|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada u vrtic
25.1.2008 18:28:03   
Azure
Drage mame evo i mene sa novom temom, a to je Kada u vrtic. Naime moja djevojcica ima 16,5 mjeseci i do sada je cuvala moja mama. Medjutim mama je vise ne moze cuvati i mi sada ne znamo sta uraditiuser posted image . Da li da najdemo zenu da je cuva ili da je damo u vrtic. Iskreno, ni jedno ni drugo mi se previse ne dopada jer mi se cini da je jos mala, a s druge strane moramo nesto uraditi. Mislim da je bolje naci zenu, mada nikad nisi siguran kako ce ta zena postupati s djetetom kada ostanu sami. A opet u vrticu se ne moze vaspitacica posvetiti samo njoj, sto je logicno. Zato molim sve mame da mi daju svoje savjete iz licnih iskustava kako bih mogla odluciti sta je bolje za moje zlato. Molim vas da mi kazete s kakvim ste se situacijama nosile prvih dana kada ste ostavljale dijete u vrticu ili kada ih je cuvala teta.

Lijep pozdrav svima



_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada u vrtic
25.1.2008 19:14:16   
jaca27
pozdrav azure! velika dilema, nema sta, i ja ovih dana mislim o necemu slicnom....kao studentica, u razlicitim vr. periodima ja sam cuvala troje djece, dok ne podju u vrtic ili jedan rodit ne prestane raditi.sa  roditeljima sam imala fine i drugarske odnose , a djeca ko djeca, brzo ih zavolis, vezes se i poslije ti nedostaju....... .po meni, zena ili djevojka -ok, ali samo po preporuci ,nikako oglasi ili sl.jmeni je kci jos mala, ali kad bih morala, prije bih se odlucila tako malo dijete kao tvoje povjeriti jednoj(pouzdanoj, provjerenoj )osobi, nego dati u vrtic. vrtic mi je prije za nesto stariju djecu, bar oko tri god. ovo sad iz mene progovara brizna mama, a ne neko koga profesija usmjerava na rad sa djecom. user posted image user posted image mala djeca su maze, ona traze konstantnu paznju, dok je za nesto stariju djecu koja znaju za interakciju sa dr. djecom vrtic puno bolje rjesenje.
u svakom slucaju, raspitas se medju prijateljima i rodbinom da li neko poznaje djevojku ili zenu za cuvanje dj., a najbolje je ako je to vec radila.....puno srece!

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada u vrtic
25.1.2008 19:47:46   
Azure
Hvala ti jaco. Lupam glavu time i nadam se da ce se naci sretno rjesenje. Ma misljenja sam kao i ti, ali eto covjek nekad zeli potvrdu. Tesko mi je pronaci nekog koje vec cuvao djecu. Cak sam predlagala muzu da radimo suprtne smjene tako da je maca sa nekim od nas dvoje. Kako kazes ni jednoj majci niko nije dovoljno dobar za njeno dijete,  jer jednostavno "ne zna" njihove navike i zelje. A onda vidim curicu od komsinice koju teta cuva od 3. mjeseca i kazem sebi "ma daj ne preuvelicavaj problem".

Jaco cini mi se da ce se prije nase bebice navici na novine nego mi.

Lije pozdrav


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada u vrtic
26.1.2008 9:01:40   
Sanida
Ćao moje drage,jeste li se naspavale?I ja ovih dana imam tih dilema,jer moram svog Imrana za 2-3 mjeseca dati u vrtić,a on sada ima 14 mjeseci.Znate šta,što se tiče tih teta čuvalica,ja nisam za to,jer sam se naslušala raznih istinitih priča,pa sam se ipak odlučila za vrtič,jer će biti sa drugom djecom.Čula sam da je Šareni voz extra,ili Nur na Grbavici.Pa još ne znam,moram se brzo odlučiti...A tete...hm...ne znaš nikasda koga puštaš u kuću.Može biti dobra teta jednoj porodici,a drugoj....no comment...pusicaaaaa

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada u vrtic
26.1.2008 11:41:52   
Azure
Dobro jutro i tebi Sanida. Pa i tvoj bebac je jos maji. Razgovarala sam sa komsinicom koja radi u vrticu i pitala sam je za misljenje. Kaze da ona cuva djecu i da ima djece od godinu i po, ali da po njenom misljenju je ipak rano za vrtic. Ma ko bi znao vise. Vjeruj u stomaku me stipa od muke. Bas ti hvala na informaciji. Posjetit cu te vrtice da pogledam. Mada imam dva koja su blize mom naselju i u jednom radi moja komsinica. Kontam valjda ce je moci pripaziti, a onda s druge strane kazem sebi pa i drugu djecu treba pripaziti i oni su odvojeni od majke.  Mozda se ipak odlucim za tetu, ali pod uslovom da nadjem neku provjerenu zaista neku po preporuci. Ma vec kazem muzu, ako odlucimo za tetu postavit ces mi kamere po kuci. Sta cu Sanida, mozda pretjerujem, ali bas brinem.

Lijep pozdrav tebi.




_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada u vrtic
26.1.2008 12:13:23   
jaca27
ne pretjeruješ...znali su ljudi imati stvarno loša iskustva, ali mahom kad traže tetu preko oglasa, ali da te još više ne zabrinjavam user posted image user posted image iskreno, meni nikad nije bilo jasno kako neko može na takav način tražiti osobu kojoj će dijete povjeriti i ostaviti samu u kući- ali toga ima, bar je bilo prije i to poprilično.......sad kad sam  i ja majka to mi je nezamislivo. 
   a sto se tice teta cuvalica inace, bas znam jednu stariju ženu koja je 7-8 god cuvala troje djece (žena kako je koje rađala, njoj ostavljala na čuvanje) .sad su oni  već veliki, pa im ne treba. a zavoljeli su je tako da imaju dvije žive nane ali nju, kažu  ,  djeca vole najviše user posted image   samo neka je po preporuci, meni bi to bilo najvažnije.......ili ako u porodici imaš neku mlađu rodicu, djevojku koja je bez obaveza a smatras je odgovornom i zrelom??

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada u vrtic
27.1.2008 12:59:29   
Nadi
I ja imam isti problem. Ja bih trebala početi raditi za 2 mj, a Kiki će tada imati godinu dana aBd. Voljela bih naći ženu ili ček radije nekog mlađeg ali nemam ideju kako. Ne znamo nikoga, da bar postoje u Sarajevu neka udruženja za žene koje čuvaju djecu, pa da imamo preporuke od ljudi kojima su čuvale djecu ili nešto slično.
Moja prijateljica je dala bebu od 8 mj na čuvanje u vrtić i beba se super snašla ali je srećom jako društvena. Moja Kiki plače ako je nepoznata osoba i pogleda.

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada u vrtic
27.1.2008 13:18:51   
Amelaa RR
Drage moje dobro razmislite o vrticu gdje i kako...jer evo sto se neki dan desilo jednoj mojoj komsinici.Nevjesta joj radi i sin....(ona je svekrva pa pricala)i mali joj ide u vrtic..i neki dan je bio malo nestasan,,,i ove tete u vrticu da bi ga smirle pred svom djecom skinu mu gace i tako da stoji zamiliteeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uzas...

Zato bolje naci neku povjerljivu osobu da ti cuva dijete koja ce se posvetiti samo njemu a ovako u vrticu ima puno dijece i svako zasluzuje paznju al i u vrticu tete djecu razvrstavaju tipa;Ovo dijete ti je od moje prijateljice njega malo pripazi,ovo je od moga rodjaka iiiiitttd


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada u vrtic
27.1.2008 13:22:09   
Azure
Boze sacuvaj. Pa gdje je tu pedagogija. Zna li ta zena opce kakve posljedice moze po djeciju psihu izauvati takav postupak. Znas sta nisam agresivna osoba, ali zbog ovog bih napravila lom u vrticu. user posted image  

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada u vrtic
27.1.2008 13:24:05   
Nadi
To je strašno.
Sad mi se plače kad to čitam. Odmah se stavljam u poziciju tog malog dječaka. I ja sam ko dijete bila jako stidna i bojala sam se druge djece.
Ja bi im oduzela posao ili bar novčanu kaznu. Smanji platu 50% pa ćeš vidjeti kako će igrati oko djece. Inače kod nas bi se sve moglo urediti da imamo dobre novčane kazne, pa kad te opali po džepu neće ti na pamet pasti da provodiš svoju volju.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada u vrtic
27.1.2008 13:25:16   
Amelaa RR
Pa sliicno je se i desilo jer je kasnije mama od tog djeteta otisla i napravila haos u vrticu a ispostavilo se da je to ideja jedne stare tete koje duggo radi u vritcu i kako je ona rekla ona nije vidjela drugog nacina da ga smiri nego da to uradi zamisliuser posted image user posted image user posted image user posted image

Al ona je digla njega iz tog vrtica i upisala ga u Ljesevo u Koledzu ima vrtic...kaze da je prezadovljna


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada u vrtic
28.1.2008 12:33:45   
mančica
ja već imam tetu 1,5 godinu koja čuva moju Iman koja sad ima 2,5 godine.Prezadovoljna sma žene iz blizine i našla sam je po preporuci drugih komšinica.Mislim samo da žena treba da bude odgovorna i da sluša upute koje joj se daju npr:šta će dijete taj dan jesti,kad spava,kad ide vani itd.I mislim da će sve biti ok,mada i mame ne trebaju tražiti dlaku u jajetu, bitno je da se vidi na djetetu da voli tetu.Moja mama radi u vrtiću i kaže da nikako prije tri godine ne treba dati dijete u vrtić.Evo konkretan moj primjer moja Iman spava ujutro do devet sati u svom krevetu,teta ranije dođe i čeka da se probudi,po danu se igra u svojim igračkama, jede što joj mama spremi ili teta po maminim upatama,znači ne ustaje rano,i nemoram je onako snenu po hladnoći nositi u vrtić itd.ja pravo odužih ali bih da iskažem sve prednosti tete koju ja imam. 

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada u vrtic
28.1.2008 12:50:28   
hanabanana
ja ne znam šta bih napravila da je neko to uradio mom djetetu....
Haos vjerovatno, a teško bih i odgovarala za svoje postupke.

Ja sam imala alternativu, Hanu čuva svekrva, do dvije godine bih ipak izbjegla vrtić u bilo kojoj varijanti, naročito zbog ishrane u vrtićima pa onda ostalog.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada u vrtic
28.1.2008 15:16:08   
mančica
izvini amelaa ovo je bio odgovor za azure nekako mi je preletjelo.Pozdrav

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada u vrtic
31.1.2008 0:54:56   
mamidji
I ja sam u toj dlemi. Moj D sada ima 16mj a za dva mj i ja idem na posao. Moje misljenje je ipak da je bolje da dijete ide u vrtic, ne samo zbog zlocestih teta cuvalica nego i zbog samog druzenja sa svojim vrsnjacima. Mislim da je jako bitno za dijete da je okruzeno djecom, tako se uci da ne bude skrto i sebicno, da dijeli igracke sa drugima i da se osamostali. Moja prijateljica ima dva sina jednom su 4 g. a drugom 2g. Obadva djecaka su od 7 mj. u vrticu i odlicno su se snasli.Jedino sto je meni vazno prije odlaska u vrtic je da se dijete sluzi tutom a ne da nosi pelene.
U svakom slucaju zelim ti da se odlucis za ono za koje mislis da je najbolje za tvoju curicu....sretno..


_____________________________

Dario 11.10.2006.god.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada u vrtic
31.1.2008 7:34:18   
Amelaa RR
Ma nema veze ovo sto si ti upisala je tako...i ja bih danas sutra vise voljela naci nekoga pouzdanog da mi cuva dijete nego da ide u vrtic...al Ako Bog da....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mančica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada u vrtic
2.2.2008 14:07:59   
Azure
Drage mame, hvala vam sto ste podijelili svoje misljenje i iskustva samnom. Jos uvijek nismo nista odlucili. Moja mama je jos uvijek cuva. Sreca pa imamo jos vremena da dobro promislimo.

Saljem vam svima pusicu


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada u vrtic
20.2.2008 17:11:31   
Jaska
Mislim da je za djecu odlicno da idu u vrtic, zbog druzenja i upoznavanja neceg novog.
Isto tako mislim da ne treba sa time zuriti, vec negdje oko 3 ili 4 godine dijete upisati u vrtic.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada u vrtic
21.2.2008 10:22:15   
amdi
Potpisujem, moj sin ce sa 3,5 kad se vratim sa trudnickog. Dotad ga je cuvala moja mama (sta bi mi bez njih). I ja mislim da je dijete sposobno da se socijalizuje tek od negdje 2,5 god.jer onda pocinje da shvaca i za interese onog drugog

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada u vrtic
24.3.2008 12:24:24   
Antigona
amelaa molim te napiši o kom vrtiću je riječ tj. gdje se desio incident?
STRAŠNO
Nisu sva djeca ista neka reaguju na vrtić bolje neka lošije.
Vrtić ne mora značiti nužno zlo kako mi se čini da ovdje preovladava mišljenje.
Znam dosta primjera gdje se smatralo za pojedinu djecu da se ama baš nikako neće adaptirati a ono super sve ok
I sa sruge strane znam djece koja su pokazivala želju da idu u vrtić i sve ispalo naopako.
O tome da će neko pružiti svu moguću mažnju i pažnju samo Vašem djetetu to možete zaboraviti, znam svi smo mi brižni roditelji ali?????
Pitanje staviti dijete u stakleno zvono pod uslovima koji vama odgovaraju ili ipak uz sve rizike pružiti djetetu priliku za bolju socijalizaciju???
Naravno uz sve predradnje i mjere opreza pri izboru vrtića koje možete napraviti?


(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada u vrtic
24.3.2008 13:58:44   
lejlašh
I meni će biti problem kada počnem raditi puno radno vrijeme, tj. kada malena napuni godinu. Mislim da ću ipak naći nekoga pouzdanog, ako moja mama ne ode u penziju. Mislim da je dijete od godinu dana ipak malo za obdanište, ali ako čovjek nema drugog izbora.....

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada u vrtic
24.3.2008 14:29:26   
amdi
Amelaa, ako znas koji je to vrtic napisi nam da znamo.
Evo ja se sve vise brinem kako ce moj Amar da prihvati vrtic. Zna li neko o vrticu u okviru SOS djecjeg sela kakvo je, ima li ko dijete tamo. Vec sam pitala negdje na ovom forumu, ali niko mi nije odgovorio

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada u vrtic
25.3.2008 8:42:54   
Antigona
Amdi, taj vrtić smatra se navodno jednim od najelitnijih, djeca "VIP" likova kao idu u taj vrtić, takođe sam čula da ti treba dobra veza da djete ubaciš tamo. A uslovi su jako dobri i imaju visoke kriterije.
Eto to je ono što sam ja čula, nemam ličnog iskustva s tim vrtićem, ti se svakako raspitaj još ko zna......

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada u vrtic
25.3.2008 9:27:53   
seki
moja tetka je radila u vrticu,evo skoro je otisal u penziju,znaci citav zivot je radila taj posao.Ona meni kaze da po njenom misljenju dijete nebi trebalo prije trece godine u vrtic.
Ja u septembru akobogda na posao.Nemam puno izbora ili vrtic ili mama.E sada..........jeli fer da opteretim mamu sa djetetom od 1 godine?....To je ipak prevelik napor i obaveza.
Prvo dijete mi je cuvala tetka,tako da nisam imala problema.A sada cemo vidjeti .
Ma svasta sam se nalusala o tim tetama koje cuvaju djecu pa me toga pravo strah.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada u vrtic
25.3.2008 9:55:14   
ebru
E pa seki,moje ti je misljenje bolje optereti svoju mamu i plati joj vise nego da nadjes neku zenu da ti cuva dijete.Bar ces bit mirna!Neces kontat jel ti djete nahranjeno,presvuceno,jel place itd.Znaces da je u sigurnim rukama!
Ja na srecu ne radim i mogu da se brinem o svojoj princezi(mada je ona jos mala)ali svasta procitam,slusam kojekakve pricice,a posebno sad kako sam postala majka sva se najezim od pomisli da mi neka zena cuva dijete...ma nek je i po preporuci ja ne vjerujem(garant ima izuzetaka)al ja opet nikom ne vjerujem.user posted image

Neku noc mi bila jedna prijateljica,i moram ja da pravim mlijeko maloj,kad ona se ponudi da mi ko fola pomogne i hoce ona da izmucka onaj prah i vodu i samo onim svojim rukama stisnu onu cucu i izmucka mlijeko.Kaze ruke su mi ciste.Ma ne dolazi u obzir.A ja fino spustim svoju curu u krevetic i promijenim cucu,stavim fino cepic,izmuckam mlijeko i dam joj.Pa ja koja sam majka,koja stalno perem ruke,ne stavljam prste na djeciju cucu ,a kamoli neki stranac koji mi je dosao u kucu,i dirao je za ko zna sto ufffff---a ta ista prijateljica mi se nudila da je pricuva ako ja sa mm trebam negdje---neka hvala njoj

Mozda pretjerujem ali ipak mislim da sam u pravu

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *