|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
28.7.2011 11:04:57   
mirellabj21
Molila bih vas za malu pomoć...ukoliko neko zna. Ja još uvijek radim i nisam nikako koristila bolovanje, ali sam sada mislila uzeti godišnji odmor od 01.08. do 19.08. a termin mi je oko 22.08. S obzirom da trudnoću vodim kod privatnog ginekologa, zanima me kada bih ja trebala otići kod ginekologa u zavodu da otvorim porodiljsko ili da dobijem uputnicu. Već sam nekad na početku trudnoće otovrila karton, ali nisam išla redovno. Šta ako se porodim za vrijeme godišnjeg, a šta uslučaju ako bih se porodila nakon toga?
Malo sam zakomplikovala pitanje, sorry user posted image , ali ako neko razumije na šta sam mislila, please help!!!user posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
28.7.2011 11:11:21   
mala75
koliko ja znam 28 dana prije termina imaš pravo otvoriti porodiljsko bolovanje, a nemoraš ga otvarati dok se ne porodiš i od tog dana ideš na porodiljsko i imaš pravo na 12 mjeseci, dok u prvom slučaju poslije poroda ti ostaje 11 mjeseci. i neznam kakav zavod spominješ kod nas dr opće medicine otvara bolovanje na osnovu nalaza tvog ginekologa ili trudničke knjižice. to je ono što ja znam valjda će se javiti još neka cura koja je to prošla. tebi sretno

(odgovor članu mirellabj21)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
28.7.2011 13:50:06   
Malenaoduvijek
vjerovatno ce ti moderator prebaciti post jer  postoji ista tema.

u zavodu pretpostavljam da mislis na gin.ambulantu ti moraju dati uputnicu za porod i otvoriti ti bolovanje.ja sam dobila oboje a nisam kod njih vodila trudnocu.

porodiljsko bolovanje mozes otvoriti retroaktivno, ali ne unaprijed tako da ti to nije problem.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mirellabj21)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
28.7.2011 18:33:09   
Super Beba
Ako misliš na Zavod za materinstvo - u Sarajevu jedino oni i mogu otvoriti porodiljsko "bolovanje", tj. odsustvo. Doktor porodične medicine nema ništa s tim, on može da otvori samo trudničko bolovanje. 

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
12.9.2011 10:54:33   
sweet BaBy
Lijep pozdrav,
mozda je vec neko postavio ovo pitanje,ali zanima me ko, u toku porodiljskog bolovanja, placa doprinose: poslodavac ili kanton (Kanton Sa)? Unaprijed hvala.user posted image

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
12.9.2011 10:56:53   
aya 05
Na iznos koji ti placa poslodavac-on,a na iznos koji daje kanton-kanton.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
12.9.2011 10:59:38   
sweet BaBy
hvala ti puno aya 05.

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 8:25:48   
dorina riza
pozdrav svima od novog clana :)
moze li mi neko reci je li u skorije vrijeme otvorao trudnicko-porodiljsko bolovanje..jer kazu da su se neke stvari sad promijenile, npr, nema tih doznaka i tako..meni je termin 02,10, jucer sam otvrola bolovanje na otoci, pa me interesuje kud sad stim papirom, kazu treba kopirati i jedan odnijeti u firmu, ali ne znam sta dalje, posto nam je racunovodstvo na godisnjim odmorima..a bojim se da sta ne fulim, da zakasnim ...
unaprijed hvala :)

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 8:39:14   
taurus
potvrdu koju si dobila od dr na kojoj piše datum početka bolovanja kopiraš i predaješ u firmu a original će ti trebati kada se porodiš da predaš uz ostale papire u općinu radi regulisanja prava na porodiljsku naknadu
nikakve doznake ti više ne trebaju

(odgovor članu dorina riza)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 9:05:25   
dorina riza
eeej, mnogo ti hvala !

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 9:21:30   
dorina riza
a joj, pade mi jos nesto napamet :) sta se desava kad firma uplacuje punu platu za vrijeme porodiljskog bolovanja..je li ista procedura sa opstinom ili to firma interno zavrsava?

(odgovor članu dorina riza)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 9:43:49   
Malenaoduvijek
ako ti firma uplacuje punu platu onda je po meni logicno da nemas nikakve naknade od kantona, jer je naknada umjesto plate za porodilje koje od firme nemaju nikakve naknade


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu dorina riza)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 9:44:09   
taurus
ne znam kako misliš punu platu
npr. ja dobivam porodiljsku oko 460 a ostatak do moje plate mi isplaćuje firma
a porodiljsku regulišeš u općini stanovanja, imaš na njihovoj stranici šta treba donijeti od dokumentacija, ali to tek kada se porodiš
mislim da treba tvoj rodni list, prijavnica iz cips-a, rodni list bebe, potrvrda ljekara o otvaranju bolovanja i još nešto, ali se ne mogu tačno sjetiti

(odgovor članu dorina riza)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
13.9.2011 16:18:39   
dorina riza
pa ne znam, moguce da ce i tako biti, znam da postoji varijanta da ja primam platu, a da firma refundira sredsva od opstine ili sta vec..uglavnom ne moram da zurim, to se zavrsava nakon poroda..hvala u svakom slucaju :))) bitno je da kapa,hahahaaa...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.10.2011 18:33:13   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: mamana

Po pravilu sa bolovanja ne možeš na godišnji odmor. Jedina varjanta ti je da par dana prekineš bolovanje (ako možeš) i radiš, pa da poslije toga uzmeš godišnji odmor do poroda, a nakon poroda otvoriš porodiljno.


uh sad se ja zabrini, jer sam ja mislila ovako napraviti. imam jos od ove godine 13 dana godisnjeg, a u sljedecoj godini odmah otvoriti godisnji od tekuce godine. a sad sam na bolovnju. znaci morat cu na posao 2-3 dana?
zna li  iko kako je u Zenici sto se tice ovoga?

< Poruku je uredio lejlaze -- 18.10.2011 18:34:12 >


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.11.2011 16:04:56   
lejlaze
zenicanke, ima li ijedna odgovor. mene zanima ko u stvari ne dopusta da se sa trudnickog ide na godisnji? ko o tome vodi racuna?

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.11.2011 16:10:38   
Nedi
I ja sam tako mislila napraviti jer sam koristila sam 12 dana godišnjeg, nakon kojeg sam otvorila bolovanje. Planirala sam biti na bolavanju 40 dana pa uzeti ostatak godisnjeg 8 dana pa opet bolovanje. Ali ne moze jer sad imamo komisiju koja prato bolovanje i mogu te poslati nazad na posao. Ako komisija odredi da si sposobna za rad nemas vise pravo otvoriti bolovanje. Onda sve iz početka nalazi, pregledi, misljenje ljekara itd. ne znam koliko imas živaca i vremena za to sve a vjerovatno ces morati imati i par radnih dana sto je kod mene bilo nemoguce jer sam se mogla poroditi svaki cas zadnja 4 mjeseca trudnce.

Ne upratih...jesi li user posted image ili si na bolovanju zbog neceg drugog?

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.11.2011 16:21:01   
lejlaze
nedi imas pp

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
23.12.2011 12:37:22   
mela_28
Cao svima,nova sam na forumu i imam jedno pitanje.,da li je istina da porodiljsko od 2012 godine traje 6 mjeseci ili su to dezinformacije,ako neko zna molim da mi odgovori,Hvala

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2012 15:11:09   
maj2011
i ja bih voljela kad bi mi neko tacno odgovorio da li mogu sa trudnickog bolovanja (traje vec 2 mjeseca)otici na godisnji odmor. Ja ne bih da otvaram porodiljsko bolovanje 28 dana ranije. Komisija mi je rekla da mogu i produzila bolovanje za 30 dana. Nakon tih 30 dana do termina bi mi ostalo 15 dana i ja bih tad zakljucila trudnicko bolovanje (kod doktora opce prakse) i otisla na godisnji odmor koji nisam koristila i cekala termin poroda. Od dana poroda bih otvorila porodiljsko bolovanje (u domu zdravlju ). Komisji sam objasnila ovu moju situaciju i oni su rekli da je to ok. E sad ne znam ko moze da se buni protiv toga, moja firma il opstina, ako je sve regularno po njihovom misljenju???

(odgovor članu mela_28)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2012 15:35:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maj2011

i ja bih voljela kad bi mi neko tacno odgovorio da li mogu sa trudnickog bolovanja (traje vec 2 mjeseca)otici na godisnji odmor. Ja ne bih da otvaram porodiljsko bolovanje 28 dana ranije. Komisija mi je rekla da mogu i produzila bolovanje za 30 dana. Nakon tih 30 dana do termina bi mi ostalo 15 dana i ja bih tad zakljucila trudnicko bolovanje (kod doktora opce prakse) i otisla na godisnji odmor koji nisam koristila i cekala termin poroda. Od dana poroda bih otvorila porodiljsko bolovanje (u domu zdravlju ). Komisji sam objasnila ovu moju situaciju i oni su rekli da je to ok. E sad ne znam ko moze da se buni protiv toga, moja firma il opstina, ako je sve regularno po njihovom misljenju???


naravno da možeš...
ovo ti je i pravo rješenj da ostavriš prava tipa regresa uf rimi ako ga imet...
sa godišnjeg na porod sa danom poroda porodiljski dopust...nit ti firma smije to dirati a općina to i ne gleda...oni po zahtjevau predatom rade rješenja.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maj2011)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2012 15:42:58   
KupusLivada
e imam i ja slicno pitanje, a nisam uspjela 100% skontati iz gornjih postova... ja sam danas zakljucila bolovanje. do termina mi je ostalo cca 18 dana. htjela bih otvoriti porodiljsko. nisam dobila uputnicu za komisiju, nego me je dr opste prakse uputila u DZ (Zavod za zdravstvenu zaštitu žena i materinstva). Da li sam ipak trebala na komisiju?

I ako neko zna, mogu li u bilo koji lokalitet, ili ovo ide po sjedistu firme / mjestu boravka???

Hvala unaprijed...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2012 15:46:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

e imam i ja slicno pitanje, a nisam uspjela 100% skontati iz gornjih postova... ja sam danas zakljucila bolovanje. do termina mi je ostalo cca 18 dana. htjela bih otvoriti porodiljsko. nisam dobila uputnicu za komisiju, nego me je dr opste prakse uputila u DZ (Zavod za zdravstvenu zaštitu žena i materinstva). Da li sam ipak trebala na komisiju?

I ako neko zna, mogu li u bilo koji lokalitet, ili ovo ide po sjedistu firme / mjestu boravka???

Hvala unaprijed...


na komisiju n trebaš..zaključila si BOLOVANje...komisija smao o bolovanju brine a ne o porodiljskom dopustu...
porodiljski doput ti ginekolog ortvara...sad tih 18 dana prije trebaš vdijeti zakon je il 28 il sa danom poroda čini mi se...no ti svakako ideš ginekologu državnom za to...
ako imaš ovoren karton u svome domu zdravlja na ginekološkom odjeljenju ideš njemu...ako nemaš idi u skrelićevu...svejdeno je na ova mjesta isti je postupak.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2012 15:48:33   
maj2011
Hvala puno na odgovoru! Meni je logicno da mogu, al zakon je zakon(kako kazu:))pa su me mnogi ubjedjivali da MORAM otvoriti to porodiljsko 28 dana ranije jer sam vec na trudnickom. to bi meni znacilo da ja firmi halalim 15 dana godisnjeg odmora i plus vracanje na posao 11 mjeseci nakon poroda. Nadam se da cu uspjeti ovo rijesiti kako sam planirala!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.2.2012 14:11:36   
maj2011
evo mene opet:)
izgleda da cu ja morati na to porodiljsko ranije. moj poslodavac nije nagodan i nije mu po zakonu da koristim g.o. poslije trudnickog bolovanja, pogotovo sto kao nisma koristila g.o. u trajanje od 12 dana u 2011 godini i sad meni bukvalno propada 15 dana g.o. iz 2011. godine. Godisnji odmor iz 2012. po njima isto ne mogu sad poslije trudnickog bolovanja da koristim, ne znam zbog cega.Odgovor je: pa sve su trudnice sa trudnickog bolovanja isle na porodiljsko .. jedino znam da cu izgubiti i jedan i drugi godisnji, jer ako u ovoj godini ne pocnem g.o. iz 2012 znaci kad se vratim na posao u januaru slijedece godine necu ga moci koristiti niti cu ostvariti pravo na regres u 2012...tuzno!

Jedino mi ostaje ako se na varam ( Hanady-pomagaj!:))))da u decembru 2012. zaklljucim porodiljsko sa 11 mjeseci odsustva tj. otprilike 12 radnih dana ranije odem na g.o. iz 2012 i jos 8 dana u januaru.(imam ukupno 20 dana g.o.) tako bih ostvarila pravo na regres i vratila se mozda nekih 10 dana prije nego u slucaju da koristim svih 12 mjeseci porodiljskog odsustva.

(odgovor članu maj2011)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *