|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Foto - kuhanje!
4.5.2011 16:49:04   
maja78 RR
lady slobodno mjesi i dodaji brasna dok ti je gnjecavo, jer u stvari i nije zamjeseno kako treba dok ne bude kompaktna masa da se moze fino odovjiti od ruku i posude
i da ja koristim na kilu brasna jednu kesicu digo kvasca


selma jeste to su te placke ratne, a nisam ih pravila za vikend, morat cu ovaj naredni



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Foto - kuhanje!
4.5.2011 19:26:38   
Skvo RR
Recept je...sa coolinarke

torta 4 cokolade

  • Biskvit  3 jaja  15 dkg čokolade  6-7 dkg maslaca  4 žlice šećera  1 žlica brašna
  • Kreme  50 dkg mascarponea  2 žlice šećera  5 dcl slatkog vrhnja  10 dkg tamne čokolade  10 dkg mliječne čokolade  10 dkg bijele čokolade  1/2 vrećice vanilin šećera
    Priprema Vrijeme pripreme:50 min 1 Čokoladu za biskvit i maslac rastopiti na pari. Smiksati žutanjke i šećer, pa u to umiješati rastopljenu čokoladu, pa 1 žlicu brašna. Na kraju lagano umiješati snijeg od bjelanjaka).Peći na 160 oko 40 min. Kalup u kojem pečem je 24 cm. 2 Svaku čokoladu posebno rastopiti na pari, a s bijelom rastopiti i pola vrećice vanilin šećera (dodati ga kad se čokolada skoro rastopi i miješati neko vrijeme). Smiksati mascarpone i šećer, pa u to umiješati stučeni šlag. Podijeliti smjesu na tri dijela – u jedan dodati rastopljenu tamnu, u jedan rastopljenu mliječnu, a u jedan rastopljenu bijelu. Premazati preko biskvita (prvo tamna, pa mliječna, pa bijela).



    a...evo mojih fotki

    umucena 3 zumanca i secer

    user posted image

    u drugoj posudi utucen slag od bjelanjaka

    user posted image

    na pari istopila cokoladu za kuhanje i  puter

    i dodala u zdjelu sa zumacem , i zatim dodala kasiku brasna...


    user posted image


    zatim ovo gore sjedinila sa snijegom od bjelanaca i izmjesala kasikom

    i nasula u kalup za tortu i pekla 40 min. na 160 stepeni i dobila

    user posted image

    onda u jednu zdjelu pomijesala mascarpone i secer, a u drugu utukla vrhnje za slag

    user posted image


    ove smjese se pomjesaju, a uporedo na pari topila tamnu cokoladu, mlijecnu i bijelu

    i onda po receptu smjesu podijelila na tri dijela u koji sam dodala tri razlicite cokolade

    i mazala

    tamna
    user posted image

    mlijecna - nije mi dobro gornja fotka ispala, ali je gornja tamnija 3 nijanse od ove
    user posted image

     i bijela i gotovo....


    user posted image










    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu maja78 RR)
  • Neposredna veza do poruke: 202
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:28:40   
    Hanady RR
    Skvo draga...koliko čokolade....
    uh tačno mi zazubiceuser posted image user posted image user posted image

    u što bi s emoj suprug oduševio ovom čokoladom ovolikom na tortiuser posted image

    _____________________________

    ''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

    H- 25.6.2006
    F-12.2.2009

    (odgovor članu Skvo RR)
    Neposredna veza do poruke: 203
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:31:15   
    Mirkica
    Hanady ja pravila onaj kolac kokosov i ona smjesa bijla ispala mi gnjeceava gdje sam pogrijesila 

    _____________________________

    Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

    BA 13.12.2008

    (odgovor članu Hanady RR)
    Neposredna veza do poruke: 204
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:34:42   
    Hanady RR

    IZVORNA PORUKA: Mirkica

    Hanady ja pravila onaj kolac kokosov i ona smjesa bijla ispala mi gnjeceava gdje sam pogrijesila 


    pa možda ti je nedostajalo još kokosa...user posted image jer sam shavtila do drugih da je vrlo važno koji je kokos u pitanju, razlikuju se od proizvođača
    ili nisi dobro ukuhala grizuser posted image

    mislim ta smjesa izađe onako čvrta al opet i nije...ali ostane između dvije kore...

    user posted image

    _____________________________

    ''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

    H- 25.6.2006
    F-12.2.2009

    (odgovor članu Mirkica)
    Neposredna veza do poruke: 205
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:37:45   
    Honey3
    bravo skvouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

    (odgovor članu Hanady RR)
    Neposredna veza do poruke: 206
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:39:00   
    maja78 RR
    skvo jesi sutra za kafu tu kod tebe (i komad torte) hihihih, salim se torta ti je suuuuuuuuuper

    _____________________________

    "Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

    (odgovor članu Honey3)
    Neposredna veza do poruke: 207
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:39:57   
    Anoniman
    treba ba uvesti dopunu u ovaj pravilnik forumauser posted image ili kako se to vec zove...zabranjeno stavljanje cokoladnih fotografija user posted image

    user posted image user posted image user posted image Skvo...trenutno te malo manje volimuser posted image user posted image

    (odgovor članu Hanady RR)
      Neposredna veza do poruke: 208
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:43:26   
    enči80
    Skvo ne gine ti jačmenjak koooooooooo kućauser posted image user posted image user posted image

    Svaka častuser posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    28.10.2008.,jedna ptičica:(
    07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
    'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 209
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:43:58   
    Skvo RR
    Pa ja sam trudnica....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    Uglavnom zene...zaista je super recept....zahvalila bi se na receptu JeleniT.user posted image


    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 210
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:49:41   
    mama75
    Lijepo je Jelena rekla nama sta Skvo radi. A mi je cekamo na temi BB. Skvo "za kaznu" moras u subotu donijeti po jedan komad torte nama koje smo te citav dan cekale: Teacher75, mama 2009, assmiras, Lady, i meni naravno. Ako sam koju zaboravila neka se same prijave. Uh i Hanady, gdje nju da zaboravim user posted image

    (odgovor članu Skvo RR)
    Neposredna veza do poruke: 211
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:50:16   
    Anoniman
    Skvo super, drago mi je da ti se svidja, a vidim dobro i ispala, a lagana je za napraviti.


    Dadada zvala sam te za Vaskrs da probas tortu ko ti kriv sto nisi, bila je ova na meniu :P

    (odgovor članu Skvo RR)
      Neposredna veza do poruke: 212
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:56:02   
    Skvo RR
    Draga mama75...nije mi MM izvadio stvari...user posted image ...Ima rok veceras...sada je na trcanju...nisam sama mogla dizati krevet...da je do mene..ja bi jutros fotkala..cim mi otvori put do stvari slikam i postavljam..mislim ja na vas....user posted image


    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 213
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 19:59:30   
    mama75
    jelena moze li neki drugi sir? Nisam sigurna da ce biti u prodavnici a saljem muza SADA jer mi se jede, njam njam (nisam trudna user posted image )

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 214
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:00:51   
    mama75
    skvo  salim se ja malkice; citavo jutro smo te prozivale, a ti vrijedna bila. 

    (odgovor članu mama75)
    Neposredna veza do poruke: 215
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:00:56   
    Skvo RR
    Hahhahah...mama 75...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Super si...user posted image

    Jelena rece da moze cini mi se dukatov sirni namaz...Ja sam mascarpone nasla u Konzumu.user posted image


    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu mama75)
    Neposredna veza do poruke: 216
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:03:12   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: jelenaT

    Skvo super, drago mi je da ti se svidja, a vidim dobro i ispala, a lagana je za napraviti.


    Dadada zvala sam te za Vaskrs da probas tortu ko ti kriv sto nisi, bila je ova na meniu :P

    user posted image user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Neposredna veza do poruke: 217
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:03:53   
    Anoniman
    Dukatela sirni namaz su meni rekli da moze da je isti ukus, ali ja nadjoh u mercatoru marscapone pa sam sa njim radila.

    Dadada Lady je probala pa je pitaj za utiske.user posted image


    < Poruku je uredio jelenaT -- 4.5.2011 20:04:54 >

    (odgovor članu Skvo RR)
      Neposredna veza do poruke: 218
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:09:05   
    mama75
    Hajde sacekacu onda do sutra za tortu. A bas dobro izgleda! Joj ovoh dana mi se samo nesto slatko jede, slano jedem samo sto moram. Jos vi stalno postavljate neke nove recepte, slike... Moracu se "skinuti" sa RR user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 219
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:13:24   
    Anoniman
    ja evo sad razmisljam razlog da ovo pravimuser posted image posto ja torte i kolace samo za rodjendane i praznike pravimuser posted image ...moracu sacekati jos 15 danauser posted image

    (odgovor članu mama75)
      Neposredna veza do poruke: 220
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:17:52   
    Visnja RR
    IZVORNA PORUKA: maja78 RR

    skvo jesi sutra za kafu tu kod tebe (i komad torte) hihihih, salim se torta ti je suuuuuuuuuper


    maja ne voli nigdje sama ici pa joj moram praviti drustvu...dakle kafa kod skvo user posted image

    ti sjedi i iznesi tortu a mi cemo sve ostalouser posted image

    < Poruku je uredio Visnja RR -- 4.5.2011 20:18:23 >


    _____________________________

    Asja = duša duše moje :)
    03.04.`08

    (odgovor članu maja78 RR)
    Neposredna veza do poruke: 221
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:27:52   
    maja78 RR
    IZVORNA PORUKA: Visnja RR

    IZVORNA PORUKA: maja78 RR

    skvo jesi sutra za kafu tu kod tebe (i komad torte) hihihih, salim se torta ti je suuuuuuuuuper


    maja ne voli nigdje sama ici pa joj moram praviti drustvu...dakle kafa kod skvo user posted image

    ti sjedi i iznesi tortu a mi cemo sve ostalouser posted image


    slazem se visnja :) a ne mora ni iznositi mi cemo njoj na tanjir a mi direkt sa postolja user posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    "Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

    (odgovor članu Visnja RR)
    Neposredna veza do poruke: 222
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:28:34   
    Skvo RR
    Hehehhe..bujrumcic...sakrijem od sebe za vas..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu maja78 RR)
    Neposredna veza do poruke: 223
       RE: Foto - kuhanje!
    4.5.2011 20:38:53   
    new mama
    IZVORNA PORUKA: Visnja RR

    IZVORNA PORUKA: maja78 RR

    skvo jesi sutra za kafu tu kod tebe (i komad torte) hihihih, salim se torta ti je suuuuuuuuuper


    maja ne voli nigdje sama ici pa joj moram praviti drustvu...dakle kafa kod skvo user posted image

    ti sjedi i iznesi tortu a mi cemo sve ostalouser posted image

    Hocu  i ja da probam ovu tortu,mljacuser posted image user posted image user posted image


    _____________________________

    A&V ~moje sve na svijetu ~


    (odgovor članu Visnja RR)
    Neposredna veza do poruke: 224
       RE: Foto - kuhanje!
    5.5.2011 15:14:54   
    muaaa
    Moracu ovu tortu krivotvoriti da moze pod fondanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    “Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



    (odgovor članu new mama)
    Neposredna veza do poruke: 225
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
    Idi na:








    Anketa

    Dojenje.
    пеперутка16

    Koliko dugo ste dojili?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *