|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Maske za lice
13.8.2007 21:24:54   
Aida
Koju masku za lice možete preporučiti (bilo prirodnu ili gotovu)?
 
S čim ste imali najbolje iskustvo?
 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Maske za lice
17.8.2007 21:49:55   
Žena
Ja najviše volim maske na bazi morskih algi ili medicinske gline. Čitala sam da su one najdjelotvornije, te da dubinski čiste kožu, posebno mješoviti i masni tip kože (kakav je kod mene). Ja sam zadovoljna.Kupim ih gotove tako da se puno ne maltretiram pripremajući ih sama kući i razmišljajući da li će mi ista odgovarati mome tipu kože. Mada ipak mislim da je najbolje spremiti domaću masku, ukoliko imamo vremena, jer ipak s domaćim proizvodima, kao što su med, jaja, voće ipak postižemo najveći efekat.

Ako imate kakav dobar recept za dobru masku javite se.

(odgovor članu Aida)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Maske za lice
19.8.2007 17:49:27   
AIDA RR
Slažem se s tobom, maske na bazi morske sole su najbolje za lice šta se tiče dubinskog čiščenja kože. Jer kao što znamo, nakon jednog kupanja u moru, na veče primjetimo da se je sa našeg lica uklonili puno prištiča, koža razmastila, postala više sjajnija...
Tako da što se tiče čiščenja kože i ja najviše preferiram masku iz morskih algi odnosno maske iz soli mora. A što se tiče "zatezanja gubica", iz svog iskustva koristim samo masku iz meda, kojeg kupujem kao domačog i ne iz trgovine. Znači samo nanesem domači med (čeliji med) na lice i pustima ga na licu dok imama vrijeme. Nekad to traje sat vremena, a nekad i čitav dan (recimo subotom ili nedeljom). Naime što više držim med na licu, toliko duže imam "zategnutu" kožu, to recimo traja do 14 dana ili 3 tjedne.
Cure, pokušajte, nema te kreme na trgu, koja bi mogla za 80% zategnuti lice u toliko brzom vremenu (govorim kad se maska drži na licu "čitav dan").
Sad ču vam reči "recept" kako se stavlja maska: znači, med u debelom sloju razmažemo po licu (po želji i vratu i dekolteju, ako imate tamo gubica"). Med pustite na koži koliko možete, a ispirate ga samo sa vodom, bez sapunica, tonika, itd. Naime samo tako čete zadržati prirodnu fruktozu (prirodni šečer), koji koži vrača vlažnost i zateže je. Kao što znamo, najviše gubica imamo oko očiju odnosno ispod oka, zato tamo što više mažite med u debelom sloju. Primjetit čete, da tamo prvo nestane meda, jer upravo na tom mjestu je koža najsuša i najviše nagubana.
Možda če vas nekad zasvrbjeti, ali to je zato jer vam krv cirkulira, značit čistu se vam dubinske pore kože. A ako želite čvrstiti kožu čitavog tjela, onda uzimajte kupke ili ulja od vanilije, kokosa, banane, itd., znači samo od voča, jer voče ima prirodni šečer, koji zatezuje gubice.

Nadam se, da ču uspjeti nekom pomoči u mučnom uklanjanju gubica, a ako ima neka od vas koji recpet za prištiče, molim vas, da mi se javi, jer to je mi je vječan problem i veoma teška borba!
user posted image

(odgovor članu Žena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Maske za lice
10.11.2008 12:48:50   
nikka
Jel pravite domaći piling za lice i kako?

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Maske za lice
29.11.2008 11:04:49   
lamka
ja cesto sebi napravim domaci piling od meda i malo palente. u soljicu stavim 2-3 kasikice meda i 2 kasikice palente i izmijesam.
menije super
nekad isti koristim i za ruke.


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Maske za lice
29.11.2008 12:23:17   
Amrino
U DM- u imaju super maske! Za sve tipove koze. Ne zna se koja je bolja. Moje najdraze su:
Mrtvo more (prava glina), vitaminska, i ma par onih peel off.
Sto se domace radinosti tice- nema nista bolje za lice od svjeze germe. Kupite je samo malo pokvasite i nanestite na lice. Kada se osusi- saperite.
Super domaci piling je- malo meda, malo svjeze germe i malo kukuruznog brasna.user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Maske za lice
29.11.2008 12:26:39   
nikka
Ja sam pravila isto od meda,palente i žumanceta,prije toga sam temeljno očistila lice,pa sam držala piling jedan sat,oprala i onda naparila lice 15 min nad vodom običnom,zatim istisla mitisere koji su se prije jedva vidjeli ali kad se rašire pore onda jednostavno izađu,
potom sam utrljala kremu masirajuću lice kružnim pokretima,
tako otprilike radi i moja kozmetičarka tim redosljedom,samo što ona koristi neku originalnu masku.
Ja sam zadovoljna obavljenim,dugo mi je bilo čisto lice.
Kod nje ostanem 2,5sata i istina da uživam,ali kad nemam vremena i ovako je dobro.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Maske za lice
29.11.2008 12:33:31   
larina
nestavljam nikakve maske,jadnom sam kupila ,stavila i svo mi se lice zarvenilo-isto ko da me neko nazariouser posted image .pravo mi odgova piling za lice,svako jutro i stavim niveu-obicnu,a i losioni mi odgovaraju osvjezim lice,a i navece stavim hidrantnu kremu koja je anti bakteriel tako da lice mi je cisto i svjezeuser posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Maske za lice
29.11.2008 17:29:15   
Visnja RR
najbolja maska za lice je SRECA... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Maske za lice
26.12.2008 2:14:25   
Ilhana RR
Davno sam imala clanak o maskama na portalu...

evo par recepta..

Zasto ici kod kozmeticara kad mozete sami sebi jednostavno napraviti kreme i maske.
Ovde mozete naci masku za suhu i za masnu kožu.
Maska za suhu kožu

Limunov sok.............................25gr
Pavlaka......................................25gr
Pasirana jabuka..........................25gr
Livadski med............................100gr

Priprema: operite limun, prognječite da pusti sok. Kada iscijedite dodajte pavlaku i pasiranu jabuku.
Sve dobro izmiješajte i dodajte med. Tako ste dobili odlično sredstvo za njegu lica.
Upotreba: ova ljekovita maska preporučuje se za liječenje suhe kože i lica i tijela.
Prije upotrebe umijte se ili istuširajte, a onda držite masku oko 20 minuta.
Poslije toga opet se operite toplom vodom i blagim sapunom. Dobro je da postupak ponovite jednom sedmično.



Maska za masnu kožu

Iako ovsene mekinje imaju otužan ukus, ipak je jedna supa ovsenih mekinja ponekad jedini lijek za vaše stomačne tegobe.
Isto tako je i koža ponekad «neraspoložena» i traži kašu od ovsenih makinja, a naročito onda kada je kruta i gruba.
Iznenadićete se kada vidite kako je mladenački i svjež ten poslije upotrebe maske od ovsenih mekinja.
Dvije kašike ovsenih mekinja moraju nabubriti u 4 kašike slatkog mirelama ili mlijeka.
Ovom kašom namažite lice i ostavite je da djeluje oko 20 minuta.
Onda mlakom vodom isperite i najzad ispljuskajte. Maska glača grubu, a matira masnu kožu.

Recept za svjež ten

Kora jabuke...........................................100gr
Kisela jabuka.........................................200gr
Šećer......................................................100gr
Voda.........................................................1 l

Priprema: istisnite koru jabuke, zatim isijecite jabuku na kriške, dodajte šećer i na kraju prokuhanu vodu.
Ostavite na suncu sedmicu dana u zatvorenom sudu i tako ćete dobiti jabukovo sirće.



Upotreba: ovo je odličan losion za nečistu kožu, protiv bubuljica, gnojnica, mitesera, otvorenih pora.
Namočite komadić vate ili gaze i tapkajte po licu, odnosno masirajte kožu.
To možete činiti više puta na dan,pa će koža za kratko vrijeme ozdraviti i osvježiti se.

imate vise na Zenski Online Magazin Idealna.com

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *