|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pasos za bebe
24.6.2013 16:44:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: lala0606

e sad me interesuje koliko se regularno ceka , trebami svijeza info


Mi predali 30.5. a danas podigli...
Datum izdavanja 20.6.


Rekose da predati pocetkom juna se mogu podici od srijede...


a kad je najmanja gužva...
ja i mm trebali svoje podići, djeca imaju al avaj...u dva navrata gužva odgromna bila...ostavismo za sutrauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Pasos za bebe
24.6.2013 17:05:16   
lala0606
ako je predat 12.06. sta mislite dali bi mogao biti gotov do 2.07

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: Pasos za bebe
25.6.2013 10:39:40   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: lala0606

ako je predat 12.06. sta mislite dali bi mogao biti gotov do 2.07

http://mup.ks.gov.ba/node/10891

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Pasos za bebe
31.7.2013 14:08:46   
vila_7
trebam i sebi i za dvoje djece - koji dokumenti trebaju i kad bude gotov - da sad ne trazim a hitno mi

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Pasos za bebe
1.8.2013 16:53:03   
lala0606
Stari pasos i licna za tebe, tako i za djecu stari pasos i cips prijava. Ako vadite prvi put isto i bez pasosa narvnouser posted image . Ceka se 20 dana,barem sa ja svoj podigla 20-ti dan. Za djecu jedan roditelj predaje dr podize


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Pasos za bebe
1.8.2013 20:39:55   
vila_7
nemamo uopce ja i beba pasosa - znaci ja samo licnu a njoj samo cips prijava? Ne treba rodni list?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Pasos za bebe
1.8.2013 23:09:51   
lala0606
Ne, samo prijava-cips i uplatnica to je to

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 682
   [Obrisana poruka]
1.8.2013 23:19:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Pasos za bebe
1.8.2013 23:53:56   
lala0606
Ja sam vadila bebi prosli mjesec i sigurno znam da mi nije trebao rodni list vec samo cips i uplatnica, ali ti ponesi i rodni nije tezak , doduse moja je beba spadala u onu grupu bez jmbg tako da neznam ima li to kakve veze i za njega nam je trebalo deset dana da bude gotov

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: Pasos za bebe
2.8.2013 0:04:48   
Buba.B
I mi smo danas predali...videcemo kada ce biti gotov user posted image

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 11:53:13   
M kao Mama
Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 12:00:21   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 12:02:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.



ok, hvala, i hvalim te bože za rok od 5 godina, da ne pričam da sam neki dan slučajno rekoh da vidim pasoše, kad ovoj starijojj istekao 2.6. pozlilo mi na mah

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 12:07:15   
lepetetka
mama alma treba ti rodni list, ustvari samo kopija r. lista ako imaš, samo treba biti dvostrano kopiran da se vidi onaj kod na drugoj strani.. ne trebaš ovjeravati. Stari pasoš i uplatnica.

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 12:17:31   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Molim Vas
da li jew neko u skorije vrijeme mjenjao djetetu pasoš, ovo je mojoj starijoj četvrti pasoš koji ćemo izvaditi abd, skoro sam sigurna da mi je kolegica rekla da samo treba uplatnica i stari pasoš, nazovem da pitam naš CIPS kaže rodni list treba, pa eto ako je neko skoro vadio djetetu da mi odgovori da li treba ili ne, jer sad oko tog rodnog je čitava poezija, znam kad mi je trebao r. za upis u školu bratu nisu dali nego sam morala lično ići u Općinu Centar


http://mup.ks.gov.ba/node/37

Ovdje piše da mora i rodni list.

Mi smo nedavno vadili pasoš, mislim da sam odnijela i rodni list (plus stari pasoš i uplatnica). I ovaj novi pasoš traje 5 godina za djecu iznad 3 godine starosti.



ok, hvala, i hvalim te bože za rok od 5 godina, da ne pričam da sam neki dan slučajno rekoh da vidim pasoše, kad ovoj starijojj istekao 2.6. pozlilo mi na mah

super bebo ne cini ti se treba,ja predala prije 2 sedmice za L.

Mama alma ovo su sada trajni rodni,kad ga jednom izvadis samo ga kopiras i predas a original na uvid,ili ovjeris kopiju
a samo roditelji mogu bez punomoci izvaditi i supruznici jedan drugom.cak tebi ne moze roditelj kao punoljetnoj

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Pasos za bebe
22.7.2014 12:21:52   
Malenaoduvijek
i da u sarajevu moze jedan roditelj predati a drugi podici jer ima mjesta gdje ne moze tako

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Pasos za bebe
6.8.2014 22:00:50   
Marija13
Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Pasos za bebe
7.8.2014 8:47:25   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?

mi smo predavali prosli mjesec i rodni list sam samo kopirala ali sa onim kodom nazad i original na uvid,ali nije bio prvi pasos

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Pasos za bebe
7.8.2014 9:02:02   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?

Nadam se da ti neće biti problem ćirilica:
 
За издавање пасоша за малољетно лице потребно је доставити:

1.Захтјев за издавање пасоша (у захтјеву обавезно навести мјесто и општину уписа у матичну књигу рођених и књигу држављана БиХ)
2.Извод из матичне књиге рођених
3.Увјерење о држављанству БиХ (ако је дијете рођено ван територије БиХ)
4.Сагласност оба родитеља, осим:

а) ако је дијете без једног родитеља; приложити извод из матичне књиге умрлих другог родитеља,
б) ако је дијете без оба родитеља; приложити сагласност старатеља,
в) ако је један од родитеља спријечен да потпише сагласност на захтјеву може доставити писмену сагласност потписану и овјерену код надлежног органа, г) ако одлуком суда о додјељивању старатељства издавање путне исправе није условљено сагласношћу оба родитеља.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Pasos za bebe
7.8.2014 10:50:57   
M kao Mama
samo da kažem, meni je to veoma bitna info, ako se pozavlja izvinjavam se, ja sam za stariju kćer ovaj trajni rodni list izvadila u našoj općini gdje stanujemo, tako da nisam morala ići u Općinu Centar, uglavnom kaže teta za veliku većinu se može izvaditi u redu matičnom gdje stanujete, samo su problem djeca rođena nakon onih požara i demostracija,nisu još uvezani, pa da znate, inače u Sarajevu mi reče teta da nema baš navale za pasoše, kao rok je preko 20 dana, ali ja mislim da je naš pasoš već gotov, samo da pošaljemo tatu i kćer da preuzmu,

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Pasos za bebe
8.8.2014 7:56:35   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Marija13

Je li neko ovih dana vadio prvi pasoš djetetu?
Trebaju li kopije uvjerenja o drzavljanstvu i rodni list biti ovjereni ili mogu originali na uvid?



Jesam ja - odnijela orginalni rodni list samo da prepisu (odmah ga vratili) i nismo je bili prijavili na mejsto prebivalista pa i to usput odradili i to je to

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Pasos za bebe
8.8.2014 14:19:21   
Latinka
Eto vidis, a nama uzeli oba originalna rodna lista za oboje djece.
Sad bih otisla da je pitam sto ih je uzela, a imali smo kopije kod sebeuser posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Pasos za bebe
9.8.2014 21:23:42   
Marija13
Predali za pasoš user posted image
uzeli kopiju rodnog list i to je to...predali smo u N.Gradu, nema guzve uopste mada moramo podici u N.Sarajevu..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Pasos za bebe
25.6.2015 8:41:50   
malena27 RR
Djevojcice, djevojke, zene user posted image
Ima li neko informaciju sta treba za novi pasos za dijete?
Istice nam stari 09.08. user posted image
Posto nije prvi pasos u pitanju, trebaju li ici oba roditelja da potpisu ili?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Pasos za bebe
25.6.2015 9:44:38   
dambolina

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Djevojcice, djevojke, zene user posted image
Ima li neko informaciju sta treba za novi pasos za dijete?
Istice nam stari 09.08. user posted image
Posto nije prvi pasos u pitanju, trebaju li ici oba roditelja da potpisu ili?


Ovdje imas detaljno: http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstanja/putovnica-pasos

a skraceno, stari pasos i uplatnica. Ako oba roditelja zajedno predaju, onda bilo koji roditelj moze podici pasos. Ako ti sama predas, muz ga mora preuzeti i obratno :)

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *