|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
11.6.2009 13:45:25   
ena23
E hvala vam na odgovorima. Dobro da sam saznala to za otoku i skerlicevu i da ne otvaraju u bolnicama. Ma doktorica kaze da ce joj kolegica biti prezauzeta sa svojim pacijentima da nece njene preuzimati dok je ova na godisnjem... nelogicno ali eto...
hvala u svakom slucaju

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
11.6.2009 18:12:14   
baklavicaa
Gdje ste zatvarale bolovanje? Danas sam bila kod svog ginekologa na pregledu (dz.Kumrovec) i kaze to se zatvara kod ljekara porodične med. a otvorio mi ga je ginekolog! Kakva je to logika?! Ko je prošao kroz proceduru zatvaranja bolov.i šta ste nosile u općinu radi ukidanja porod. naknade? Pozdrav

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:41:46   
teacher75
termin mi je 14.oktobar, a posto radim u skoli, ne bih zapocinjala novu skolsku godinu, lakse je i meni, i zamjeni i ucenicima da im se ne mijenja profesor nakon mjesec dana. posto sve ukupno to ispada oko 45 dana, sta mi je najpametnije da uradim, buduci da imam pravo na trudnicko bolovanje samo 28 dana? da li se moze nekako kombinovati sa obicnim bolovanjem ili moram onda otvoriti porodiljsko ranije? ima li neko pravni savjet ili iz licnog iskustva?

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:45:00   
Hanady RR
U tvom slučaju možeš otvoriti obično bolovanje do dana kada nastupa porodiljsko znači 28 dana prije termina otvaraš porodiljsko. međutim ja ti savjetujem da otvoriš obično a porodiljsko otvori sa danom poroda, tako da sa svojom bebicom možeš biti svih 12 mjeseci ako si planirala koristiti toliko.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:49:58   
teacher75
to mi nije problem jer sam se ionako mislila vratiti malo ranije na posao, buduci da dogodine imam juli i avgust kad sam prakticno na raspustu i samo bih formalno bila vracena na posao- ne bih da mi propadne plata ta dva mjeseca, buduci da je doprinos od socijalnog nikakav, a onda bih regularno pocela raditi u septembru kad ce bebica vec akobogda biti stara 11 mjeseci

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:53:01   
Hanady RR
ok. onda prva solucija bez razmišljanja.user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:54:06   
Anoniman
Ja sam sredinom maja (porodila sam se 5.6.) htjela otvoriti obično bolovanje ali toga više nema..... Samo obavezno trudničko bolovanje od 28 dana, tako da od običnog bolovanja nažalost nema ništa!! Na kraju sam, da mi ne bi porodiljsko počelo teći od tog 28 dana, iskoristila godišnji odmor od 15 dana a OTB otvorila 1.6.

Uh što ja zapetljah, valjda ćeš me skontati user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:57:18   
teacher75
hvala puno na savjetu:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:58:39   
teacher75
enisa_sara- ne kontam kako nema obicnog bolovanja, sta ako su u pitanju komplikacije i zena mora na bolovanje? a ja nemam godisnjeg posto radim u skoli i nama je godisnji kolektivni tokom raspusta

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:59:17   
Hanady RR
ma kako nema bolovanja...svašta. doktor koji ti vodi treudnoću napiše dijagnozu...tvoj ljekar opšte prakse otvori ti bolovanje i odeš kod njega po doznake. Pa u 8 i 9 mjesecu dijagnoza gravida je dovoljna za bolovanje.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 15:03:50   
Blue rose RR
Ni ja ne znam da je nekome bolovanje zbog trudnoće odbijeno ... možda je enisa_sara, tvoj dr. nešto pobrkao...?user posted image
Ma samo provedi jednu besanu noć, i ujutro kod ginića na pregled .. kaži manta mi se, ne mogu da spavam, nešto me bocka u leđima, i eto bolovanja.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 15:06:04   
Anoniman
Htjedoh reći da nema običnog bolovanja ako ti se termin uklapa sa onih 28 dana.
Npr. ja sam htjela otvoriti "obično" bolovanje 18.5. a termin mi je bio 9.6. Nisam htjela obavezno trudničko bolovanje (ovo od 28 dana) jer bih se morala vratiti na posao nakon 5 mjeseci a ne nakon 6 mj. Ali pošto sam ja od 18.5. do 9.6. imala 22 dana, dr. nisu mogli otvoriti obično bolovanje već ovo redovno od 28 dana. Da bih izbjegla to i ostala sa bebom kući 6 mjeseci (a ne 5 mj.) iskoristila sam godišnji odmor za ovu godinu i otpočela bolovanje 1.6. tako da se na posao vraćam 1.12.

I doznaka u tom slučaju nema (to je novo) kao ni ako otpočneš OTB (obavezno trudničko bolovanje) od 28 dana....

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2009 15:07:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Ma samo provedi jednu besanu noć, i ujutro kod ginića na pregled ..


Ja sam imala dijagnosticiran tzv. trudnički išijas pa nije moglo.... al opet ponavljam, to je bilo 22 dana pred termin pa zato nije moglo... jer sam već morala ići na OTB.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
24.8.2009 22:16:45   
teacher75
a meni kolegica kaze da je ona bila na obicnom bolovanju do poroda i da je tek kad je rodila otisla na porodiljsko.to je bilo u martu ove godine. kaze da u zakonu stoji da je to trudnicko bolovanje maximalno 28 dana do poroda, znaci da mozes uzeti i manje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.9.2009 23:51:34   
Kviki
Mm neki dan išao u DZ na Otoci da mi otvore porodiljsko bolovanje. Trudničko nisam otvarala jer sam bila na godišnjem odmoru. Kao dokument da mi je otvoreno porodiljsko bolovanje dobila sam uputnicu specijalisti  user posted image  na kojoj piše OTB što bi, valjda, po mojoj pretpostavci značilo otvoreno trudničko bolovanje i pored toga datum poroda. Doktorica je rekla da je otvoreno trudničko!?, a kada joj je mm rekao da sam se ja porodila i da ne treba otvarati trudničko već porodiljsko dr. je rekla: 'To je to što vam treba za porodiljsku naknadu, šta ja znam!' Meni ovo nikako nije jasno, jer sam par mjeseci ranije u tom istom DZ pitala mora li se otvarati trudničko, na što sam dobila odgovor da ne mora. Zna li neko o čemu je riječ?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2010 12:26:32   
miny
Evo drage moje da podignem ovu temu jer imam mali problemčić.
Naime, bila sam na bolovanju zbog čuvanja trudnoće nekoliko mjeseci i tri sedmice prije termina poroda sam otvorila porodiljsko bolovanje. Ginekolog je na papir napisao "trudničko bolovanje od 28.07". S tim papirom mi je doktorica opšte prakse dala doznake za sedmi mjesec zaključno sa 28.07 i rekla kako ja nemam više ništa  s njom već sve što treba od papira daje ginekolog.
E sada, ja se porodim ranije skoro tri sedmice, tako da mi sada porodiljsko teče od dana poroda.
Problem je što mi moji iz firme traže doznake da je otvoreno porodiljsko bolovanje---e sad ja sam im poslala papir koji mi je dao ginekolog a njih još zbunjuje to što je napisao "trudničko" a ne " porodiljsko" bolovanje. U DZ i doktor opšte prakse i na ginekologiji tvrde da ne daju doznake već da je taj papir od ginekologa dovoljan i za firmu i za opštinu.
Je li neko imao sličan slučaj??? Da li je dovoljan papir na kojem mi je doktor ginekolog otvorio bolovanje jer očigledno se ne daju doznake za porodiljsko???user posted image user posted image user posted image user posted image Skroz sam zbunjena user posted image user posted image user posted image



_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2010 12:29:28   
veeseelaa
meni je ginekolog upisao samo u knjižicu porodiljsko i datum otvaranja i to bi dovoljno, ja sam bila zbunjena al na osnovu toga sam dobila i porod.naknadu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.8.2010 12:32:41   
miny
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni je ginekolog upisao samo u knjižicu porodiljsko i datum otvaranja i to bi dovoljno, ja sam bila zbunjena al na osnovu toga sam dobila i porod.naknadu


Hvala na odgovoru. I meni je upisano u knjižicu i još sam dobila papir na kojem je napisano isto, nego me ovi iz firme zbuniše skroz s ovim doznakama........


_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.12.2010 8:18:24   
Lady26
Mozda nisam na pravoj tami, ali moze li mi neko reci kako se zatvara porodiljsko, meni istice danas i otvoreno je gore u Skerlicevoj....?!

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.12.2010 8:47:51   
R&T@
Ja sam prekinula porodiljsko i nisam nikako isla u Skerlicevu.
Samo u opcinu i u firmu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
21.12.2010 13:36:31   
spoky
mislim da niko nema sličnu situaciju, ali možda neko zna odgovor :))
Naime, od 20.12. mi je otvoreno porodiljsko bolovanje, međutim firma u kojoj sam trenutno zaposlena se gasi sa 31.12.2010. a otvara se nova u koju ču preci sa 01.01.2011.godine, odnosno u toku trajanja bolovanja,  ja odem i ispricam to teti u centru ntru za socijalni rad i ona mi kaže: ti meni iskopiraj radničku knjižicu prije nego se prebaciš u novu firmu, odnosno dokaz da imam radni staž  prije bolovanja najmanje 6 mjeseci. Ok, to mi je jasno ali mi nije jasno šta kasnije, ko meni uplačuje doprinose za vrijeme trajanja porodiljskog, jeli to uplačuje poslodavac, pa mu se to refundira iz kantona, ili to kanton uplačuje meni kao pojedincu, bez obzira u kojoj sam firmi, odnosno da li če oni meni kasnije ukinuti bolovanje kad vide da sam prešla u drugu firmu, u stvari  ima li potrebe da to iko i vidi da sam u drugoj firmi, (doznake se ovjeravaju u DZ i nose se u Centar za socijalni rad).
Joj znam da je ovo komplikovano, ne znam  ni objasniti šta me interesuje :), ali ko se razumije, valjda ce skontat i dati mi odgovor

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
21.12.2010 22:05:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: miny

Evo drage moje da podignem ovu temu jer imam mali problemčić.
Naime, bila sam na bolovanju zbog čuvanja trudnoće nekoliko mjeseci i tri sedmice prije termina poroda sam otvorila porodiljsko bolovanje. Ginekolog je na papir napisao "trudničko bolovanje od 28.07". S tim papirom mi je doktorica opšte prakse dala doznake za sedmi mjesec zaključno sa 28.07 i rekla kako ja nemam više ništa  s njom već sve što treba od papira daje ginekolog.
E sada, ja se porodim ranije skoro tri sedmice, tako da mi sada porodiljsko teče od dana poroda.
Problem je što mi moji iz firme traže doznake da je otvoreno porodiljsko bolovanje---e sad ja sam im poslala papir koji mi je dao ginekolog a njih još zbunjuje to što je napisao "trudničko" a ne " porodiljsko" bolovanje. U DZ i doktor opšte prakse i na ginekologiji tvrde da ne daju doznake već da je taj papir od ginekologa dovoljan i za firmu i za opštinu.
Je li neko imao sličan slučaj??? Da li je dovoljan papir na kojem mi je doktor ginekolog otvorio bolovanje jer očigledno se ne daju doznake za porodiljsko???user posted image user posted image user posted image user posted image Skroz sam zbunjena user posted image user posted image user posted image



Dušo ginekolog je nparavio malu grešku....
sa danom poroda nije ti mogao otvoriti trudničko bolovanje već porodiljski dopust...
logično je da ako ti na papiru piše trudničko bolovanje da si još trudnica a ti to više nisi...
ginekol treba napisati dan poroda i teče ti podrodiljsko odustvo...to će biti i u firni i u opštini dovoljno i dozanke trebati nećešuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu miny)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
21.12.2010 22:10:48   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: spoky

mislim da niko nema sličnu situaciju, ali možda neko zna odgovor :))
Naime, od 20.12. mi je otvoreno porodiljsko bolovanje, međutim firma u kojoj sam trenutno zaposlena se gasi sa 31.12.2010. a otvara se nova u koju ču preci sa 01.01.2011.godine, odnosno u toku trajanja bolovanja,  ja odem i ispricam to teti u centru ntru za socijalni rad i ona mi kaže: ti meni iskopiraj radničku knjižicu prije nego se prebaciš u novu firmu, odnosno dokaz da imam radni staž  prije bolovanja najmanje 6 mjeseci. Ok, to mi je jasno ali mi nije jasno šta kasnije, ko meni uplačuje doprinose za vrijeme trajanja porodiljskog, jeli to uplačuje poslodavac, pa mu se to refundira iz kantona, ili to kanton uplačuje meni kao pojedincu, bez obzira u kojoj sam firmi, odnosno da li če oni meni kasnije ukinuti bolovanje kad vide da sam prešla u drugu firmu, u stvari  ima li potrebe da to iko i vidi da sam u drugoj firmi, (doznake se ovjeravaju u DZ i nose se u Centar za socijalni rad).
Joj znam da je ovo komplikovano, ne znam  ni objasniti šta me interesuje :), ali ko se razumije, valjda ce skontat i dati mi odgovor


ko šta plaća tebe i ne zanima....
ono što je bitno da ti između prelaska u dvije firme nemaš ni 24 praznog hoda odnosno prekid radnog odnosa....
tebi troškove bolovanje snosi firma u kojoj si a refundira to od kantona...
Ti ćeš fino sa 20.12. predati papire da si na porodiljskom dopustu...sa danom poroda ostavruješ pravo na naknadu za zaposlenu mjaku...koja god firma u pitanju bude ona ti daje papire potreben za to....
predaš u opštinu i nije tebe više briga šta i kako ti primaš nakandu...kada se firma promjeni ti onda pismeno samo javiš u skladu sa rješenjem koje ćeš o nakandi dobiti da je došlo do promjene firme...da sada radiš u toj i toj i iz te druge firme priložiš dokaz o radu odnosno novi ugovor o radu koji će dokazati da nema prekid radnog odnosa...nakanada nastavlja....rejšenje i upute si ipunila i nemaš brige.

Ako sam te shavtila dobro onda sma ti i odgovorilauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu spoky)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
21.12.2010 22:13:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

Mozda nisam na pravoj tami, ali moze li mi neko reci kako se zatvara porodiljsko, meni istice danas i otvoreno je gore u Skerlicevoj....?!


Ako si dobila godinu dana rješenjem i ispunila cijelu godinu automatizmom je prekinuto...nemaš se kome javljati se firmi doći na mjesto rada. U rješenju tačno piše do kada je i datum trajanj sve rješava sam.user posted image

Ako prekidaš prije nego je utvrđeno rješenjem...npr tebi porodiljski dopust do 31.12 a ti se vraćaš 1.12 onda najprije u opštini javiš da prekidaš, ima zahtjeva za to...oni ti prekinu rješenje koje ti je dato i vratiš se na posao sa dogovorenim danom....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.12.2010 14:08:27   
spoky
Hanadi hvala puno na odgovoru. E sad mi je jasno ;)
Srce si user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *