|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ulosci za grudi
31.3.2008 10:55:43   
edita83
Pitanje za majke doilje.

Ja koristim uloske za grudi johnson's, al mi smeta sto uvjek se na bradavice zalijepi malo dalcica od tih ulozaka pa kad doim bebu, malo kaslje. Vjerovatno koja ta dlacica joj udje u grlo, pa smeta.
Dal imaju koji bolji ulosci il nesto umjesto ulozaka da koristite?
ja te uloske non stop nosim, a ne samo kad krenem doiti,.Jer se bojim da mlijeko ne kapa i u meduvremenu kad ne doim,
a vjerovatno kod svakog da kad doji jednu dojku, da druga sama izkapava mlijeko...
a mene muci sta uzeti za grudi, a da nema tih dlacica sitnih od vlakna koje se osipaju??? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:00:05   
Emina*
Draga edita83,
ja sam skoro pricala s prijateljicom,
a i na vjezbama za trudnice su nam preporucili da uzimamo one kao skoljkice za dojke.....
One su ti plasticne, stavljaju se na dojku,
i imaju kao neki prostor unutra u koji curi mlijeko, i to mlijeko mozes iskoristiti prije dojenja da malo namazes dojku....
Ne znam jesil vidjala igdje to, ali sad cu ti ja probati naci sliku ako hoces.....

Bas sam i na par mjesta cula da je to bas super stvar..
Ja to jos nisam kupila, a i ja sam kupila te uloske kao i kod tebe.......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:00:49   
amdi
Ti si tek se porodila, predpostavljam, jer se to curenje mlijeka regulise u otprilike 2 mjeseca- kako kod koga. A prije dojenja obavezno malo saperi bradavice vodom i nece biti problema

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu edita83)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:06:26   
amdi
Eminice, ti ulosci su super, ja sam ih koristila kad sam imala ragade...i stvarno pomaze, preporucila bih svim trudnicama da ih kupe sada dok su jos u pokretuuser posted image
Ali one nece pomoci za ovaj problem, jer i ispod te skoljkice zna procuriti mlijeko

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:07:44   
haidy
Meni nije jasno sta su ti ulosci za grude i za sta se tacno koriste? Gdje ih ima kupiti? A te silikonske kapice?user posted image
Hvala unaprijed na odgovorima.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:10:09   
Emina*
IZVORNA PORUKA: amdi

Eminice, ti ulosci su super, ja sam ih koristila kad sam imala ragade...i stvarno pomaze, preporucila bih svim trudnicama da ih kupe sada dok su jos u pokretuuser posted image
Ali one nece pomoci za ovaj problem, jer i ispod te skoljkice zna procuriti mlijeko


Amdi, hvala ti na savjetu...
Ma ja ti nemam pojma, ne jos uvijek,
ja samo prikupljam informacije.......

Planirala sam da to kupim svakako.........

Haidy, sad cu ja pronaci te slike.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:11:34   
amdi
IZVORNA PORUKA: amdi

Eminice, ti ulosci su super, ja sam ih koristila kad sam imala ragade...i stvarno pomaze, preporucila bih svim trudnicama da ih kupe sada dok su jos u pokretuuser posted image
Ali one nece pomoci za ovaj problem, jer i ispod te skoljkice zna procuriti mlijeko

Joj ovo sam pogrijesila, sorry, htjela sam napisati skoljkice...
Imas u Avent proizvodima ove skoljkice i one sluze da se upaljene bradavice odvoje od garderobe kako bi lakse zacijelile
A ulosci su kao od vate i sluze da mlijeko koje curi ne promoci majicu

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:12:27   
Emina*
  user posted image

Haidy, ovo su ti jastucici za dojilje,
stavis ih u grudnjak da ti mlijeko ne procuri na odjecu.....

< Poruku je uredio Eminica -- 31.3.2008 11:15:44 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:14:45   
Emina*
Sto i ja nadjoh sliku.....
Ja se izvinjavam.....

A ovo su vam te skoljkice koje nam amdi preporucuje......

user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:23:08   
Visnja RR
Silikonske skoljkice imate u Chiccu... ja kupila... moja prijateljica kaze da zlata vrijede...usput kupite i vlazne maramice za dojke (isto i Chiccu) jer njima obrisete mogucu necistocu a bebac moze odmah da doji ...
Ulosci  za dojke kupljeni isto u Chiccu, nema dlacica :)

user posted image  



< Poruku je uredio Visnja -- 31.3.2008 11:24:50 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:26:54   
Visnja RR
evo i fotka kutije za skoljkice...a ima i cjena na obje ;)

user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:28:48   
Visnja RR
samo pazite da kad kupujete skoljkice trazite bas njih , a ne vjestacke bradavice... ...jer nase slatke prodavacice imaju obicaj da "uvale" njih umjesto skoljkica :)...
pusauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:28:58   
Emina*
Visnja mila, hvala ti,
danas cu vec otici tamo, jel u Mercatoru???

Kako se ti osjecas.....
Jesil namjestila krevetic.....
Joj draga, od srca i bas ti zelim svu srecu svijeta.......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:34:03   
Visnja RR
Moguce da ima u Merkatoru ali ja sam kupila u onom "glavnom" u gradu preko puta "hotel Evropa"...


sve je namjesteno...u srijedu idem u Opcu u cetvrtak sekcija user posted image ..ima malo treme al drzim se

< Poruku je uredio Visnja -- 31.3.2008 11:36:04 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:38:34   
peanut
Savjet za trudnice: ukoliko imate uvucene bradavice ne bi bilo lose poceti nositi "skoljkice" i prije poroda da  malo "izvuku" bradavice i pripreme za dojenje! kasnije su narocito pogodne ukoliko dodje do ragada.
Drugo, jednokratne uloske treba cesto mijenjati da ne budu vlazni jer su onda pogodni za razmnozavanje gljivica i bakterija. Mozda je bolje koristiti predvostruceni komad pamucne tkanine, npr. preolovljenju tetra pelenu, koju namjenski odredite samo za to, i koja se moze otkuhavati i peglati. Malo sam skepticna glede tih chicco maramica. Cini mi se da je bolje oprati bradavice mlakom vodom prije podoja ako postoji potreba. Kod dojilja kojima mlijeko curi iz obje dojke istovremeno, dovoljno je samo malo pritisnuti bradavicu prema unutra i mlijeko ce prestati teci. Uh, sto se ja napricah!user posted image


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:40:01   
haidy
Znaci kako sam razumjela ove skoljkice su bolje od tih ulozaka, a imaju istu namjenu, da mlijeko ne curi na odjecu i plus za brze izlecenje upaljenih bradavica, je l tako?
Visnja, ja ne vidim na ovoj slici koliko kostaju?



_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:43:09   
peanut
Visnja, sretno, drzim ti fige! Jos malo pa ces drzati user posted image u narucju i maziti je!
p.s. Bez obzira sta ti doktori kazu, neka ti nakon budjenja neko skuha pilecu supicu s puno povrca i kompot od suhih sljiva. Moja prijateljica je vrlo brzo od toga dobila i "vjetrove! "stolicu" , sto je razlog za slavlje medju porodiljama koje su rodile na carski. Sretno!

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:49:07   
Visnja RR
Hvala user posted image

Skoljkice kostaju 16.50

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:49:18   
peanut
Zavisi od proizvodjaca, ja sam imala Medella silikonske skoljkice koje pri vrhu imaju rupice za za "ventilaciju" valjda. Kad god bih se nagela naprijed, mlijeko bi curilo kroz te rupice!!!To me izludjivalo. Kasnije sam vidjela da imaju i Avent skoljkice bez tih rupica...
Te skoljkice jos su zgodne prilikom izdajanja mlijeka, u slucaju ne daj Boze, mastitisa ili ako majka treba da se vrati na posao a zeli bebu hraniti svojim mlijekom. Znaci, ukoliko se sterilisu, u njih se moze skupljati mlijeko koje curi iz jedne dojke dok se izdaja druga, i to mlijeko, takodjer, ponuditi bebi .

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 11:54:28   
triplemama
Choccove plestične školjkice su super i za izvlačenje bradavica samo što imaju rupice gore pa kada se nagneš budeš sva od mlijeka. Aventove imaju nastavak sa i bez rupica pa su bolje. Rupice su za luftiranje bradavica.

Od običnih koristim Nuk baš zbog toga što se nelijepe za bradavicu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ulosci za grudi
31.3.2008 18:48:50   
stella
cula sam da su aventove skoljke dobre,bilo je u robotu u apoteci  u hrasnom
ja licno nemam potrebu ne curi hana sve popapa

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *