|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kreme za bebe
16.5.2008 11:29:02   
Emina*
Mi koristimo Johnsons s lavandom, citava kolekcija, i zasad je odlicna..
Za guzu koristimo Bademovu od Pharmameda i ona nam je isto super
i jos uz to predivno mirise...
Dobili smo na poklon set Becutan, pa cemo vidjeti hocemol poslije preci na to...

Visnja, ja sam cula da je citava Hipp kolekcija extra, jer imaju bas sve,
od kremi za lice, kupki, losiona, mlijeka za tijelo, krema za lice na vjetru i sta sve ne......
Meni su rekli da je super, mi nismo probali....
Patronazna je isto preporucila Hipp,
ali to vjerovatno i dijelom zbog toga jer je Hipp ipak sponzor,
i daje im velike pare  user posted image .....

Kako se tebi pokaazal Hipp kolekcija???


< Poruku je uredio Eminica -- 16.5.2008 11:30:54 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kreme za bebe
16.5.2008 11:34:34   
Ivona
Ja sam se raspametila oko izbora tih kremica i kupkica.Jedni kazu ovo je dobro,drugi ono...user posted image
Mi smo kupili Johnson's kupku TOP-TO-TOE,ulje za tijelo i sapuncic...,pa cemo vidjeti kako ce se to pokazati.
Za guzu smo uzeli Pavlovicevu kremu i Pampers sensitiv maramice.





_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kreme za bebe
16.5.2008 12:16:14   
mamina cura
Ne znam da li je iko pisao, ali moram napomenuti da baby ulje ne koristite za bebe jer zatvara pore. Moja malena se osula od Johnson-a. Sapun djeciji za kupanje, nikakav sampon. Pavloviceva original krema za guzu a nikakve  maramice za guzu, osim kad ste vani. Bebu obavezno prati i poslije kake i pise samo vodom.
Ja jos dodajem Bepanthen kremu protiv ojeda, upaljenih bradavica, rane poslije poroda. Obavezno je imati u kucnoj apoteci.
I naravno sve opet ovisi o vasoj bebi i njenoj kozi. Moja malena se cistila od mjesec dana starosti i samo sam je smjela mazati A derma kremom sa omegom, koja je jako skupa i ogromna. Sve je super proslo i jos uvijek joj je koza na licu ponekad malo tvrda.
I Pavlovicevu kremu mozete kupiti u RS-u i puno je jeftinija i bolja od obicne bademove.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kreme za bebe
16.5.2008 22:11:44   
amdi
Mamina cura, i moja djevojcica se isto osula od Johnsona i to od losiona za ljepsi san koji ima malo jaci miris lavande. Isli smo dermatologu i rekla nam da ne koristimo nikakve proizvode koji imaju miris za tako malu bebu-tad je imala 3 mjeseca. Sad je kupam u uljnoj kupki koju napravim od Hipp ulja i to bude sasvim dovoljno, imali smo problema sa suhom kozom a sad je sve u redu. Poslije kupanja nema potrebe nicim je mazati, samo je posusim i obucem- koza divno meka

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kreme za bebe
17.5.2008 9:42:08   
mamina cura
A ja sam bila sve iskljucila, cak i ves sam prala sasvim odvojeno sa Nilom, tecnom naravno i dvaput ispirala. A kupali smo se u obicnoj vodi sa kamilicom a nekad sam dodavala i malo maslinovog ulja. On je super i za tjemenicu. Sad se sve smirilo jos malo na obrazima zna biti koza suha.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kreme za bebe
17.5.2008 21:09:22   
Emina*
Hvala vam drage moje,
nisam znala to za Johnsons, iako nismo dosad imali problema,
odmah cu prestati da ga koristim....
Kako Ivona rece, bas se covjek raspameti user posted image   user posted image
Vec smo poceli koristiti Becutan, samo me nervira sto je mlijeko za tijelo jako rijetko,
ali ja bas imam neku zelju da probam tu Hipp kolekciju....
Visnja, hvala ti.......
Ajd valjda ce neko doci u posjetu pa donijeti i taj komplet user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kreme za bebe
18.5.2008 9:55:27   
kana
johnsons ulje sa lavandom koristim i pase mu.Stoga ga ne namejravam mijenjati.I ne pada mi na pamet da izbacim vlazne maramice za guzu, ma daajte molim vas...???user posted image
Sad koristim pavloderm kremu za lice a namjeravam poceti i sa pavlovicevom jer mu je lice jako suho.
Pozdravljam,budite mi vesele i sjetite se samo kako su nase mame nas odgajale sa onim platnenim pelenama pa ih mijenjale po 10 puta na dan a da su bogdom imale pampers pelene i violetine maramice ,sve bi bilo jednostavnije...Nije mi ni sekunde zao niti jednog dinara za to.
papaa

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kreme za bebe
18.5.2008 11:35:12   
camm
mi isto koristimo johnsons ulje i sampon,bademova za guzu,hipp je isto jako dobar samo sto je taj set meni skup. kreme od hippa za lice su namjenjene za osjetljivu kozu nama nije bas toliko pomogla.

< Poruku je uredio camm -- 18.5.2008 11:37:05 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kreme za bebe
18.5.2008 21:13:02   
Amrino
Sto manje hemije- to bolje, tako da se trudim da sto manje upotrebljavam sve te proizvode.
Za guzu koristim od pocetka Pavloderm (i to jako tanak sloj) i nikada nikakvih problema ni sa osipom ni ojedom nismo imali. Maramice vlazne- DM- ove, kao i pelene.
Ono "ciscenje" bebine koze poslije rodjenja je najnormalnija stvar tako da nema potrebe za nekim terapijama. Samo smo par puta namazali lice Hippovom  jer mu se isusi koza od stalnog baljenja, a sada sam i to izbacila.
Najbolje je sto prirodnije- da se  bebina koza prirodno podmazuje i da se ne navikava na nepotrebne stvari.
Dobro je u vodu za kupanje staviti casu mlijeka i kamilice.
Mislim da je najljepsi miris na svijetu upravo bebin prirodni miris i zelim da moja beba mirise na sebe a ne na kremice i mazalice.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kreme za bebe
19.5.2008 20:48:05   
rozi
Sada u vecini literatura pise da se bebica dok ne otpadne pupak ne kupa pravo, vec samo brise i maze sa malo kremica. 
Mene intersuje kada tim bebicama , znaci negdje do 10 dana po rodjenju mijenjamo pelene kada se popiski ili pokaki da li je tada treba prati djecijijm sapunom po guzi ili je samo treba saprati vodom sa kamilicom ili maslinovim uljem? Kakve ste savjete dobivali? Hvala na odgovorima. Pozdravic user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kreme za bebe
19.5.2008 23:08:44   
superstar24
IZVORNA PORUKA: Eminica

Hvala vam drage moje,
nisam znala to za Johnsons, iako nismo dosad imali problema,
odmah cu prestati da ga koristim....
Kako Ivona rece, bas se covjek raspameti user posted image   user posted image
Vec smo poceli koristiti Becutan, samo me nervira sto je mlijeko za tijelo jako rijetko,
ali ja bas imam neku zelju da probam tu Hipp kolekciju....
Visnja, hvala ti.......
Ajd valjda ce neko doci u posjetu pa donijeti i taj komplet user posted image   user posted image  

mi smo od samog pocetka koristili hippove proizvode..krema za lice..kupka, sampon, losion za tijelo..same pohvale..slobodno probaj..veliki pozz

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kreme za bebe
20.5.2008 16:03:33   
eni_24
Pre Tarikovog rodjenja kupila sam sve sto sam mogla naci za njegu bebe od PENATEN, dva -tri dana pre porodjaja predomislim se ono kontam NIVEA mi nekako bolja pa trknem do dm-a i nabacam sve od nivea, sada kad se rodio kupam ga svaki dan od proizvoda koristim samo NIVEINO ulje a kad ga posusim komplet ga namazem pavlovica kremom ili bademovom. Danas ima 13 dana a koza mu bas glatko izgleda , uopce se neguli,kao sto je bili dok je jos bio u bolnici. Mislim da je pavlovica mast jako dobra a i bademova mada sam je tek sada pocela da koristim...POZZ

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kreme za bebe
20.5.2008 16:09:10   
eni_24
Eminica da si mi Bogdom blize ja bih ti dosla u posjetu sa tim hipp-ovim proizvodima, meni ih se bas nakupilo, flasice , kremice , pipice , maramice i ostala cudesa, neam pojma sta da radim sa njimauser posted image

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kreme za bebe
20.5.2008 18:45:34   
Emina*
Eni_24  ima DHL u Austriji user posted image  user posted image  user posted image
Salim se sreco..... 
Hvala ti od srca na tim rijecima,
ma vjeruj mi kao da si mi poklonila to sve.....
Bas si srce......
Ne sekiraj se ti nista, naci cu ja vec neku zrtvu user posted image user posted image
Cim potrosim ove zalihe kod sebe........


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kreme za bebe
21.5.2008 9:26:38   
kana

IZVORNA PORUKA: amrino

Sto manje hemije- to bolje, tako da se trudim da sto manje upotrebljavam sve te proizvode.
Najbolje je sto prirodnije- da se  bebina koza prirodno podmazuje i da se ne navikava na nepotrebne stvari.
user posted image user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kreme za bebe
21.5.2008 23:37:09   
malecka60
Najbolje su se pokazale Becutan i Penaten kreme. Provjerene su i jako pogodne za djeciju kozu. Takodjer su dobre bademove kreme. Kad sam isla u skolu za trudnice, sestrica nam je rekla da su Jonhsonova i Niveina kozmetika puna hemije. S toga ne znam, izbor je individualan, i mame znaju sta najbolje odgovara njihovim bebicama.user posted image  

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kreme za bebe
22.5.2008 11:05:32   
lida
lice-becutan
guza- bademova

Kupam ga hipp samponom i zadovoljna sam jer se od jonhson proizvoda poceo perutati i izasipati.
Mislim da cu poceti koristiti sve hipp 


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kreme za bebe
22.5.2008 16:59:03   
eni_24
Eminica nije frka samo mi daj adresu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kreme za bebe
29.5.2008 10:27:23   
Gigana
Prva 3 mjeseca smo koristili samo sapun i bademovu kremu za tijelo, a za guzu Hipp kremu sa cinkom.  Poslije toga sam kupila Bubschen losion za tijelo i super se razmazuje i upija, a za kupku sam kupila Nivea sensitive Wash (time mu perem i kosu i tijelo).  Ljudi, ova Nivea fantasticno mirise.  U kucnoj apoteci uvijek imam Bepanten MAST (a ne kremu).  Kremu sam kupovala i nema mi nekog efekta, a mast je malo teze naci, ali je fantasticna.  Cim se dijete malo zacrveni po licu ili tijelu, namazem ga ovom masti i k'o odneseno rukom.  Kupovala sam i Penaten samopon za kosicu, ali mi se osipao od njega.  Od Johnsona ništa ne koristim, jer sam se uvjerila da Johnson proizvodi koji se nalaze na našem tržištu nemaju ama baš nikakve veze sa pravim Johnsonom.  Ja sam se osipala od njih, i ni slucajno ih ne bih koristila na svom djetetu.  Hipp i Bubschen su mi super, a moram vam reci da ponekad koristim i nevenovu mlijecnu mast (ali samo Royalovu) za bebinu masažu i guzu.

Bepanten MAST mozete naci u privatnoj apoteci na Dobrinji, koja se nalazi pored Azel France prodavnice. Košta 9 KM i fenomenalna je.   

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kreme za bebe
29.5.2008 12:00:46   
lana84
ja koristim Hipp kozmetiku (šampon, kupku, ulje, kremu za guzu, losion...) i jako sam zadovoljna, na guzu nekada stavljamo i Pavloderm i s njime sam takođe zadovoljna user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kreme za bebe
29.5.2008 17:44:10   
triplemama
Mi smo na Musteli (Stelatopia) zbog atopičnog dermatitisa(AD) i jako smo zadovoljni. Zbog AD smo imali tjemenicu koju nismo mogli iskorijeniti ničim nego Mustelinim šamponom (Foam shampoo).
Prezadovoljni Mustelom user posted image  iako je malo skuplja,ali  zato trajeeeee

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kreme za bebe
4.6.2008 17:46:36   
Dalil@
Johnsonovi proizvodi su previse agresivni.

@ Triplemama, gdje si nasla Musteline proizvode? Mom malom je takodjer dijagnosticiran AD. Izasuo se nakon kupanja Johnsonovim samponom. Uzela sam A-Derminu kolekciju, po preporuci dr, no nije mu nikako odgovarala.
Ustanovili smo da mu samo bademova stima. Od nje se ne izasipa a ukoliko se i izaspe od necega, bademova to uspjesno rijesi user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kreme za bebe
4.6.2008 19:26:17   
Emina*
Dalil@ , imas citavu Mustelinu kolekciju, kao i Stelatopia
u Mercatoru, u apoteci Eurofarm user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kreme za bebe
4.6.2008 22:25:33   
Anoniman
a ja kupila skoro sve Johnsonovo... user posted image user posted image
e jesam glupa kako nisam vidjela ovo da predlazete....
idem sutra u potragu za ovom mustelom... valjda cu je naci ovdje kod mene
a sta ako je ne nadjem?? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kreme za bebe
4.6.2008 22:29:54   
moni
Samo mogu potvrditi da je Hipp kozmetika super, ja koristim sve za malog i za sebe a Pavlovićeva krema je takođe extra. I nju koristim od samog početka i super se pokazala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *