|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 11:35:00   
seli
Ma pametni,na brz način do loveuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 11:43:32   
Suzana
Juče našla malo vremena i otišla do Swarovskog i Altinbasa u BBI. Ma ništa nema...
Hvala ti lelis za savjet, večeras ću otići i do zlatarske ulice i kod čika Struje user posted image .
Ma problem mi je kupiti nakit za moju kumu jer je ona vrlo jednostavna, voli decentan nakit i sve je minimalistički.. Ne znam, fakat nisam sigurna da li ću naći...
Da joj onda dam lovu? user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 13:37:39   
Misica84

IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ne bih voljela da se neka nađe uvređena ili da me pogrešno shvatite, ali ja mislim da su svi ti običaji kod nas živa glupost, jer nam nameću da se prije svečanog i sretnog čina moramo sikirati umjesto uživati.
Po meni nije loše kada se uvedu neki običaji koji će goste uveseliti i nasmijati, ali oni od kojih će nekoga boliti glava, ma dajte...
Ja sam čula da se mlada tzv. "kupuje", da se kumu sakriju cipele dok ne da onoliko novca koliko mladina familija očekuje, da ljudi naplaćuju kafu, šerbe, tortu i sve što je moguće i tako otplate svadbu, da za kumove izaberu ljude koji su imućni i rado to pokazuju, a i mladencima to dobro dođe. Ne osuđujem nikoga, ali meni se to ne dopada.


Potpis ko kuća.




Slazem se potpuno.
Ja sam se udala prije 1 1/2. Kuma mi je kupila Bidermajer i zlatni privjesak. Vise i nisam ocekivala jer je ona student i financiska situacija nije sjajna.
I kod mm je obicaj da kum kupuje prscenje, odkupi mladu. Mi to nismo htjeli jer nismo htjeli da ga dovedemo u nezgodnu situaciju. Kum i mm su popola kupili prscenje. Kovertu za odkup mlade je dao mm i bilo je samo radi reda 50 Euro za moju sestru unutra. Serbe se nije naplacivalo u tom smislu, ali koje dao -dao. I to je to.

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 13:55:55   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ne bih voljela da se neka nađe uvređena ili da me pogrešno shvatite, ali ja mislim da su svi ti običaji kod nas živa glupost, jer nam nameću da se prije svečanog i sretnog čina moramo sikirati umjesto uživati.
Po meni nije loše kada se uvedu neki običaji koji će goste uveseliti i nasmijati, ali oni od kojih će nekoga boliti glava, ma dajte...
Ja sam čula da se mlada tzv. "kupuje", da se kumu sakriju cipele dok ne da onoliko novca koliko mladina familija očekuje, da ljudi naplaćuju kafu, šerbe, tortu i sve što je moguće i tako otplate svadbu, da za kumove izaberu ljude koji su imućni i rado to pokazuju, a i mladencima to dobro dođe. Ne osuđujem nikoga, ali meni se to ne dopada.


Potpis ko kuća.



Takodjer potpisujem, sve su to ciste gluposti. Meni je djever pricao, kad je on bio kum na jednoj svadbi kako su mu trazili puno para za mladu radilo se o iznosu od 300 eura i kaze kako se obrukao, jer nije imao kod sebe toliko novca mm ga morao voziti na bankomat da podigne novac i da otplati mladu. Zato je mene pitao koliko se kod nas trazi da se ne bi opet obrukao, ja sam rekla da se ne trazi nista i ako neko trazi mene to ne zanima, kod mene toga nema, al se opet nasla jedna zena koja je uzela moju cipelu i nije htjela da je vrati dok joj nosu dali pare, bilo mi je pravo krivo zbog toga.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vjencana kuma,
30.7.2009 14:36:33   
esma*
Moja vjenčana kuma na općinskom vjenčanju je bila moja sekica
 
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  .,

a na šerijatskom moj braco


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vjencana kuma,
30.7.2009 15:01:09   
Nunichi
Moja kuma je meni uzela bidermajer...preeeekrasan! user posted image
I to je to...mi smo uzeli burme,kicenja nije bilo,nikakvih naplata kafa,torte, rakije i svega ostalog... Bilo nam je bitno samo da pozvani dodju i da se lijepo provedu s nama.

Imali smo u po svadbe iznenadjenje od kuma,upali su nam trubaci user posted image i digli atmosferu do usijanja,a poklone smo od oboje dobili kad su nam dosli kuci.

Mislim da je sad vrijeme zeznuto za te obicaje, gdje za kumstvo moras kredit dici.

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vjencana kuma,
30.7.2009 15:52:51   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Suzana

Juče našla malo vremena i otišla do Swarovskog i Altinbasa u BBI. Ma ništa nema...
Hvala ti lelis za savjet, večeras ću otići i do zlatarske ulice i kod čika Struje user posted image .
Ma problem mi je kupiti nakit za moju kumu jer je ona vrlo jednostavna, voli decentan nakit i sve je minimalistički.. Ne znam, fakat nisam sigurna da li ću naći...
Da joj onda dam lovu? user posted image




Meni niko ne dade savjet i odgovor na moje pitanje...
Je l' lova bezveze ako baš, baš ništa ne najdem? user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vjencana kuma,
30.7.2009 17:53:50   
leli§
ja mislim da je i bolje da joj das novcano nego da ulozis u neki komad nakita koji ce ona mozda nositi a mozda i nece... je bih kupila nakit samo ako bih naisla na nesto sto bi me odusevilo i znala da ce se njoj svidjeti...u protivnom bolje i ne kupovati, nego da to stoji u nekoj ladici u kutijici.a ipak je to poklon od vjencane kume

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vjencana kuma,
18.9.2009 14:36:54   
Anchy21
slažem se... za novce si oni kupe kaj im treba, jer nikad se ne zna kaj se može od nekog drugog dobit... Ja i moj muž smo dobili od naših kumova novce, a i mi dok smo bili kumovi isto smo novce dali i evo sada u 11. mj ćemo opet biti kumovi i naravno, dat ćemo novce. :) samo ja imam jedan problem, ne znam sama topic stvorit pa ću tu pitat ak nije bed... nisam neka šminkerica, nit pratim modu, ja dok idem u shoping samo gledam da je sportska obleka a to nije nekad u redu. ne znam kaj da kupim za obleku za kumstvo u 11. mj. can anybody help me???? user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vjencana kuma,
8.11.2009 0:34:14   
Anoniman
Prosvijetlite me žene user posted image
Sister mi se aBd ubrzo udaje user posted image ja ću joj biti kuma user posted image
Neće biti svadbe već ručak u užem krugu porodice, matičari će im doći u restoran. Moja "obaveza" kao kume je kupovina bidermajera - to znam, a "trebam" li još nešto?
Naravno poklone sam im svakako mislila kupiti u obliku nakita, i sestri i zetu, ali šta? Satove, prstenove.....? Na šta god pomislim nekako sam u dilemi...... i uz to sam mislila još i "kovertu".....

(odgovor članu Anchy21)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vjencana kuma,
8.11.2009 0:36:19   
Nunichi
Ja bih satove. Meni je to super poklon. A sad ce staviti burme, pa ce im to biti najdrati dio nakita neko vrijeme. user posted image
Zato ja glasam za satove.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vjencana kuma,
8.11.2009 0:42:21   
remzy
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Prosvijetlite me žene user posted image
Sister mi se aBd ubrzo udaje user posted image ja ću joj biti kuma user posted image
Neće biti svadbe već ručak u užem krugu porodice, matičari će im doći u restoran. Moja "obaveza" kao kume je kupovina bidermajera - to znam, a "trebam" li još nešto?
Naravno poklone sam im svakako mislila kupiti u obliku nakita, i sestri i zetu, ali šta? Satove, prstenove.....? Na šta god pomislim nekako sam u dilemi...... i uz to sam mislila još i "kovertu".....




joj draga moja ,gdi si bila kada je meni trebala kuma user posted image (vidis slucajnosti,meni danas godisnjica)user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vjencana kuma,
8.11.2009 1:37:26   
Anoniman
E pa sretna ti draga godišnjica, sve najbolje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vjencana kuma,
24.3.2010 14:23:01   
leona81
nase vjencanje je bilo malo, 35 ljudi, bez kicenja i stavljanja para ikakvih, i dobila sam nesto nakita, nesto para, uglavnom od rodbine:) kuma je kupila bidermajer nausnice i privjesak od b.zlata....ja sam sad njoj kuma, i uzet cu bidermajer, kupiti najvjerovatnije nesto od nakita nisam jos odlucila...bijelo zlato i swarovski kamenje kombinacija...muz ce ponijeti mladozenji pice i jos cemo dati na kicenje...
koliko trebam staviti kad se kiti? 50?100?




_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vjencana kuma,
19.1.2012 9:12:36   
Mimozica
Vidim da je tema gotovo zamrla ali moram da se nadovezem na kometar  s 1.str. da se crkveno vjenčanje plaća 1000 KM!!!! Pa to je glupost najveća i to nema nigdje. Vjenčanje u crkvi se plaća 50 KM i 100 KM ako je nedjelja ili neki praznik!A taj kum je možda dao 1000 KM za pir.

Ja sam prošle godine bila kuma u crkvi i kum i ja smo skupa platili vjenčanje tj po 50 KM. Uz to sam još kupila buket, dala u kuverti 200 € i još one sitnice: torta, košara i sl.

A prije 2 g sam bila kuma u općini, taj je kum platio općinsko vjenčanje 50 KM  a jas am kupila matičarki dar, neku glupost, jeftino piće i sl. (još i na njih trebam trošiti).  user posted image   Tad sam mladoj isto kupila buket, dala samo 100 KM ali sam njoj i uzela ogrlicu na dar.

Eto sad meni treba kuma i ne očekujem od nje apsolutno ništa, samo da dodje (400 km daleko)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vjencana kuma,
19.1.2012 9:48:11   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: leona81

nase vjencanje je bilo malo, 35 ljudi, bez kicenja i stavljanja para ikakvih, i dobila sam nesto nakita, nesto para, uglavnom od rodbine:) kuma je kupila bidermajer nausnice i privjesak od b.zlata....ja sam sad njoj kuma, i uzet cu bidermajer, kupiti najvjerovatnije nesto od nakita nisam jos odlucila...bijelo zlato i swarovski kamenje kombinacija...muz ce ponijeti mladozenji pice i jos cemo dati na kicenje...
koliko trebam staviti kad se kiti? 50?100?





ako si kuma, ja bih ti rekla 100KM.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vjencana kuma,
7.2.2012 13:00:51   
IceRose
Tema je definitivno zamrla, al kad vidim sta ste sve placale kao kume i kumovi za glavu se uhvatim..i jednostavno moram prokomenatrisati da sto je previse previse je.
dodsue ne kazem da kod mene nije bilo placanja al kum je od mm rodjak i platio je samo burme, kuma mi je dugogodišnja prijateljica, kupila je bidermajer (koji je bio negdje oko 45-47KM) i prsten .ali to su na kraju platili jer su inisitirali iako smo se dogovorili da mi sve placamo i da oni nemaju nikakavbe veze s tim. A sve ostalo je islo na trosak mm i mene.

_____________________________

Haris 01.05.2013.

"Kad ljubav govori, razum ćuti." - Baruch Spinoza

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:13:35   
mala86
ja i muz sinoc saznali da smo kumovi za 2 mjeseca user posted image

srce ko kuca,spavala sam samo 3 sata nocas ko da je to sutra,ali eto user posted image


kod nas se mladoj posebno nista ne kupuje,ili se dadne poklon koji koriste oboje ili novac
posto on ima stan i zive vec tu vjerovatno cemo im kupit nesto od kucanskih aparata sto znam da im treba
buket naravno

ja bi nesto da im kupim,nesto sto ce ih podsjecat na taj dan
prije mi se svidjali oni unikatni satovi na drvetu nesto kao prstenovi izgavirani,njihovo ime i datum vjencanja,ali jutros gledam i nije mi to to


ima li neko neku ideju?



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu IceRose)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:16:00   
bebaa
ja sam tri puta bila vjenčana i hvala dosta od mene....
prvi put nisam apsolutno ništa...
drugi izvalila 300 km a
treći bidemajer i opet 300 km....
ma bankrot zbog njih....hihihihihihiii....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:17:28   
tajra26
kupite im umjetničku sliku user posted image meni je to super poklon

a ja kuma u avgustu i kupujem masinu za sudje....user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:33:53   
mala86

IZVORNA PORUKA: tajra26



a ja kuma u avgustu i kupujem masinu za sudje....user posted image


i ja sam u augustu user posted image 24.8user posted image



_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:35:12   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mala86

ja i muz sinoc saznali da smo kumovi za 2 mjeseca user posted image

srce ko kuca,spavala sam samo 3 sata nocas ko da je to sutra,ali eto user posted image


kod nas se mladoj posebno nista ne kupuje,ili se dadne poklon koji koriste oboje ili novac
posto on ima stan i zive vec tu vjerovatno cemo im kupit nesto od kucanskih aparata sto znam da im treba
buket naravno

ja bi nesto da im kupim,nesto sto ce ih podsjecat na taj dan
prije mi se svidjali oni unikatni satovi na drvetu nesto kao prstenovi izgavirani,njihovo ime i datum vjencanja,ali jutros gledam i nije mi to to


ima li neko neku ideju?



kupi im nesto sto ime treba,,,tipa praktike i slicno..takva su vremena doslauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vjencana kuma,
10.6.2013 9:38:08   
bebaa
ja sam mišljenja da ipak treba dati lovu...stvari se dupliciraju....a i oni najbolje zanju šta im treba pa i ako spiskaju novac na gluposti njihov problem....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vjencana kuma,
28.5.2015 17:11:30   
Medi_87
Uskoro cu biti kuma pa imam malu nedoumicu, bidermajer od umjetnog / svilenog cvijeca ili od pravog, po Vasem misljenju koji je bolji, mladoj je sasvim svejednouser posted image

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vjencana kuma,
28.5.2015 17:40:33   
Galicia
Pravo cvijece.
Kakva plastika, kakvi bakraci.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *