|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vrijeme dojenja
8.4.2008 13:36:45   
elda
koliko cesto dojite vase bebe? i kada bebe mogu izdrzati recimo 6 sati (navece) da ne jedu, sa koliko mjeseci?
moja ima 2 mjeseca a jos uvjek svaki 3 h po noci jede, a po dani svaka 2 il 2 i po h.

dal starije bebe vise mogu da izdrze bez hrane a naravno da ce i kad jedu vise i da se najedu:)

_____________________________

Elda
11.02.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vrijeme dojenja
8.4.2008 13:57:18   
mummy
Sve ti je to individualno. Moja curica za par dana puni 3 mj a od rođenja spava po cijelu noć. Sada uvijek zaspi oko 10 a budi se jedanput u periodu od 3-6 ujutro pa onda opet od 8-10. Recimo sinoć se probudila u 2.30 pa onda tek u 7.30. Po danu je imala do nedavno ritam svaka 2 sata a sada je urijedila.

(odgovor članu elda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vrijeme dojenja
8.4.2008 14:01:30   
lejlašh
Sada je kao satić - traži svaka tri sata. Sad će joj 5 mjeseci aBd

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vrijeme dojenja
8.4.2008 14:06:27   
Blue rose RR
Dok je moja kikica dojila nikada nije htjela u isto vrijeme jesti, nekada je bilo svaka 3 sata, nekada 4...

Zato bitno je da ti sama osjetiš (naravno ukoliko beba ne traži duže vremena da jede), kada ćeš joj dati siku.

U svakom slučaju, moj ti je savjet da je ne budiš u toku noći, da bi joj dala da jede..kada bude gladna ona će zatražiti.


A svaka beba je individua za sebe, pa tako i njen način ishrane.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vrijeme dojenja
8.4.2008 14:20:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maryam amina

U svakom slučaju, moj ti je savjet da je ne budiš u toku noći, da bi joj dala da jede..kada bude gladna ona će zatražiti.

A svaka beba je individua za sebe, pa tako i njen način ishrane.


i ja sam ovo cula i slazem se s tim

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vrijeme dojenja
8.4.2008 18:41:24   
almai
moj user posted image ima nepunih 6mj. i doji. Ali mu se nikad nezna,nekad doji dva put u roku 2h a nekad svaka 4h.U toku noci se budi od rodenja pa do sada 2-3 puta.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vrijeme dojenja
10.4.2008 0:57:40   
triplemama
Moj Emir sada ima 5 mj. i doji po danu svakih 3-4 sata. Noću se nebudi od svog 10-og dana tj. spava od 22h do 7h ujutro. Super napreduje tako da ga nebudim user posted image user posted image  ljubav mamina.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vrijeme dojenja
18.5.2008 19:45:56   
jupajdi
Dok je još mala beba dojiti bi se trebalo svaka 2-3 sata ili kada sama beba zatraži. A noću nipošto je ne buditi. Kada počne plakati onda joj treba dati siku.user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vrijeme dojenja
20.5.2008 10:46:00   
Visnja RR
moja Asja ima 45 dana i jos po danu nema nikakav ritam... stalno bi bila na siki.. sto se uglanom i desava...tako da nemam pojma kad je gladna a kada ne.. ja sam zbog te njene potrebe za sikom danima smorena... uvece zaspi oko 21 h pa spava najcesce do 24 h a onda se budi u 2 pa u 3;30 pa u 5 , u 6..i ako imam srece spavace jos nekih sat vremena al na meni...
zatim je uglavnom cjeli dan budna... tj spava po desetak minuta par puta ... nekad se desi da odspava sat-sat i po iza 1... user posted image

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vrijeme dojenja
20.5.2008 12:03:47   
Nemirna
Višnja, ima i gorih slucajeva ali evo nas, prezivjeli smo :)

Moj Tin od prvog dana rođenja nije u cugu odspavao vise od pola sata... Ne kazem da sam ga dizala svakih pola sata ali nikad nije cvrsto spavao sat vremena. Do prvog rođendana. Onda se nocu budio 3-4 puta i tako... Tek sa dvije i pol godine (mozda cak i malo vise) je prespavao noć.

Uvijek je bio zdravo dijete, dojila sam ga 9 mjeseci ali nikakve razlike nisam primjetila ni kad je prestao... I dan danas mu makar dva puta u noci moram ustat jer pođe nesto pricati i zove me da mi to kaze.. kasnije se samo okrene i nastavi spavati user posted image

Odoh ja s teme...

Sto se tice dojenja isprva je dojio stalno... napapa se, zaspi jedno 20-30 minuta i onda kad se probudi opet bi papio... kasnije kad je imao 3-4 mjeseca se to svelo na svaka tri sata... dalje se ne sjecam jer sam bolovala od hronicne nesanice i taj period mi je u magli user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vrijeme dojenja
20.5.2008 16:20:21   
eni_24
Moj Tarik jede skoro svakih sat vremena , neki me gnjave i govore kako bebica treba da jede svako 3 h a ja VELIM "Sikter ba , neceM da patim bebicu , valjda zna kad je gladna, cim trazi i kenjka znaci da beba ima potrebu da jede ili ???" Svako odgaja djete onako kako misli da je najbolje , ev ga jopet trazi user posted image user posted image user posted image  NA BABUuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vrijeme dojenja
30.5.2008 8:13:46   
hanabanana
Bilo je isto kao kod Višnje, sada je puno bolje. Po danu ima neki ritam, pa doji svaka 2 ili 3 sata. Po noći se budi 1-2 puta, neračunajući budjenje izmedju 05.30 do 06.30 to mi je već jutarnje. 

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vrijeme dojenja
30.5.2008 11:58:00   
haidy
Moja beba jede oko 10 navece i onda se budi oko pola 5 kad joj opet dam da jede. Ne znam da li bih je trebala buditi tokom noci da jede?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vrijeme dojenja
30.5.2008 12:55:22   
Amrino
Bebe su mali ljudi a ne vanzemaljci...pa tako i one imaju svaka svoju narav i svaka svoj apetit- kao i odrasli. Meni npr. nema nista mrze nego kada fino spavam a neko me probudi ili kad me neko nudi da jedem a ja nisam gladna ili kad sam gladna a neko mi neda da jedem...Tako da ni jednu od tih stvari ne radim svojoj bebi. Neka brate spava koliko hoce- nece garant biti gladna- jer kad beba ogladni to se odmah cuje...user posted image . A kad god zatrazi sisu- dam joj pa makar od zadnjeg podoja nije proslo ni 10 minuta.
Sve bebe dok su skroz male- hoce da su staaaalno na sisi- sto je i normalno- jer im je tada zeludac maji  maji a majcno mlijeko se trenutno probavlja te su u tom periodu nesigurne i jedino sto ih tjesi je majcina blizina. Poslije se to stabilizuje...ali cinjenica je da bebe koje doje jedu minimalno tri puta cesce nego bebe na adaptiranom. Naravno- zna se da treba proci najmanje dva sata da se probavi adaptirano...
Moj sada po danu jede otprilike svaki sat- sat i po... budi se oko 1-2 ujutro i oko 4 ujutro- s tim da zaspe oko 9-10 a pravo budjenje mu je oko 6. MM i ja smo se tako navikli na to da nam uopste ne pada tesko...nekada i kada mi je tesko ustati- cim mi se on nasmije...ma poletila bih a ne ustala user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vrijeme dojenja
8.6.2008 12:52:15   
mišur
Moj maleni ručka na svakih 3-4 sata preko dana.
Naveče se okupa i naručka, i spavanjac oko 22h, i ne budi se do 5.30-6h. Tad kad ustane više nema spavanja...
A ima 2 mjeseca i 9 dana.
Sad kad čitam vaše postove, zabrinula sam se kako on samo jednom po noći jede...
Kad se tek rodio, ja sam ga morala buditi po noći da jede, nije htio sam ustajati, i prestala sam kad je prvi mjesec dobio 1,2 kg. Dr mi je savjetovala da nema potrbe, da će beba sama tražiti kad je gladna.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vrijeme dojenja
8.6.2008 16:23:01   
hanabanana
Nemaš nikakvog razloga za brigu, beba ne spava ako je gladna. Uživaj.
Moja se budi 2-3 puta u toku noći, dva su joj mjeseca, i nadam se da će se to svesti na jednom do dva puta.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vrijeme dojenja
9.6.2008 16:19:01   
mišur
Upravo sam se vratila iy savjetovališta za bebe.
Dr mi je rekla da ga hranim po potrebi, kad traži, i da nema potrebe da ga budim po noći.
I ovaj mjesec je dobio 960 gr, mašala!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vrijeme dojenja
9.6.2008 16:38:39   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

Upravo sam se vratila iy savjetovališta za bebe.
Dr mi je rekla da ga hranim po potrebi, kad traži, i da nema potrebe da ga budim po noći.
I ovaj mjesec je dobio 960 gr, mašala!!!user posted image user posted image user posted image


masala! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vrijeme dojenja
9.6.2008 18:20:27   
mišur
Mamin mali proždrljivac....user posted image
I dr se iznenadila, pital me da ga ne dohranjujem adaptiranim mlijekom!
Samo sika....user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *