|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   37.1 C
23.12.2008 8:34:32   
Lenka
ne znam da li Vam se desavalo da vam je dijete u potpunosti hvla Bogu zdravo a da ima temperaturu 37 do 37.2 C.... sta raditi ili je i to normalono???? za djevojcicu pitam
user posted image - 3 godine i 8 mjeseci
user posted image - 8 mjeseci
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 37.1 C
23.12.2008 8:39:20   
Anoniman
nista nije besmisleno, samo treba pratit. mozda je virus. samo do 38 ne treba skidat liekovima, ali tu mozes skidati masiranjem i pratit.

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 37.1 C
23.12.2008 8:39:34   
Emina*
Na kojem si mjestu mjerila malenoj temp??

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 37.1 C
23.12.2008 9:02:33   
Lenka
mjereno je ispod pazuha električnim toplomjerom... bila je prehladjena...ali nije imala temperaturu, samo nos i kasalj, nista joj nisam davala jer je ljekar tako rekao, ali vec dvije noci se ponavlja ta neka temperatura ... ona je vesela , skace , jede i ne jede :)... zato mi je malo cudno... 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 37.1 C
23.12.2008 9:07:40   
mamy Sabina
Kod digitalnog toplomjera može biti odstupanja od prave vrijednosti tjelesne temp.
Pokušaj izmjeriti običnim ,živinim toplomjerom ispod pazuha!
Nemoj joj na svoju ruku davati ništa od lijekova pa ni antipiretike.
Hajde,ako uspiješ izmjeriti temp,javi nam!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 37.1 C
23.12.2008 9:12:55   
Lenka
ma na poslu sam ... al se to kako sam vec navela desava samo navece .... zato sam i postavila pitanje da li se iko od vas susreo sa takvom pojavom... na netu sam vidjela da se to navodno zna desavati i da nekima traje i po par mjeseci u odredjenom godisnjem dobu
moje dushice M.user posted image 3 godine
i D.user posted image 8 mjeseci

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 37.1 C
11.1.2009 21:49:08   
Mama3djecaka
Zdravo

Temperatu ispod 38 je sasvim normalna ako pitas doktore u Svedskoj :)) Djeci se temperatura mjeri uvijek u guzi jer tu bude najtacnija.
Probaj izmjeriti curici temperatu kada je zdrava da znas koliko joj je onda....onda mozes da usporedis kad je bolesna.Temperatura ispod 38 se neskida ako djete se igra,veselo i jede i pije.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 37.1 C
18.1.2009 14:47:06   
sabas
za majke koje imaju djecake od apeotekarke sam cula da je normalno da muska djecica min dva puta god 'dobiju' visoku temperaturu i da ne treba tabletama skidati do 38

(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 37.1 C
20.1.2009 10:51:25   
hanabanana
Imunitet počinje da se stvara tek kada tem dodje do 38/5.
Do tada se tem. ne treba skidati.
Izuzev ako nije dolazilo do FRAS-a ranije, pa treba biti oprezan.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 37.1 C
26.3.2014 15:46:17   
chantal
Ovako: Moja H. već 15 dana ima blago povišenu temp.po cijeli dan (36.8 - 37.4,najčešće je 37C) noću nema,ne dajem joj ništa od antipiretika.
Danas smo radili nalaze,CRP je 7,dr.kaže da je normalno do 5,znači blago povišen i pokazuje da nije virus,nego bakterija (zar nije obrnuto?) sedimentacija kao ok 15/30,i "nešto" je 11.7 a do 10 je normalno,možda leukociti,ne znam,uglavnom blago povišeno,e u urinu ima eritrocita (15/20) dijete nema bolova,normalno se ponaša,jede,spava,igra... dala nam je na to sve zinnat 5 dana,pa da ponovimo nalaze,a prije 2 dana je ispila amoksicilin,koji nam je dala na slijepo bez nalaza... dvoumim se dal' da joj uključim novi antb ili pustim da vidim u kom smjeru će se razvijati situacija,ako neko ima slično iskustvo,bilo kakav savjet,opasku,mišljenje,bila bih zahvalna da podijeli sa mnom :)
E da,u isto vrijeme sam primjetila da joj niču obje šestice,pisala sam na temi,međutim naša pedijatrica to ne da dovesti u vezu,kao velika je da bi imala temp zbog zuba. user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 37.1 C
26.3.2014 15:53:58   
azra I ADI
Prošlo ljeto sam sa sinom bila u bolnici i ljekari to zovu nešto kao-temperatura zbog infekta, tj.dešava se neki upalni proces u organizmu, a po nalazima koje si navela tako i jeste-ima malo sedimentacije, povišen CRP i povišene leukocite.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: 37.1 C
26.3.2014 15:59:27   
azra I ADI
Ja ne bih to ignorisala, ako ti je već dala antibiotik onda ga iskoristi. Lani sam i sama ignorisala neke simptome kod malog, koji su meni na izgled bili bezazleni...E onda se upalio limfni čvor i ljekari nas počeli gađati dijagnozama kao što su leukemija, karcinom limfnih čvorova...tad mi je bilo žao što možda nisam na vrijeme reagirala, možda ne bih prošla kroz sav onaj horor! Puno sreće....

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:02:03   
chantal
Znam,i strah me da na svoju ruku antb odbacim,ali ako je virus onda antibiotik ne djeluje,ili??ne kontam,baš sam zbunjena...a i već je popila jedan

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:02:49   
muaaa
Cim se desava tem.postoji neko zariste....ja bih slusala dok.i njegove preporuke

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:20:45   
bebacha
.

< Poruku je uredio bebacha -- 26.3.2014 16:32:57 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:29:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chantal

Ovako: Moja H. već 15 dana ima blago povišenu temp.po cijeli dan (36.8 - 37.4,najčešće je 37C) noću nema,ne dajem joj ništa od antipiretika.
Danas smo radili nalaze,CRP je 7,dr.kaže da je normalno do 5,znači blago povišen i pokazuje da nije virus,nego bakterija (zar nije obrnuto?) sedimentacija kao ok 15/30,i "nešto" je 11.7 a do 10 je normalno,možda leukociti,ne znam,uglavnom blago povišeno,e u urinu ima eritrocita (15/20) dijete nema bolova,normalno se ponaša,jede,spava,igra... dala nam je na to sve zinnat 5 dana,pa da ponovimo nalaze,a prije 2 dana je ispila amoksicilin,koji nam je dala na slijepo bez nalaza... dvoumim se dal' da joj uključim novi antb ili pustim da vidim u kom smjeru će se razvijati situacija,ako neko ima slično iskustvo,bilo kakav savjet,opasku,mišljenje,bila bih zahvalna da podijeli sa mnom :)
E da,u isto vrijeme sam primjetila da joj niču obje šestice,pisala sam na temi,međutim naša pedijatrica to ne da dovesti u vezu,kao velika je da bi imala temp zbog zuba. user posted image user posted image


do 5 je virus iznad 5 bakterija...CRP
međutim CRP kao sma do sebe nije mjera ...gledaju se i ostali parametri koji dko nej jesu blago povišeni...
eh sad sa rastom zubića opadne imunitet to je definitvno...
neka djeca dobiju temperaturu također...
nalaze ste radili nakon antiobiotika ublizu, možda mogu biti i malo pogrešni jer ste ga tek preključek prestali piti...


Međutim, doktorica je dala Zinat njoj nalazi ukazuju da ima bakterije. Zinat je antibiotik širega sprektra...
Ja bih na ove nalaze isti dala djetetu...jer doktorica tako kaže...ako nije uzela u obzir da ste pili prije dva dana durgi antibiotik jedino...možda eto to...da se ponove nalazi jer ste nedvano prestali piti pa da ne mjenja sliku nalazauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:31:57   
tinkivinki
chantal poslušaj ti dr,po tim nalazima vjerovatno je urinarna infekcija neka,a promjenila vam je antibiotik jer nije bio efikasan dovoljno amoksicilin.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:44:01   
chantal
Hvala vam na odg,ma tako ću i uraditi,uključiću joj noćas zinnat,kad je bal nek je maskenbal... user posted image

Ovo za CRP me baš zbunilo,zar nije do 30 virus?

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:47:03   
Malenaoduvijek
a jeste radili bris chantal.meni davanje antibiotika na antibiotik bez brisa je bas bez veze.zinnat je jako dobar ali 'jak' antibiotik i prilicno tezak ako ga i ukljucis ukljuci i probiotik obavezno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 37.1 C
26.3.2014 16:56:22   
chantal
Nismo. Pet dana prije nego je dobila temp radili smo briseve nosa i grla (preoperative pripreme) i bili su uredni,ali to sad ne znači puno,jel
Ne usuđujem se sad ne uključiti,a nije mi po volji,ali eto...da bar riješimo stvar s tim.

< Poruku je uredio chantal -- 26.3.2014 17:01:24 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:01:55   
bebacha
IZVORNA PORUKA: chantal

Hvala vam na odg,ma tako ću i uraditi,uključiću joj noćas zinnat,kad je bal nek je maskenbal... user posted image

Ovo za CRP me baš zbunilo,zar nije do 30 virus?


ja koliko znam do 25 je virus
al opet to nije neko mjerilo
moj Alen je imao crp 13 a obostranu upalu pluca

< Poruku je uredio bebacha -- 26.3.2014 17:05:04 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:09:19   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: chantal

Nismo. Pet dana prije nego je dobila temp radili smo briseve nosa i grla (preoperative pripreme) i bili su uredni,ali to sad ne znači puno,jel
Ne usuđujem se sad ne uključiti,a nije mi po volji,ali eto...da bar riješimo stvar s tim.

ja ti necu reci nemoj ukljuciti ali ja bih otisla sutra i uradila bris prije antibiotika i onda joj ukljucila ako vec dr insistira
iako mi sreca imamo dr koja nikada ne bi dala antibiotik na antibiotik bez brisa posebno kod tako niske temp
oni svi sebe hoce da pokriju a to je nigdje veze
sutra dijete neka dobije neku ozbiljnu infekciju nece joj imati koji antibiotik dati

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:14:30   
chantal

IZVORNA PORUKA: bebacha

IZVORNA PORUKA: chantal

Hvala vam na odg,ma tako ću i uraditi,uključiću joj noćas zinnat,kad je bal nek je maskenbal... user posted image

Ovo za CRP me baš zbunilo,zar nije do 30 virus?


ja koliko znam do 25 je virus
al opet to nije neko mjerilo
moj Alen je imao crp 13 a obostranu upalu pluca



Pa kako onda antibiotik na virus?To ne kontam.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:19:27   
Malenaoduvijek
upala pluca moze takodje biti virusna sto je naravno nezgodno ali oni tada daju antibiotik da olaksaju oporavak iako je virus

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:20:52   
chantal
iako mi sreca imamo dr koja nikada ne bi dala antibiotik na antibiotik bez brisa


mi na nesreću imamo u ponudi 3 dr koji dijele antibiotike k'o dobar dan,bez nalaza,bez briseva...i koji nas roditelje smatraju totalnim laicima,pa nam ni dijagnozu ne kažu,a ako si baš naporan kaže ma viroza neka,a ovamo antibiotik,nigdje veze!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *