|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: korizma
18.2.2010 14:22:41   
milenium
luna,može pohovat s krušnim mrvicama,bez jaja,mislila sam na one panirane štapiće smrznute ledouser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: korizma
18.2.2010 14:31:10   
luna77
zar u njima nema jaja? nisam znala

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: korizma
18.2.2010 14:54:38   
milenium
nema jaja,morala sam sad čak ić do zamrzivača i pogledat sigurno.nema jaja,samo krušne mrvice.
postoji i margarin biljni,to isto možeš za doručak s pekmezom npr.
a imaju i neke napolitanke s biljnim kakaom,koje nisu mrsne.
Bože dragi našto je spao ovaj post,više se najedeš kad postiš nego kad nisi.user posted image
najbolje je samo o kruhu i vodi postituser posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: korizma
18.2.2010 15:13:08   
emma.L
Ja svake godine postim utorke i petke, nemrs je na Pepelnicu i Veliki petak (prije sam postila te dane samo o kruhu i vodi, ali sada uz Emu i posao i obaveze zaista nemam snage). Ove godine bih voljela ići malo češće na Put križa, jer otkako sam preselila, moram priznati da sam uvijek trčala na zadnji Put križa pred Uskrs user posted image . Jednostavno mi je ovdje nekako sve daleko i u nevrijeme, mada me to baš i ne opravdava.
A to odricanje od nečega od hrane mi se nije pokazalo baš nešto... Jer, kod nas post dozvoljava nedjeljom da se jede sve. Sjećam se da sam se jedne godine odrekla kave i slatkiša a ne mogu niti bez jednog niti bez drugoga. Čekala bih sa otvorenom velikom Milka čokoladom i pristavljenim loncem kave 12 sati uvečer i prejedala se user posted image - i baš sam ljuta zbog toga. Svaka čast onima koji mogu i nedjelje ostati dosljedni.
I sinoć sam rekla MM-u : Čini mi se lakše bih izdržala dan posta u Ramazanu pa bar znam da ću se najesti čokolade kad top pukne user posted image  user posted image . Toliko o meni i čokoladi.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: korizma
18.2.2010 15:21:56   
milenium
user posted image  a baš me nasmija.eto kažu taj jedan dan u tjednu(nedjeljom) je samo dozvoljeno.ali ima ljudi koji poste i nedjeljom baš zbog toga što si ti navela.jer kakav je post postit kroz tjedan i čekat subotom navečer kad će ponoć da dođe nedjelja da se najedemo.mm je prošle godine ono čega se odrekao pridržavao i nedjeljom.user posted image

ja sam kao mala i kao cura išla na put križa svaki put i nijednom nisam propustila kroz cjelu korizmu,na Veliki četvrtak i Veliki petak sam čak u crkvi na oltaru čitala Muku!a sad kad sam se udala i nemam baš tolko vremena da idem.al ionako sad u korizmi ima put križa svake nedjelje prije mise ,a na misu idem,pa onda ubijem 2 muhe jednim udarcomuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: korizma
18.2.2010 16:06:09   
emma.L
E to i jeste moj problem, ovdje je uvijek petkom Put križa, nema nedjeljom. I uvijek neka strka oko organizacije, prevoza, čuvanja itd.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: korizma
18.2.2010 16:20:48   
milenium
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: korizma
18.2.2010 16:57:51   
branka12
Tema vam je odlicnauser posted image
Ja sam pravoslavka i kod nas ima opisano sta je kad dozvoljeno u postu jesti.
Ne znam bas puno o katolickoj vjeri pa me zanima jel vi kad postite sami odredjujete cega se odricete?


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: korizma
18.2.2010 16:59:50   
branka12
Tema je superuser posted image
Ja sam pravoslavka i kod nas ima opisano sta se kad smije jesti.
Ne znam puno o katolickoj vjeri pa me zanima jel vi sebi sami odredite cega se odricete u postu?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: korizma
18.2.2010 17:05:53   
nikita
Da, sami sebi odredujemo cega cemo se odreci, netko tko obozava slatkise odrice se slatkisa, netko tko pusi, odrice se cigara, tako i pica itd
Netko se odrekne mesa svih 40 dana a netko posti od svega( nema mesa, mlijecnih proizvoda, slatka...) a znam jednog momka koji posti 40 dana na kruhu i vodi, uz to samo ponekad vocku uzme

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: korizma
18.2.2010 17:08:48   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: milenium

sve je istoi kod pravoslavaca i katolika,košto ela kaže!eto sad znate!
samo što je u nas post počeo jučer 17.og na čistu srijedu,pepeljanje ili grličanje(neznam imali još neki naziv).tih 40 dana je spomen kada je Isus u pustinji 40 dana postio a vrag ga iskušavao.Isus je odgovorio riječima''Ne živi čovjek samo o kruhu ,nego o svakoj riječi što izlazi iz usta Božijih''....

Milenium moram te ispraviti, grlicanje je nesto sasvim drugo... Tada se slavi sv.Blaz ili Vlaho i moli se za zastitu od bolesti grla, stavljajucu dvije svijece na grlo vjernika...



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: korizma
18.2.2010 22:04:29   
milenium
IZVORNA PORUKA: branka12

Tema je superuser posted image
Ja sam pravoslavka i kod nas ima opisano sta se kad smije jesti.
Ne znam puno o katolickoj vjeri pa me zanima jel vi sebi sami odredite cega se odricete u postu?



ako ćemo se nečega odreći sami izaberemo čega ćemo.
a inače ne moramo se ničega odreći ako nećemo.jer to nije nigdje naređeno i zapisano,to smo mi narod sami sebi odredili,kao žrtvu i zahvali Bogu.
evo npr ja se nisam ničega odrekla.postit ću kad se i posti,i nastojat ću bit bolja i pomagati svima kome je to potrebno...user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 18.2.2010 22:11:28 >

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: korizma
18.2.2010 22:10:27   
milenium
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: milenium

sve je istoi kod pravoslavaca i katolika,košto ela kaže!eto sad znate!
samo što je u nas post počeo jučer 17.og na čistu srijedu,pepeljanje ili grličanje(neznam imali još neki naziv).tih 40 dana je spomen kada je Isus u pustinji 40 dana postio a vrag ga iskušavao.Isus je odgovorio riječima''Ne živi čovjek samo o kruhu ,nego o svakoj riječi što izlazi iz usta Božijih''....

Milenium moram te ispraviti, grlicanje je nesto sasvim drugo... Tada se slavi sv.Blaz ili Vlaho i moli se za zastitu od bolesti grla, stavljajucu dvije svijece na grlo vjernika...





nisam pogriješila Sigurno!e baš tako je košto se moli kad je sv, Blaž tako i mi na veliku srijedu idemo na misu i moli se za zaštitu grla,svih dišnih puteva,samo se ne stavljaju svijeće.i to se zove grličanje. moja mater ide svake godine jer ima problema s grlom,išla je i ove godineuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: korizma
18.2.2010 23:57:57   
iv@ncica
evo  i  ja  bi  pokusala  ove  godine  otici cesce  na  Put kriza, kod  nas  ima  i  petkom  i  nedjeljom..ovisi  u  kokju  crkvu odes..a  i  mogao  bi  se  koji  put  vise  izmoliti  i  Gospin  plac,  iako  je  meni  u vrijeme  korizme  bitna  zajednicka   molitva ,  pogotovo   molitva  Gospina placa,  a  ima  toliko prelijepih  molitvi  koje  se  bas  mole za  vrijeme korizme,s  dosta  oprosta,  nakana , osobito  u  Velikom  tjednu ..ali  nikako  se  mi  iskupiti..prije  dok  je  baka  bila  ziva  znaloo  se  kad je  okupljanje, pa  ko  uspije doci,  i  ona  bi  uvijek  predvodila  molitvu onako  fino, ugodno,  po  starfinski... a  sad  svak na  svoju  starnu  nikako  mi  stici  se okupiti..pa  svak  sebi...
ja  inace  kroz  cijelu  godinu  postim  petke,  a  u  korizmi    jos  neke  dane..odricemo  se  cega  ko  moze, ali bitno  je da  ti  je to  nesto  vazno  i  sto  ti  fali  svaki dan..jer  je   zrtva  veca..nekad  sam  i  ja  o kruhu  i  vodi,  ostavljala  cigare,  slatko,  meso,  sminku, nakit, izlaske,   partyje, ...isli   bi cesce  U  Međugorje  na klanjanje pres. Sakramentu,  put kriza  i s lll..pomagali  i  cinili  dobra  djela...
Sami  odlucujemo koliko  da  postimo,molimo i  cega  da  se  odreknemo..uz  sve  ono propisano.
Drzimo  se  propisanih  zapovijedi i  ostaloga..ali  to  su sad  duge   i  druge  teme user posted image


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: korizma
19.2.2010 0:03:58   
milenium
što se tiče molitve,mi molimo svaki dan zajedničku molitvu kroz cjelu godin,ne samo za korizmu.da mi Bog oprosti,nekad mi i dosadi.molimo prije ručka,molimo poslije ručka,molimo prije večere,molim poslije večere,plus molitva oko 6-7 sati pozdrav Gospi,imali smo i fratra iz kuće pa možda otud i tolka pobožnostuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: korizma
19.2.2010 0:40:20   
branka12
Hvala na odgovirimauser posted image
A sta je to Put kriza?
Ako sam dosadna slobodno mi reciteuser posted image ali ja stvarno volim znati nesto i o drugim vjerama.
Mislim da niko nije vjernik ko ne postuje i druge vjere!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: korizma
19.2.2010 1:02:37   
milenium
Put križa,to je onaj put kojim je Isus išao na Golgotu(mjesto svog razapinjanja),opisuje se sve što mu se dešavalo na tom putu.Put Križa ima 14 stajališta(laički rečeno-14 stavki):
1.Isusa osuđuju na smrt
2.Isus uzima svoj križ
3.Isus pada prvi put pod križem
4.Isus susreće svoju majku
5.Šimun Cirenac pomaže Isusu nosit križ
6.Veronika daje Isusu rubac da obriše lice
7.Isus pada drugi put pod križem
8.Isus tješi uplakane jeruzalemske žene
9. Isus pada treći put pod križem
10.Isusa svlače
11Isusa pribijaju na križ
12.Isus umire na križu
13Isusa skidaju s križa i predaju majci u krilo
14.Isusa polažu u grob.

eto to je tih 14 postaja ili stajališta o kojima se razmišlja. ma sve ono što se prikazuje na filmovima ako ste ikad gledali.
ako ste gledali ''Pasiju'' Mela Gipsona znat ćete o čem govorim.

< Poruku je uredio milenium -- 19.2.2010 1:14:13 >

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: korizma
19.2.2010 1:06:44   
noaa

IZVORNA PORUKA: milenium

Put križa,to je onaj put kojim je Isus išao na Golgotu(mjesto svog razapinjanja),opisuje se sve što mu se dešavalo na tom putu.Put Križa ima 14 stajališta(laički rečeno-14 stavki).

14 postajauser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: korizma
19.2.2010 1:18:30   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: milenium

sve je istoi kod pravoslavaca i katolika,košto ela kaže!eto sad znate!
samo što je u nas post počeo jučer 17.og na čistu srijedu,pepeljanje ili grličanje(neznam imali još neki naziv).tih 40 dana je spomen kada je Isus u pustinji 40 dana postio a vrag ga iskušavao.Isus je odgovorio riječima''Ne živi čovjek samo o kruhu ,nego o svakoj riječi što izlazi iz usta Božijih''....

Milenium moram te ispraviti, grlicanje je nesto sasvim drugo... Tada se slavi sv.Blaz ili Vlaho i moli se za zastitu od bolesti grla, stavljajucu dvije svijece na grlo vjernika...





nisam pogriješila Sigurno!e baš tako je košto se moli kad je sv, Blaž tako i mi na veliku srijedu idemo na misu i moli se za zaštitu grla,svih dišnih puteva,samo se ne stavljaju svijeće.i to se zove grličanje. moja mater ide svake godine jer ima problema s grlom,išla je i ove godineuser posted image
[/quote

Svasta... Pa na sv.Blaza se moli za zastitu od bolesti grla, a na cistu srijedu(pepelnicu) se posipa pepeo(malo) po glavi vjernika i fratar izgovara: "sjeti se covjece da si prah i da ces se u prah pretvoriti)... Bar bi tako trebalo biti, jer kalendarski je tako.... A kalendar je svugdje isti...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: korizma
19.2.2010 1:24:47   
branka12
Znam to o Isusovom putu. I iskreno film od Gibsona mi se ne svidja bolji su mi oni stariuser posted image
Mislila sam konkretno to sto je neko gore napisao da je isao Put kriza jel to povorka, molitva ili ....


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: korizma
19.2.2010 15:44:29   
anitaMO
ja se odrekla slatka.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: korizma
19.2.2010 17:29:47   
apokalipsa
IZVORNA PORUKA: milenium

što se tiče molitve,mi molimo svaki dan zajedničku molitvu kroz cjelu godin,ne samo za korizmu.da mi Bog oprosti,nekad mi i dosadi.molimo prije ručka,molimo poslije ručka,molimo prije večere,molim poslije večere,plus molitva oko 6-7 sati pozdrav Gospi,imali smo i fratra iz kuće pa možda otud i tolka pobožnostuser posted image


jesu li ove molitve zapisane u Bibliji, da se to mora izvršiti ili  to ako neko hoće?

Kod nas je namaz pet puta dnevno i strogo je naređen, dakle, onaj ko ne obavlja biva griješnik i biće odgovoran za to na Sudnjem danu.

A isto tako, preporučeno nam je da upućujemo molitve ( dove ) Allahu prije i poslije jela, prije spavanja, i gotovo u svakoj prilici postoji neka molitva koju možemo proučiti..

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: korizma
19.2.2010 18:10:15   
milenium
sporti mama,tako je kod nas,možda da obavimo dva u jedanuser posted image

apokalipsa,ma to nije naređeno nigdje,nego mi kao vjernci valja se moliti što više.to nije neka posebna molitva,moli ko šta hoće.eno onako kao u filmovima,Gospodine zahvaljujemo ti za ove darove(hranu) koje ćemo blagovati,onda izmolimo ''Očenaš''.Bog voli da mu se moli.a i mi ćemo odgovarati na Sudnji dan,svatko prema svojim zaslugama.i mi molimo pred spavanje,i preporučujemo nešto u bilo kojoj situaciji.npr Bože molim te da ozdravi taj i taj,Bože molim te pomozi mi da dobro rješim ovaj ispit i onda molimo neku molitvu itd
ima netko ne moli nikako,ni kad se jede,ni navečer,niti idu u crkvu itd.
uvjek ima onih pobožnijih i onih malo manje pobožnijih,isto kao što ima ljudi koji ne kradu(dobrih)i onih koji kraduuser posted image
a jesam dala primjeruser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 19.2.2010 18:13:47 >

(odgovor članu apokalipsa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: korizma
19.2.2010 20:21:33   
tikica_69
Korizma je – želiš li postiti?


Posti od zavisti...
 
Posti od površnosti... 
 
Posti od laži...
 
Posti o kruhu i vodi...


Posti od neljubaznosti.
 
Budi susretljiv prema drugima i prema samom sebi.
 
Posti od srditosti i moli: „Isuse blaga i ponizna srca, učini srce moje po srcu svome.“
 
Posti od gunđanja i nezadovoljstva.
 
Otvori oči za sve dobro koje te okružuje
 
i raduj mu se.
 
 
Posti od gorčine.
 
I budi zahvalan za ono što imaš.
 
Posti od nestrpljenja i pretjeranih očekivanja.
 
Prihvati ljude kakvi jesu.
 
Posti od pustih i nepotrebnih briga.
I usudi se imati povjerenja u Boga.
 
Posti od ogovaranja.
 
I otkrij Isusa koji živi u ljudima.
 
Posti od sebičnosti.
 
I otvori se svojoj okolini.
 
Posti od osvetoljubivosti.
 
I pruži ruku pomirnicu.
 
Posti od nepotrebnih riječi.

Saslušaj druge.
 
Posti od želje za posjedovanjem i raduj se postojanju.
 
Posti od oholosti.
 
I otkrij vrijednost ljudi koji te okružuju.
 
Posti od ponavljanja pobožnih riječi.
 
I uroni u molitvu.
 
 
Posti od škrtosti.
 
I otvori srce za potrebe onih koji imaju manje od tebe.
 
Posti od zavisti.
 
I veseli se tuđoj radosti .
 
Posti od laži, otkrij ljepotu istine.
 
Ona će te osloboditi.
 
Posti od nepravde.
 
I otkrij radost pravednosti.
 
Posti od površnosti.
 
I savjesno se posveti onomu što radiš
 
Čini drugomu
 
što je tebi drago
 
da ti drugi čini.
 
Ljubi Boga nadasve.
 
Ljubi bližnjega svoga
 
kao samoga sebe.
 
Tada će ti korizma donijeti ploda.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: korizma
19.2.2010 20:24:33   
milenium
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *