|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.7.2010 17:11:37   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Potpuno se slazem s tobom.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.7.2010 21:47:06   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.7.2010 21:48:57   
Mya_81 RR
Zanemari gornji post...pročitala sam objašnjenje na početku teme user posted image Baš to nisam znala...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 13:39:59   
Hanady RR
prenos uređenih postova

IZVORNA PORUKA: bombina

Poslanik a.s. je rekao :" srodstvo po mlijeku je kao i srodstvo po krvi" i nema se tu vise sta objasnjavat, naravno kome su bitne te cinjenice, jer nisu samo to dvoje djece brat i sestra, ili braca, ili sestre,nego su automaski sva djece od te zene koja je dojila tudje dijete braca i sestre tom djetetu, pa onda od te djece djeca, pa ovo-ono,ode to u nedogled,a ko bi to sve pazio. Po mom misljenju je bolje adaptirano ako vec nemas mlijeka, jer uostalom nekome djetetu je propisana veca nafaka nekome manja,i sto se mjesat u to...


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: bombina

Poslanik a.s. je rekao :" srodstvo po mlijeku je kao i srodstvo po krvi" i nema se tu vise sta objasnjavat, naravno kome su bitne te cinjenice, jer nisu samo to dvoje djece brat i sestra, ili braca, ili sestre,nego su automaski sva djece od te zene koja je dojila tudje dijete braca i sestre tom djetetu, pa onda od te djece djeca, pa ovo-ono,ode to u nedogled,a ko bi to sve pazio. Po mom misljenju je bolje adaptirano ako vec nemas mlijeka, jer uostalom nekome djetetu je propisana veca nafaka nekome manja,i sto se mjesat u to...


Bombina, naš Poslanik s.a.w.s. ne bi doživio poslanstvo da nije bilo zamjenske majke dojilje. Jer tad nije bilo AD-a. A bilo je krava. I tad je preporučeno da se nađe zamjenska dojilja, ako majka ne može dojiti, a nije rečeno da je bolje dati jednotrećinsko kravlje mlijeko (jer nije bolje, čak je i štetno). Samo je pojašnjeno da su djeca tad braća i sestre po mlijeku, i da je to isto kao i braća i sestre po krvi, i da se o tome vodi računa. Ako ćemo gledati čisto i fundamentalno vjerski, po islamu je bolje naći zamjensku dojilju nego dati AD. Fol je u tome da je danas to teško izvodivo.


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Galicia
I mene interesuje medicinsko istrazivanje dal ta djeca imaju ista zajednicko ili ne.




http://www.newscientist.com/article/dn21160-breastmilk-stem-cells-may-bypass-ethical-dilemmas.html

Stem cells - matične ćelije

http://mirnablog.com/transfer-of-genetic-material-from-human-to-human-occurs-by-means-other-than-through-sexual-reproduction/




IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: Galicia



Kako se necu cuditi braca i sestre po mlijeku, mislim zaista.



Pa se onda zene bune kako se kroz svaku temu moramo dotaci vjere, fakat se mora.

Od Aiše radijellahu anha se prenosi da je Poslanik sallallahu alejhi sellem rekao:

"Srodstvo po mlijeku je zabranjeno, kao što je zabranjeno krvno srodstvo." (Buharija i Muslim)


Posljedice srodstva u islamu se odnose na tri stvari: zabrana braka, nasljedno pravo i obaveza održavanja rodbinskih veza.
Ove tri stvari obuhvata srodstvo po krvi. U islamu postoji nešto što se zove i srodstvo po majčinom mlijeku i za to postoje šartovi i propisi.

Toliko, da ne duzimo :)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Galicia

Okej kad je tako. Extra znanja nije na odmet. Ali zasto bi se bilo ko opredjelio na takvo nesto, na takav rizik, pored AD?



Neko bi se odlučio na takav rizik zato što ne želi preuzeti rizik davanja AD-a. Vjerujem da mi svi procjenjujemo ozbiljnost rizika, neko više neko manje uspješno. Bitno je da za to preuzmemo krajnju odgovornost. Ti u zamjenskoj dojilji možda vidiš potencijalni izvor zaraze, ja u formuli vidim potencijalni višak melamina, ti vjeruješ proizvođaču koji ti "garantuje" organsku proizvodnju mlijeka i uzgoj krava od kojeg prave formulu, ja vjerujem sebi i majci koju odaberem da od nje posudim mlijeko ili dam dijete na dojnje. Ti svoj odabir temeljiš na svom znaju i iskustvu, ja na svom znanju i iskustvu. Mislim da su nam šanse da smo u pravu i u krivu podjednake. I to nikako nije razlog da ja ne poštujem tvoj stav i odabir, kao ni ti moj.

Linkovi koje sam stavila nemaju nikakvu vjersku pozadinu, čak nisu na vjerski orjentisanim stranicama. Linkovi koje sam stavila donose rezultate novijih istraživanja koje dokazuju prenos majčinog genetskog materijala djetetu kroz mlijeko kojim ga hrani. Mislim da to što je nauka danas, kad je u mogućnosti dokazala ono što je spomenuto hiljadama godina u nazad treba da da težinu starim riječima, a ne da stare riječi budi razlog da se ono što danas otkrivamo odbacimo kao neistinito.

P.S. Ja kad pišem postove mislim da će ih čitati različiti ljudi, kad stavljam tekstove i linkove na engleskom računam da neko neće znati engleski, a interesovat će ga o čemu se radi. Zbog njih sam prevela stem cell, da bi makar imali natruhu o čemu se radi. Uvijek sam raspoloživa onima koje zainteresuje nešto, a ne znaju engleski da prevedem na pp.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:01:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image



Zato sto se kod nas srodstvo po mlijeku gleda kao srodstvo po krvi.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:07:03   
veeseelaa
što je bezveze.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:08:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image



Zato sto se kod nas srodstvo po mlijeku gleda kao srodstvo po krvi.


bome jasmin kasniš joj sa odgovorom...od 19.7.2010...do danas saznala je i javila nam domah post ispoduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:12:43   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image



Zato sto se kod nas srodstvo po mlijeku gleda kao srodstvo po krvi.


bome jasmin kasniš joj sa odgovorom...od 19.7.2010...do danas saznala je i javila nam domah post ispoduser posted image


Evo posta iznad user posted image user posted image

Post koji prebaciste sa one teme user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:16:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image



Zato sto se kod nas srodstvo po mlijeku gleda kao srodstvo po krvi.


bome jasmin kasniš joj sa odgovorom...od 19.7.2010...do danas saznala je i javila nam domah post ispoduser posted image


Evo posta iznad user posted image user posted image

Post koji prebaciste sa one teme user posted image


a ne...
jasmin je odgovrila na post od 19.7.2010.godine...pogledaj iznad prebacivanja dva posta do Mya RRuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:21:45   
Medić*
user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 14:25:47   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Vezano za ovu temu naumpao mi je jedan kontraverzan pojam: banke mlijeka. Nedavno je bila vijest da je u Srbiji otvorena banka majčinog mlijeka. Međutim u ovakvom slučaju bi djeca imala srodnike po mlijeku za koje ne bi znala i mogučnost da dođe do veze i braka bi bila dosta velika. Radije bih u živo dojila dijete koje mi nije biološko, ili odabrala zamjensku dojilju za svoje dijete nego to uradila na ovaj način.


Ja sam isto nedavno gledala tu reportažu...

Ali mi niej jasno zašto ne smije doći do braka izmedju takvih 'srodnika po mlijeku' user posted image user posted image user posted image



Zato sto se kod nas srodstvo po mlijeku gleda kao srodstvo po krvi.


bome jasmin kasniš joj sa odgovorom...od 19.7.2010...do danas saznala je i javila nam domah post ispoduser posted image

Vidjela sam datum,ali vodim se za onom: Nikad nije kasno.
user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:02:16   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što je bezveze.....


A možda i nije.
Mi sad trenutno naučno znamo da se majčin genetski materijal nalazi u mlijeku i da prelazi u dijete koje se doji. Još ne znamo da li i kako se kombinuje ili mjenja genetski materijal djeteta, ali nauka stalno ide naprijed i rade se nova istraživanja, donose se novi dokazi i zaključci.

Razna su pitanja bila u nekom trenutku istorije, kad nauka nije imala mogućnost da ih potvrdi ili opovrgne, bila stvar vjere ili nevjere, a kasnije su postala naučno dokazane činjenice.

U svoje vrijeme Galileo Galilei je tvrdio da se zemlja okreće oko sunca, dok su neke pra pra pra Veeseelaa i pra pra pra Galicija tvrdile da je to bezveze user posted image .

Ali i to je dobro, zbog skeptika smo danas gdje jesmo user posted image u najpozitivnijem smislu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:08:24   
vila_7
iskreno ja ne vjerujem u to mijenjanje genetskog materijala tokom dojenja,kad se zna kad se citav genetski kod formira - jos prije rodjenja.
I upitnik mi je iznad glave-cuj srodstvo jer ih je ista zena dojila.....mislim ruzno poredjenje : al ako smo ja (jer me mama nije dojiila) i neki bebac pili od iste krave mlijeko,jesmo li i mi u srodstvu!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:22:49   
Galicia
Braca po kravi. user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:27:05   
minja_
Ima tu jos toga da se istrazi. Dokazano je npr. kad se trudnica poreze i ima ranu koja zarasta, da fetus salje svoje stem celije u majcinu ranu da bolje zaraste i da majci trajno ostanu u oziljku te bebine celije.
Bilo je na temi o kupovanju mlijeka par clanaka o tome da se u mlijeku nalaze majcine stem stanice, da ulaze u tijelo bebe i onda se resorbuju u krv i ugradjuju u bilo koji dio tijela djeteta, tako da dijete ima i vlastite i celije sa majcinim genomom. Teoretski, u kom tkivu te celije mogu sve zavrsiti...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:28:50   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: vila_7

iskreno ja ne vjerujem u to mijenjanje genetskog materijala tokom dojenja,kad se zna kad se citav genetski kod formira - jos prije rodjenja.
I upitnik mi je iznad glave-cuj srodstvo jer ih je ista zena dojila.....mislim ruzno poredjenje : al ako smo ja (jer me mama nije dojiila) i neki bebac pili od iste krave mlijeko,jesmo li i mi u srodstvu!?


Da to ide tako ne biste bili braća već mutanti po kravi user posted image , jer bi došlo do mješanja genetskog materijala krave i čovjeka.

Sad ozbiljno, kravlje mlijeko prođe takvu hemijsku proceduru da je i bilo matičnih čelija prije obrade, poslije obrade ih sigurno nema.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:30:11   
minja_
kravlje mlijeko koje pijemo je termicki obradjeno i ne sadrzava zive celije, osim ako se namjerno ne obogati bakterijskim kulturama. A ko pije sirovo mlijeko, ne znam sta bude. Ovo sad ozbiljno, na moru sam vidjala macke koje doslovno imaju riblje crte lica a hrane se na molu zivom ribom...

ono smo sto jedemo...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:33:20   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Galicia

Braca po kravi. user posted image user posted image


user posted image pa ne...jest smijesno ali tako ispada.....mislim bas se ne volim mmijesati u ovakve teme al mi je nebuloza na vrh glave!

Alhemicarka.....ja sam mislila na bas pravo domace kravlje mlijeko koje mi je baka davala, ili jos bolji primjer- moja baka je govorila kad su oni cuvali krave - nekad toliko ogladne a nemaju sta jesti - da su sami izmuzali malo kravu i odmah tako neobradjeno mlijeko pili....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:35:44   
vila_7

IZVORNA PORUKA: minja_

kravlje mlijeko koje pijemo je termicki obradjeno i ne sadrzava zive celije, osim ako se namjerno ne obogati bakterijskim kulturama. A ko pije sirovo mlijeko, ne znam sta bude. Ovo sad ozbiljno, na moru sam vidjala macke koje doslovno imaju riblje crte lica a hrane se na molu zivom ribom...

ono smo sto jedemo...


ma daj minja nije stvarno da vjerujes u ovo - jesmo ono sto jedemo ali ne u ovakvom smislu user posted image user posted image user posted image

nista ljudi odoh ja jesti od sad samo ribu pa da budem riba i po! user posted image A ko zna , ako je budem sirovu jela,mozda mi i skrge izrastu pa budem mogla roniti i roniti.......

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:38:59   
Alhemicarka
vila_7, bezobzira, to je nemoguće. Da bi došlo do mješanja ili ugrađivanja čelija različitih životinjskih vrsta potrebni su posebni uslovi. U normalnim uslovima jedinka odbaci kao strano tjelo. Znači, to mješanje radi čovjek, ali pod posebnim uslovima, a naziva se ukrštanje (primjer nektarine).

Da se razumijem, ne tvrdim da dolazi do mješanja genetskog materijala djeteta i doilje (bila majka, ili neka druga), ali ne mogu ni tvrditi da ne dolazi, sve dok se to naučno ne dokaže. Ovo što ti govoriš naučno je dokazano kao nemoguće.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 21:44:50   
vila_7
Alhemicarka znam da je nemoguce-to je bila zahebancija-samo usporedba...... Svako ima svoje misljenje al mijenjanje genetskog materijala mi je malo user posted image .

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 22:04:41   
minja_
Horizontalni transfer gena (ne sa roditelja na dijete, nego neseksualna razmjena gena, kod covjeka prije svega hranom) je jedna od hit tema u genetici i imace se na tom polju jos puno novog vidjeti u narednim godinama. Kod bakterija je recimo ona razlog za pojavu rezistencije na antibiotike, uzrocnik malarije s druge strane "ukrao" je dio gena covjeka i razvio bolju otpornost na lijekove, virusni DNK/RNK ugradi se u ljudski genom i pokrene razvoj zloćudne bolesti. Posebno interesantna su istrazivanja gdje u tijelu zavrsi genetski modificirana hrana i njeni geni...
Tako da, sva prica o mlijeku i genetskom materijalu ipak ima smisla, mozda cak i veceg nego sto u ovom trenutku mozemo pretpostaviti.

< Poruku je uredio minja_ -- 18.10.2012 22:05:31 >

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Srodstvo po mlijeku
18.10.2012 22:25:52   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: minja_

Kod bakterija je recimo ona razlog za pojavu rezistencije na antibiotike, uzrocnik malarije s druge strane "ukrao" je dio gena covjeka i razvio bolju otpornost na lijekove, virusni DNK/RNK ugradi se u ljudski genom i pokrene razvoj zloćudne bolesti.


Ma daj minja ne lupaj user posted image Salim se, stvarno zanimljivo, nisam znala za ovo.

< Poruku je uredio malena sharena -- 18.10.2012 22:26:48 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 8:51:00   
veeseelaa
prosto nemam želju da dojim tudju djecu a ni želju da neko doji moju djecu, tako sad mislim, a budemo vidjeli jošuser posted image
eventulano bi to mogla uraditi za djecu mog brata i to je to
da imam sestru ok da ona doji moje dijete al ovako ne kontam, ne želim, neeeeću da mislim o tome



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Srodstvo po mlijeku
19.10.2012 10:31:00   
malena sharena
Pa dobro, niko to ne radi iz neke zelje, vec iz potrebe. Mene je prijateljica zamolila da dojim njenu bebu jer njoj mlijeko nije nadolazilo. Ja sam pristala i nije mi bio problem, medjutim u medjuvremenu je dobila mlijeko i ostalo je na tome. Mogla bih podojiti bilo ciju bebu, stavise, bilo bi zadovoljstvo i cast pomoci nekome na ovaj nacin.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *