|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vaginalete u trudnoci
11.6.2010 20:44:17   
layly
Pomocuser posted image
u trecem sam mjesecu trudnoce doktor mi je propisao vaginalete POLIGINAX a u uputstvu pise da se nesmje koristiti u trudnoci
Jeli ih iko od vas koristio (strah me je da nesto ne bude bebici)user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 20:59:10   
Anoniman
Ne znam za te vaginalete,nisam ih koristila,pa ti nažalost ne mogu pomoći.
A jesi li zvala dr. i skrenula mu pažnju na to?Savjetujem ti da se obavezno konsultuješ s njim ili nekim drugim dr.prije nego ih počneš piti.A vjerujem da dr zna što radi,ali ti za svaki slučaj opet preispitaj!
A možda se i javi neka forumašica koja ih je pila u trudnoći.user posted image


< Poruku je uredio Gracanka -- 11.6.2010 21:01:31 >

(odgovor članu layly)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 21:17:45   
Teacherka
koristila ih moja prijateljica i sve ok prošlo, meni ih isto doc. propisivala al alergična sam na njih pa nisam mogla..

_____________________________

18.06.2010. na svijet je došao mali Bekir, moje malo sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 21:27:11   
bebacha
ja sam ih koristila u obadvije trudnoce,u drugom tromjesjecju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Teacherka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 22:57:34   
layly
hvala vam user posted image
posavjetovacu se sa doktorom sad cu brzo ici na kontrolu pa cu ih ponijeti i pokazati
odmah mi je lakse
hvala vam
user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 23:01:04   
Anoniman
Čuj mene pila...user posted image mislila sam koristila
ma žurila,malecka mi se kmezila!

(odgovor članu layly)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 23:07:29   
Anidae
Draga layly doktorica koliko ja vidim zna da si trudna a ipak ti dala te vaginalete, znaci da smije... Ne bi se smio koristiti ni apaurin jer spada u lijekove za smirenje pa ih masovno daju trudnicama... I imas jos milion primjera da ti ne nabrajam...
Ja sam ih koristila kad sam dobila gljivice i to od prvog dana otkad mi ih je doktorica propisala, mislim samo nekoliko dana, 5-6, jer ih vise i ne dodje u pakovanju... Moj savjet ti je da ih slobodno koristis jer vaginalni kanal je uvijek vlazan a gljivice se u trudnoci vrlo brzo sire... Manja je steta od vaginaleta nego da nedaj Boze te gljivice dospiju gore u kanal pa dodju do bebe... Tek su onda posljedice katastrofalne...
Dakle, vaginalete nisu stetne ali ne smiju se dugo koristiti, samo po nekoliko dana, tek da zaustave sirenje i dalju upalu... Ovo nije moje pametovanje vec savjeti moje doktorice koja je stvarno cijenjena ovdje u Tuzli user posted image Pusa i sa srecom da to sto prije saniras user posted image


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu layly)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vaginalete u trudnoci
11.6.2010 23:11:48   
taurus
Nemaš razloga za zabrinutost.
U tom stadiju trudnoće grlić je dovoljno zatvoren i vaginalete djeluju na vaginalnu sluznicu i na spoljni dio grlića. Beba je dodatno zaštićena posteljicom.
Polyginax vaginalete su kombinacija antibiotika i antimikotika i dr. ih je propisao jer vjerovatno imaš vaginalnu infekciju i mnogo je opasnije da se infekcija ne liječi nego da koristiš vaginalete.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vaginalete u trudnoci
12.6.2010 1:57:26   
Anoniman
Ti se raspitaj kod doktora za svaki slucaj, ja sam koristila takodje  vaginalete par puta u trudnoci, mada je na ovim pisalo da ih trudnice smiju koristiti....Al za svaki slucaj se raspitaj....

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vaginalete u trudnoci
12.6.2010 2:34:08   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Ne znam za te vaginalete,nisam ih koristila,pa ti nažalost ne mogu pomoći.
A jesi li zvala dr. i skrenula mu pažnju na to?Savjetujem ti da se obavezno konsultuješ s njim ili nekim drugim dr.prije nego ih počneš piti.A vjerujem da dr zna što radi,ali ti za svaki slučaj opet preispitaj!
A možda se i javi neka forumašica koja ih je pila u trudnoći.user posted image



e sto me ti nasmija u ove sitne sate user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vaginalete u trudnoci
12.6.2010 2:35:31   
Visnja RR
ja sam samo 3 dana pred porod koristila nistatin ( ako sam potrefila pravi naziv) to zbog neke preventive...a nisam zapitkivala, zasto jer znam da nisam nikad imala nikakvu infekciju

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vaginalete u trudnoci
12.6.2010 21:18:32   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Čuj mene pila...user posted image mislila sam koristila
ma žurila,malecka mi se kmezila!


hahhaha ja sam i pila samo ne u trudnoci prije majek mi nisam znala da postoje tablete ko je se stavljaju dole i odem ja prvi put ginekologu i dobiejm te vaginalete i pricam ja drugarici ma reko pijem ove vaginalete ev vec par dana al nista hahahhahahhaha jaooo pojasni mene  zene , ko nikada prije se nisam bakcala oko toga pa nisma ni znala a upustvo nisam citala :))))))

a u trudnoci sam koristila u prvom tromjesecu ne te ali druge vaginalete ako vec imas bakterije i upale bolej da riejsis sa vaginaletama ko je ti doktor preporuci .

< Poruku je uredio Mirkica -- 12.6.2010 21:20:46 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vaginalete u trudnoci
12.6.2010 21:34:18   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Gracanka

Ne znam za te vaginalete,nisam ih koristila,pa ti nažalost ne mogu pomoći.
A jesi li zvala dr. i skrenula mu pažnju na to?Savjetujem ti da se obavezno konsultuješ s njim ili nekim drugim dr.prije nego ih počneš piti.A vjerujem da dr zna što radi,ali ti za svaki slučaj opet preispitaj!
A možda se i javi neka forumašica koja ih je pila u trudnoći.user posted image



e sto me ti nasmija u ove sitne sate user posted image user posted image



E jesi Višnja neka.Pa nije se žena dobro izrazila.user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vaginalete u trudnoci
16.6.2010 11:28:55   
layly
evo me da vam se zahvalim sto ste mi rekli da odmah pocnem sa vaginaletama bijelog p. sam se rijesila a u ponedeljak idem na ultrazvuk da vidim bebicu pa cu vam javiti sta je bilo user posted image user posted image user posted image

do tada pusa svima i uzivajteuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vaginalete u trudnoci
15.9.2010 21:32:59   
Lara83
Htjela sam da se posavjetujem s vama i da vidim kakva su vasa iskustva sa nystatin vaginaletama. Danas mi je dr preporucila 1x dnevno zbog pojacanog sekreta, kaze iz ciste predostroznosti da se ne bi pojavile gljivice.
E sad na uputstvu pise:
...O primjeni u trudnoci nema ni klinickih ni eksperimentalnih podataka. Preporucuje se oprez (posebno kod primjene vaginalnih tableta). Nystatin primjeniti u trudnoci samo kada su u pitanju masivne infekcije sa tezom simptomatologijom...
Sta vi mislite da li moze skoditi bebi, 15-a sam sedmica?

(odgovor članu layly)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalete u trudnoci
29.5.2011 14:03:09   
malena27 RR
prenos posta sa slicne teme:



IZVORNA PORUKA: Anoniman

U 14 sam nedjelji trudnoce i doktorica mi je dala recept za Neo Penotran vaginalete zbog povecanog bijelog pranja. Na uputstvu sam nasla da se ne preporucuje u prvom trimestru trudnoce, jel jos neko konristi ili koristio ove vaginalete  da li smijem i da li steti plodu?



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalete u trudnoci
29.5.2011 14:08:52   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

prenos posta sa slicne teme:



IZVORNA PORUKA: Anoniman

U 14 sam nedjelji trudnoce i doktorica mi je dala recept za Neo Penotran vaginalete zbog povecanog bijelog pranja. Na uputstvu sam nasla da se ne preporucuje u prvom trimestru trudnoce, jel jos neko konristi ili koristio ove vaginalete  da li smijem i da li steti plodu?



ja sam koristila u prvom tromjesecu trudnoce ikod mene je pisalo da se ne preporucuje u trudnoci ja sam vala koristila doduse nije pisalo DA STETI PLODU nego da nikakve negativne reakcije nisu poznate na plod ali ipak se ne preporucuje bez savjetovanja sa dok. ja sam koristila jer mi je moja dok.prepisala i hvala BOgu sve je ok


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vaginalete u trudnoci
22.2.2012 20:09:49   
Kissa
A da li je neka od vas koristila Gynoflor u trudnoci?
Ginekolog ih mi prepisao a pise na uputstvu da se ne smeju koristiti u trudnoci.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalete u trudnoci
22.2.2012 22:45:42   
animagical
ako ti sta znaci, na svim pise da se ne smiju koristiti u trudnoci..iz razloga sto-nema valjda ludih trudnica da budu kontrolna grupa i koriste ih onako u fazi dokazivanja da nisu skodne jel.. ako je ginekolog preporucio ja bih uzimala...daleko su opasnije vaginalne upale

(odgovor članu Kissa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalete u trudnoci
22.2.2012 23:49:03   
Dz3ni
I meni je doktorica dala neke vaginalete sedmicu dana prije papa testa, dođu tri u pakovanju, čini mi se Canaesten ili nešto tako. Imala sam gljivičnu infekciju prije toga i pomogle su mi stvarno, a nisam imala nikakvih problema zbog njih. user posted image I kod ovih je pisalo nešto u smislu da se ne preporučuju u trudnoći.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vaginalete u trudnoci
22.2.2012 23:50:08   
teacher75
ja sam uzimala par puta i u prosloj trudnoci i u ovoj canesten 3. sada mi je rekla da uzmem canesten 1 pred sam porod, kad se primakne, da ocisti kanal

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vaginalete u trudnoci
23.2.2012 0:15:32   
Kissa
@animagical
Hvala puno na odgovoru, znaci mi :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vaginalete u trudnoci
23.2.2012 8:06:18   
Mila_80
Ja sam u prošloj trudnoći redovno koristila vaginalete Canesten, čak mi je doktor rekao da ih sama sebi doziram, tj. da ih uzimam kad vidim da mi se pojačalo bjelom pranje i da uopšte njega ne moram pitati i kontaktirati u vezi sa tim...a evo sad u drugoj trudnoći ista stvar, 17-a sam sedmica i već sam ih koristila dva puta

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu Kissa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: vaginalete u trudnoci
12.4.2013 21:41:45   
Bebica11
Drage moje podizem temu s hajrom:)

Jel ko koristio canesten u prvom tromjesecju??? Pojavio se iscjedak i svrbez iako je papa test na pocetku T bio ok? Iskusenje pa hajd hB....

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu layly)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: vaginalete u trudnoci
12.4.2013 21:42:59   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Drage moje podizem temu s hajrom:)

Jel ko koristio canesten u prvom tromjesecju??? Pojavio se iscjedak i svrbez iako je papa test na pocetku T bio ok? Iskusenje pa hajd hB....


Bebice ja ih nisam nikako, ali eto da pita, ima li ovo novina mashalah user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *