|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 21:28:00   
Nunichi
I mi smo sve probali...
I bebi i mami sve odgovoaraju. user posted image
Jedino su mi baby love bile presuhe.
Trenutno imamo Violetu.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 21:31:56   
Belma_beni
malo sam sokirana ovim sto sam do sada procitala.... maracime uopste ne koristimo ni u kakvoj situaciji za brisanje guze, ma gdje se god nalazili...uvijek ima vode da se opere....a maramice cak izbjegavam za brisanje ruku jer su toliko stetne i izazivaju alergiju kod mnoge djece, stoga preporucujem da se malim bebicama opere guza jer je to prava higijena! Ne mogu da vjerujem da neko nema vremena, 2 min, da opere djetetu guzu...sramota!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 21:36:53   
Nunichi
Nismo svi isti...ne vidim zasto si toliko sokirana???
Kada udjes u bilo koji supermarket mozes vidjeti ogromnu ponudu maramica za bebe...sta mislis zasto je to tako i ko to koristi?
Ja nikakvu sramotu ne vidim u koristenju maramica.
Niko nije lud da ne pere svoju bebu,i da nakon kake ne opere slatku guzu...ali za prvu pomoci maramicama nista ne fali.
LP

(odgovor članu Belma_beni)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 21:38:16   
daca/maca
voda sve opere....NIKAD nismo rabili maramice....

danas mi dosla kolegica , beba 4mj se ukakala DOZAVRAT, ona je obrisa i obuce pampers....ja je molila da malu opere, pa u kuci smo brate mili....ima vode....IMA.... a ona mi odbrusi, da ona nju kupa svaki dan, i nikad ne pere kad mala kaka....
DA NIJE ZALOSNO, BILO BI FUJ!!!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 21:43:10   
mamina cura
Ja ne mogu a da se ne javimuser posted image
Po meni su maramice potrebne kad smo na putu, ili u domu zdravlja ali samo za ruke i eventualno za lice.
I nemogu vjerovati koliko ljudi novaca trose na takve stvari i uopste na bebe. Normalno je da ce police biti pune jednokratnih pelena, maramica i svih dzakonija jer oni od toga jako dobro zaradjuju a prodaju smece u lijepoj ambalazi. Mi smo prestali skoro da koristimo i toalet papir.
Ja jednostavno ne vidim svrhu svega toga i da se sve to "mora" imatiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:07:42   
suncan_dan
mi koristimo baby maramice od pampers,i super su! zasto da ne??? izvinite zene voda da poere sve, al kako bi to izgledlo, kad sam ja s bebom u shoppingu, i odem na wc i operem joj guzu pred svim ljudima???? sta mislite kako bi me ti ljudi gledali user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:16:14   
Jajan
Drage moje ja svoju curicu perem od prvog dana i kad se upiski i kad se ukaki uvijek, sem kad odemo doktoru tad je obrisem maramicom i onda cim dodjemo kuci perem je, ipak je tako sigurnije po meni. Sada joj je tri mjeseca i predivna je curica. Hvala Bogu pa postoje i takve stvari kao sto su Pampers pelene i vlazne maramice jer je nekad zaista neophodna ta maramica ali opet svako ima svoje i nek radi kako misli da je najbolje a isto tako i da postuje druga misljenja. Toliko. Pozdrav od mene i moje princeze.user posted image

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:18:02   
dana3
u svim shoping centrima ima WC bar ovdje u svedskoj.cak i posebni toaleti za djecu.a najzad radi se o djetetu a ne o meni.sramota je da sam ja gola a ne beba.
bebu sam znala presvlaciti i u kolicima.

ali odoh od teme:maramice se proizvode i to je tacno,ali ne trebaju biti stalno i uvijek u upotrebi.kao sto sam rekla-imam ih u autu da obrisem rukice a inace se peremo.cekam kad cu se rijesiti i pelena.kad se presvlacimo,bjezimo cim guza podje disati hihihihihihihihihi.ne mogu nahvatati dijete hahahah


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:19:31   
neki
Jajan,Dana3,pa jeste zive vas dvijeuser posted image user posted image user posted image I ja perem Saidovu guzu,a maramice koristim kad nismo u mogucnosti da operemo guzaruuser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:20:50   
Lulu_
ja perem naomih...jedino gdje nema vode obrisem je...u autu na autoputu kad se ukaki i tako dalje
cak sam je prala i u shoppingu kod nas i nije me zanimalo nicije misljenje,ja se jednostavno ljepse osjecam kad ju operem...umijem,operem rukice
ja imam priateljicu koja nikad ne pere i ne umiva djete...znate na sta lici koza curice po licu...jako zalosno.ona misli da je dovoljno da se djete preleti mahramicom(ah to malo hrane,prasine,blatauser posted image )
ali eto hvala Bgou svi smo razliciti

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Jajan)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:21:56   
Jajan
Ma Draga moja Neki, evo jesam. Okupala Larisu, nahranila je sad joj dodajem malo hape i smjestila je da paja. A ti????

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:22:11   
suncan_dan
to ima i ovde u njemackoj, al mozda znas kakvih ljudi ima, da bi im manje smetalo kad bi se oprala od cuke guza tu nego od djeteta....

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:24:07   
Jajan
Imate li vi problema s komarcima???? Znam da je mimo teme ali....?

(odgovor članu Jajan)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:26:21   
dana3
IZVORNA PORUKA: neki

Jajan,Dana3,pa jeste zive vas dvijeuser posted image user posted image user posted image I ja perem Saidovu guzu,a maramice koristim kad nismo u mogucnosti da operemo guzaruuser posted image






ma ne znam gdje sma zeno.pisem ovamo na temi problemi zsa dojenjem .pijem terapiju i moram da prekinem dojenje ali ne ide nam.palcemo oboje.
izvinite ja samo da se javim neki

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:29:14   
Jajan
ja vas pozdravljam

(odgovor članu Jajan)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:30:24   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja perem naomih...jedino gdje nema vode obrisem je...u autu na autoputu kad se ukaki i tako dalje
cak sam je prala i u shoppingu kod nas i nije me zanimalo nicije misljenje,ja se jednostavno ljepse osjecam kad ju operem...umijem,operem rukice
ja imam priateljicu koja nikad ne pere i ne umiva djete...znate na sta lici koza curice po licu...jako zalosno.ona misli da je dovoljno da se djete preleti mahramicom(ah to malo hrane,prasine,blatauser posted image )
ali eto hvala Bgou svi smo razliciti



cistoca nema mislim nikakve veze s maramicama user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:32:01   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja perem naomih...jedino gdje nema vode obrisem je...u autu na autoputu kad se ukaki i tako dalje
cak sam je prala i u shoppingu kod nas i nije me zanimalo nicije misljenje,ja se jednostavno ljepse osjecam kad ju operem...umijem,operem rukice
ja imam priateljicu koja nikad ne pere i ne umiva djete...znate na sta lici koza curice po licu...jako zalosno.ona misli da je dovoljno da se djete preleti mahramicom(ah to malo hrane,prasine,blatauser posted image )
ali eto hvala Bgou svi smo razliciti



cistoca nema mislim nikakve veze s maramicama user posted image user posted image user posted image


tko spominje cistocu?
ako si mislila na ovo sto se djete osulo po licu jer se nikad ne umiva...za mene je to ipak povezano sa mahramicama

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:38:49   
Snjeguljica
Mi koristimo Nivea baby vlažne maramice i super su nam. Naravno, koristimo ih samo kad nismo kući, a ponekad, ali vrlo rijetko, i kući. I naravno, ne vidim ništa loše u tome. Moja drugarica je bebu isključivo prala vodom, a sad kad dijete ide u obdanište nastali su i problemi. Neće da kaki, jer tete u obdaništu ne peru guzu.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 22:56:25   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

al kako bi to izgledlo, kad sam ja s bebom u shoppingu, i odem na wc i operem joj guzu pred svim ljudima???? sta mislite kako bi me ti ljudi gledali user posted image user posted image user posted image user posted image  


Jako je primitivno gledati sta bi drugi ljudi rekli ili gledali - NAJBITNIJE JE ONO STO JE NAJZDRAVIJE ZA VASU BEBU. Znam da zivimo na Balkanu ali da mama gleda potrebe drugih ljudi - u konkretnom slucaju totalnih stranaca - prije potrebe svoje bebe user posted image  meni je nedopustivo.

Inace sam misljenja da svu hemiju treba svesti na minimum. To sto u obdanistu ne peru bebi guzu vodom je stvar nehigijene i ljenosti teta u obdanistu - ja bi dijete odmah ispisala jer se pitam da li im i ruke peru ili brisu maramicama user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: vlazne bebi maramice
30.7.2009 23:19:00   
Snjeguljica
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Inace sam misljenja da svu hemiju treba svesti na minimum. To sto u obdanistu ne peru bebi guzu vodom je stvar nehigijene i ljenosti teta u obdanistu - ja bi dijete odmah ispisala jer se pitam da li im i ruke peru ili brisu maramicama user posted image

Ah, draga moja, šta da se radi kad nemaš izbora. Ne mogu ništa da kažem šta bih uradila dok ne dođem u tu situaciju, kad mi dijete krene u obdanište.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 1:08:05   
Adana
IZVORNA PORUKA: MELLI
adana možeš li postaviti sliku tih maramica.Tražila sam na njihovoj stranici,ali nisam vidjela nijedne tog naziva
Kako izgledaju?


Evo draga moja... nadam se da se dobro vide. user posted image  HIGI

user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:07:11   
amarilis
Evo , ja još nisam postala majka, uskoro ću aBd postati, pa me zanimaju baš te 'vlažne maramice'. Recimo ako sam ja alergična na niveine vl.maramice da li bih bebi smjela koristiti niveu?  Ne bih željela negdje u gostima da idem po tuđim kupatilima i peruckam bebu, ipak 1-2 sata može se izdržati samo s brisanjem vlažnim maramicama a kući kada se stigne onda na pranje. Već sam kupila mali lavor samo za pranje bebi guze...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:20:46   
Lucina
Tuzno je vidjeti da je neko toliko isprovociran necijim postovima i da se prijavi na forum samo da bi rekao sramota... Naravno da svaka normalna majka koja vodi racuna o svom djetetu pere guzu prije mijenjanja pelena, ali nekad su te maramice prava blagodat, ma za sta bile koristene. Kada odvedem dijete u park da se igra, ne cuvam joj rukice do kuce da ih operem, vec ih naravno obrisem maramicom prije nego stignemo do kuce. 

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:44:19   
Skvo RR
Moje misljenje je da su maramice dobra stvar. Mi smo umjereni u koristenju, i uvijek ih kombinujemo sa "malim tusiranjem" guze. 
Amarilis,  moje misljenje je da je dosta "higjenskije" imati maramice sa sobom kada si u gostima (nisam za peruckanje male bebe kod svakoga). Ako si ti alergicna na niveu, radi tebe (jer ces i ti imati dodir sa njima), kupi neke druge. Mozes probati sa manjim pakovanjima pa da vidis reakciju.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:50:59   
bebano
IZVORNA PORUKA: Lucina

Tuzno je vidjeti da je neko toliko isprovociran necijim postovima i da se prijavi na forum samo da bi rekao sramota... Naravno da svaka normalna majka koja vodi racuna o svom djetetu pere guzu prije mijenjanja pelena, ali nekad su te maramice prava blagodat, ma za sta bile koristene. Kada odvedem dijete u park da se igra, ne cuvam joj rukice do kuce da ih operem, vec ih naravno obrisem maramicom prije nego stignemo do kuce. 


Potpisujem Lucinu. Upravo tako. Sigurna sam da sve mi radimo ono sto mislimo da je najbolje za nasu djecu, a sada da li se neko s tim slaze ili ne - to je druga tema. Uglavnom kao sto sam vec rekla svom bebacu uglavnom perem guzu ali maramice su mi super ako smo na putu, ako smo na izletu ili u shoping centru. Jer ja, iako imam djete, stvarno mi nebi bio lijep prizor da ja perem ruke, a neka mama ukakenu guzu svog djeteta. Tako da mi nebi palo napamet da svoje djete perem na javnom mjestu tipa WC u shoping centru. A ne znam ni kako bi to bilo zgodno tamo prati djeciju guzu jer su svi oni umivaonici tako nezgodni, a da ne kazem da nisam ni sigurna koliko su cisti pa bas nebi bila sretna da mi djete uvali nogice ili rukice u taj umivaonik koji je boga pitaj kojom krpom i deterdžentom opran.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *