|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sakupljac vlage
24.1.2010 21:01:54   
milenium
mišice kako misliš veš izbaciš napolje,pa gdje sušiš?

a problem se rješava da najprije treba utvrditi odakle problem dolazi ako je sa strana onda treba fasadu izolovat stiroporom,a ako je odozgor s tavana onda isto tako,najjeftinije rješenje je stiropor samo polijepit bolje i to nego ništa mislim ovo se odnosi na tavan ako zidovi odozgor vlaže.
dalje,prije samog krečenja ili bojenja treba najprije zid pobrisati čistom SUHOM krpom što se da,pa zatim poprskati Skipom(sredstvo za uklanjanje baš tih gljivica)na bazi je klora pa i miriše na klor.nemojte ga upotrebljavati ako je u blizini bebina soba.i onda kad se zidovi s pomoću toga izbjele i kad nestane onog mirisa što duši onda krečenjeuser posted image

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sakupljac vlage
24.1.2010 21:07:24   
misica
Ves susim mila u kuci zato sto vani pokupi one razne mirise smoga i itd. barem dok je zima.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 1:32:44   
malaaaa
dovoljno je malo samo drzati prozore otvorenim samo zrak da se promijeni to dok je zima jer i nemore se dugo drzati user posted image a ljeti je lahko umene po cijeli dan otvoreno zato i i nema vlage kad se otvoreno stalno drzi...

< Poruku je uredio malaaaa -- 25.1.2010 1:33:44 >

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 8:13:15   
M kao Mama
Jao, gdje me nađoste, jedino rješenje, barem kod mne je meni se čini da se iselim iz kuće i tako ću se riješiti vlage.

Kod nas je ta vlaga katastrofa, gdje je god vanjski zid tu je ono crnilo, da ne kažem guba. Nema šta nismo radili, nema čime nismo mazali, prskali, ali i dalje se pojavljuje. Prosto me je bilo sramota, nekada, a sad više ne mogu da se sekiram zbog toga, mislim zbog estetike. Sada me brine zdravlje. Naše komšije ljetos stavile fasadu, termoizolacionu i eno opet i im se vlaga pojavila.

Mi smo u spoavačoj sobi, unutra stavili izolaciju, pino je namje, ali idalje ima, prije je cijelo zid bio mokar i crn, sada samo dole po dnu je mokro i pojavi se voda, valjda od kondenza.

Stolarija je drvena i ujutro su nijagarini potoci. Helem, kod mene je vodeno, olalalala

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 9:05:22   
misica
Meni je dok je bilo vlage sin bio cesto bolestan i mogu vam reci da to pravo opasno za zdravlje cula sam da moze da izazove astmu. Kod mene je prijateljica morala iseliti iz stana radi djece jer joj je mali dobio astmu ali kod nje nisam mogla nekad doslovno uci u kucu koliko joj se osjetio mem.Pozz

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 9:15:35   
Mya_81 RR
Joooooj, moj vječni problem - VLAGA!

Nikako da je zaobidjem i onda opet kad smo kupili stan shvatim da ima vlage. Kad se nisam pojela živa.

Pojavili se nam se i fleke po zidu (postavili stiropor na vanjske zidove da nam bude toplije jer je ove zime i beba s nama user posted image , ali je to samo pogoršalo problem s tim flekama) Sad ih čistim s nekim DM proizvodom i ne pojavljuju se ima više od mjesec dana user posted image

A veš sam počela sušiti u kupaoni...jest da se u kupaoni inače ne možeš ni okrenuti, a tek sad je to patnja živa, ali bolje i to nego isparavanja od veša u dnevnoj.

Preko noći uvijek ostavim otvoren prozor na V tako da ujutro ne budu mokri prozori u dnevnoj, ali najviše mrzim kako osjetim malko vlažan zrak kad tek udjem u stan user posted image

Na netu sam pronašla neke odvlaživače prostora koji izgledaju kao pokretne klime i cijena im je poprilično visoka, ali nekako mislim da je više to djelotvorno od ovih malih spravica koje ste spominjali...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 9:21:07   
Mya_81 RR
Pjenica mala je u svom postu spomenula ovaj odvlaživaš zraka na koji sam ja mislila samo sam ja pronašla neke malo skuplje...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 9:24:39   
mala mu
IZVORNA PORUKA: Mya_81
Sad ih čistim s nekim DM proizvodom i ne pojavljuju se ima više od mjesec dana user posted image




e koji je to proizvod???? jer i kod mene se ove zime pojavila vlaga u hodniku i spavaćoj...hodnik je strašan,crni se oko vrata i vanjski zid u ćoškovima a soba malo manje..ja veš sušim u maloj sobi jer ona mi je slobodna al' u njoj vlage nema a ovamo u spavaćoj gje ni čarapicu ne prebacim na radijator ćošak pocrniouser posted image user posted image

ma starašno i ružno izgleda


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sakupljac vlage
25.1.2010 11:28:49   
Mya_81 RR
Mala mu...proizvod je s aktivnim klorom i piše da je za čišćenje plijesni i bakterija sa fuga i zavjesa u tuš kabini. Ja sam s tim našpricala zid, malo pričekala i obrisala s vlažnom krpom. Meni su te fleke toliko išle na živce da mi je bilo svejdno hoće li se boje na zidu oštetiti, ali nisu što je na kraju ispalo super user posted image

Samo pazi da se prostorija mora dobro izračiti, jer je u pitanju klor i baš se osjeti. Pogotovo ako će u toj prostoriji boraviti djeca. Meni je trebalo cijelo popdne da prozori budu otvoreni da bi miris nestao...

< Poruku je uredio Mya_81 -- 25.1.2010 11:29:37 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 9:56:00   
mala mu
e baš ti hvala ovih dana idem do dm-a jer ga konačno i mi imamo pa ću potražiti...
hvala Mya_81 hvala hvala hvala...


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:30:08   
Arko
IZVORNA PORUKA: misica

Meni je dok je bilo vlage sin bio cesto bolestan i mogu vam reci da to pravo opasno za zdravlje cula sam da moze da izazove astmu. Kod mene je prijateljica morala iseliti iz stana radi djece jer joj je mali dobio astmu ali kod nje nisam mogla nekad doslovno uci u kucu koliko joj se osjetio mem.Pozz


Apsolutno se slazem. I ja bih iselila, da toliko vlage imam u stanu. Ja sam citala da su pore plijesni toliko opasne, da trajno mogu ostetiti pluca kad se udisu, bez obzira na sve. Kazu da cak i kroz zastitnu masku prolaze. Mozete sad zamisliti koliko ih udisemo, mi koji imamo plijesni po stanu user posted image   Treba rjesavati sigurno vlagu, pa bilo cim, jer kad se dijete razboli, dobije bronhitis, koji cesto prelazi u astmu, onda je vec kasno user posted image

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:35:56   
misica
U svakom slucaju nije se saliti sa vlagom. Nekad mi nije jasno kolke su kolicine toga znale biti po zidovim de me je nekada to znalo gusiti. Sad je ok mada mi se ljeti pojavi nekakav kondez najvise u wc pogotovo kad su visoke tem i isparavanja. Prije nego sam uradila top fasadu znale su mi usred ljeta biti vlazne stvari i namjestaj. Mada ova strana grada u Sarajevu popularno se zove memli strana. Zamisliuser posted image

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:42:09   
salmy
Ne zivim na memli strani ali vlaga mi ide na zivce!!!!!!  ja imam problem sa prozorima(nova stolarija) ali svako jutro kad podignem zaluzine lije niz prozore vodauser posted image user posted image user posted image user posted image uzas!!!!!!!!!! ako neko ima rjesenje neka mi da savjet!!!!!!!
A u coskovima ima onih crnih fleka uzasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cak sam domestosom cistila ali sve pomaze privremeno.Zaista ne vidim rjesenjeuser posted image user posted image

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:47:19   
misica
I kod mene je drvenarija na prozorima imala sam prije isti problem sad nemam ne znam ni sama kako. Mozda ima veze i nasa se grijemo jer sam promijenila grijanje. Doduse znam pred spavanje kvalitetno izraciti i izade velika kol pare. tako da u jutro ima vrlo malo po dnu prozora nekad. Pozz

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:51:30   
Arko
IZVORNA PORUKA: salmy

A u coskovima ima onih crnih fleka uzasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cak sam domestosom cistila ali sve pomaze privremeno.Zaista ne vidim rjesenjeuser posted image user posted image


Ovo ti je jako, jaaako opasno, da znas. Uzmi fino domestos, skini sto se moze skinuti, uzmi spahtlu, skini zid, gituj, namazi onim preparatima protiv plijesni, koji se imaju kupiti u svim radnjama boja i lakova. Sacekaj nekoliko sati da se osusi. Okreci sa nekom bojom protiv plijesni u koji si ubacila opet neko namjensko sredsto protiv plijesni, i trebalo bi da buide bijelo, bar 3 godine user posted image
I vjeruj mi da se isplati, zbog vaseg zdravlja, a ne da se kasnije pitas, da li ti se dijete od toga razbolilo.

Ja sam citala na par mjesta, bar 3 puta dnevno otvoriti sirom prozore, da dodje do izmjene zraka, i na taj nacin nestaje vlaga. Ja to radim svaki dan, i fakat je manje vlage na prozorima user posted image

Misica, nisam znala da postoji dio Sarajeva koji se zove kao memli strana user posted image Koji je to dio?

< Poruku je uredio Arko -- 27.1.2010 10:59:29 >

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:53:50   
misica
Kako na znas pa koji dio grada je iznad skenderije. Pa sunce do predje vamo vec aksam pada.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:55:01   
Arko
Nisam ja iz Sarajeva user posted image Doselila sam se tu prije godinu dana user posted image

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:58:00   
misica
sorry! super sto si ovdej i nisi na ovoj strani grada .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 10:59:08   
Arko
I ja sad vidim kolike sam srece user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 11:06:17   
salmy
IZVORNA PORUKA: Arko

IZVORNA PORUKA: salmy

A u coskovima ima onih crnih fleka uzasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cak sam domestosom cistila ali sve pomaze privremeno.Zaista ne vidim rjesenjeuser posted image user posted image


Ovo ti je jako, jaaako opasno, da znas. Uzmi fino domestos, skini sto se moze skinuti, uzmi spahtlu, skini zid, gituj, namazi onim preparatima protiv plijesni, koji se imaju kupiti u svim radnjama boja i lakova. Sacekaj nekoliko sati da se osusi. Okreci sa nekom bojom protiv plijesni u koji si ubacila opet neko namjensko sredsto protiv plijesni, i trebalo bi da buide bijelo, bar 3 godine user posted image
I vjeruj mi da se isplati, zbog vaseg zdravlja, a ne da se kasnije pitas, da li ti se dijete od toga razbolilo.

Ja sam citala na par mjesta, bar 3 puta dnevno otvoriti sirom prozore, da dodje do izmjene zraka, i na taj nacin nestaje vlaga. Ja to radim svaki dan, i fakat je manje vlage na prozorima user posted image

Misica, nisam znala da postoji dio Sarajeva koji se zove kao memli strana user posted image Koji je to dio?
Mislis da se moze u zimskom periodu skidati spahtlom,i krecitiuser posted image user posted image user posted image da ne dobijem kontra efekat!

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 11:15:16   
Arko
Neces sigurno. Boje za zidove se zaista lako suse, i zacas ces to zavrsiti, naravno sve zavisi koliko ti je zid plijesniv. Pokusaj, ako nista, ono sto mozes sama uraditi je uzmi domestos (prethodno otvori prozore, jer jaaako gusi), saspi ga u neku flasicu sa onim sprejem, naspricaj i ostavi par minuta. Odmah nakon toga uzmi spahtlu i skini sav plijesniv dio, vidjeces kako sam zid spada. Prebrisi suhom krpom. Onda uzmi onu Jupolovu tecnost protiv plijesni i namazi citav zid. I ostavi komotno jedan dan da se osusi. Vidjeces da nista od plijesni vise nece biti na tim zidovima.
Ne znam samo koliko ti je zid ostecen, ali vjeruj mi da pali,. Mi smo to radili prosle godine. Okrecili nakon toga samo dijelove koji su plijesnivi (kupili boju koja sadrzi nesto protiv plijesni, znaci ako ti je zid malo ostecen, nece ti biti potrebna veca kolicina), a na proljece ponovo krecili citav stan.   Sve smo zavrsili za dan user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sakupljac vlage
27.1.2010 11:19:38   
misica
probala sve ovo i pali stim da sam tu prostoriju drzala puno duze sa ptvorenim prozorom brze se susi. Efekat je bio ok i bila mirna najmanje tri do cetri sedmice ako nista udisali cis zrak. Pozz

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sakupljac vlage
28.2.2010 12:57:44   
malena sharena
Kod mene su zidovi kao iz horor filmova.To vise nije obicna vlaga, nego su zidovi postali doslovno tamno zeleni, velike tamno zelene tacke koje rastu i u sirinu i u visinu, secija mi je bilesi pozelenila od vlage. Znam da je to zbog susenja pelena i kuhanja, ali izgleda da je i izvodjac radova zenuo stvar na ovoj nasoj zgradi, jer nije dobro uradjena izolacija. Sutra skidamo nekakvim hemikalijama ove baje, a na proljece moramo postaviti stiropor.

Ono sto mene sada brine jeste hoce li se prilikom skidanja vlage ove spore rasiriti po kuci i kako da zastitim odjecu, hranu i sudje (posto mi je i kuhinja horor preko cijelog jedno zida). Moracu veceras cijeli dnevni boravak i kuhinju prebaciti u spavacu dok se ovo sredi user posted image .

Zna li iko koliko su ove spore uopste opasne za zdavlje jer kod mene se ne moze normalno disati u dnevnom boravku koliko se osjeti vlaga

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sakupljac vlage
28.2.2010 13:29:29   
milenium
IZVORNA PORUKA: salmy

Ne zivim na memli strani ali vlaga mi ide na zivce!!!!!!  ja imam problem sa prozorima(nova stolarija) ali svako jutro kad podignem zaluzine lije niz prozore vodauser posted image user posted image user posted image user posted image uzas!!!!!!!!!! ako neko ima rjesenje neka mi da savjet!!!!!!!
A u coskovima ima onih crnih fleka uzasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cak sam domestosom cistila ali sve pomaze privremeno.Zaista ne vidim rjesenjeuser posted image user posted image



ti ti je možda zato što imaš alu.prozore.tako je i kod nas bilo prije,svako jutro poplava na prozoru,pa briši krpom i svašta .otjkad smo stavili pvc tih problema više nemauser posted image a za zidove smo kupovali u radnji ''boje i lakovi'' ono sredstvo protiv plijesni na špricaljku.miriše slično kao kloruser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sakupljac vlage (vlaga u kući)
13.5.2010 21:32:55   
acudesa
Post sa: problem sa vlagom
IZVORNA PORUKA: moja barbika

Ako neko ima problem s vlagom i ne zna kako da se rjesi to moze uraditi veoma lako.U spricu u kojoj je bila tecnoct za ciscenje prozora naspite varikinu,pospricajte na mjesto gdje ima vlage,nakon par minuta vidjecete da vlage vise nema.Ja sam probala i uspjelo je


< Poruku je uredio acudesa RR -- 13.5.2010 21:36:00 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *