|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je velika vaša beba?
25.7.2013 14:21:02   
Snovolovka
I kod mene je tako...sa 27+2 bebica mi imala 1400g pa mi rekao čika dr da sam oko desetak dana trudnija, al da su sve bebine mjere u granicama normale. Bila sam se zabrinula da će ako nastavi ovim tempom prešišati 4kg do poroda, al sad si me malo utješila sa tih 3600g user posted image

(odgovor članu ljubičica7)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koliko je velika vaša beba?
6.8.2013 12:34:17   
ljubičica7
Nema potrebe za brigom ;) Ja sam eto jucer usla u 32. sedmicu i bila sam na redovnoj mjesecnoj kontroli. Uglavnom, moj user posted image juce imao 2400 gr (znaci za ovih mjesec dana je dobio 900gr), i doktorica mi opet kaze i tvrdi da je to normalna i pozeljna tezina, nije uopste puno, i rodit ce se sa oko 3,600 ovim tempom dok raste user posted image . Znaci za naredni mjesec ako dobije jos 1kg, a ja tad vec ulazim u 9., bice blizu 3,5kg, i jos malo do poroda neka dobije, ostat cemo na kilazi koju i doktorica predvidja.
A i sad nam je ostalo ono kao i prosli puta, da je user posted image oko sedmicu dana napredniji u odnosu na sedmice trudnoce, uglavnom sve user posted image mjere su u granicama normale, to je najbitnije user posted image

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koliko je velika vaša beba?
9.9.2013 22:29:07   
Snovolovka
Ja sad s pregleda...35+0 a beba 3kg !!! Prvo mi rekla 3180g i kad je vidjela moju šokiranu facu user posted image onda je ponovo izmjerila opseg stomaka i veli između 2800 i 3100, eto uzet ćemo prosjek 3000g.
Na prošlom pregledu sam bila u 32.tt i tad je user posted image imala 2000g

Gledam sad na početnoj Rodinoj str. i vidim da je to težina za 38.tt. Kaže da su joj nogice duge, a i muž i ja smo dobro visoki, al opet mi nešto puno!

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu ljubičica7)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.9.2013 22:04:15   
Tackica.
Ja evo maloprije sa pregleda.. Po datumu i onome sto mi je doktor rekao na prvom pregledu, sad bih trebala biti u devetoj sedmici.. medjutim veceras nakon ultrazvuka i mjerenja, rekao mi je da se preracunao i da je tek sedma sedmica.. Nemoguce, jer sam 20.07. dobila posljednju menstr. kako je moguce da plod "kasni" 2 sedmice.. Neka mi neko odgovori molim vass.. Panicim user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.9.2013 22:08:29   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Ja evo maloprije sa pregleda.. Po datumu i onome sto mi je doktor rekao na prvom pregledu, sad bih trebala biti u devetoj sedmici.. medjutim veceras nakon ultrazvuka i mjerenja, rekao mi je da se preracunao i da je tek sedma sedmica.. Nemoguce, jer sam 20.07. dobila posljednju menstr. kako je moguce da plod "kasni" 2 sedmice.. Neka mi neko odgovori molim vass.. Panicim user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne paniči bez potrebe.Najvažnije je da je sve u redu sa bebom, da plod raste, razvija se. Sedmica gore -dole prema ultrazvuku ne mora ništa da znači.
Meni su dan pred porod izračunali da mi beba ima jedva 3 kg, a M se sutradan rodila sa 4,100. Nije sigurno preko kile za dan dobilauser posted image .
No frx! user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.9.2013 22:16:25   
ada_

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Ja evo maloprije sa pregleda.. Po datumu i onome sto mi je doktor rekao na prvom pregledu, sad bih trebala biti u devetoj sedmici.. medjutim veceras nakon ultrazvuka i mjerenja, rekao mi je da se preracunao i da je tek sedma sedmica.. Nemoguce, jer sam 20.07. dobila posljednju menstr. kako je moguce da plod "kasni" 2 sedmice.. Neka mi neko odgovori molim vass.. Panicim user posted image user posted image user posted image user posted image

nemoj da panicis nema potrebe bitno je da je sa plodom sve ok i da se razvija,a doktori uvijek trudnocu racunaju od zadnje menstruacije a tesko da neko tad zatrudni uvijek je to 15 dana prije ili poslije menstruacije...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.9.2013 22:22:05   
Tackica.
Ada, hvala ti puno, srce si.. Nadam se da je sve ok.. jer smo culi i srce..Zabrinulo me jer 7 sedmica ne odgovara beta hcg-uuser posted image user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.9.2013 22:30:04   
ada_

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Ada, hvala ti puno, srce si.. Nadam se da je sve ok.. jer smo culi i srce..Zabrinulo me jer 7 sedmica ne odgovara beta hcg-uuser posted image user posted image

i srce ste culi user posted image ,opusti se draga i uzivaj u trudnoci,sad je bitno da je sa bebom sve ok na UZ da se fino razvija i napreduje a sedmice su manje vazne kako bude vrijeme odmicalo utvrdit ce se i starost ploda...sretno i uzivaj

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.9.2013 14:59:36   
Mama_Mia
Pozz drage moje..da se i ja javim na ovu temu..inače sam prava mršavica, zatrudnila sam sa 47 kg i sad u 27 tt imam 51,5kg..sitne sam građe, MM također..doktorica mi jučer na preegledu kaže da user posted image vaga oko 900 gr.i da je sitna u odnosu na tt.jako sam zabrinuta mada sam iz prve trudnoće zaključila da to ništa ne mora da znači jer sam se porodila sa 56 kg i rodila curicu tešku 3,550 i svaki dr. mi kaže da je to curetina s obzirom na mogu kilažu i konstrukciju..Imam li sad razloga da paničim, jedem koliko mogu, ne prežderajem se, najviše sam na voću jer mi to najviše liježe???

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Koliko je velika vaša beba?
5.2.2014 16:02:01   
opetjaaa
Ja sam 35+3 a beba ima 3250 reko doktor da mi beba napredna da je ona 38+0! DALI POSTOJI MOGUCNOST DA RODIM PRIJE termina

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Koliko je velika vaša beba?
15.2.2014 23:31:31   
Badema

IZVORNA PORUKA: opetjaaa

Ja sam 35+3 a beba ima 3250 reko doktor da mi beba napredna da je ona 38+0! DALI POSTOJI MOGUCNOST DA RODIM PRIJE termina



Mene zanima isto. Beba je, po doktorici, naprednija 2 sedmice :) Da li to znaci i raniji porod?

(odgovor članu opetjaaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Koliko je velika vaša beba?
15.2.2014 23:39:29   
lady84
Ne mora znaciti, ja sam prenijela 9 dana i to deveti dan me porodili na carski jer je bio na uzv 4500, a po BPD je bio 4 sedmice napredniji. Od 7. mjeseca je počeo da odstupa. Te mjere nisu toliko precizne, tako da ne brini :)

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2014 0:04:05   
idana1812

IZVORNA PORUKA: lady84

Ne mora znaciti, ja sam prenijela 9 dana i to deveti dan me porodili na carski jer je bio na uzv 4500, a po BPD je bio 4 sedmice napredniji. Od 7. mjeseca je počeo da odstupa. Te mjere nisu toliko precizne, tako da ne brini :)



Kolika je beba nakon poroda bila? Pretpostavljam da je ovo 4500 gr po mjerama sa UZV..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2014 0:09:37   
Isha

IZVORNA PORUKA: Badema


IZVORNA PORUKA: opetjaaa

Ja sam 35+3 a beba ima 3250 reko doktor da mi beba napredna da je ona 38+0! DALI POSTOJI MOGUCNOST DA RODIM PRIJE termina



Mene zanima isto. Beba je, po doktorici, naprednija 2 sedmice :) Da li to znaci i raniji porod?


Ne mora znacitii raniji porod-.

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2014 0:57:00   
lala0606

IZVORNA PORUKA: opetjaaa

Ja sam 35+3 a beba ima 3250 reko doktor da mi beba napredna da je ona 38+0! DALI POSTOJI MOGUCNOST DA RODIM PRIJE termina

u momo slucaju je bilo tako... beba rodjena u 35 nedelji, imao 3850... mada su mi fulili termin, ja sam bila ubjedjena da sam 37, medjutim kada se rodio rekli su mi da je beba 34/35 nedelju i da bi bio ogroman da je izguro do krajauser posted image

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu opetjaaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2014 22:36:31   
lady84

IZVORNA PORUKA: idana1812


IZVORNA PORUKA: lady84

Ne mora znaciti, ja sam prenijela 9 dana i to deveti dan me porodili na carski jer je bio na uzv 4500, a po BPD je bio 4 sedmice napredniji. Od 7. mjeseca je počeo da odstupa. Te mjere nisu toliko precizne, tako da ne brini :)



Kolika je beba nakon poroda bila? Pretpostavljam da je ovo 4500 gr po mjerama sa UZV..



Bio je tezak 4300 gruser posted image

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2014 22:48:13   
idana1812

IZVORNA PORUKA: lady84


IZVORNA PORUKA: idana1812


IZVORNA PORUKA: lady84

Ne mora znaciti, ja sam prenijela 9 dana i to deveti dan me porodili na carski jer je bio na uzv 4500, a po BPD je bio 4 sedmice napredniji. Od 7. mjeseca je počeo da odstupa. Te mjere nisu toliko precizne, tako da ne brini :)



Kolika je beba nakon poroda bila? Pretpostavljam da je ovo 4500 gr po mjerama sa UZV..



Bio je tezak 4300 gruser posted image



Hvala na odgovoru. Ja zaista s rezervom uzimam njihove mjere user posted image user posted image


_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 21:34:30   
sara123
Bila sam kod dr.Nidzare na 4d pregledu, beba je bila teska nesto manje od 2300.
Danas uradila na Jezeru, pise da je teka oko 2300 user posted image user posted image user posted image

Danas sam 35+6
A kod Nidzare bila prije tri sedmice.

user posted image

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 21:36:53   
veeseelaa
pa to draga nije vjeriodostojno, jako teško predvuidljivo
oni na osnovu obima glave, trbe i dužine otprilike kaću težinu
meni su tik pred porid uzevši u obzir da mi je i starija kći rodjena krupna rekli da je bebać iznad 4 kg, a eto rodjena je sa 4500 grama

ne smaraj se time, bitno je da je bebica zdrava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 21:41:23   
animagical
jesi im pokazala taj nidzarin nalaz od prije tri sedmice? ako nisi, nazovi ginekologa i pitaj.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 21:59:38   
sara123

IZVORNA PORUKA: animagical

jesi im pokazala taj nidzarin nalaz od prije tri sedmice? ako nisi, nazovi ginekologa i pitaj.

Nisam pokazala, jer nisam ni vidjela mjere bebe dok nisam izasla. On mi nije rekao vec samo napisao.
Kod svoje dr.idem u srijedu pa cu svakako spomenuti to.

Kontam, valjda je tacniji taj Nidzarin jer je ipak 4d aparat, ali opet..user posted image

Vesela, znam da mjere mogu varirati, sama Nidazara veli ova kilaza nije precizna, moze dodati ili oduzeti 300 gr.
Na hajr.
Muz veli, stomak ti je znas koliko narastao za te tri sedmice, i beba je, ne sikiraj se user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 22:15:08   
Amra Saray
Uz duzno postovanje ljekarima na Jezeru mogu reci da sto se tice tezine bebe mislim da su bas neporfesionalni :( meni su sedam dana prije poroda rekli da je beba teska oko 4200gr a ja se porodila bebac tezak bio 3400gr tako da najbitinije da je sve ok a tezinu je njima malo teze pogoditi obzirom kakvu opremu koriste.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 22:17:09   
sara123

IZVORNA PORUKA: Amra Saray

Uz duzno postovanje ljekarima na Jezeru mogu reci da sto se tice tezine bebe mislim da su bas neporfesionalni :( meni su sedam dana prije poroda rekli da je beba teska oko 4200gr a ja se porodila bebac tezak bio 3400gr tako da najbitinije da je sve ok a tezinu je njima malo teze pogoditi obzirom kakvu opremu koriste.


Pa to sam i ja pomislila, slika je nejasna, bebi nista ne raspoznajem gdje je sta user posted image
Mislim, nije ni cudo jer je aparat stariji.
Spomenut cu svojoj dr,do tada ne smijem se sekirati, aBd sve je uredu user posted image

(odgovor članu Amra Saray)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 22:22:44   
Mia
sara ne znam na kojem apartu su te gledali na Jezeru, ali i kod njih ima 4d aparat koji je stvarno dobar. Doduse, to nikako ne znaci i da ti je dr. precizno odredio kg jer jebeba nekad u takvom polozaju da ju je tesko izmjeriti. Meni moj dr. jos nikad nije rekao koliko je teska beba. On samo mjeri BPD i FL i ako to odgovara sedmicama, on samo kaze: sve je OK. A i ja aBd idem na prvi ctg pa cu se pokusati utrpati na onaj njihov 4d da vidimo bebicu, ako bude dozvoljavala slikanje user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Koliko je velika vaša beba?
24.2.2014 23:56:46   
sara123
Mia, bio je obicni 2d aparat.
Sad sam pogledala,ispadne da je beba cak laksa za 40-tak grama od one tezine prije tri sedmice.

Onaj dr.mi izgledao suhveli,mlad neki,ctg mi pogledao ali nije mogao potpisati jer "treba neki stariji doktoro to da uradi".
Htjela da mu procitam ime ali ne uspjedoh.

Nadam se da ce biti sve uredu

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *