|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
10.9.2011 23:39:07   
veeseelaa
ja se više fokusiram naučiti je da bude samostalna a sad neka prostakuša valjda neće bitiuser posted image , jeste da ja psujem, al ona me redovno ruži, kaže mama to je ružno al na današnji vakat ne opsovati je fakat haman pa ne moguće....
mada se trudim izbjegavanje psovanja pred njom redovno mi se omakne u vožnji user posted image

hm

a opet moji roditelji nisu nikad psovali ..... al gdje li sam to čula ne znam....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:02:59   
Anoniman
DA , zahvali se kad je potrebno kad neko drzi vrata u prodavnici i ostalo , izvini bratu mami babu kad treba ili narodu vani kad nekog slucajno zakaci  , molim nakon zahvaljivanja, na zdravlje kad se kihne, pardon nakon podrigivanja , ruku kad kaslju , brisu sami nos,  to je neka osnovna kultura nikakav bonton ali NE kad odemo negde da ne sme da dira nista sa stola ili kad kod nas gosti dodju da ne sme da ruku pruzi da nesto uzme ako mu se prijelo, ne da mora da sedi u istome slucaju i da nam prica samo o price i pesmice, ne da uvek mora da pruzi ruku nekome ako to nece/ne moze , moze se igrati ludovati , vristati tako da NE ne pridajem paznju bontonu , meni je lepo kad neko ima osnovnu kulturu ali ne volim star-male decu ,koji pricaju jezikom odraslih , deca trebaju da su deca 

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:05:44   
bananica
deca trebaju da su deca




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:10:10   
veeseelaa
bonton naše dječice ćemo tek vidjeti kad porastu.... i nije mi neki bonton što mi kaže hvala, izvini ima toga mnogo bitnijeg što mora naučiti.... kako da sjedi, kako da jede, kad je red da ćuti, kad da priča, sta je uctivo pitati a sta ne, kad da nekog posjeti, i sl..... a ima onih koji se slomiše izvinjavajući i zahvaljujući se a nula bodova su inače.... tako da, vidimo se za jedno 10-15-20 godina user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.9.2011 0:11:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:28:24   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se više fokusiram naučiti je da bude samostalna a sad neka prostakuša valjda neće bitiuser posted image , jeste da ja psujem, al ona me redovno ruži, kaže mama to je ružno al na današnji vakat ne opsovati je fakat haman pa ne moguće....
mada se trudim izbjegavanje psovanja pred njom redovno mi se omakne u vožnji user posted image

hm

a opet moji roditelji nisu nikad psovali ..... al gdje li sam to čula ne znam....



u skoli kao i jauser posted image user posted image user posted image ...ni kod mene se u kuci nije nikada psovalo,a ni dan danas ne psujem pred svojima...ali zato sam u srednjoj psovala ko kocijasuser posted image user posted image

Sada se bas trudimo da ne psujemo pred A,naravno desi se da nesto izeti....A naravno odma upije i ponavlja ko mali papagaj,hB brzo ga prodjeuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:33:30   
Anoniman
ko zna , tek kad porastu , za 15-20 godina mozda nista od bontona u ovaj surovi svijet ma da kucno vaspitanje ostaje ja se i dan danas kad me neko pita -hoces li - kazem -ne hvala-user posted image i mome muzu i deci , recimo ili sve ostalo salvete na sto  ma banalni primeri eh to je za mene kucno vaspitanje  ali to sto sam ucena da ako neko mene kamenom ja njega hlebom ma zahebi ti to ili ako se neko na mene dere ja da cutim i klimam glavom pa ga prijavim posle jer sam ja "kulturna" ili da mi neko spusta slusalicu a ja u sebe da vicem kakva bezobraznica uf ovo je nemoguce  jok vala  tu ja nema m kulture na zalost  lepo je ponesti osnovnu kulturu a bonton ????? ma zahebi  to je moje misljenje a sve me je to zivot naucio tako da ne verujem ja u te bontone i lepo vladanje uvek  a i svoju decu  cu nauciti istim ma da ucili ne ucili deca sami dodju do izrazaja onakvi kakvi su


evo jedan pr.

ja u banci i trazim jednu potvrdu , kaze ona meni ne mi to ne izdajemo , rekoh kako kad sam prosli mesec bas ovde na salt_er uzela ali se negde zaturila  treba mi opet , ona gleda u mene sa osmehom i klima glavom i kao da da - rekoh sta da, da , jel ti mene cujes ovde sam uzela sa svojom l .kartom i nije bio problem -ona isto a-ha, a-ha i onaj ljubazni osmeh i ne mrda zena , ja izludela rekoh jesili ti mutava ili nesposobna ili umorna haj ti kuci malo odmori a ovde svoj posao radi - kaze ona -ne dozvoljavam da me vrijedjas mogu te isterati napolje-rekoh mozes ali ako i ti izadjes samnom vani pa da ti objasnim neke stvari  -pa kaze daj da da vidim vasu l.kartu i sekund jedan izdruka mi potvrdu ,ja uzeh i zahvalih se user posted image   a sta sam trebala da izadjem i  kazem uf kako bi ona bezobrazna nedade mi to i to , kako je neljubazna ma jok.

< Poruku je uredio triputmama -- 11.9.2011 0:34:37 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:44:33   
chantal
IZVORNA PORUKA: triputmama

a tako da ne verujem ja u te bontone i lepo vladanje uvek 


Ovo smo se nedavno uvjerili na temi "Blamovi"  user posted image    nemoj mi se ljutiti,malo se šalim user posted image    a skoro svaki put kad vidim tvoj nick pred očima mi scena kako šibaš taxistu   user posted image user posted image user posted image   ojjj  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:48:42   
veeseelaa
user posted image triputmama je legenda, šta kažeš ajd ti izadji malo da ti ja pokažem hahahahahahhaha

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:49:17   
Anoniman
user posted image pa bogami vesela sta da radim drugacije se ne moze  user posted image    ma kakva ljutnja chantal  sve o.k

vidim u vrticu moj sin , sad nepoznata deca igraju se on pridje pita jel mogu ja sa vama kaze mozes , pita kako se zovete kaze i on njegovo ime  i stade on da voza auta oni pocese da ga gadjaju kockicama on pridje sve him razlupa i pogura ih obojicu  mislim wtf  nek si vala, nisam mu dala do znanja da je to o.k ali pomislih yeah thats my boy


< Poruku je uredio triputmama -- 11.9.2011 0:56:59 >

(odgovor članu chantal)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 0:58:35   
veeseelaa
hahahahah
kaže meni teta u vrtiću da uče dijete da primi izvinenje, da rekoh primamo izvinjenje kad neko nešto uradi nehotično inače se mlatimo user posted image mislim ovo nam je porodično hahahhaha


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 9:05:34   
Anoniman
Kucni odgoj  i rezim koji sam ja imala sa malim izmjenama....On slabo prica ali kaze kad mu nesto dodamo,voda,jelo,igracka tak(hvala) u prevodu ...Osnovne stvari da ne podriguje , ne prdi, da se ne krevelji i upada u rijec,da se pozdravi ali i takodje da zna razliku kad ga neko podcijeni da vrati istom mjerom ,da vrati udarac..Mene su moji odgojili tako da kad mene neko kamenom ja njega hljebom i vazda sam kuci dolazila i modra i krvava, a stara nikad nije htjela izaci i opomenuti roditelje bar uvijek govorila ,vi cete se sutra pomiriti a mi komsije ostati u svadji....Sreca moja pa brzo ucim i naucila sam da se sama branim i tako su i svoje dijete pogotovo  na danasnjem vaktu gdje niko nema n i obraza ni pardona....Nedavno u busu ja usla sa kolicimaa vec imaju jedna na mjestu odredjenom za kolica i ona zena nije htjela   svoja da pomakne pa sam ja nekako bila na sredini one dzade ,ali kontam ne idem daleko moze se durati,na iducoj stanici  jos jedna zena sa kolicima i kontam nema mjesta kad se vozac ne mene prodera,pomakni kolica ima jos putnika , pun bus svi  zinuli a ja se napravila luda i kazem njemu reko de ponovi nisam te dobro cula...E onda je on sasuo pricu sebi  u njedra stranci ovo ono bla , bla, bla e onda sam se ja na njega dreknula i lijepo istresla sta sam imala reci , sav se jadan zacrvenio bio....Malo valjda nadrndan bio nije dobio doze pa se a mene nasao istresati e neces user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 9:30:11   
Anoniman
user posted image Triputmama-razbijacuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ma ne treba ni u cemu pretjerivati, niti biti rob necemu. Ja volim kad je neko spontanuser posted image (ali sa mjeromuser posted image ).
A sto se tice djece...ma neko bas napravi robota od bebaca...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 9:31:20   
Anoniman
I veliki su mi bezveze kad su previse uizvjestaceni i po ps-u. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 9:33:17   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I veliki su mi bezveze kad su previse uizvjestaceni i po ps-u. 

ma samo opusteno al s mjeromuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
11.9.2011 9:35:27   
Anoniman
Meni je jednom, dok sam studirala, prisla u tramvaju jedna starija zena i kaze:" Ustani, mala, da sjednem!", a ja taman htjela sec. prije nego sto je rekla to, da joj i sama ustanem. Ali kad je tako nastupila...NO! I lijepo joj kazem:" Htjela sam, ali kad imas nakav nastup, necu, nema sanse. Odakle tebi pravo da mi se tako obracas?!"user posted image  
Ovo je mozda nekome jako nekulturno, ali meni nije, cim neko ugrocava moju licnost i ego.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
12.9.2011 16:54:44   
reallove
Mi smo za sada naucili hvala,molim,izvini(asef,sorry) i izvoli(to na arapskom)...pomalo ucimouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
12.9.2011 16:59:42   
Lulu_08
Ja pocinjem sumnjati u bonton, to "po pravilima" izgovaranje rijeci kod moje curke ima kontra efekt, ona kada joj neko kaze "hajde reci dobar dan" nece kao iz inata...hahahaha

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
12.9.2011 17:05:36   
reallove
moj maleni se nesto nafurao,svidja mu se biti kulturan..danas mi trazi vodu,ja mu dam,kaze on meni sukran(hvala),ja nista,cekam da popije,a on gleda u mene pa mi kaze afvan(molim)user posted image ..konta,mama jesi nekulturna

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
17.10.2012 21:56:46   
amra_sa
Naučili smo je puno toga za njene uskoro 3 god.Svakodnevno koristi čarobne riječi, kad smo vani smeće obavezno baca u kantu za smeće, čak je mene i MM počela ispravljati :D Međutim kad se naljuti ode u krajnost pa sve pošalje u ... :D


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pridajete li pažnju dječijem bontonu?
1.11.2012 15:35:57   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I veliki su mi bezveze kad su previse uizvjestaceni i po ps-u. 

kako im se da cijeli život živjeti po ps-uuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *