|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 13:35:58   
Mirkica
treba te jednom poslati da izvadis nalaze u Dom zdravlja user posted image user posted image user posted image user posted image pa sama odluci

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 14:27:02   
Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: adissa_

(ovo nije moj nick vec sestrin)

Ja sam djevojka od 25 godina,i zivim na zapadu.Prije par godina sam upoznala momka u BIH,i za njega se aBd inshallah udajem u julu.Nas plan je da zivimo u BIH,bar za pocetak.On ima svoj stabilan posao ,zavrsio fax.Problem su moji roditelji koji su apsolutno protiv ovoga.Oni ne zele cuti da se vratim i opisuju Bosnu kao nesto najmracnije na svijetu,gdje nema svjetlosti

Sta vi mislite? kako bi vi postupali u ovoj situaciiji? ja se uvijek mogu vratit ako nam se ne svidja,ali eto oni nece ni da cuju




đe nadje njega ovdje user posted image



Posebna vrsta dijasporasa koji ne mogu naci partnera u svom uzem okruzenju, pa onda pecaju u BiH. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 14:37:38   
Mirkica
Gali sto vrijedjas zenu , odakle ti znas ko je i sta je , nego et zaljubila se :) bas se to mora svako iz svog tora zeniti i udavati , bas si mi ti uvjek bila neko ko ne voli te torove i te podjele .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 14:38:20   
Mirkica
htjedoh reci mislila sam da si ti neko ko te torove ne voli :) nikako ovo gore da ispravim user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mirkica -- 11.5.2015 14:39:14 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 15:00:49   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Gali sto vrijedjas zenu , odakle ti znas ko je i sta je , nego et zaljubila se :) bas se to mora svako iz svog tora zeniti i udavati , bas si mi ti uvjek bila neko ko ne voli te torove i te podjele .



Ne vrijedjam.
Nego zaista barem ovdje kod mene, je posebna vrsta ljudi koja se zeni i udaje iz BiH.
Svi su kao po kalupu.
Mozda je kod tebe drugacije.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
11.5.2015 15:02:25   
Galicia
Isto vrijedi i za BiH raju koja samo trazi parnera po dijaspori.
Ni u jednom ni u drugom slucaju ljubav nije u prvom planu.
To htjedoh reci.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
13.5.2015 2:53:08   
Vanja88
Cim sam procitala naslov teme,morala sam da se javim i odgovorim!
JA sam u kanadu dosla sa ne punih 12 godina... Sa roditeljima. Ovdje sam zavrsila srednju,fax,redovno sam za BiH isla svake godine,uvjek sam patila za dole...
Jedne godine upoznala sam momka,iz komsiluka gdje sam odrasla,skupa smo isli u skolu ali on je od mene stariji koju godinu...Sjecam ga se ali sta cu bili smo djeca...
Elem, da ne duzim, bilo je potesko da odrzavamo to na daljinu,i ja sam svojima govorila da bi isla dole,kao i kod tebe situacija,nema sanse ako odem da se nikada vise ne vratim da ja vise nemam roditelje,da jednostavno zasto da odem iz boljeg u gore! Bice momaka i ovdje....cak su i moj pasos sakrili!!!!! Eto dokle je doslo..ja odem izvadim novi pasos, kupim kartu u jednom smjeru,napisem oprostajno pismo da odlazim, i ODEM! Odem za onom osobom koju volim, moji roditelji nisu vjecni,danas sutra umrijece a sta cu onda ja....nisam se udavala,nemam djece nemam svoj zivot... Oni su mene rodili,izveli na put a dalje ja sama...i tako i jesam.
Zivjeli smo dole 2,5godine u medjuvremenu ganjali papire za njega,cekali vizu...Eventualno moji su se sa tim pomirili,nismo dugo pricali skoro koliko sam ja dole bila,tata bi dosao bio malo,al sve je to ono Hmm mogla si ti i bolje!... Nisam nikoga slusala, ko zna sta se pricalo al niko nije smijo nista reci,...2012 mm napokon dobio vizu i mi dodjemo... Prihvatili su ga kao sina, s obzirom da sam ja djete jedinica,moj se otac sa njim zblizio fino su ga i ostali prihvatili, mi smo uzeli stan,zaposlili se, svoje odluke donosimo bez ikoga,ni mojih ni njegovih...Iduci mjesec ce nam punih 5godina braka, imamo sina zajedno od 5mjeseci, i ne moze nam biti bolje. Zahvaljujem se Bogu za sve. Nikada se nisam pokajala ni sto sam otisla dole,ni zivjela te 2,5godine jer to je za mene bilo iskustvo s obzirom kao sto rekoh da sam kao djevojcica dosla u drugu drzavu....
Sretno
Svako svoju sudbinu kuje


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
13.5.2015 3:03:48   
Vanja88
SAd da nadovezem posto sam prelistala sta ostale zenice kazu:
Ne preporucujem ni ja da ostanes u bih, ako je potrebno neko vrijeme,ali da tu dobijes djecu i odrastaju u tom okruzenju gdje se gleda hoces imati danas ili sutra, ne NIKAKO...Realnost je da nisu svi umogucnosti da odu iz nje ali ko moze, sto dalje jebes ti zemlju iz koje je jedini uspjeh otici ..
Galica - u tom sam okruzenju jer sam po nekim drugim temama svatila da si ti u SAD-u. ;)

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
13.5.2015 12:17:17   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Galicia

Isto vrijedi i za BiH raju koja samo trazi parnera po dijaspori.
Ni u jednom ni u drugom slucaju ljubav nije u prvom planu.
To htjedoh reci.


I sire, ne samo po BiH. Rijetki su ti neki slucajevi da je ljubav u gro planu.
A ima ih u ljubavi sigurno, no malo.
Posebno kada jedno u dijaspori a drugo na balkanu, pa eto onak ko je ovamo ganja sebi neku ljubav i egzistenciju vani.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
13.5.2015 12:17:49   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Galicia

Isto vrijedi i za BiH raju koja samo trazi parnera po dijaspori.
Ni u jednom ni u drugom slucaju ljubav nije u prvom planu.
To htjedoh reci.


I sire, ne samo po BiH. Rijetki su ti neki slucajevi da je ljubav u gro planu.
A ima ih u ljubavi sigurno, no malo. Eto zaljube se na daljinu nekako user posted image
Posebno kada jedno u dijaspori a drugo na balkanu, pa eto onak ko je ovamo ganja sebi neku ljubav i egzistenciju vani.




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
13.5.2015 15:07:34   
Buba.B
IZVORNA PORUKA: adissa_

(ovo nije moj nick vec sestrin)

Ja sam djevojka od 25 godina,i zivim na zapadu.Prije par godina sam upoznala momka u BIH,i za njega se aBd inshallah udajem u julu.Nas plan je da zivimo u BIH,bar za pocetak.On ima svoj stabilan posao ,zavrsio fax.Problem su moji roditelji koji su apsolutno protiv ovoga.Oni ne zele cuti da se vratim i opisuju Bosnu kao nesto najmracnije na svijetu,gdje nema svjetlosti

Sta vi mislite? kako bi vi postupali u ovoj situaciiji? ja se uvijek mogu vratit ako nam se ne svidja,ali eto oni nece ni da cuju




pametni roditelji user posted image
toliko

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 7:33:44   
Finepex
IZVORNA PORUKA: adissa_

(ovo nije moj nick vec sestrin)

Ja sam djevojka od 25 godina,i zivim na zapadu.Prije par godina sam upoznala momka u BIH,i za njega se aBd inshallah udajem u julu.Nas plan je da zivimo u BIH,bar za pocetak.On ima svoj stabilan posao ,zavrsio fax.Problem su moji roditelji koji su apsolutno protiv ovoga.Oni ne zele cuti da se vratim i opisuju Bosnu kao nesto najmracnije na svijetu,gdje nema svjetlosti

Sta vi mislite? kako bi vi postupali u ovoj situaciiji? ja se uvijek mogu vratit ako nam se ne svidja,ali eto oni nece ni da cuju




Ovako, cisto sumnjam da si ti zaposlena, cisto sumnjam da ti imas dan radnog staza.. kada bi ti radila ti bi cijenila ne samo svoj posao, ne samo svoju zaradjenu marku nego realno.-.. koja bi osoba drzavu, gde je najmanja plata 500-600evra zamijenila za crkavicu (ako se ne snadjes) u BiH jos gdje diplomirala osoba zaradjuje 300evra. Ima dosta toga cudno u tvojoj prici. Na stranu posao, a sta mislis kuhati? Znas li kuhati? Mislis bosnji servirati tanjur nudeln i würstchen? user posted image A beilage ketchup? user posted image
Nastranu sve to, zar bi stvarno htjela kada zatrudnis da se u mahali "skuplja" za tvoje dijete ? Da ti ljudi donose u "kesama" koristene stvari? Zar bi htjela da se pomiris s tudjim koristenim djecijim kolicima? Jer ako se pobunis ispasti ces drska i nezahvalna.
Moj ti je savjet, ako ti se vec dolazi u BiH. Hoces, reci da hoces ali onda kada se ti u BiH zaposlis. Pa cemo vidjeti onda dalje.. user posted image Nije lahko pricati nekome ko je prvo vani, drugo ko nezna sta je zaraditi, sta znaci svoja marka, kada ti odes u prodavnicu kada ti je ceif i kupis kada i sta hoces. Kada ne moras nikog pitati smijes li. da ne kazem od nekog posudjivati. Sve to vidis u BiH. Uostalom, sta bi radila u BiH? To nikome nisi odgovorila. Sta mislis da je mentalni sklop isti? Ovdje umjesto "shopingijade" s prijateljicom, ili kahve s prijateljicom u gradu susret ces se s pricama sta radi sefikina kcerka. user posted image I ako se u to ne uklapas, onda nisi dio mahale. Ali kao sto rekoh, meni licno, cudno mi je, zasto bi neko ko je zaposlen pao na tudju platu, tudje izdrzavanje od 250-300evra u mjesecu (jos ako su njegovi u kuci) biti ce veselo. Zasto da razmisljas hoces li biti gladna? zasto d apostis? Ja ne kazem nemoj dolaziti. Kazem dodji al kada ti nadju posao u BiH. Iako mi je opet kazem cudno..sto bi neko s platom koja je "nepojmljiva" u BiH, dosao u BiH i zivijela od necije crkavice. I da se ne prica o plati..jednostavno sigurnost da ti uplacuju doprinose, medicinske usluge..sve imas. ovdje na zalost ako nemas osiguranja past ces na milost nemilost naroda nebili se ti ili tvoje celjade moglo lijeciti.


I ne samo to, kolika je gore socijala? Gore i da ne radis drzava te hrani. U BiH biti ces na mislost nemilost naroda.

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 7:38:40 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 7:44:35   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Mirkica

koliko je tebi godina ???

prvo niti bi slusala mamu i tatu sta mi kazu dal da se udam i ne udam (ali bih razmotrila dobro zastoooo oni to tako govore) drugo e on mi sigurno ne bi pdredio gdje da zivim , akd je sad povukao crtu sta ce sutra biti .

A trece su ti zene rekela koje zive u BIH bolje nego ja da ti govorim a eto zivjela sam i tam i vam i kazem ti da s eniko ne uvrijedi a sto ces u BOsni kad ti je BOg dao.



Mene jos jedna stvar cudi u toj njezinoj prici, ako je zena vec upoznala metalni sklop stranaca znala bi kada bi njima ispricala pricu da se udaje i da ce sjediti u kuci..to bi za njih bilo nepojmljivo. Ne smao to, da se udaje a da nema sigurnog posla u BiH, nema sigurnog krova nad glavom.. sta dalje pricati? Ne mozes nekome pricati ko nista nije ostvario u zivotu. Ne zna da se snadje sama na zapadu, kako misli u BiH?
Ona nije makela bez svojih roditelja. Ja ne kazem to je ruzno, ali vidis sta je ispalo...jednostavno ona je vjerovatno navikla da je roditelji hrane, izdrzavaju, tu je bila i pomoc drzave, i vjerovatno konta hmm kada se udam tako ce mi biti kod muza..fakticki nema razlike. user posted image

Ovako mi ispada samo jos jedna u nizu "bestsellera". user posted image


Zrelost se stice s isksutvom, a ne s godinama. Imas ih s 18.godina pa zreliji od nekog ko ima 30-40.god.

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 7:48:36 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 8:06:06   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia

Isto vrijedi i za BiH raju koja samo trazi parnera po dijaspori.
Ni u jednom ni u drugom slucaju ljubav nije u prvom planu.
To htjedoh reci.



Sve je to super, kod takvih ljudi makar znas da misle na svoju buducnsot i buducnost svog djeteta.. sta bi rekla za osobe koje se vjencaju a nijedno ne radi? Na kojim su oni drogama bili kada su rekli "sudbinosno" da. user posted image Ljudi su mladi, bjeze od roditelja, jos ako su konzervativci.. udalo bi se samor adi sexa. I onda kada shvate sta je stvarni zivot, sta je problem.. onda je kasno za plakati i kajati se.

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 8:07:13 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 8:30:16   
Finepex
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

procitah ovo isto danas na klixu

uglavnom i tamo ti neko rece, vecina bi odavdje da ide ti bi da se vracas, mislim da ti to dovoljno govori

user posted image Ne rekoh li ja da se problemi kradu samo nebili se o cemu raspravljalo? user posted image


Ona mora shvatiti u kakav mentalni sklop dolazi. Gdje zena koja nije udata otvoreno otrkiva svoju trudnocu, a gdje zene koje su udate kriju da su trudne nebili ih ko "urek''o". Il kao da je sramota sto su uopste trudne iako su udate..


< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 8:31:37 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 12:48:49   
Bella.88
Nastranu sve to, zar bi stvarno htjela kada zatrudnis da se u mahali "skuplja" za tvoje dijete ? Da ti ljudi donose u "kesama" koristene stvari? Zar bi htjela da se pomiris s tudjim koristenim djecijim kolicima?


nemoj da sad preterujemo,ti se više nasekirala nego njeniuser posted image

ako će doći u BIH neće doći pod most

istina je da je došlo teško vrijeme i da se teško živi
ali nije baš ovakva situacija kakvu si ti prikazala
i u Bosni se šeta i u Bosni se izlazi i ovde se lijepo živi,nemoj da prepadaš ženu

nije kao na zapadu,ali i tamo ljudi crnče i rade...,drugo je to što neki nisu u mogućnosti radit
meni je samo žao slabog i nejakog insana koji je muftač drugog i nemože sebi zaradit da preživi
Ima i onih koji biraju posao i isprsuju se van svojih mogućnosti

sinoć pričam sa mm,kaže on našao jednom prijatelju posao u osiguranju ovaj neće to da radi,a bez posla duže vrijemeuser posted image
svugde ima svega
verovatno bi ti teže bilo da se adaptiraš jer si odavno tamo i stvarno se teže živi ali ja bih ti rekla ti blago meni pođi za svojom srećom ako misliš da je to to,a što se tiče nafake i sudbine to samo dragi Bog zna

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 16:08:39   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Bella.88

Nastranu sve to, zar bi stvarno htjela kada zatrudnis da se u mahali "skuplja" za tvoje dijete ? Da ti ljudi donose u "kesama" koristene stvari? Zar bi htjela da se pomiris s tudjim koristenim djecijim kolicima?


nemoj da sad preterujemo,ti se više nasekirala nego njeniuser posted image

ako će doći u BIH neće doći pod most

istina je da je došlo teško vrijeme i da se teško živi
ali nije baš ovakva situacija kakvu si ti prikazala
i u Bosni se šeta i u Bosni se izlazi i ovde se lijepo živi,nemoj da prepadaš ženu

nije kao na zapadu,ali i tamo ljudi crnče i rade...,drugo je to što neki nisu u mogućnosti radit
meni je samo žao slabog i nejakog insana koji je muftač drugog i nemože sebi zaradit da preživi
Ima i onih koji biraju posao i isprsuju se van svojih mogućnosti

sinoć pričam sa mm,kaže on našao jednom prijatelju posao u osiguranju ovaj neće to da radi,a bez posla duže vrijemeuser posted image
svugde ima svega
verovatno bi ti teže bilo da se adaptiraš jer si odavno tamo i stvarno se teže živi ali ja bih ti rekla ti blago meni pođi za svojom srećom ako misliš da je to to,a što se tiče nafake i sudbine to samo dragi Bog zna



Ne znam za druge, ja sam radila kako kod drugih tako i neke stvari su doprinjele da imam svoj salon. Nemam 10 radnica, nemam 20 radnica, nas je je troje, onoliko koliko mogu da finansiram. U zivotu sam upoznala mnogo profila ljudi, zena, najvise sam se ibretila zenama koje se udaju a nemaju nikakvo osiguranje. Nista sto bi im sacuvalo ledja, pa trpe sve i svasta. Ti kada imas posao ti ne zavisis od nikoga. Ja sam njoj rekla, neka dodje, ali kada joj nadju siguran posao. Ja licno, to sam ranije pisala. Nebi mi ego mogao dozvoliti ( razlog zasto sedam godina nisam planirala djecu) nebi mi ego mogao dozvoliti da ja svom djetetu ne mogu nista priustiti. da mi ljudi donose stvari koje ne da su nove, nego one stvari koje njima ne trebaju , ne da im netrebaju nego su za baciti, znaci to nesta ni svom djetetu vise nebi obukli, kamoli dali da se igra, nego vamo nekoj jadnici koja ne moze da priusti tuhnu nesta sto je planirano da se baci. cas_t izuzecima. Mozda je moje razmisljanje grubo. ali zasto bi n primjer moje dijete bilo manje vrijedno pa da tamo "nasljedjuje" tudje vec koristeno- bagatela? Ja nisam nosila necije "otpatke", niti ce moje dijete. Zbog toga sam se hiljadu puta sukobila sa zenama koje radjaju jedno za drugim pa ocekuju ne samo od svekrve nego od mahale ( mozda sada nekima bude janso zasto sam osudila zenu koja ne moze doci sebi, osudjuje svekrvu sto se nije sjetila da kupi "carapice" njezinom djetetu tj.unuku)., koje jednostavno ocekuju od drugih, familije sire i uze. Pa gdje si ti tu kao roditelj? To je ono sto cijelo vrijeme govorim neko ko radi, biti ce joj svejedno hocel nesta dobiti ili nece. Niti ce ocekivati od drugih. user posted image
Hajde iskreno racunaj sta ti s jednom platom mozes uzeti. Bez tudjih donacija koliko god dobronamjerni bili. Zasto ako neciji muz ima platu 500-600KM (300evra) da necije dijete nema nova kolica? Zasto im je skup kompletic od 10-12Km na pijaci 5KM? Zasto da se odvaja od usta nebili se nesta drugo za kuce kupilo? Zasto taj zivot kada moze biti bolji? Zato i kazem neka dodje, a kada u kuci budu postojale dvije plate. Kada i ona radila.

I ne samo to, neka racuna troskove za rezije, troskove hrane. Najbolje, barem ja tako radim, napravim spisak pa svakog prvog idemo u bingo po namirnice, osim mesa, meso kupujemo svjeze kao i jaja. user posted image Neka napravi spisak i neka racuna, aha 100-200KM ode za rezije, znaci 500-200. Koliko je? Neka od toga oduzme namirnice (gdje ide i kiselina i ekstra ono sta ne planiras da kupis stavis) bude ti slagati cu, kod nas je najmanji racun, nas dvoje, 130KM. Koliki ce biti kada bude beba tu? pelene? Kreme? samponi? I sta tebi na kraju ostane od plate? I sve na to neka racuna gorivo za auto. Da ne kazem da uvijek moras imati para u steku za nedaj Boze do narednog prvog.

Moja realna procijena, s jednom platom, u BiH je tesko zivijeti. user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 16:24:26 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 16:33:12   
Finepex
Jednostavno kada su dvije plate u kuci...ti mirno spavas. ne sikiras se hoce li ti nestati para. Ne sikiras se hmm ako danas kupim kilu mesa hocul imati para do narednog prvog? Ne sikiras se ako si pusacica, ne sikiras se niti strepis da ti jedna kutija bude deset_ dana a ne da za deset_ dana 35Km trosis na cigare, za mjesec dana 105KM na cigare. Jos nisu sve cijene iste. Ti kada imas dvije plate ti mozes pustiti bez straha. Ne razmisljas hocel ti ostati za cigara.
ja nisam rekla zivot u BiH ne valja, zivot u BiH je predivan za osobe koje ga zive u pravom smislu..al za osobe koje (procitale smo komentare) zive od danas do sutra..to je patnja.

Ti kada ne zavisis od nikoga mozes raditi sta hoces, mozes se oblaciti kako hoces, mozes pricati sta hoces, ne trebas se ustrucavati hmm ako kazm ovo povrijedit cu nekoga ili ce neko imati "cudno" misljenje o meni. Mozes spavati dokle hoces, mozes zvati zenu da ti cisti ako ti ne stignes.. ti kao "domacica" nemas te privilegije. Ti se tjesis kako si majka, kako si u kuci, kako glumis uzornu domacicu, a vamo cim muz nadje mrvu pita te sta si radila cijeli dan. Ili nedo Bog da nesta nije na svom mjestu. Nije jedanput bilo da mi dodju zene i pocnu plakat. Dodju samo da s nekim popricaju. Te zene, domacice ubijene su u pojam. Nemaju samopostovanja. I ne samo te, koliko ih je imaju djecu, pa im muzevi djecu ispituju sta je mama radila cijeli dan. Mozes mislit. Ili primjer, Svaki dan hrpa vrijedjanja, i sve bude dobro nakons sexa. Kao da nista nije bilo. Da izvines hebo ti taj brak. Zena treba da se postuje. Uostalom. ...Znamo NAS mentalni sklop.

Zbog toga se ja zalazem bolje bilo kakav posao nego da zavisis od drugoga. Mislis da joj muz nece uzeti pasos? Nekako ovdje kao da se pise zena se udaje za Njemca. user posted image Kao da ce bosnjo napustiti svoju kucu, ne kucu, nego mater i otici negdje daleko. Cast izuzecima. Ima ih i odu za zenom. Ali sve te stvari treba rijesiti prije braka. user posted image Da nju u Bosni niko ne ucjenjuje.,

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 16:42:02 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 17:39:25   
Finepex
Jednostavno nije zivot kada ti moras odvajati od necega da bi uzela nesta drugo, nije zivot kada ti moras gledati koliko para imas i hoces imati za kahvu u gradu kad izadjete il sladoleda djetetu, ipak...nije ceif samo set_at.. ili skupljat nebili se nekad kupio kurban. il otislo na rucak...to za mme nije zivot.
Nije zivot odricanje od necega da bi se otislo na more.

< Poruku je uredio Finepex -- 16.5.2015 17:40:30 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 20:13:02   
Teddy Bear
Jos nas samo reci jednostavno sta je za tebe zivot i sve ce biti jasno. samo sa znas nisu svaciji ceifovi isti ni prioriteti... Ja se prepadoh citajuci dijelove ovog tvog romana o zivotu u BiH, opisa je k'o zivot u Nigeriji user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 20:21:27   
Hanady RR
Stvarno zene sto toliko na bih drobite...nije idealno al zar negdje idealno ima....ako je ljubav u pitanju neka probaju odu ako hoce kasbine al bas nas ocrniste a nije vala da bas nista dobro nema...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 20:34:41   
kocka
Slazem se da treba imati svoj dinar i ne zavisiti ni od koga, ali nije bas sve toliko crno.. Ima malo i sivog... user posted image
Nisu valjda svi nasi muskarci toliko zatucani da drze zene kao robinje i sluskinje? Ima i ponekih svijetlih primjera, stvarno, ali svakako je bolje negdje drugo raditi i zivjeti, pa kad pozelis dodji ti ovamo slobodno.. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 20:58:18   
rose
i mozda joj momak radi za strance pa mu je plata 1000+eur user posted image pa je moze i izdrzavati mi to ne znamo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 21:31:35   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Bella.88

Nastranu sve to, zar bi stvarno htjela kada zatrudnis da se u mahali "skuplja" za tvoje dijete ? Da ti ljudi donose u "kesama" koristene stvari? Zar bi htjela da se pomiris s tudjim koristenim djecijim kolicima?


nemoj da sad preterujemo,ti se više nasekirala nego njeniuser posted image

ako će doći u BIH neće doći pod most

istina je da je došlo teško vrijeme i da se teško živi
ali nije baš ovakva situacija kakvu si ti prikazala
i u Bosni se šeta i u Bosni se izlazi i ovde se lijepo živi,nemoj da prepadaš ženu

nije kao na zapadu,ali i tamo ljudi crnče i rade...,drugo je to što neki nisu u mogućnosti radit
meni je samo žao slabog i nejakog insana koji je muftač drugog i nemože sebi zaradit da preživi
Ima i onih koji biraju posao i isprsuju se van svojih mogućnosti

sinoć pričam sa mm,kaže on našao jednom prijatelju posao u osiguranju ovaj neće to da radi,a bez posla duže vrijemeuser posted image
svugde ima svega
verovatno bi ti teže bilo da se adaptiraš jer si odavno tamo i stvarno se teže živi ali ja bih ti rekla ti blago meni pođi za svojom srećom ako misliš da je to to,a što se tiče nafake i sudbine to samo dragi Bog zna



Ne znam za druge, ja sam radila kako kod drugih tako i neke stvari su doprinjele da imam svoj salon. Nemam 10 radnica, nemam 20 radnica, nas je je troje, onoliko koliko mogu da finansiram. U zivotu sam upoznala mnogo profila ljudi, zena, najvise sam se ibretila zenama koje se udaju a nemaju nikakvo osiguranje. Nista sto bi im sacuvalo ledja, pa trpe sve i svasta. Ti kada imas posao ti ne zavisis od nikoga. Ja sam njoj rekla, neka dodje, ali kada joj nadju siguran posao. Ja licno, to sam ranije pisala. Nebi mi ego mogao dozvoliti ( razlog zasto sedam godina nisam planirala djecu) nebi mi ego mogao dozvoliti da ja svom djetetu ne mogu nista priustiti. da mi ljudi donose stvari koje ne da su nove, nego one stvari koje njima ne trebaju , ne da im netrebaju nego su za baciti, znaci to nesta ni svom djetetu vise nebi obukli, kamoli dali da se igra, nego vamo nekoj jadnici koja ne moze da priusti tuhnu nesta sto je planirano da se baci. cas_t izuzecima. Mozda je moje razmisljanje grubo. ali zasto bi n primjer moje dijete bilo manje vrijedno pa da tamo "nasljedjuje" tudje vec koristeno- bagatela? Ja nisam nosila necije "otpatke", niti ce moje dijete. Zbog toga sam se hiljadu puta sukobila sa zenama koje radjaju jedno za drugim pa ocekuju ne samo od svekrve nego od mahale ( mozda sada nekima bude janso zasto sam osudila zenu koja ne moze doci sebi, osudjuje svekrvu sto se nije sjetila da kupi "carapice" njezinom djetetu tj.unuku)., koje jednostavno ocekuju od drugih, familije sire i uze. Pa gdje si ti tu kao roditelj? To je ono sto cijelo vrijeme govorim neko ko radi, biti ce joj svejedno hocel nesta dobiti ili nece. Niti ce ocekivati od drugih. user posted image
Hajde iskreno racunaj sta ti s jednom platom mozes uzeti. Bez tudjih donacija koliko god dobronamjerni bili. Zasto ako neciji muz ima platu 500-600KM (300evra) da necije dijete nema nova kolica? Zasto im je skup kompletic od 10-12Km na pijaci 5KM? Zasto da se odvaja od usta nebili se nesta drugo za kuce kupilo? Zasto taj zivot kada moze biti bolji? Zato i kazem neka dodje, a kada u kuci budu postojale dvije plate. Kada i ona radila.

I ne samo to, neka racuna troskove za rezije, troskove hrane. Najbolje, barem ja tako radim, napravim spisak pa svakog prvog idemo u bingo po namirnice, osim mesa, meso kupujemo svjeze kao i jaja. user posted image Neka napravi spisak i neka racuna, aha 100-200KM ode za rezije, znaci 500-200. Koliko je? Neka od toga oduzme namirnice (gdje ide i kiselina i ekstra ono sta ne planiras da kupis stavis) bude ti slagati cu, kod nas je najmanji racun, nas dvoje, 130KM. Koliki ce biti kada bude beba tu? pelene? Kreme? samponi? I sta tebi na kraju ostane od plate? I sve na to neka racuna gorivo za auto. Da ne kazem da uvijek moras imati para u steku za nedaj Boze do narednog prvog.

Moja realna procijena, s jednom platom, u BiH je tesko zivijeti. user posted image


Ja citajuci ovaj tvoj post ili zivim u drugoj drzavi ili spadam u kategotiju bh bogatasa. Zivim od mjzeve plate. Izlazimo hodamo nosimo se. Nikad nista ni sebi ni djeci nisam obukla polovno. I hb ne patim se. Ako Bog da treca neba na putu kredita nemam svoju kucu imam. Sto bi ti rekla zavisim od njega ali vala se nikad nisam osjetila manje vrijednom zato sto ne radim. Niti bi mi on dozvolio. Drzi me ko malo vode na dlanu. Ako mi nije cejf da napravim rucak necu ga ni napraviti ali sad da me mm provjerava sta sam radila s kim sam kafe ispijala nikad. Ne znam gdje ti zivis ali u mojoj okolini takvih "zatucanih" nema


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vratiti se u BIH,roditelji ne daju
16.5.2015 21:34:10   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Finepex

Jednostavno kada su dvije plate u kuci...ti mirno spavas. ne sikiras se hoce li ti nestati para. Ne sikiras se hmm ako danas kupim kilu mesa hocul imati para do narednog prvog? Ne sikiras se ako si pusacica, ne sikiras se niti strepis da ti jedna kutija bude deset_ dana a ne da za deset_ dana 35Km trosis na cigare, za mjesec dana 105KM na cigare. Jos nisu sve cijene iste. Ti kada imas dvije plate ti mozes pustiti bez straha. Ne razmisljas hocel ti ostati za cigara.
ja nisam rekla zivot u BiH ne valja, zivot u BiH je predivan za osobe koje ga zive u pravom smislu..al za osobe koje (procitale smo komentare) zive od danas do sutra..to je patnja.

Ti kada ne zavisis od nikoga mozes raditi sta hoces, mozes se oblaciti kako hoces, mozes pricati sta hoces, ne trebas se ustrucavati hmm ako kazm ovo povrijedit cu nekoga ili ce neko imati "cudno" misljenje o meni. Mozes spavati dokle hoces, mozes zvati zenu da ti cisti ako ti ne stignes.. ti kao "domacica" nemas te privilegije. Ti se tjesis kako si majka, kako si u kuci, kako glumis uzornu domacicu, a vamo cim muz nadje mrvu pita te sta si radila cijeli dan. Ili nedo Bog da nesta nije na svom mjestu. Nije jedanput bilo da mi dodju zene i pocnu plakat. Dodju samo da s nekim popricaju. Te zene, domacice ubijene su u pojam. Nemaju samopostovanja. I ne samo te, koliko ih je imaju djecu, pa im muzevi djecu ispituju sta je mama radila cijeli dan. Mozes mislit. Ili primjer, Svaki dan hrpa vrijedjanja, i sve bude dobro nakons sexa. Kao da nista nije bilo. Da izvines hebo ti taj brak. Zena treba da se postuje. Uostalom. ...Znamo NAS mentalni sklop.

Zbog toga se ja zalazem bolje bilo kakav posao nego da zavisis od drugoga. Mislis da joj muz nece uzeti pasos? Nekako ovdje kao da se pise zena se udaje za Njemca. user posted image Kao da ce bosnjo napustiti svoju kucu, ne kucu, nego mater i otici negdje daleko. Cast izuzecima. Ima ih i odu za zenom. Ali sve te stvari treba rijesiti prije braka. user posted image Da nju u Bosni niko ne ucjenjuje.,


Ako su plate male,ostajes bez para!

Aha.....opet ako su male plate,ne mozes zvati zenu da ti cist!

Jesi li bila domacica pa dozivjela ovo?

I ovo si dozivjela?Ubijena u pojam domacica?

ovo je zatucani mentalni sklop.....i ne pisi bezveze sto dozivjela nisi....



_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *