|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 21:43:47   
Hanady RR
Teacher je u pravu...
o tome se mora voditi računa.
naime dijagnoza gravidas na bolovanju je savim dovoljna da se dobiva 1005 plate. trudničko bolovanje je uvije razlošno u cilju zaštite majke i nerođenog djeteta i plaća se 100% to nije bolovanje standarno do 42 dana pa da se dobije 80% plate.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 21:51:32   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: teacher75


u nasem kantonu porodiljska naknada iznosi oko 430km mjesecno, s tim da poslodavac ukoliko je u mogucnosti i ukoliko je voljan moze doplatiti razliku do plate. tako stoji u zakonu. samo sto rijetko koji poslodavac ista uplacuje. tako ja dobivam samo tih cirka 430 km naknade od kantona mjesecno a od skole ne dobivam ni markeuser posted image


user posted image user posted image user posted image E ne mogu da vjerujem, i ja radim u skoli (u Brckom) i primam 100% plate, a kod nas cak nema toplog obroka ni prevoza, cista plata i to je to tako da ja sad primam normalnu platu kao i kad radim a u trudnoci sam bila malo i na bolovanju i tad sam primala punu platu (za komplikacije u trudnoci ne odbijaju nista a za ostala bolovanja se odbije 20% cini mi se...), a godisnji za 2010. planiram iskoristiti kad mi istekne godina porodiljskog krajem avgusta, 21 radni dan godisnjeg (bez subota i nedelja) + 1 dan za dijete + dan-dva za godine staza... Ovako su i moje kolegice u skoli koristile godisnji nakon porodiljskog, bez obzira traje li skolska godina ili ne... A neke drugarice koje rade u skolama u Tuzlanskom kantonu primaju punu platu (ili mozda 10% umanjenu i naravno bez toplog obroka i prevoza), fakat ne kontam da to tako moze u Sarajevu... Hajd' da je privatnik neki ali skola, ccc...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 21:55:38   
Hanady RR
visina naknade je u vezi sa zakonom o zdravstvenom osiguranju koji se donosi na nivou kantona jer je zdravstvo u nadležnosti kantonalnih ministarstava. u sarajevskom kantonu prima se 60% od porsječne plate ferederacije koja je sikazana za posljednja 3 mjeseca u zavodu za statistiku.

znači u vskoam kantonu odnosno distriktu je različito.

Poslodavac može dati ostatak do 100% plate ali nije mu zakonom određeno da mora nego mu se ostavlja na izbor.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 22:11:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bambi09

zinanina izvini cega 50%??? plate??? ja nikako ne kontam te vase kantonalne zakone... ja primam 100% platu od svoga poslodavca a oni refundiraju od socijalnog... u vasem kantonu izgleda destimulisu umjesto da stimulisu radjanje... bezze


Jeste 50% plate i iznosi kao i kod Teacher 430 km.Plaća ministarstvo,ja dobijem platu kad i ostali uposleni a oni refundiraju od socijalnog- i to je još dobro,jer oni koji nisu budžetski korisnici imaju kašnjenja u isplatama i po nekoliko mjeseci.Vjerovatno je to od kantona do kantona različitouser posted image
( UNSKO-SANSKI). Što se tiče tih 80% na trudničkom,  rekli su mi da je kod nas tako po zakonu, a naš sekretar je stvarno ažuran i savjestan, tako da mislim da me ne bi svjesno zakinuli.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 22:13:27   
Hanady RR
Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 22:16:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.


Znači li to da bih ja, recimo, mogla dobiti te novce retroaktivnouser posted image ?

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 22:19:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: zinanina

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.


Znači li to da bih ja, recimo, mogla dobiti te novce retroaktivnouser posted image ?


naravno...nije tvoja krivica nego njihova user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
2.5.2010 8:45:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.


ama o tome i ja govorim... za trudnicko bolovanje, odnosno porodiljsko odsustvo je plata 100% svima, samo se razlikuje po kantonima isplata... da li isplacuje sve poslodavac pa refundira od socijalnog ili se vrsi isplata 80% socijalno a 20% poslodavac i nema tu hoce nece, ostavljeno na izbor... zakon je za sve isti, samo se prilagodjava po kantonima u smislu isplate... user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
2.5.2010 9:12:50   
aamra
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.


ama o tome i ja govorim... za trudnicko bolovanje, odnosno porodiljsko odsustvo je plata 100% svima, samo se razlikuje po kantonima isplata... da li isplacuje sve poslodavac pa refundira od socijalnog ili se vrsi isplata 80% socijalno a 20% poslodavac i nema tu hoce nece, ostavljeno na izbor... zakon je za sve isti, samo se prilagodjava po kantonima u smislu isplate... user posted image


Trudnicko bolovanje i porodiljsko odsustvo nije isto! Za tr.bolovanje je 100% a za porodiljsko odsustvo vazi, nazalost, volja poslodavca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
2.5.2010 11:43:22   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zinina ...molim te napomeni me na pp u utorak da ti pošaljem član zakona i obrazloženje istog. Taj je zakon na federalnom nivou i mora biti usklađen u svim kantonima ...imam ga za sve kantone na poslu...100% plate je za trudničko bolovanje sigurno.


ama o tome i ja govorim... za trudnicko bolovanje, odnosno porodiljsko odsustvo je plata 100% svima, samo se razlikuje po kantonima isplata... da li isplacuje sve poslodavac pa refundira od socijalnog ili se vrsi isplata 80% socijalno a 20% poslodavac i nema tu hoce nece, ostavljeno na izbor... zakon je za sve isti, samo se prilagodjava po kantonima u smislu isplate... user posted image

trudnicko bolovanje je 100% a porodiljsko odsustvo je samo naknada od socijalnog (oko 430km) a poslodavac moze ali ne mora dodati ako hoce. medjutim,rijetko koji dodaje, nazalostuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 9:14:44   
aspire
Molim vas ako može neko neka mi odhovori!
Trudna sam već 6.mjesec i nalazim se na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci( placenta marginalis),Za prvih mjesec dana bolovanja ( bolovanje do 42 dana ) isplacena mi je plata umanjena za 20% (samo 80% plate)'.Provjerila sam i pravilnik o radu u firmi i nema člana koji se odnosi na trudnicko bolovanje.
Provjeril sam i ZOZO SL. NOVINE30/ 97 čl.47 koji kaže da zbog komplikacija u trudnoći se isplaćuje naknada 100%.Interesuje me da li se to odnosi na bolovanje do 42 dana ili na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći i preko 42 dana?
AKO NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI UNAPRIJED ZAHVALJUJEM

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 9:44:57   
IvanaTz
Ja sam bila na bolovanju do 42 dana, komplikacije u trudnoci i bilo mi je placeno 100 %

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu aspire)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 9:50:39   
aspire
A preko 42 dana?

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 10:30:20   
IvanaTz
E to nisam bila, ali koliko se ja sjecam to se placa 100 %, cini mi se da je tako nekim mojim kolegicama bilo, a spominjalo se vec i ovdje na temi... Jedna moja kolegica se zalila jer su joj placali 80% i morali su joj poslije nadoknaditi razlike...

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu aspire)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 10:34:51   
de_de
Ja sam bila na trudnickom bolovanju 5 mjeseci (komplikacije u trudnoci) i dobijala sam 100 % plate, naravno umanjenu za topli obrok i prevoz, posto su racunati odvojeno.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 12:36:51   
aspire
hvala vamuser posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 12:43:20   
aamra
IZVORNA PORUKA: aspire

Molim vas ako može neko neka mi odhovori!
Trudna sam već 6.mjesec i nalazim se na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci( placenta marginalis),Za prvih mjesec dana bolovanja ( bolovanje do 42 dana ) isplacena mi je plata umanjena za 20% (samo 80% plate)''.Provjerila sam i pravilnik o radu u firmi i nema člana koji se odnosi na trudnicko bolovanje.
Provjeril sam i ZOZO SL. NOVINE30/ 97 čl.47 koji kaže da zbog komplikacija u trudnoći se isplaćuje naknada 100%.Interesuje me da li se to odnosi na bolovanje do 42 dana ili na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći i preko 42 dana?
AKO NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI UNAPRIJED ZAHVALJUJEM



To se odnosi na bolovanje uzrokovano trudnocom ili porođajem bez obzira na trajanje, dakle 100% plate.
Imas pravo da trazis razliku plate, ovih 20% sto su ti ukrali!


< Poruku je uredio aamra -- 14.8.2010 12:44:58 >

(odgovor članu aspire)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 12:48:09   
miny
IZVORNA PORUKA: aspire

Molim vas ako može neko neka mi odhovori!
Trudna sam već 6.mjesec i nalazim se na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci( placenta marginalis),Za prvih mjesec dana bolovanja ( bolovanje do 42 dana ) isplacena mi je plata umanjena za 20% (samo 80% plate)'.Provjerila sam i pravilnik o radu u firmi i nema člana koji se odnosi na trudnicko bolovanje.
Provjeril sam i ZOZO SL. NOVINE30/ 97 čl.47 koji kaže da zbog komplikacija u trudnoći se isplaćuje naknada 100%.Interesuje me da li se to odnosi na bolovanje do 42 dana ili na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći i preko 42 dana?
AKO NEKO MOŽE DA MI ODGOVORI UNAPRIJED ZAHVALJUJEM


Za komplikacije u trudnoći je 100% iznos plate, znam iz vlastitog iskustva...bila sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći 6 mjeseci i stalno primala punu platu.


_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu aspire)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
14.8.2010 14:06:15   
aspire
HVALA VAM JOŠ JEDNOM

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
17.8.2012 17:46:10   
Daja_sa
Meni porodiljsko zavrsava 19.08...znam da zakonski imam pravo uzeti i godisnji odmor...planiram to uraditi odmah. Zanima jel postoji neka prepreka s obzirom da radim u prosvjeti...user posted image .
Ja kako sam sracunala trebala bih na posao 01.10...jer mi imamo 30 radnih dana godisnjeg...ako se uopste tako racunauser posted image .

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu aspire)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
21.8.2012 16:57:56   
Daja_sa
user posted image samo sam trebala napisati molbu i odobreno mi je koristenje godisnjeg...kuci sam sa princezama do kraja 9 mjeseca a onda palim motore i na nastavu...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:13:21   
Latinka
Znam da je dosta pisano o ovome, ali nikako da to povežem sa svojom situacijom.
Naime, od juna 2011.sam bila na trudničkom bolovanju do poroda 16.01.2012. Onda sam samo produžila bolovanje-porodiljsko naravno, i to do 17.01.2013.
Kad imam pravo na godišnji odmor? I imam li pravo na GO iz 2012.ili samo mogu koristiti GO iz ove godine?
Hvala, cure user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:20:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Latinka

Znam da je dosta pisano o ovome, ali nikako da to povežem sa svojom situacijom.
Naime, od juna 2011.sam bila na trudničkom bolovanju do poroda 16.01.2012. Onda sam samo produžila bolovanje-porodiljsko naravno, i to do 17.01.2013.
Kad imam pravo na godišnji odmor? I imam li pravo na GO iz 2012.ili samo mogu koristiti GO iz ove godine?
Hvala, cure user posted image


ti moraš potošiti gorinji iz prethodne godine da bi mogla koriti godišnji iz ove....
imaš pravo odmah po zatvaranju porodiljskoga dopusta koriti godišnji osim u slučaju da je radno mejsto sprecifično pa je rpavilnikom firme drugačije određeno...
ali po zakonu moraš iskorititi iz prethodne godine komletan da možeš korsiti iz tekuće godine


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:28:17   
Latinka
Hanady, ti si meni super!
Kad god sam nešto ovdje pitala, začas se javiš user posted image
Hvala ti i na ovom odgovoru, za muštuluka si user posted image
Tražila sam ja početkom januara da produžim porodiljsko odmorom, međutim, rekoše mi da ništa nema od toga, tako da sam se vratila na posao. Super sad da znam kako dalje da se ponašam

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
19.3.2013 13:29:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Latinka

Hanady, ti si meni super!
Kad god sam nešto ovdje pitala, začas se javiš user posted image
Hvala ti i na ovom odgovoru, za muštuluka si user posted image
Tražila sam ja početkom januara da produžim porodiljsko odmorom, međutim, rekoše mi da ništa nema od toga, tako da sam se vratila na posao. Super sad da znam kako dalje da se ponašam


nema na čemu...
do 30.6 2013 po zakonu moraš iskoriti godišnji preostali iz 2012user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *