|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:32:46   
sabinos
ne znam da li je bila slicna tema...
od kako smo dobili bebu,muz i ja nemamo drugu temu za razgovor.nedostaje mi nasa komunikacija koju smo imali prije.ovako sav se razgovor svodi je li bebach jeo,kakio,podrignuo,hocemo li ga kupati...i tako evo 6,5 mjeseci.bojim se da se nas dvoje ne udaljimo,to bi mi tesko palo,jer jako volim svog muza.pokusala bih razgovarati s njim ali on fakat nije tip koji funkcionise na principu razgovora.naima jako je zatvorena osoba pa i prema meni.ne znam sve me ovo nekako brine,jer zelim da mi imamo odnos koji ne mora biti vezan za dijete koje je naravno i meni i njemu najvaznije...ako se neko slicno osjeca neka podijeli sa mnom,jer nema s kim razgovarati o ovome...
pozdrav


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:36:39   
teacher75
ja sam pomalo ljubomorna na bebu jer sam prije bila glavna, tj. kad bi dosao kuci uvijek mi je tepao i gnjavio me a sad odmah prilazi bebi a ja ko da ne postojim user posted image ja mu jos kazem da mi to smeta a on me zafrkava pa i dalje radi isto...mozda ja pretjerujem...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:38:55   
Anoniman
I kod mene je isto kao kod vas malo,kad sjednemo popricao o nama zezamo se,lezimo zajedno mazimo se to je sve nestalo odkako sam rodila sva se briga i paznja svodi na Anela.
Cak i kad A.spava ja sam za rr.ili u kuhinji a mm.takodje za komp.radi nesto ili spava
Uvecer,A.nahranim uninam stavim u krevetac i idem i ja lec jer sam uvecer bas umorna samo gledam gdje cu se spustiti.
Cak,mi je mm.znao reci da se mu cini da je ovako samo kod nas user posted image a vidim da nije
Cak i nase mazenje se svodi na jednom ili bar dva puta mjesecno uvjek nesto,nesto pa se nemoze...
Ili je do mene ili jednostavno on bude umoran dodje s posla
Tako da se puno toga promjenilo.
Naravno volimo se al se mazimo malouser posted image ..
Sve se tjesim bit ce se vremena i svega dok A.napuni god.pa bude veci ...


(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:39:33   
rose 87
i mm i ja sada vise vremena provodimo u razgovoru o bebi,sto mi je nekako razumljivo,posto to malo bice treba svu nasu paznju,ali pokusaj kada beba zaspi da vam napravis kaficu,da pokrenes razgovor,u pocetku to mogu biti teme koje tm-a posebno interesuju a kasnije i nesto drugo ili ako mozes bebu ostaviti nekome da je pricuva a da vas dvoje malo izadjete,da se opustite i sl...

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:40:07   
veeseelaa
mila moja dosta parova nakon što dobiju dijete se na neki način udalje, dal se radi o tipovima ljudi kojima pažnju skoz dijete odvuče ili je to splet okolnosti stvarno ti ne bi znala rećiuser posted image
Moje iskustvo govori drugačije, naravno da ja i mm pričamo o djetetu, nekada ja možda više "insistiram" na priči nego on a mm me prekine često riječima "no dobro sad to, reci ti meni koliko me voliš" i sl
I onda upali, s teme o djetetu predjemo na temu o nama, o našoj ljubavi i  sl
Mislim da moraš svoje vrijeme podijeliti na vrijeme: zajedničko sa djetetom, vrijeme samo s djetetom i vrijeme samo koje posvećuješ svom supruguuser posted image
Jednostavno mužu kažeš večeras sam tvoja i ni riječ neću da čujem o pelenama, grčevima i sluser posted image
Svak ima svoje mjesto, tako ne dozvoli da svog supruga "sortiraš" tamo gdje ne bi trebalouser posted image
Eto i ne moraš voditi razgovor s mužem, jednostavno mu nametni nešto drugo, sretno
Ja kad dodjem s posla, uvijek prvo grlim bebicu i ljubim, ljubim a mm kad dodje s posla nas il grli obje istovremeno il prvo meneuser posted image  pa ja mu kažem ajde prvo grli bebija, kaže al ti si moja prva ljubavuser posted image  

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.4.2010 11:42:48 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:49:27   
maja78 RR
sabinos svi prodju kroz takav period koji ce se i nastaviti ako ti svjesno ne pokrenes drugacije. Ako vec nije tip za vrstu razgovora sta nam je, onda kako je rose rekla kad dijete zaspe fino vam napravi kaficu, ili neku veceru, i razgovarajte o drugim stvarima, znaci svjesno izbjegavaj pricu o djetetu, ili sjednite jedno pored drugog i malo se mazite ili pogledajte film, vremenom cete se navici na to i imat cete opet sebe i svoje price i njeznosti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:53:20   
sabinos
hvala sto ste tako brze i hvala na savjetimauser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 11:58:09   
Lalana
Sve je to normalan period kroz koji svi manje ili vise prodju.
Samo sto je kod mene bilo obrnuto, ja sam bila ta koja se koncentrisala iskljucivo na bebu, jednostavno o tome sam pricala, prepricavala, cekala svaki novi pokret, sve, da je MM bas bio previse ljubomoran, sve dok nisam sama skontala da sam pretjerala.
Ali nisam dugo bila takva, par mjeseci dok sam se navikla na bebu, i vratila sam se na nase staro. Beba je naravno uzivala svu paznju i poglede, medjutim mi smo nastavili svoj zivot, koji je postao znatno ljepsi i bogatiji od kad smo postali troje.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 12:15:47   
Tidzi
Kod mene je situacija slicna kao kod Vesele! Mi imamo 2 dijece i cekamo trece. Za,isli da citavo vrijeme pricam o prvom, pa o drugom i o trudnoci...pa prica o nama ne bi bila ni na kraj pameti. Jednostavno treba naci neku ravnotezu izmedju dijece i nas. Primjera radi, kada muz dodje s posla, ja sam vec spremila veceru. Dok se on tusira, ja postavljam jelo i dok on nakon jela malo odmara, ja operem sudje. Potom prosetamo s dijecom, igramo se malo, onda slijedi kupanje, oblacenje pidzama, mlijeko i najkasnije u 21h oni su oboje u krevetu. I dok se s njima igramo sav razgovor se svodi o prici o njima dvoje i kad se rodi ovo trece ako Bog da. Nakon njihovog spavanja, mi imamo najmanje 2h za samo nas dvoje...mazimo se, ljubimo, gledamo neki film, pricamo o nama i tako sta sve jos ide uz to. Mi jednostavno oboje se trudimo da ne zaboravimo na nas. Iako je po rodjenju bebe bilo isto kao i kod vas nekih. Sve se svodilo na bebu, a nas nije bilo vise nigdje. Nakon nekoliko mjeseci dok smo se navikli na bebu, malo uhodali u tu situaciju da vise nismo sami, vratili smo se opet nama i nasim temama. Nekada je muz bio previse umoran ili ja dok sam radila, ali bi ipak nekako odvojili bar pola sata za nas da prepricamo kako je prosao dan na poslu, kako smo se pozelili, malo pomazili i tako bi zaspali.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 12:41:07   
frenkoza
joj i ja se osjecam potpuno isto kao i ti sabinos.... znam da je to normalno da se odnos mijenja dolaskom bebija, ali nekad imam osjecaj da to nikad nece prestati a nekad se osjecam tako zapostavljeno.... medjutim ja kad pokusam da razgovaram i da uradim nesto sve bude ok.... ali nakon toga opet isto... sve je uredu, ali kao da nista nije uredu.... mozda je to samo moje umisljanje.... vise ni ja sama ne znam

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 13:24:03   
sabinos
IZVORNA PORUKA: frenkoza

joj i ja se osjecam potpuno isto kao i ti sabinos.... znam da je to normalno da se odnos mijenja dolaskom bebija, ali nekad imam osjecaj da to nikad nece prestati a nekad se osjecam tako zapostavljeno.... medjutim ja kad pokusam da razgovaram i da uradim nesto sve bude ok.... ali nakon toga opet isto... sve je uredu, ali kao da nista nije uredu.... mozda je to samo moje umisljanje.... vise ni ja sama ne znam


drago mi je da me razumijesuser posted image
i ja se ponekad pitam da li umisljam...ma sve to u sustini ok,nema velikog razloga za brigu ali jednostavno treba pokusati zivot uciniti jos ljepsim i uzivati koliko god se mozeuser posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 13:32:59   
Dida79
Bojim se da je kod mene doslo vrijeme da smo trenutno samo roditelji a par koji smo nekada bili je stavljen na cekanje.user posted image
Kako smo napravili veliku razliku izmedju djece i ja sam sad u situaciji da sam potrebna obadvojici sinova.Maleni zavisi od mene u pravom smislu rijeci a opet sa druge strane stoji stariji koji trenutno ulazi u fazu puberteta pa sad zamislite kako je ni tamo ni vamo.
Muz opet radi od jutra do mraka da bi imali normalan zivot tako da briga o djeci i domacinstvu je spala na mene.
Ma ne zalim se samo me uhvati ponekad nostalgija i zelja da jedan dan provedemo samo nas dvoje i niko vise i da se posvetimo jedno drugom kao nekaduser posted image

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 13:39:05   
Lalana
Frenkoza i dido, polahko, sve to MORA doci na svoje, to je normalan period, i naravno da nije vjecan.
Naravno razgovarati treba ali ja mislim da je problem sto ta strana koja pogrijesi zapravo misli da nije ucinila nista lose, govorim iz licnog iskustva, ja nisam osjecala da je tako, da sam previse vezana za bebu, mislila sam da MM umislja, ali kada me je prosla ta faza, vidim da sam bila ukrivuuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 13:50:55   
Honey3
sabinos draga nemoj to da te brine vi ste novopeceni roditelji i naravno da se sve svodi na bebu ali polako kako beba raste i vi cete se vracati na svoj kolosjek samo sa jos jednim vagoncicemuser posted image mi evo imamo treci vagoncic i hvala Bogu super funkcionisemo imamo mi vremena i za sebe i svoje razgovore,vise je mm taj koji odrzava tu nasu zdravu vezu,koji hoce da mi imamo sto se kaze svojih "5 min." dnevno i tako da djeca imaju svoje mjesto kod nas a mi mjesto jedno kod drugoguser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 13:58:47   
reallove

IZVORNA PORUKA: Dida79

Bojim se da je kod mene doslo vrijeme da smo trenutno samo roditelji a par koji smo nekada bili je stavljen na cekanje.user posted image
Kako smo napravili veliku razliku izmedju djece i ja sam sad u situaciji da sam potrebna obadvojici sinova.Maleni zavisi od mene u pravom smislu rijeci a opet sa druge strane stoji stariji koji trenutno ulazi u fazu puberteta pa sad zamislite kako je ni tamo ni vamo.
Muz opet radi od jutra do mraka da bi imali normalan zivot tako da briga o djeci i domacinstvu je spala na mene.
Ma ne zalim se samo me uhvati ponekad nostalgija i zelja da jedan dan provedemo samo nas dvoje i niko vise i da se posvetimo jedno drugom kao nekaduser posted image


ovako nekako je i kod mene,samo mi imamo jednu bebu...mm radi,dodje sa posla umoran,odspava malo,pa u teretanu,navecer dodje kuci,a ja vec mrtva-umorna zaspala..zivimo u istoj kuci,a skoro se i ne vidjamo..stvarno nemamo vremena za nas kao prije i nekad mi bas sve dosadi i pozelim da provedemo bar jedan dan kao nekaduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:43:20   
Anoniman
Sabinos, vi ste "oditelji ''mjesecne bebe koja t"eba svu vasu paznju i njegu i sve je to no"malno k"oz sta p"olazite''"Kad se svjetla ugase" tada malo vise paznje posvetite vama'' Ako je on zatvo"ena osoba i ne cini nista po pitanju vaseg ponovnog zblizavanja, pa Boze moj, p"euzmi ti glavnu "ijec'' Osvjezi o"ma" s nekoliko sexi k"pica samo za njega i iznenadi ga'' Odvojite v"ijeme samo za vas dvoje''Iznenadi ga supe" masazom ''''''Ostavite dijete nekome na 2-3h i otidjite u kino, pozo"iste, na pice''''''I na k"aju k"ajeva objasni mu da ti fale oni vasi t"enuci''Evo ja sam mama 2 djevojcice, jednoj je 3''5''godine, a d"ugoj 2 mjeseca, pa smo i pa" i "oditelji'' Na"avno ne mozemo p"ovoditi onoliko v"emena kao p"ije djece u mazenju, tuluma"enju''''''ali ne nedostaje nam ni poljubaca, ni svega ostalog'' Radi do 15:30h svaki dan (osim vikenda)+ uvijek neki "p"ivatluk", ali zato se dob"o o"ganizujemo'' Djeca idu na spavanje u 21h tako da sve ono iza 21h je samo za nas''''''

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 12.4.2010 14:45:55 >

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:46:58   
teacher75
kod nas je problem sto smo oboje ovisnici o internetu, pa cim lana zaspi mi do kasno provodimo vrijeme ja za svojim kompjuterom a on za svojim, e da nam hoce neko iskopcati internet par dana bilo bi super user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:52:13   
Anoniman
Dobro je pa se zna u cemu je promlem, ako se to moze nazvati problem. Bar ja tako mislim. Ako Teacher znas gdje je " linija razdvajanja"user posted image user posted image user posted image GASI racunar. Javljaj nam se do 16huser posted image
Tako sam i ja jedno vrijeme, bukvalno visila  za racunaro, ali mm je kvocao kvocao i trazio i traziouser posted image user posted image user posted image da sam naokon skontala da stvarno moram razmislitio svojim prioritetima u zivotu. I tako da...sada imamo i drugu kceruser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:54:38   
Hannica

IZVORNA PORUKA: teacher75

kod nas je problem sto smo oboje ovisnici o internetu, pa cim lana zaspi mi do kasno provodimo vrijeme ja za svojim kompjuterom a on za svojim, e da nam hoce neko iskopcati internet par dana bilo bi super user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I kod mene je situacija ista....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:58:47   
Visnja RR
Dobro je kad u životu
za nesto se boriš
rukama stvoriš
dobro je kad u životu
nekoga voliš, neko te voli
Dobro je kad u životu
neko te sluti, ti nekoga slutiš
ali je najbolje kad u životu
imaš nekog s kim možeš
ovako da šutiš.


sve je to normalno...sve su to faze koje dolaze i prolaze... spontanost je najbolja pa makar bila i sutnja... mnogo bolja od glume i namjestenih situacija user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 14:58:47   
malena sharena
Ovo za internet je ziva istina. Nedavno sam cuvala svekrvi stan devet dana i nisam imala internet. Nevjerovatno koliko smo kvalitetnije provodili vrijeme, kako muz i ja, tako i bebica i ja. Plus sto sam ja bila tako opustena, nisam odmah nakon sto navece uspavam dijete trcala za komp, nego nam napravim kafu i lagano...

A normalno je da se kod roditelja tako malih beba vecina price svodi na pelene, grceve i sl. To treba prihvatiti kao normalno, jer i jeste, ali naravno ako ode u pretjerivanje treba se covjek malo razhavizati. I ja sam imala problem da sam previse pricala o djetetu i pocela sam namjerno skretati razgovor na druge teme.

A beskrajno mazenje, beskrajni razgovori i sl. meni ne nedostaju uopste. Sve je to sad mnogo krace, ali i mnogo sladje.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 15:01:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Dobro je kad u životu
za nesto se boriš
rukama stvoriš
dobro je kad u životu
nekoga voliš, neko te voli
Dobro je kad u životu
neko te sluti, ti nekoga slutiš
ali je najbolje kad u životu
imaš nekog s kim možeš
ovako da šutiš.


sve je to normalno...sve su to faze koje dolaze i prolaze... spontanost je najbolja pa makar bila i sutnja... mnogo bolja od glume i namjestenih situacija user posted image

user posted image Visnja, nije se moga dati bolji odgovor.
Bas ovako..

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 15:02:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Dobro je pa se zna u cemu je promlem, ako se to moze nazvati problem. Bar ja tako mislim. Ako Teacher znas gdje je " linija razdvajanja"user posted image user posted image user posted image GASI racunar. Javljaj nam se do 16huser posted image
Tako sam i ja jedno vrijeme, bukvalno visila  za racunaro, ali mm je kvocao kvocao i trazio i traziouser posted image user posted image user posted image da sam naokon skontala da stvarno moram razmislitio svojim prioritetima u zivotu. I tako da...sada imamo i drugu kceruser posted image user posted image user posted image user posted image


tesko bogami, jer je on navikao godinama da sve slobodno vrijeme provodi na netu, a onda i meni bilo dosadno pa se i ja navukla vremenom, prvo RR, pa FB, pa farma, pa dok provjerim mail, traceve na indexu i sarajevo-x.com dodje ponoc il cak jedan sat user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 15:06:23   
teacher75
jedva cekam kad odemo negdje u prirodu il na kafu, bilo gdje van kuce jer onda provedemo vrijeme fokusirani jedno na drugo...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jesmo li par ili samo roditelji?
12.4.2010 15:14:01   
veeseelaa
ja sam na netu kad mm nije kući
uglavnom je javljam s posla ili kad je on u magazi
Čim ona na vrata ja se diskonektujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ev sad je u radnji pa ja da malo promahalam, ručak gotov, veš se pere user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *