|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 [53] 54   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:23:13   
niki83

IZVORNA PORUKA: Hannica

Niki zasto se smijes,ja sam ozbiljno mislila.user posted image


Joj izvini draga user posted image nego smjesno mi bilo ovo na kraju kakvog smajlija si stavila a pitas je li sala user posted image
Nisam znala da imate toliku zelju za odlazak..user posted image Vi mi bas djelujete situirani, veseli..
Eto jos samo posao da nadjete fin aBduser posted image
Ne znam ni otkud ja na ovoj temi..ja ne bih mogla bez svojih najblizih, ne daj Boze da me nuzda natjera!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:40:42   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Crnkica

Lutrija za useljenicke vize za Ameriku

Jel ovo stvarno ili je neka sala? Ja bih se prijavila.user posted image




Drug moj je dobio prije par mjeseci zenelu kartu preko ove lutrije. Dosao je u Ameriku, a za mjesec dana ide po zenu i djecu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:45:10   
Hannica

IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: Hannica

Niki zasto se smijes,ja sam ozbiljno mislila.user posted image


Joj izvini draga user posted image nego smjesno mi bilo ovo na kraju kakvog smajlija si stavila a pitas je li sala user posted image
Nisam znala da imate toliku zelju za odlazak..user posted image Vi mi bas djelujete situirani, veseli..
Eto jos samo posao da nadjete fin aBduser posted image
Ne znam ni otkud ja na ovoj temi..ja ne bih mogla bez svojih najblizih, ne daj Boze da me nuzda natjera!

Eto vidis,nemam dvije godine radnog iskustva,a 28 godina imam.Mm 37 godina,isto bez iskustva. Nikad penziji zaraditi necemo. Meni dosadilo da bude domacica,a mm da bude svercer. Ne fali nam nista,naprotiv,imamo vise nego dovoljno.
Mislila sam da ti mislis da se zezam pa zbog toga pitam zaato se smijes.user posted image
A ne znam kojeg smajlija aam stavila,tipkam s moba pa cesto promasim.user posted image
user posted image valjda sam sad potrefila.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:47:00   
palachinken
Ja cu ovo da popunim, pa kud puklo. user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:49:10   
Hannica
Nego,prodaje li ko dvije godine radnog iskustva.user posted image
Znam da kod nas ima svega za kupiti,samo para nema.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:50:38   
Hannica

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja cu ovo da popunim, pa kud puklo. user posted image

Mozes ti. Nama se bad ne da. Sretno.user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:51:33   
EEDITH
cickolini je nedavno pitala ima li neko sa medicinskom strukom za njemačku čini mi se user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 14:54:46   
Hannica

IZVORNA PORUKA: eldinky

cickolini je nedavno pitala ima li neko sa medicinskom strukom za njemačku čini mi se user posted image

Kazem ja da nam se ne da.user posted image
Morat cu ponovo upisati neku dr.skolu,ova ekonomska sr... zivo, da sam bar neki zanat zavrsila,bolje bi prosla sigurno.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 15:08:18   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Crnkica

Lutrija za useljenicke vize za Ameriku

Jel ovo stvarno ili je neka sala? Ja bih se prijavila.user posted image




Drug moj je dobio prije par mjeseci zenelu kartu preko ove lutrije. Dosao je u Ameriku, a za mjesec dana ide po zenu i djecu.

Moš` nam Gali šta sredit` ko nema ove 2 godine..ubi me radno iskustvo..evo ima kandidata a biće i provizije od prve plate..??user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 15:21:55   
Galicia
Ako mogu pomoci, ja bih rado. Samo ne znam kako?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 22:06:00   
kaktuscic
Nasi prijatelji izvuceni prosle godine, otputovali u septembru ove godine... Ni jedno dana radnog iskustva nije imalo, sigurno znam, znaci nista, a izvuceni su i eno ih u Americi. U prvoj sedmici dobili taj nekakav socijalni br.dobili licnu, iznajmili stan, prijetelj nasao posao, a prijateljica je sa djecom dok ne skontaju sta ce i kako ce... Uglavnom kod rodbine su bili samo 3 sedmice jer su vrlo brzo dobili taj br.i iznajmili stan... Jako su pozitivni i prijatno iznenadjeni kako sistem dobro funkcionise i kako je sve na svom mjestu. Oni su oboje visoko obrazovani... Iznenadilo ih je samo kako je sve ogromnoooo :) Cujemo se svakodnevno i a oni su bas bas pozitivni!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 22:18:57   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ako mogu pomoci, ja bih rado. Samo ne znam kako?

Ma šala mala,znam da bi nam pomogla da možeš,našalila sam se u smislu da nam skinu taj uslov u vezi posla,koji traže..user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 22:20:51   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Nasi prijatelji izvuceni prosle godine, otputovali u septembru ove godine... Ni jedno dana radnog iskustva nije imalo, sigurno znam, znaci nista, a izvuceni su i eno ih u Americi. U prvoj sedmici dobili taj nekakav socijalni br.dobili licnu, iznajmili stan, prijetelj nasao posao, a prijateljica je sa djecom dok ne skontaju sta ce i kako ce... Uglavnom kod rodbine su bili samo 3 sedmice jer su vrlo brzo dobili taj br.i iznajmili stan... Jako su pozitivni i prijatno iznenadjeni kako sistem dobro funkcionise i kako je sve na svom mjestu. Oni su oboje visoko obrazovani... Iznenadilo ih je samo kako je sve ogromnoooo :) Cujemo se svakodnevno i a oni su bas bas pozitivni!

Lijepo piše da se ne javljaju oni koji ne ispunjavaju uslove,a to je da imaju radnog iskustva i da su radili zadnje dvije godine..user posted image

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 22:28:19   
kaktuscic
Ja sigurno znam da oni nisu imali radno iskustvo upisano u radnu knjizicu! Iz tog razloga su najvise i otisli, jer su ovdje bili sa VSS na birou jedno 8, drugo 7 godina! Nisu imali izglede ni da ce se uskoro zaposliti u struci... Ili su oni naveli iskustvo bez dokaza, ili se prije dvije godine radno iskustvo nije trazilo. Bas cu ih pitati kako je to islo.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
5.10.2013 22:37:16   
kaktuscic
Ja tek sad procitah uslove... Kako shvatih uslovi su ili skolska sprema ili strucna naobrazba! Dakle ili jedno ili drugo :))) Pa svi imamo barem SSS :) Dakle, ispunjavamo uslove :)

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 8:29:02   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: eldinky

cickolini je nedavno pitala ima li neko sa medicinskom strukom za njemačku čini mi se user posted image

Kazem ja da nam se ne da.user posted image
Morat cu ponovo upisati neku dr.skolu,ova ekonomska sr... zivo, da sam bar neki zanat zavrsila,bolje bi prosla sigurno.


a nces vjerovati ja sam zavrsila zubotehnicku ali mi bas treba ekonmska jer radim to vec godinama i stalno mi je status na cekanju radi nje, ali niko ne kaze da ce biti rijesen i ako je polozim vanredno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 9:31:35   
Hannica

IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Ja tek sad procitah uslove... Kako shvatih uslovi su ili skolska sprema ili strucna naobrazba! Dakle ili jedno ili drugo :))) Pa svi imamo barem SSS :) Dakle, ispunjavamo uslove :)

Uslov je sss i dvije godine radnog staza u struci,znaci oboje. I te dvije godine moraju biti odradjene u poslijednjih 5 godina.Mozda to nije bio uslov kad su tvoji prijatelji otisli,sta je njima promjeniti usloov.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 9:47:54   
Hannica

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: eldinky

cickolini je nedavno pitala ima li neko sa medicinskom strukom za njemačku čini mi se user posted image

Kazem ja da nam se ne da.user posted image
Morat cu ponovo upisati neku dr.skolu,ova ekonomska sr... zivo, da sam bar neki zanat zavrsila,bolje bi prosla sigurno.


a nces vjerovati ja sam zavrsila zubotehnicku ali mi bas treba ekonmska jer radim to vec godinama i stalno mi je status na cekanju radi nje, ali niko ne kaze da ce biti rijesen i ako je polozim vanredno

Rijesit ces ti to aBd.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 11:01:28   
kaktuscic

IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Ja tek sad procitah uslove... Kako shvatih uslovi su ili skolska sprema ili strucna naobrazba! Dakle ili jedno ili drugo :))) Pa svi imamo barem SSS :) Dakle, ispunjavamo uslove :)

Uslov je sss i dvije godine radnog staza u struci,znaci oboje. I te dvije godine moraju biti odradjene u poslijednjih 5 godina.Mozda to nije bio uslov kad su tvoji prijatelji otisli,sta je njima promjeniti usloov.



Da li ti razumijes sta znaci "ili" ?
Sve fino pise...
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html#occupations


Successful DV entrants must be eligible to receive a visa by qualifying based on education, work, and other requirements. The law and regulations require that every DV entrant must have at least:

A high school education or its equivalent; or
Two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years' training or experience.


(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 11:19:27   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: kaktuscic


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Ja tek sad procitah uslove... Kako shvatih uslovi su ili skolska sprema ili strucna naobrazba! Dakle ili jedno ili drugo :))) Pa svi imamo barem SSS :) Dakle, ispunjavamo uslove :)

Uslov je sss i dvije godine radnog staza u struci,znaci oboje. I te dvije godine moraju biti odradjene u poslijednjih 5 godina.Mozda to nije bio uslov kad su tvoji prijatelji otisli,sta je njima promjeniti usloov.



Da li ti razumijes sta znaci "ili" ?
Sve fino pise...
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html#occupations


Successful DV entrants must be eligible to receive a visa by qualifying based on education, work, and other requirements. The law and regulations require that every DV entrant must have at least:

A high school education or its equivalent; or
Two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years' training or experience.



U pravu si kaktuščić,evo kopirala sam dio na kojem to piše:

USLOVI: ŠKOLSKA SPREMA ILI STRUČNA NAOBRAZBA

Podnosilac prijave za Program DV-2015 mora imati:
- srednjoškolsko obrazovanje ili završeno dvanaestogodišnje
školovanje (završene osnovna i srednja škola), što odgovara
američkoj srednjoškolskoj diplomi, ili
- dvije godine radnog iskustva u zadnjih pet godina u zanimanju
koje zahtijeva barem dvije godine obuke ili iskustva prema
pravilima američkog Ministarstva rada (link za ovo ministarstvo
možete pronaći na sljedećoj adresi: http://www.travel.state.gov).



(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 11:38:20   
Hannica
Hajd super ako je tako.user posted image
Sad cu da prijavim i sebe i supruga,samo dok nas skljocnem,nemam slika.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
6.10.2013 11:39:12   
niki83
Hannice pa onda ispunjavas uslove user posted image Prijavljuj se dok je jos vrijeme!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
7.10.2013 23:57:22   
Idina mama
Hoce li iko ostati u Bosni? Svi odose... Mogu li svi otici? Mozda se ipak nesto treba popraviti u Bosni...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
8.10.2013 0:13:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Idina mama

Hoce li iko ostati u Bosni? Svi odose... Mogu li svi otici? Mozda se ipak nesto treba popraviti u Bosni...

Ne odose svi...
I nece svi...a neki mogu...
Jes da treba promijena, onih dobrih promjena...ali prezivjecemo mi, kao i sve do sad...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 8.10.2013 0:16:43 >

(odgovor članu Idina mama)
  Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
8.10.2013 7:52:19   
Mia

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Hoce li iko ostati u Bosni? Svi odose... Mogu li svi otici? Mozda se ipak nesto treba popraviti u Bosni...


Predlazem da se zamijenimo ... da vi iz Njemacke dodjete u Bosnu da popravite stvari, a mi iz Bosne cemo se u medjuvremenu patiti u Njemackoj user posted image user posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 52 [53] 54   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 [53] 54   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *