|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.12.2009 12:12:03   
martajay
buduci da je sve to trajalo 2 meseca, morala sam da ga kupam, ali mozes i sama da zamsilsi kako je izgledalo to kupanje - polivanje vodom polako preko ledja... naravno, koliko god da pazis, nekad se malo pupcic pokvasi...
uh, samo da nije neka komplikacija sa mokracnim kanalima... i samo da vam sve to prodje sto pre!!! mada, sta god da je, ako je bolje da se resi hirurskom intervencijom, neka...samo da beba bude dobro!
ogromna stvar je to sto mu je bris u redu...onda nema opasnosti od infekcije!!!
ej, bebe (i roditelji) se rese "problema" sa tim pupkom za nekoliko dana, a mi... dva meseca...maaa, samo da prodje!
pile malo...bice to sve u redu...
znam da si izludela od brige!
drzi te se, i izdrzite!
poljupci!


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.12.2009 15:06:30   
lirio
i danas lijepe vijesti ali opet se ne smijem mnogo radovati...pupček danas dobar hBuser posted image user posted image user posted image ...još je malo crven al ne kvasi...valjda će i ostati tako...samo moram i dalje paziti, pratiti hoće li opet procuriti ...ako procuri uraditi bris(dosadašnja 2 su bila ok) ponovo pa vidjet ćemo šta dalje....nadam se da će biti ok da napokon počnemo sa redovnim i normalnim aktivnostima a ne ovako pod uzbunom non-stop...javim se opet...ljubimmmm i user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.12.2009 15:18:57   
lirio
ma i ja sam svog malenog kupala ali čini mi se da svaki put kad ga okupam pupčić počne da crveni...ma smrdo mamin mali...baš me strah kupanja...trenutno mu samo perem donji dio tijela, lice , rukice i kosu...trup ne diram pa šta god...strpit ćemo se još malo...
da, baš su naše bebare nadrljale...al eto tvoja je sad hB ok a i oj će ako Bog da biti dobro...sinoć sam se tako isplakala dok sam čekala na previjanjeuser posted image user posted image user posted image ...dvije mamice dovele svoje bebice na sunećenje i one ono čekaju malo nervozne i uplašene...a ja ih gledam i kontam kako bi ja sad trebala da sam tu s tim razlogom a ne zbog pupčeka koji je već trebao da bude daleka prošlost...al bude aBd dobro...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.12.2009 16:06:45   
lirio
danas bili ponovo na kontroli...pupček hB ok...nadam se da će tako i ostati...malo mu očistili rivanolom i stavili sterilnu gazu...duša mamina kako se napatio...oko pupka mu oguljena kožica od lapisa, al hvala bogu da više ne curi...mamica je jako sretna zbog toga...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.12.2009 16:08:56   
marinčii
bravo za pupakuser posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.12.2009 16:13:17   
ena23
user posted image user posted image
Bas mi je drago lirio da pupak konacno ulazi u normalu. kuc kuc u drvo, ne ureklo se...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.12.2009 16:23:58   
lirio
hvala cure moje....baš trebam kucati od drvo, da ne ureknem pupček...iako sam se smirila nisam baš do kraja mirna...valjda će ovaj put pupčić zarasti i neće više patiti moju bebicu..

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.12.2009 19:09:41   
martajay
super... jos koji dan, i NAPOKON mozete da odahnete...
eto, i to ce proci... a onda jos koji mesec i sunecenje user posted image
koza oko pupka ce s ebrzo vratiti u normali, videces...
ja sam mu mazala nevenovom kremom, stavljala rivanol, i vazelinsku gazu, i sve se brzo sredlo.
user posted image

< Poruku je uredio martajay -- 14.12.2009 19:10:17 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
15.12.2009 14:55:14   
lirio
aBd...nadam se da će sve sad biti user posted image ...jedva čekamo da se bućnemo u kadici user posted image ...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.12.2009 0:47:01   
lirio
drage moje kod nas opet pupak loše...opet procurio...user posted image user posted image user posted image ...užasno se osjećam, ne znam više šta ću...sve bilo ok do noćas, znači nekih 20 dana bilo ok...i ev opet...osjećam se bespomoćno...ne znam šta je u pitanju, gdje da ga više vodimmm....bože dragi šta nam se ovo dešava...ne mogu da spavam, samo gledam svoga malog pačića i plačem...tako me strah...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.12.2009 11:14:36   
martajay
o, dokle vise...  mnogo mi je zao....
pa sta kaze doktor??
zasto???
vodila si ga??

< Poruku je uredio martajay -- 29.12.2009 11:15:32 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
30.12.2009 12:55:27   
lirio
ej mila...malo sam više pisala o tome na novoj temi (upomoć-pupak neće da zaraste)
da, vodila sam ga...joj znaš šta, više sam izludila...oteglo se ovo...
vodila ga dječijem hirurgu...on mu ponov uze 2 brisa te mu sipao antibiotik u pupak...kaže da čistim pupak alkoholom i bivacinom...u ponedjeljak (7 dana) kontrola a tad će biti i rezultati brisa...a vjeruj da je pupak ev danas gore neg juče...al borim se...dr mi kaže da se ne brinem, da nije strašno i da se to dešava...al to mi nešto dugo, dugo traje...ljubim te puno...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
30.12.2009 13:11:07   
martajay
da, da procitala sam na novoj temi sve to....
grozna je ta sumnja koja te ne napusta, ali valjda doktori znaju svoj posao, i ne bi ti davao "laznu nadu" da je nesto opasno...
antibiotik ce unistiti sve, ukoliko postoji nesto...
oteglo se...uzasno je...ali MORA da prodje!
ako je bebica dobro, onda je sve to nesto povrsno, i pokusaj da se opustis (mada znam da ne mozes).... saljem vam velike, velike pozdrave!!!
proci ce i to...


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.5.2010 22:59:13   
bubuli
otpao je 4-ti dan...
ja se sokirala kud prije al hvala Bogu sve super...nije kvasio,curio ma nista...
istina cistila sam 70% alkoholom,posipala bivacinom(imala zalihu) i stavljala sterilne gaze...


_____________________________



(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.5.2010 9:02:58   
Nadi
Kod druge djevojčice otpao treći dan user posted image .

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.5.2010 9:12:18   
Atarka
Tek nakon 10 dana je otpala pupcana vrpca. Pupak je kasnije vlazio, krvario i duuugo crvenio. Tek nedavno smo nasli pravu doktoricu koja je ustanovila gljivicnu infekciju.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.5.2010 9:18:36   
AmelaR
Otpala pupcana 6 dan, cistila sa alkoholom 70% i bivacinom, a formirao se 10 dana poslje, sada lijepo izgleda.user posted image user posted image

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
17.7.2010 19:22:12   
š t a
otpao sa 12 dana, tj. prije 4 dana ali i sad pomalo curi i čisti se.....

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
17.7.2010 22:40:30   
iv@ncica
nama  je  otpao  15-ti  dan...nekako  je  nama  to  sporo   islo..ali hB nakon  toga  je  bilo  sve  ok

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
18.7.2010 8:01:30   
tehna
mojoj curici je otpao 3/4 dan jako sam se uplasila jer mojim drugim klincima je otpao otprilike 7/8 dan ali patronazna sestra mi je rekla da je to normalnouser posted image user posted image user posted image user posted image ali ja sam se bila jako uplasila ipak nije svako dijete istouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
18.7.2010 14:02:11   
sirnica
tehna, i mom je momčiću pupak otpao 4. dan. naravno da je normalno. Babica mi je rekla da nije čudno jer je pupčana vrpca bila tanka-dakle od toga zavisi.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.7.2010 12:40:01   
mamilica
Mom djecaku je juce otpao pupak, tacnije 10. dan. Jutros je bilo malo zgrusane krvi, posula sam bivacinom i cekam sada drugo previjanje da vidim kako izgleda. Nadam se da je sve ok.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.7.2010 12:55:30   
Anoniman
Mojim curicama je 7. dan otpala,mlađoj je malo "krvario" dan-dva ali ništa strašno.

(odgovor članu mamilica)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
30.7.2010 11:32:54   
ivanak
Prvom sam već napisala, a drugoj je otpao 8. dana po rođenju. Lijepo smo očistili, nasprejali, posuli praškom i super... pupa je ko nova.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
30.9.2011 19:32:41   
sporty mamaa
Imam jedno pitanje. Naime bebi je otpao pupak sedmi dan ali unutra jos ima nesto crvenkasto, kao skorena krv ali nece nikako da spadne. Kupam je redovno svako vece, natapam hidrogenom i stavljam baneocin, ali to i dalje stoji. Bojim se povuci malo jace da to ne povrijedim, a ne znam uopce trebam li to dirati ili ce samo spasti. Molim vas savjet...

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 30.9.2011 19:33:24 >

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *