|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 0:30:28   
škorpija
marny to je samo izreka i više kao narodno vjerovanje nego ozbiljna tvrdnjauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 0:32:38   
lely
IZVORNA PORUKA: marny




IZVORNA PORUKA: lely


Najgore mi je kad mi kazu NE VALJA MUSKO DA GLEDA,odnosno sve sto vidi i pozeli mora da proba.




Ne razumjem, pa čovjek je po svojoj prirodi znatiželjan nevezano bilo muško ili žensko, ja zaista ne razumjemuser posted image .





Ne znam na sta se sve to odnosi,ali u mom slucaju je bilo vezano za hranu ili pice.Jedna ne bas tako stara zena,kada sam ja rekla da A ni pod razno ne moze dobiti kolu,ona me skoro napala i kaze NE VALJA musko da gleda i bla bla...Kada sam je pitala a zasto to kaze eto tako je ne valja pa ne valja.Nisam dalje ulazila u raspravu,nije mi se dalo user posted image A poslije toga sam to cula i vise puta user posted image

Da se samo ispravim rekla je ne valja  musko dijete da gleda.user posted image


< Poruku je uredio lely -- 3.4.2010 0:35:00 >

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 0:37:07   
marny
IZVORNA PORUKA: lely

IZVORNA PORUKA: marny




IZVORNA PORUKA: lely


Najgore mi je kad mi kazu NE VALJA MUSKO DA GLEDA,odnosno sve sto vidi i pozeli mora da proba.




Ne razumjem, pa čovjek je po svojoj prirodi znatiželjan nevezano bilo muško ili žensko, ja zaista ne razumjemuser posted image .





Ne znam na sta se sve to odnosi,ali u mom slucaju je bilo vezano za hranu ili pice.Jedna ne bas tako stara zena,kada sam ja rekla da A ni pod razno ne moze dobiti kolu,ona me skoro napala i kaze NE VALJA musko da gleda i bla bla...Kada sam je pitala a zasto to kaze eto tako je ne valja pa ne valja.Nisam dalje ulazila u raspravu,nije mi se dalo user posted image A poslije toga sam to cula i vise puta user posted image

Da se samo ispravim rekla je ne valja  musko dijete da gleda.user posted image



Ajme baš sam se nasmijala.
Od kada imam sina malo sam osjetljiva na muški roduser posted image .

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 0:38:46   
škorpija
musko dijete



aaaaa tako reci, sad je jasnijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 0:41:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: lely

IZVORNA PORUKA: marny




IZVORNA PORUKA: lely


Najgore mi je kad mi kazu NE VALJA MUSKO DA GLEDA,odnosno sve sto vidi i pozeli mora da proba.




Ne razumjem, pa čovjek je po svojoj prirodi znatiželjan nevezano bilo muško ili žensko, ja zaista ne razumjemuser posted image .





Ne znam na sta se sve to odnosi,ali u mom slucaju je bilo vezano za hranu ili pice.Jedna ne bas tako stara zena,kada sam ja rekla da A ni pod razno ne moze dobiti kolu,ona me skoro napala i kaze NE VALJA musko da gleda i bla bla...Kada sam je pitala a zasto to kaze eto tako je ne valja pa ne valja.Nisam dalje ulazila u raspravu,nije mi se dalo user posted image A poslije toga sam to cula i vise puta user posted image

Da se samo ispravim rekla je ne valja  musko dijete da gleda.user posted image


znaci od malena im treba sve dati! a onda naviknu, pa kuku nama user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:33:02   
Adana
user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:33:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

eee mogu ja tako sa sarajlijama, ali sa ovim krajišnicimauser posted image


ma sve je do majke, može biti neznam ko u pitanju al za moje dijete ja donosim odluke, ja sam je rodila, ja je najviše volim i prema tome....
Par puta sam bila bezobrazna i drska jer su me natjerali al sad mirna Bosna
Čisto sumljam da bi se više nešto slično ponovilo
Još samo čekam šta će ko reći kad je ružim, čik ne stisnu da je brane....
Skoro malena mojoj svekrvi opali šamarčić (aj nije problemuser posted image ) i ja lijepo ustanem i malenu za ruku, silazi rekoh odmah iz krila, hoćeš li rekoh da ja sad tebe pljusnem itd naruzim je ja pravo i pljus, pljus po guzi
A sveki će ma neka je, sta ima reko neka jeuser posted image user posted image user posted image , ne govorim ja to zbog vas, nego zbog drugih ljudi ubudućeuser posted image user posted image user posted image  takvo ponašanje ja ne trpim, MENI ide na živce... i čuj neka je, pa šta treba da bude raspuštena i bezobrazna, MENI će raja da se smije rekoh, ne vama, stoga nemojte molim vas da se miješate šta ja radim sa svojim djetetom i kako s njom postupam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:34:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


da mozda u Sandzaku u nekim selima, nema toga tamo odakle sam ja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:38:30   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


Neznam, odakle sam ja to mi nepraktikujemo...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:42:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: MinaMM

apsolutno se slazem vesela. savjet je uvijek dobrodosao i saslusacu. ali moje je hocu li ga uvaziti ili ne i ako kazem NE to zaista znaci ne. ako se mm i ja dogovorimo nesto ocekujemo da najbliza familija ispostuje. mene ubija u pojam nekakvo insistiranje da se usvoji to sto ja ne dam. dovode me u situaciju da budem gruba i drska. ja se nikom ne petljam, pa molim lijepo, odabite na duzinu pendrekauser posted image user posted image

i da pojasnim, nisam ni ja za drzanje djece pod staklenim zvonom, ali sve u svoje vrijeme. svako je dijete individualno i svako dijete zahtjeva poseban pristup. dva brata, pa razlicita a ista ih majka odgajala. najbolje je pronaci svoj put. a nijedna krajnost nije dobra.



e baš tako i kasnije kažu jao jest drska a on/ona navro/la ko sivonja da ti usvojiš neka njegova/njena pravila, ajde ba vozdra

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:43:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


Neznam, odakle sam ja to mi nepraktikujemo...


ma to je ja mislim u Sjenici, Tutinu zastupljeno a ti si iz Pribojauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:45:41   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


Neznam, odakle sam ja to mi nepraktikujemo...


ma to je ja mislim u Sjenici, Tutinu zastupljeno a ti si iz Pribojauser posted image


Ipak mislim da je to neko iz oni gradova priblizno kosovu jer mi to pravo albansko i makedonsko zvuci...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:50:36   
veeseelaa
ma nije ni s Kosova i tamo sam bilauser posted image user posted image user posted image  a Bogme ni u Makedoniji i tamo bijah, garant Tutin, Sjenica... vjeruj mi na riječuser posted image
Il ovo ti samo jer misliš da nema nikog od članica s Kosova?user posted image user posted image user posted image
Mislim čak da sam i u N.pazaru zapazila takve stavove
Bez ljutnje, nismo mi krivi što je neko birvaktile tako redao stvari

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:51:13   
nasa princezica

IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: marny

meni uopće savjeti ne smetaju, volim čuti kako su ljudi prije radili s djecom, neke stvari i primjenim na svojoj djeci.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I ja isto tako razmisljam jer svaki savijet koji mi je sveki i mama dala su uvijek bili najbolji, ja prvo njih zovem pa onda doktore...

Mnogi nasi novopeceni roditelji misle da nasi stariji nista nisu umjeli oko dijece i da ni dan danas neznaju a to je po mom misljenju zalosno jer mnogi nasi znaju vise nego pola ljekara...


slazem se....
Uopce ne mislim da su dr. sada pa,etniji od nasih roditelja... U redu nove tehnologije, nova istrazivanja...bla bla... pa su sad skontali da nesto sto je prije bilo zdravo - sada vise nije zdravo. Eh, sad posto su to nova istrazivanja, znaci da je moje dijete medju prvim generacijama na kojima se to NOVO sprovodi. A na onim STARIM pravilima smo svi odrasli i nikome nista ne fali ( ni od hodalice, ni bjelanca, ni hljeba...) Tako da sam sama sebi, sa svojim zdravljem, bolji pokazatelj nego preporuke dr. za koje niko ne garantuje da ce za 20-30 godina biti ispravne
user posted image Shejlauser posted image Ja isto tako mislim.U svemu sam se prvo savjetovala s mamom,veliko olaksanje mi je bilo i to sto ima iskustva s bebama jer je radila taj posao.Tako da sam se pridrzavala kalendara ishrane od kad sam ja bila beba.Vjerovali ili ne ali moja maza je vec 20dan probala cjedjeni paradajz,a vec 21 dan cjedjenu mrkvu,to smo naizmjenicno davali svaki dan s tim da je sledeca bila jabuka.Posle tog mixali smo te tri vrste soka i povecavali kolicinu i dojila je cini mi se 24h.Fala Bogu zdrava beba,kuc-kuc (da je neureknem)samo u 11mjesecu prvi put dobila temp i to par sati trjalo.Sad ima 19 mjeseci.Najvise sta me navelo na stari kalendar ishrane je to da smo svi fala Bogu zdraviji bili....jer kako su krenuli novi experimenti nesmije se nista prije 6. mjeseca itd, cini mi se da nikad nije bilo vise bolesne djece.

Takodje me nerviralo to sto se tice price da beba prerano pocne da stoji,sjedi,de ovako,de onako....nece joj nista biti! Pametovanja je uvijek bilo i bice,ali prvenstveno majka zna sta je naj bolje za njenu bebu! pozz


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:54:15   
veeseelaa
drugo je kad majka trazi savjet/pomoc i sl a drugo je kad npr moja kći sad popije sok i ja smatram da joj je dosta a neko na vrata ide s polovkom i gura je maloj u usta bez obzira na moje negodovanje a nekad i bez obzira na negodovanje moje kćerkeuser posted image user posted image user posted image  jer ONA zna s djecom, ONA je petoro odgojila i svi su daleko doguraliuser posted image user posted image  itd user posted image user posted image user posted image  nidje veze

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.4.2010 2:00:39 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 1:55:35   
veeseelaa
i ne nervira me priča dok ostaje na priči samouser posted image  al kad to počnu u djela sprovoditi e onda sam opakauser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 2:20:06   
nasa princezica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

drugo je kad majka trazi savjet/pomoc i sl a drugo je kad npr moja kći sad popije sok i ja smatram da joj je dosta a neko na vrata ide s polovkom i gura je maloj u usta bez obzira na moje negodovanje a nekad i bez obzira na negodovanje moje kćerkeuser posted image user posted image user posted image  jer ONA zna s djecom, ONA je petoro odgojila i svi su daleko doguraliuser posted image user posted image  itd user posted image user posted image user posted image  nidje veze
Istog sam misljenja kao i ti i mene nerviraju takve stvari!I vise nego nerviraju!Nego neko je spomenuo kako vecina misli da stariji nemaju pojma i kako je sad nepravilana neka ishrana,sto je prije bila ok zato sam navela svoj primjer!


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 7:04:54   
Mirkica
Ljekari i te kako zanju svoj posao medicina je daleko dogurala i hvala Bogu da postoje Doktori , i mislim da svako ko prica suprotno prica sam da prica a cim bi neki ozbiljan problem izbio kod dijete nedao dragi BOg odmah bi se jurilo Doktoru , to ako malo ima upalu , kasalj i sta slicno ma imala sam i ja pa mi mama stavi obloge i prodje user posted image user posted image user posted image to ok ali sada nesto vise lijepi doktor.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 7:09:52   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Nisam došla u situaciju, ali bih odgovorila kontra pitanjem "a kako znate da neće?"
"pa evo i ja sam tako pa mi nije ništa" - "a jesi li siguran, možda pušiš jer nisi dovoljno dugo dojio, imaš probleme sa plučima zato što si hranjen formulom,  imaš probleme sa pritiskom i srcem zato što si jeo bombone već od 8 mjeseci..."
Jesam babaroga. Znam da ih neću moći zaštititi od svega, znam i da će jesti junk, i da će padati i da će biti bolesni, znam i da ne rastu u bolji i čistiji svijet, ali onoliko koliko mogu i kad mogu trudim se da pružim najbolje.



potpisujem, svi kazu i mi smo tako pa sta nam fali, a svi boluju od nekih bolesti,visok pritisak, secer, rakovi na sve strane itd...

slazem se


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 7:14:17   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: marny




IZVORNA PORUKA: lely


Najgore mi je kad mi kazu NE VALJA MUSKO DA GLEDA,odnosno sve sto vidi i pozeli mora da proba.




Ne razumjem, pa čovjek je po svojoj prirodi znatiželjan nevezano bilo muško ili žensko, ja zaista ne razumjemuser posted image .





hahahhahaah ja se nasmijah kazu nevalja da igleda ispasce mu sjemenka hahahhahaha al bez zeze ja sam ovo sto puta  cula user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 8:02:29   
Husic10
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: škorpija

eee mogu ja tako sa sarajlijama, ali sa ovim krajišnicimauser posted image


ma sve je do majke, može biti neznam ko u pitanju al za moje dijete ja donosim odluke, ja sam je rodila, ja je najviše volim i prema tome....
Par puta sam bila bezobrazna i drska jer su me natjerali al sad mirna Bosna
Čisto sumljam da bi se više nešto slično ponovilo
Još samo čekam šta će ko reći kad je ružim, čik ne stisnu da je brane....
Skoro malena mojoj svekrvi opali šamarčić (aj nije problemuser posted image ) i ja lijepo ustanem i malenu za ruku, silazi rekoh odmah iz krila, hoćeš li rekoh da ja sad tebe pljusnem itd naruzim je ja pravo i pljus, pljus po guzi
A sveki će ma neka je, sta ima reko neka jeuser posted image user posted image user posted image , ne govorim ja to zbog vas, nego zbog drugih ljudi ubudućeuser posted image user posted image user posted image  takvo ponašanje ja ne trpim, MENI ide na živce... i čuj neka je, pa šta treba da bude raspuštena i bezobrazna, MENI će raja da se smije rekoh, ne vama, stoga nemojte molim vas da se miješate šta ja radim sa svojim djetetom i kako s njom postupam



user posted image user posted image user posted image user posted image   Koliko ja to dnevno svojima ponovim....



_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 8:07:16   
Emica_sa
Joj i meni stalno govore ne valja musko da gleda,a zensko valja ili stauser posted image user posted image meni je sve to seljacka filozofija.Necu dijete na mars poslat kad mi jedemo,a on hoce da bude u istoj prostoriji ili da se krijem kad jedem fakat ne konatmuser posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 9:03:23   
ivana199974
IZVORNA PORUKA: škorpija

mog bebija su stavili da sjedi u krilu kad je imao 45 dana, prvi smokli im monte je dobio kad je imao 3 mjeseca (naravno nisam mu dala) , jutros su mu dali komad janjetine s ražnja , teško sam mu otela iz ruku, ja se borim i borim, ali ja i mm smo sami a čitava moja i njegova familija rade sve ono što ja smatram da nije dobro dijete. već se priča da sma ja luđakinja, da se pravim kao da je moje dijete nešto specijalno, da je mimo sve djece, jer zaboga "šta će mu biti". Fakat sam na kraju živaca i nemam snage više da se svima zamjeram


ovo je izvan pameti i razumijem te.bolje se zamjeri sa svima nego sa svojim djetetom.smoki ima kikiriki a njega nepreporučuju do 3 godine ja sam odrzala predavanje i mami i svekrvi da nerade nista bez mog pristanka,saslusam misljenje i odvazem .a u stanju sam sa svima zaratiti ukoliko budu radili nesto iza mojih leđa.nasa curica još nesjedi sama iako ima 8 mjeseci skoro je uspjela sama se posjesti a da sam slusala ostale sjedila bi sa '' između jastuka kao sto sam ja i sad kičma u banani

< Poruku je uredio ivana199974 -- 3.4.2010 9:04:06 >

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 9:03:56   
Anushka
sto kazu, nije problem u savjetima nego u upiranju da se poslusaju, od otplakivanja u kreveticu, ucenja na tutu (koje po toj tehnici "uspjesno" traje po 1-2 godine) uobrocavanja, ucenja da se sam tjesi, do toga da proba majonezu i kiselu vodu sa 6 mjeseci, pije svjeze prepelicje jaje, te da sjedi dedi u krilu dok on vozi auto... "hajde ba nece mu nista biti" mislim da san najteze podnosila kada su mi najblizi (cak i medicinsko obrazovani)clanovi porodice ubijali u pojam ubjedjivanjem da mu dajem jaje uporno da mu izbijem alergiju (kontaktni dermatitis) iako smo i u hitnoj zavrsili to je bilo moje pretjerivanje i trebala sam poslusati naravno te roditelje jer naravno, oni znaju bolje od ljekara, ne znam samo zasto ne ukinu medicinu, i ostave samo med sestre da dijele terapiju koju nene bake dede i ostali propisu?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 9:06:47   
ivana199974
a to za tutu je posebna priča.
niko nerazmišlja od tih dobrodusnika da djete kad je na tuti ako se imalo napreze kod kakanja da povlači onaj zrak iz tute u debelo crijevo ,izgleda je "uspjeh" odviknuti djete od pelena s godinu danauser posted image

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *