|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:01:51   
snijeg
Mi imamo Beko i koristim je baš, ali baš samo kad mi je prijeka potreba upravo zbog već nabrojanih zdravstvenih razloga. Najviše je koristim za kokice, jer su mi najbolje one što idu u mikrovalnu, a luda sam za kokicama.....dobili smo je kao vjenčani poklon od prijatelja, a ja je, vjerujem, nikad ne bih kupila user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:02:42   
sarayka
Mi imamo candy i kao sto neko rece igrom slucajeva nisam je puno koristila....pa sada namjeravam user posted image
Koje sudje koristite kad pogrijavate??  ja imam plaho fobiju da sta ne rikne unutrauser posted image
mi obicno pravimo i tople sendviče, ma za sekundu.


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:05:03   
hanabanana
Sudje od akropala.
Mogu i obični ali pazi samo da nemaju šaru - jer mislim da se šara radi od neke smjese koja u dodiru sa valovima može dovesti do tog Bum. user posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:05:45   
Hanady RR
ja sma još dok ese nisma udala kupila neku zanusijevu mikrovalnu...al moja seka plaho je voljela pa je za tople sendviće najviše koristila i tu je mami pukao film. Otišla na poklon. ja sad nemam a i mm je veliki protivnik mikrovalnih...neko njegovo znanje je pretegnulo u odluci da se meni olakša posao oko kuhanja. No nežalim se...može se i bez nje.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:11:31   
aida.
mm zivio sam prije nego smo se uzeli i koristio neku marke Moulinexuser posted image al eno je i sad radi vec pet godina od kad je kupljena ako ne i vise a za vjencani poklon od nekog smo dobili Birinuuser posted image koja stoji na ormaru upakovana kad ova rikne user posted image mada ova sad super slusa, iako ni jedna nisu neke marke, al ne bih mogla zamisliti da sta radim bez mikrovalne u kuhinji user posted image bas mi za sve sluzi, za odmrzavanja, podgrijavanje..ma sve za cas user posted image mikrovalna je bas jaaaako isplativa investicija a nisu danas ni skupe uopste...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:12:27   
hanabanana
Moulinex je odlična marka, čak šta više. 

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:16:58   
ivanak
Mi imamo quadro mikrovalnu i mogu vam reći da je odlična. Platili smo je negdje oko 500 kn i super radi...
Služi mi samo da podgrijem nešto i to je to. Zato je i kupljena...


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:19:34   
aida.
ma zvuci mi nepoznato...obicno mi je sve gorenje i panasonic, sto se tice dvd i sve vezano za muziko pionir.. al eto drago mi je da je tako user posted image i pokazala se kao ooodlicna... koristim je mnogo puta svaki dan a nikad nista nije zakazala... i cini se da nece, heheh....

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:19:37   
aida.
ma zvuci mi nepoznato...obicno mi je sve gorenje i panasonic, sto se tice dvd i sve vezano za muziko pionir.. al eto drago mi je da je tako user posted image i pokazala se kao ooodlicna... koristim je mnogo puta svaki dan a nikad nista nije zakazala... i cini se da nece, heheh....

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:22:12   
aida.
sto se tice sudja ja imam neke tanjire koji imaju saru i koristim ih, bitno je samo da nije ona kao zlatna nit, i da nije sjajna sara...od toga pocne da pucketa... ali ipak ti je najsigurnije bez sare.. ovo mm ispito sve, heheh, pa ja koristim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:26:03   
haidy
Imam mikrovalnu i uopste ne mogu da zamislim kako sam ranije mogla bez nje. Kao i ostali, koristim je za odmrzavanje (super mi odmrzne), za podgrijavanje hrane i mlijeka, da otopim cokoladu i margarin za kolace itd.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:32:19   
snijeg

IZVORNA PORUKA: hanabanana

koristimo je za pravljenje nes kafe, kokice, podgrijavanje jela i odmrzavanje.




E sad jedno glupo pitanje, volim nes kafu, pa me zanima kako je praviš u mikrovalnoj user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:35:54   
hanabanana
stavim vodu u šolju ( onu od 2 dcl ), ugrijem je u mikrovalnoj ( ne smije biti ni pregrijana ni blago topla, nego taman user posted image ) i oprezno izvadim i dodam kašiku i po nes kafe.
Ako ti je voda pregrijana, sve će da ti izlije po radnoj ploći ( narodno učenje: dosipaj kafu na radnoj ploći nikako na stolu na kojem je svježe opran i opeglan stolnjak ) - a ako vod nije dovoljno vruča - neće ti se pojaviti pjena.
Jednostavno. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 19.1.2010 15:37:01 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:36:03   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: snijeg


IZVORNA PORUKA: hanabanana

koristimo je za pravljenje nes kafe, kokice, podgrijavanje jela i odmrzavanje.




E sad jedno glupo pitanje, volim nes kafu, pa me zanima kako je praviš u mikrovalnoj user posted image user posted image



mm pravi kafu pa cu ti ja pokusati objasniti: stavi u solju nes kafu, i naspe pola solje vrele vode, a u drugu solju stavi mlijeko i malo secera i to stavi da se ugrije u mokrovalnoj i onda to mlijeko muti dok nedobije slag i taj slag saspe u nes kfu, ma kafa bude samo takva, i ja dok nisam bila trudna non stop ajd molim te napravi nam ti onu svoju kafu.

a mozda hanabanana pravi drugacije, pa neka nam napise, mozda je njen nacin pravljenja bolji.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:36:49   
maja78 RR
ma mikrovalna je zakon, imam je od svoje 7-8 godine znaci tamo 198. neke i tada smo je koristli a i sada, i citav je rat progurala, naravno kupili su novu, a i meni je to bila prva stvar kod udaje da kupim :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:42:53   
muby
IZVORNA PORUKA: hanabanana

stavim vodu u šolju ( onu od 2 dcl ), ugrijem je u mikrovalnoj ( ne smije biti ni pregrijana ni blago topla, nego taman user posted image ) i oprezno izvadim i dodam kašiku i po nes kafe.
Ako ti je voda pregrijana, sve će da ti izlije po radnoj ploći ( narodno učenje: dosipaj kafu na radnoj ploći nikako na stolu na kojem je svježe opran i opeglan stolnjak ) - a ako vod nije dovoljno vruča - neće ti se pojaviti pjena.
Jednostavno. user posted image


I ja na identican nacin pravim nes kafu. Taj sam fazon pokupila od svekra i stvarno je prakticno a bude super sa pjenom bez da moram ista mutiti.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:43:41   
snijeg
Hvala vam, isprobat ću oba recepta, još da utrefim ovu hanabananinu "taman" toplotu user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:44:35   
dafri
Jedini aparat koji svakodnevno koristim i koji mi ne kupi prašinu,kao i ostale cure služi mi za podgrijavanje,odmrzavanje,kokice

marka je Panasonic


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:47:06   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Hvala vam, isprobat ću oba recepta, još da utrefim ovu hanabananinu "taman" toplotu user posted image user posted image



A šta misliš odakle sam ja pokupila ono narodno učenje o uflekanim stolnjacima....iz prakse draga moja. user posted image
Sve dok nisam naučila kad je voda taman.

Nego, obično je taman kada se voda puši, ali šolja nije toliko vrela da je ne možeš rukom izvaditi iz mikrovalne.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:51:39   
sarayka
Svasta cu ja od vas nauciti ovdje pa ce mi bas koristiti a ne ko do sada samo kupit prasinu user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:58:02   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: snijeg

Hvala vam, isprobat ću oba recepta, još da utrefim ovu hanabananinu "taman" toplotu user posted image user posted image



A šta misliš odakle sam ja pokupila ono narodno učenje o uflekanim stolnjacima....iz prakse draga moja. user posted image
Sve dok nisam naučila kad je voda taman.

Nego, obično je taman kada se voda puši, ali šolja nije toliko vrela da je ne možeš rukom izvaditi iz mikrovalne.



ali i to zavisi kakva je solja, ja imam dvije zdjele i kad se isto voda ugrije jednu ne mozes dohvatiti a druga hladna :)


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 15:59:31   
hanabanana
E i to je tačno....ali ja imam set istih šolja, pa onda nisam o tome razmišljala na taj način. Ali fakat si upravu.
Onda najbolje da se ispraksa na sličnim šoljama. user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 16:00:05   
teacher75

IZVORNA PORUKA: muby

IZVORNA PORUKA: hanabanana

stavim vodu u šolju ( onu od 2 dcl ), ugrijem je u mikrovalnoj ( ne smije biti ni pregrijana ni blago topla, nego taman user posted image ) i oprezno izvadim i dodam kašiku i po nes kafe.
Ako ti je voda pregrijana, sve će da ti izlije po radnoj ploći ( narodno učenje: dosipaj kafu na radnoj ploći nikako na stolu na kojem je svježe opran i opeglan stolnjak ) - a ako vod nije dovoljno vruča - neće ti se pojaviti pjena.
Jednostavno. user posted image


I ja na identican nacin pravim nes kafu. Taj sam fazon pokupila od svekra i stvarno je prakticno a bude super sa pjenom bez da moram ista mutiti.


ja imam onaj grijac za vodu, kuhalo, pa fino u tome ugrijem vodu i napravim nessicu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mikrovalna
19.1.2010 16:02:53   
hanabanana
Meni se čini da je bolja kada se u vrelu vodu stavlja nes kafa, nego kada se vrelo vodom zalije nes kafa.
A mozda je to sve subjektivno.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mikrovalna
20.1.2010 15:09:06   
shpagica
Sad cu se provaliti garant al sta cu - kako koristite grill varijantu u mikrovalnoj? Nasa je bila skuplja zbog tog metalnog dodatka ali mi nikad nije bas bilo jasno a nije bilo ni u uputstvu navedeno kako se grilluje? Nekad bih bas probala, eto ne moram meso, mozda gljive ili povrce, ali ne znam kako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *