|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
19.2.2013 16:26:29   
Alverde
miracle hvala puno na odgovoruuser posted image i meni je bilo čudno kad su mi rekli da neće da mi otvore karton jer me kao vodi dr na GAK-u, a na GAK-u nemaju nikakve veze sa kartonima i sl., njihovo je da te pregledaju i porode a sve ostalo bi trebao DZuser posted image otići ću ponovo i tražit da mi otvoreuser posted image prva mi je trudnoća i zato ne znam šta sve trebam od papira prije poroda pripremit, gdje šta otvaram i sl.

< Poruku je uredio Alverde -- 19.2.2013 16:28:30 >

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 12:36:13   
Neca xxx
Meni je na posljednjem pregledu, komisija produzila trudnicko bolovanje "do otvaranja porodiljskog bolovanja". Znam da se po zakonu porodiljsko bolovanje moze otvoriti 28 dana prije poroda. Ali i ne mora, moze se otvoriti i kasnije, najkasnije sa datumom poroda.

Ja bih zeljela otvoriti porodiljsko bolovanje sa datumom poroda. Zna li neko da li onda mogu traziti od dr porodicne medicine da mi da doznake skroz do poroda, a ne samo do pocetka 9. mjeseca. Ne bih da ranije otvaram porodiljsko. Kakva su vasa iskustva u praksi?

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 12:40:37   
sirnica
Neco, ne znam zaista kakva je praksa u tvom gradu, ali u Distriktu ako dođeš na komisiju oni otvaraju 28 dana pred termin, ja se zato vraćam na posao da izbjegnem komisiju jer sam se sa svojom dr. koja mi vodi trudnoću dogovorila da porodiljsko otvorim tek na termin.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 12:49:37   
Neca xxx
Meni je ovo vec treci pregled komisije, jer sam na bolovanju od decembra. Tako da ih nisam mogla izbjeci. Ja znam da mogu, ali ne moram otvoriti porodiljsko 28 dana ranije. Samo me zanima kakva je praksa ljekara porodicne medicine. Da li ce mi dopustiti da bolovanje otvorim sa danom poroda i dati doznake do tog datuma (ili malo ranijeg jer imam nekoliko dana godisnjeg odmora koje mogu iskoristiti). Za trudnicko bolovanje doznake mi daje ljekar porodicne medicine, a porodiljsko mi otvara ginekolog.

Valjda cu nesto uspjeti srediti jer mi u firmi racunaju 6 mjeseci od dana otvaranja porodiljskog bolovanja, a bezze mi da se vracam na posao 20 dana prije poroda kada svakako nisam radila od decembra. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 12:55:06   
sirnica
Ma ne moraš se vratiti pravo, vratiš se 2-3 dana i kažeš probala sam, ali ne mogu. Meni je to bolje nego da ti ukradu 28 dana s bebom. Ja sam u prošloj trudnoći radila do 15 dana prije termina , otvorila trudničko , a na sam termin porodiljsko. Međutim prenijela sam 5 dana, tako da su mi ukrali tih 5 dana. Sada sam rekla da neću više raditi do kraja, niko mi nije hvala rekao, što bih se patila. U šestom mjesecu otvorila trudničko, nakon mjesec se vratila na posao, bit ću 15-ak dana, pa ponovo uzeti mjesec bolovanja. Onda imam neiskorištena dva slobodna dana, prekidat ću bolovanje samo po jednim slobodnim danom i izgurati do termina.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 13:03:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Meni je ovo vec treci pregled komisije, jer sam na bolovanju od decembra. Tako da ih nisam mogla izbjeci. Ja znam da mogu, ali ne moram otvoriti porodiljsko 28 dana ranije. Samo me zanima kakva je praksa ljekara porodicne medicine. Da li ce mi dopustiti da bolovanje otvorim sa danom poroda i dati doznake do tog datuma (ili malo ranijeg jer imam nekoliko dana godisnjeg odmora koje mogu iskoristiti). Za trudnicko bolovanje doznake mi daje ljekar porodicne medicine, a porodiljsko mi otvara ginekolog.

Valjda cu nesto uspjeti srediti jer mi u firmi racunaju 6 mjeseci od dana otvaranja porodiljskog bolovanja, a bezze mi da se vracam na posao 20 dana prije poroda kada svakako nisam radila od decembra. user posted image


Zakon kaže možeš 28 dana prije...a ne moraš...

elem kad budeš posljednji put na komisiji kaži imaš godišnjeg koji moraš iskoriti prije poroda...
pa se sama izbroj od dana termina unazad i reci im do toga dana da ti treba bolovanje...

sa danom poroda otvaraš porodiljsko ...otpusno pismo im dosta ginekologu odnese ga i muž...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 13:05:25   
veeseelaa
Da li ce mi dopustiti da bolovanje otvorim sa danom poroda


moja snaha je porodiljsko otvorila sa danom poroda a prehodno je bila na bolovanju/cuvanju trudnoće

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 13:13:21   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Meni je ovo vec treci pregled komisije, jer sam na bolovanju od decembra. Tako da ih nisam mogla izbjeci. Ja znam da mogu, ali ne moram otvoriti porodiljsko 28 dana ranije. Samo me zanima kakva je praksa ljekara porodicne medicine. Da li ce mi dopustiti da bolovanje otvorim sa danom poroda i dati doznake do tog datuma (ili malo ranijeg jer imam nekoliko dana godisnjeg odmora koje mogu iskoristiti). Za trudnicko bolovanje doznake mi daje ljekar porodicne medicine, a porodiljsko mi otvara ginekolog.

Valjda cu nesto uspjeti srediti jer mi u firmi racunaju 6 mjeseci od dana otvaranja porodiljskog bolovanja, a bezze mi da se vracam na posao 20 dana prije poroda kada svakako nisam radila od decembra. user posted image


Zakon kaže možeš 28 dana prije...a ne moraš...

elem kad budeš posljednji put na komisiji kaži imaš godišnjeg koji moraš iskoriti prije poroda...
pa se sama izbroj od dana termina unazad i reci im do toga dana da ti treba bolovanje...

sa danom poroda otvaraš porodiljsko ...otpusno pismo im dosta ginekologu odnese ga i muž...




Tnx Hanady. user posted image

Ma oni su meni vec napisali da mi produzuju bolovanje do "otvaranja porodiljskog bolovanja" bez navodjenja ikakvih datuma. Barem mi tako mm rece, on je isao na komisiju, nisam jos vidjela papir.

Mislim da je sada do dobre volje dr porodicne medicine hoce li mi dati doznake i za 9. mjesec trudnoce. Ali nece mi trebati za cijeli mjesec, jer, mi dr rece da carski obicno zakazu 7-10 dana ranije, a ja imam jos 7 radnih dana odmora, tako da mi treba "nadostiklati" jos mozda 10-15 dana 9. mjeseca trudnoce. user posted image

Super Veeseela, znaci uspjela je otvoriti porodiljsko sa danom poroda. user posted image

Ja sam prosli put radila do termina. Porodila se 4 dana kasnije. I tada sam rekla da je grehota tjerati trudnicu u 9. mjesecu da sjedi 8 sati dnevno. user posted image




_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 13:42:43   
sirnica
To je kod vas puno bolje, ovdje ako si na bolovanju i dođeš do komisije, obavezno otvaraju 28 dana pred termin, i upravu ste, i najzdravija i najaktivnija trudnica je pod velikim opterećenjem ako radi baš do kraja, ja sam tek ušla u 7.mjesec, a već mi je teško, pogotovo što radim u školi, mijenjam učionice svakih 45 min. stepenice me dokrajčišeuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
22.3.2013 14:43:48   
Latinka
Neca, ja sam bila na trudničkom bolovanju do dana poroda. Porodiljsko mi je tada i otvoreno.
Što kaže Hanady, možeš, a ne moraš koristiti tih 28 dana. Meni je ginekolog na uputnici za komisiju pred porod napisao da doznake idu do 28 dana pred porod-kad su to vidjeli ovi iz komisije, baš su se naglas nasmijali i rekli mi da prenesm svom doktoru da se porodiljsko bolovanje 28 dana prije poroda otvara onim ženama koje rade, a za one koje su već na bolvanju da to nema nikakvog smisla.
To sam mu i rekla i tako je i bilo
Sretno!

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
2.9.2013 18:18:23   
Pikova_dama
Ako moze pomoc :)

Zelim da otvorim porodiljsko (trenutno sam na bolovanju, njega cu da zatvorim), pa me zanima ako se porodiljsko otvara 28 dana prije poroda da li to moze muz uraditi ili moram ja. Posto sam na strogom mirovanju, pa me zato zanima. Logicno mi je da muz to obavlja kad se zena porodi, jer ona to i ne moze, ali ovako kad je 28 dana prije, da li ona mora. Osim toga, sta od papira je potrebno da se odnese u Kumrovec (cula sam da tamo treba). Ja sam zvala milion ljudi, nikako nemam konkretne info.

Da napomenem da ja imam samo nalaz privatnika da ce uskoro carski, nemam nista od drzavnog doktora.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2014 15:15:02   
LILLO
ja sam bas danas isla kod doktorice za uputnicu da vadim nalaze( doktor opšte prakse), pita ona mene koji sam mjesec, i da li planiram iskoristiti trudnicko bolovanje koje je 28 dana prije termina, pa onda nastupa porodiljsko kad se beba rodi. Rekla mi je da zakonski imam pravo na ovih 28 dana prije termina koju su plaćeni, i imam pravo do tog datuma da iskoristim preostali godisnji odmor. Trudnicko se otvara 28 dana prije, i zatvara danom poroda, a na dan poroda se otvara porodiljsko koje traje godinu dana od dana poroda, i to je jako bitno da se naglasi osobi koja bude otvarala i zatvarala trudničko bolovanje i porodiljsko odsustvo jer to svi mješaju ili misle da je jedno te isto..a nije..za trudnicko ti je poslodavac duzan isplatiti punu platu, topli obrok, i kartu, dok za porodiljsko nije duzan nista ako ne zeli. Jos mi je rekla da sve uputnice i ujedno otvaranje i trudnickog i porodiljskog radi ginekolog u drzavnoj, a ne doktor opste prakse, kao i uputnicu za porod da deje ginekolog. Jer sam ja pitala jel moram doci kod nje, ona kaze da ona nema nikakve veze sa tim, vec da mi ona samo daje uputnicu ginekologu koji preuzima sve ostalo na sebe. Mene je zbunila sad pravo jer sam u drugoj ambulanti dobila skroz druge informacije, ovi su mi reklai da mogu uzeti to bolovanje od 28 dana ono jeste plaćeno, ali da sa bebom necu moci biti 12 mjeseci vec 11 jer se od porodiljskog odsustva oduzima 28 dana trudnickog, pa sad ne kontam ...ipak je bolje ko moze da radi do kraja pa da onda budes sa bebom 12 mjeseci nego da 28 dana pred porod landaras i cekas...
Ja sam opstina novi grad, formular ima na njihovoj stranici i ima formular za zaposlene i nezaposlene majke...i koja dokumentacija se prilaze uz formular, obaveza je 60 dana posle poroda predati za naknadu, a porodiljsko se otvara na osnovu otpusnog pisma koje dobijas po izlasku iz bolnice, a samim tim se onim zenama koje uzimaju 28 dana trudnickog ono zatvara....ma haos...sad cu traziti trece misljenje...user posted image user posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
30.1.2014 20:07:25   
Hanady RR
Uh draga LILLO

i mene zbunile te tvoje doktorice

elem

ovako zakon kaže

"Za vrijeme trudnoce, porodjaja i njege djeteta, zena ima pravo na porodjajno odsustvo u trajanju od jedne godine neprekidno. Na osnovu nalaza ovlastenog lijecnika zena moze da otpocne porodjajno odsustvo 28 dana prije ocekivanog datuma porodjajaa. Zena moze koristi krace porodjajno odsustvo, ali ne krace od 42 dana poslije porodjaja."

Što znači da u ovom segmentu ova doktorica u durgoj ambulanti ti je dala tačniju informaciju...
''Mene je zbunila sad pravo jer sam u drugoj ambulanti dobila skroz druge informacije, ovi su mi reklai da mogu uzeti to bolovanje od 28 dana ono jeste plaćeno, ali da sa bebom necu moci biti 12 mjeseci vec 11 jer se od porodiljskog odsustva oduzima 28 dana trudnickog, pa sad ne kontam ...ipak je bolje ko moze da radi do kraja pa da onda budes sa bebom 12 mjeseci nego da 28 dana pred porod landaras i cekas... '' samo nije ovih 28 dana u pitanju bolovanje nego porodiljsko odsutvo...

a što se tiče ko ti otvata porodiljki dopust...to može smao ovlašteni ginekolog...
gdje imaš karton otvoren trudnički ...
doktori Opće prakse uopće ne daju uputnice za ginekologe pri ambulantama...
ti odeš i otvoriš trudnički karton...
a doktorica opće prakse može ti dati uputnicu za porod prema jednoj do klinika bez problema...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
1.2.2014 21:45:07   
LILLO
Ma znam vjeruj ja kad sam izasla nisam znala jesam li dosla ili posla kako me zbunila...vidis ja to nisam znala za tu trudnicku knjizicu...ja trudnocu vodim privatno..nisam nikad bila u drzavnoj ni sad a ni prije trudnoce..da li je moguce otici u 8mjesecu u drzavnu kod nekog ginekologa i da otvori taj trudnicki dnevnik...mislim jel kasnouser posted image da mi ne bi rekao da sam zakasnila malouser posted image user posted image pa da mi on otvori porodiljsko..ja sam kontala mozda u vojnoj porod..pa da se tamo nekome javim...ako ima neko da preporuci ginekologa iz vojne..bila bih zahvalna....a ja cu ovoj doktorici opste prakse reci da mi ona mora dati uputnicu za porod...valjda hoceuser posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
2.2.2014 14:19:54   
Latinka
Lillo, moras otici u gin.ambulantu kojoj pripadas po mjestu boravka ili gore u Skerlicevu da ti otvore karton. Ne otvara se karton u bolnici. Ja sam iz Vogosce i imam karton u Vogosci, a obje trudnoce sam vodila i vodim na GAK-u. Ovdje odem samo kad bi mi trebao neki recept ili uputnica

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
3.2.2014 21:12:13   
LILLO
Bila sam danas i rekli su mi da nema potrebe da otvaram trudnicki dnevnik u drzavnoj ako vodim trudnocu privatno, jer svakako necu ici u drzavnu na preglede, moj ginekolog to vec vodi..za porod mi samo treba uputnica jer se otpusno pismo ne moze dobiti bez uputnice a kao to moze i muz da donese naknadno..ja sam mislila da moram ici u drzavnu zbog poroda..hehehe kaze mi doktorica nismo nikad nikog vratili ko treba da se porodi bez obzira gdje vodis trudnocuuser posted image user posted image ..ja cu svakako od svog ginekologa dobiti sve podatke koji njima trebaju a ticu se trudnoce, kao njima je bitna moja kilaza i kilaza bebe..pritisak..krvna grupa i rh faktor, polozaj bebe, velicina karlice..ali kao to mi oni dok pripremaju za porod izmjere..i urade klistiranje ako ima potrebe..

Hvala vamuser posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
3.2.2014 21:21:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: LILLO

Bila sam danas i rekli su mi da nema potrebe da otvaram trudnicki dnevnik u drzavnoj ako vodim trudnocu privatno, jer svakako necu ici u drzavnu na preglede, moj ginekolog to vec vodi..za porod mi samo treba uputnica jer se otpusno pismo ne moze dobiti bez uputnice a kao to moze i muz da donese naknadno..ja sam mislila da moram ici u drzavnu zbog poroda..hehehe kaze mi doktorica nismo nikad nikog vratili ko treba da se porodi bez obzira gdje vodis trudnocuuser posted image user posted image ..ja cu svakako od svog ginekologa dobiti sve podatke koji njima trebaju a ticu se trudnoce, kao njima je bitna moja kilaza i kilaza bebe..pritisak..krvna grupa i rh faktor, polozaj bebe, velicina karlice..ali kao to mi oni dok pripremaju za porod izmjere..i urade klistiranje ako ima potrebe..

Hvala vamuser posted image


ali draga ko će ti otvoriti podiljsko...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
8.2.2014 21:08:17   
LILLO
Uputnicu za porod ce mi dati u domu zdravlja..prebacila sam se u dom zdravlja gdje zivim prije sam isla na ilidzu..i ova teta na kartoteci mi je rekla da muzu dam knjizicu da on dode po uputnicu..ili da ja dodem 7 dana pred termin pa da uzmem uputnicu i da mi pravo otvore porodiljsko...ovi su bolje upuceni od onih na ilidzi...:))malo mi je bolje objasnila zena kako to ide..uglavnom sve sto mi je rekla doktorica sa ilidze je greska ocigledno da ne zna svoj posao nazalost..i ova mi je na kartoteci rekla da ne moram ici u drzavnu ako vodim privatno cijelu trudnocu..samo cu sebe opteretiti idi ovamo pa tamo..ali naravno da mogu doci kod njih kad god hocu uvijek ce me primiti jer oni rade cijeli dan i imaju dezuru navece sto je prednost u odnosu na privatnike.. I to je dobro kad je nesto hitno...bas su ljubazni...

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
10.2.2014 10:39:32   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: LILLO

Uputnicu za porod ce mi dati u domu zdravlja..prebacila sam se u dom zdravlja gdje zivim prije sam isla na ilidzu..i ova teta na kartoteci mi je rekla da muzu dam knjizicu da on dode po uputnicu..ili da ja dodem 7 dana pred termin pa da uzmem uputnicu i da mi pravo otvore porodiljsko...ovi su bolje upuceni od onih na ilidzi...:))malo mi je bolje objasnila zena kako to ide..uglavnom sve sto mi je rekla doktorica sa ilidze je greska ocigledno da ne zna svoj posao nazalost..i ova mi je na kartoteci rekla da ne moram ici u drzavnu ako vodim privatno cijelu trudnocu..samo cu sebe opteretiti idi ovamo pa tamo..ali naravno da mogu doci kod njih kad god hocu uvijek ce me primiti jer oni rade cijeli dan i imaju dezuru navece sto je prednost u odnosu na privatnike.. I to je dobro kad je nesto hitno...bas su ljubazni...



dr. opšte prakse daje, da ti nisi bila u Zavodu za materisnstvo koji ima svoje ispostave pri svakom DZ, prvi put čujem da dr. opće prakse može dati uputnicu za Porodilište, znam da su žene sve morale kod dr. ginekologa pri ovom zavodu da vade uputnicu, a i oni otvaraju porodiljsko, tako je nekad bilo, možda se sad promjenilo

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
10.2.2014 10:49:01   
dambolina
i meni je moja dr. opste prakse dala uputnicu za porodiliste i prihvatili su mi je gore na jezeru. Jedino sam porodiljsko otvorila u Zavodu za materinstvo (Skerliceva), dok mi je bolovanje prije porodiljskog bilo takodjer otvoreno kod dr. opste prakse.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
10.2.2014 11:01:59   
Hanady RR
Uputnicu može dati doktor opće prakse...kao i sve tako i za porod...
međutim porodiljski dopust može smao otvoriti doktor specijalista u ovom slučaju to je ginekolog...
ili u domu zdravlja u kome pripadate ili u skerlićevoj...
doktor u bolnici ne može otvoriti porodiljski dopust on samo po porodu vrši potpisivanje otpusnoga pisama...koje vam također treba u daljnjem ostavrivanju prava...

LILLO jesi ti zaposlena porodilja...
ako jesi ovaj gore podataka o otvaranju porodiljskoga je za tebe vrlo bitan.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
19.2.2014 11:00:07   
saksija
ja sam otvorila trudnicko bolovanje 28 dana prije trudnoce kod dr. opste prakse i ona mi je dala i tzv. "veliku uputnicu" za bolnicu, kada sam rodila muz otisao da uzme doznake da to opravdam na poslu i kada sam rodila sa otpusnim pismom otisao u skerlicevu i sa danom poroda mi otvorio porodiljsko.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.3.2014 12:57:47   
Alverde
Drage moje zanima me da li poslodavac ima pravo da dâ otkaz ako ste na bolovanju?ne radi se o trudnickom bolovanju,i u pitanju je privatna firma.Izvinjavam se ako nije toliko povezano sa ovom temom ali nisam znala gdje bih drugo postavila pitanje.hvala unaprijed

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.3.2014 12:59:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Alverde

Drage moje zanima me da li poslodavac ima pravo da dâ otkaz ako ste na bolovanju?ne radi se o trudnickom bolovanju,i u pitanju je privatna firma.Izvinjavam se ako nije toliko povezano sa ovom temom ali nisam znala gdje bih drugo postavila pitanje.hvala unaprijed

naravno da ne...za vrijeme bolovanje otkaz se ne može dati...
bilo kakvoga bolovanja...
koji to polodavac uradi...odmah idite u inpekciju rada ....
na osnou zapinsika i tužbu dajte...dorat ćete ga user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: pitanje za porodiljsko bolovanje
18.3.2014 13:19:47   
Alverde
To je 100% sigurno sto se tice pravne strane Hanady?hvalauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *