakuzi vani ma moj genijalac ce meni opet otvoriti baustelu naljeto user posted image a to da nije skupa znam ja jer nas je kostala masnoooo jer mi imamo ploce po cjelom krovu al isplatio se svaki eur koji smo ulozili....user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: koliko trošite električne energije
23.2.2010 14:49:16   
ebru
er nas je kostala masnoooo jer mi imamo ploce po cjelom krovu al isplatio se svaki eur koji smo ulozili....

ovo se u potpunosti slazem,ko god ima mogucnosti nek sebi ugradi,isplati se stvarno

...pa jedino ako zivim u Floridi pa imam sunce cjelu godinu...

sorry,mislila sam da imas solarne korektore za grijanjeuser posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: koliko trošite električne energije
23.2.2010 15:07:25   
sara.at

IZVORNA PORUKA: ebru

er nas je kostala masnoooo jer mi imamo ploce po cjelom krovu al isplatio se svaki eur koji smo ulozili....

ovo se u potpunosti slazem,ko god ima mogucnosti nek sebi ugradi,isplati se stvarno

...pa jedino ako zivim u Floridi pa imam sunce cjelu godinu...

sorry,mislila sam da imas solarne korektore za grijanjeuser posted image



pa to ti je to al samo to ti nefunkcionise kad nemas sunca na nebu neces se onda ogrijati da oce nesto izmisliti sto mogu i zimi bilo bi super user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:19:58   
milenium
IZVORNA PORUKA: Arko

IZVORNA PORUKA: dinaa

Meni bi mogli komotno iskljucit struju kad bi mi dosao ovoliki racun.Meni je vala i 70km puno.


Slazem se. Kod mene sve zivo radi. Od sijalica po svim sobama, masina za sudje, masina za ves, susilica. Ne grijemo se na struju, i kad mi dodje preko 50 KM, hoce nesto da mi bude user posted image   user posted image
Uglavnom, izmedju 50 i 60 KM user posted image



dođe mi da se ucmekam(kako reče jedna forumašica prije mene).kako vama dođu tako mali računi,ne mogu da se načudim,nemam ni mašinu za suđe ni sušilice,ne grijem se na struju,ne kuham na struji nego na drvima i dođe mi 200kmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:21:35   
Hanady RR
milenium kod vas mora da je skupa struja. ja kontam to je jedini razlog...jer račun od 200KM je strašna cifra.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:22:23   
milenium
IZVORNA PORUKA: samedi

i mi 200 km a grijemo se na struju ma opet je puno s obzirom na kvadraturu user posted image


a mi se ne grijemo na struju pa nam tolko dođeuser posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:27:52   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hanady

milenium kod vas mora da je skupa struja. ja kontam to je jedini razlog...jer račun od 200KM je strašna cifra.user posted image


hanady kako misliš skupa?kod nas bude zimi jeftinija a ljeti skuplja,lolko će mi onda tek doć ljetiuser posted image evo sad od 1.3. je počela neka jeftinija tako su nam rekli. jeli moguća da nam je sat neispravan(iako je na računu isto kilovati koliko piše na satu)ali jeli moguće da sat brže broji ili tako nešto?jer ja nemam ni:
mašine za suđe,ni
sušilice za veš,ni
mikrovalne,
ne grijem se na struju,
kuham na drva (ne na struju)
peglam 1tjedno
veš mašina 1-2xtjedno!
ali imam 9 prostorija(devetorosobni stanuser posted image tj kuća),nije moguće da sijalice tolko troše,u jednoj sobi smo čak stavili štedne sijalice!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:30:34   
Hanady RR
pa neznam koliko vam je struja po kilovatu inače to sam mislila...ne vjerujem da sjelice troše toliko...ne kontam...ja bih pozvala elektrodistribuciju da to provjeri oko sata ili nešto...jer meni je to zaista prveviše u tvom slučaju.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 0:39:00   
milenium
i meni je previše al neće oni vjerovatjer koliko piše na satu toliko piše i na računu da je potrošeno.sad ne znam jeli moguće da je taj sat pokvarenuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 12:35:34   
Hannan
Milenium, to je stvarno previse.Zovi elektro nek mijenjaju sat, nek nesto rade.
Na mom brojilu su 3 porodice, ves masina 3komada , TV 3kom., sporet 3kom.,ne grijemo se na struju ali i pumpa za centralno trosi nesto 2kom., pumpa za vodu jedna komad, samo kod mene po cijelu noc ukljucene 4 sijalice, koliko jos kod ostalih, pa jos vani nekoliko, i dodje u prosjeku 160KM
I da, ne mogu da vjerujem da one stedne sijalice na 3 porodice ustede oko 50KM, jer nam je prije dok su bile obicne dolazilo 200-220KM.I da napomenem nemamo sat koji odvaja jeftinu/skupu, znaci sve ide po toj nekoj medjutarifi.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: koliko trošite električne energije
12.3.2010 12:46:33   
Emica_sa
Milenium ti si iz Mostara jel?Ako jesi i moji roditelji isto žive u kući i ne griju se na struju, dođe im oko 300 KM svaki mjesec struje i sat i sve je uredu jednostavno je tako,ako ti je elektroprivreda HZHB kao u njih to je normala.Ja sam u sarajevu grijem se na plin,pa mi opet dođe struje oko 120-150 maraka a stan je skroz mali,ali ja stvarno nikada ne pazim to jeftina skupa,i uvijek je sve upaljeno  

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: koliko trošite električne energije
28.4.2010 16:59:45   
bebbe RR
Između 70 i 80 eura. Stan je oko 100m2. Puno, kada se uzme u obzir da se grijemo na plin i da je veliki bojler plinski... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: koliko trošite električne energije
5.5.2010 11:00:59   
Anoniman
Dosad nam je dolazilo 40-50 KM,prošli mjesec 60 KM user posted image ,sad 70 KM user posted image
Puno mi je,sad sam počela kuhati na struju ali kuhala sam i prošlog ljeta pa mi nikad nije došlo više od 50KM.
Mašinu za suđe ne koristim,nije mi potrebno,troknerice nemam,mašina za veš radi 3-4 puta sedmično,peglam samo po potrebi,usisavam svaki drugi dan,kompjuter radi često (možda zbog toga user posted image ),jedan frižider uključen,bojler je stalno radio,sad ćemo ga paliti samo po potrebi,mada ja mislim da tad troši više,ali eto da pokušamo i to,stvarno ne znam do čega je.
Evo sad razmišljam i o tim štednim sijalicama,što neko spomenu,to su one bijele,duguljaste,ili?
Mada je kod nas uključena uvijek jedna ili dvije,i kad krenemo leći gase se,ali eto,vrijedi pokušati user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 174
   RE: koliko trošite električne energije
5.5.2010 11:15:51   
salmy

IZVORNA PORUKA: Gracanka

Dosad nam je dolazilo 40-50 KM,prošli mjesec 60 KM user posted image ,sad 70 KM user posted image
Puno mi je,sad sam počela kuhati na struju ali kuhala sam i prošlog ljeta pa mi nikad nije došlo više od 50KM.
Mašinu za suđe ne koristim,nije mi potrebno,troknerice nemam,mašina za veš radi 3-4 puta sedmično,peglam samo po potrebi,usisavam svaki drugi dan,kompjuter radi često (možda zbog toga user posted image ),jedan frižider uključen,bojler je stalno radio,sad ćemo ga paliti samo po potrebi,mada ja mislim da tad troši više,ali eto da pokušamo i to,stvarno ne znam do čega je.
Evo sad razmišljam i o tim štednim sijalicama,što neko spomenu,to su one bijele,duguljaste,ili?
Mada je kod nas uključena uvijek jedna ili dvije,i kad krenemo leći gase se,ali eto,vrijedi pokušati user posted image


Mozda jeipak do bojlera on vuce kao i protocni! pokusaj ga paliti kad je jeftina!
Nama dodje najvise 30km plinski je bojler a peglanje i masina kad je jeftina! Stedne sijalice se meni licno ne svidjaju cudnao brate osvjetljenje,ne prirodno.Ili imaju neke druge bolje! kod nas su pretezno lampe,ali vodim racuna da ne gore bespotrebnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *