|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 21:21:46   
Nunu 08
Kako neko moze da  favorizuje djete u odnosu na drugo.Kao prvo htjela bih da pitam one majke koje imaju dvoje ili vise djece da li je moguce to?I zasto do toga dolazi?
A kao drugo htjela bih iznijeti ono sto mene muci.Moja svekrva to radi.Nekad mi muza prosto bude zao.Sta god da uradi kao ti je nista.I u vijek je prica ma sta ti znas.A mladji djever ako bilo sta kaze to je  vrh, kao u sve se razumije, a iskreno nije tako.Necu da se petljam u njihov odnos i da se svadjam, ali ponekad me to bas ama bas naljuti.Kako moze tako?Kod mojih roditelja to nije slucaj i nikad nisam osjetila da mene nesto manje vole i da mi manje pridaju znacaj.

< Poruku je uredio bebbe RR -- 16.10.2010 21:37:47 >


_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....
Neposredna veza do poruke: 1
   Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 21:35:09   
klemzi
I ja sam susretala ljude koji favoriziraju jedno dijete u odnosu na drugo, hvala Bogu ne tako često, i ono što sam uvijek primjećivala je da dijete "favorit" liči na roditelja koji ga favorizira, karakterno mislim. Imam jednu poznanicu koju njena majka u zvijezde zakiva jer su iste, a njena sestra je marginalizirana u porodici iako je bolja osoba od njih dvije zajedno. Tako da, iako je vjerovatno teško kad to imaš pred očima svaki dan, mislim da ti to ne treba biti pretjerano važno...drugi će primijetiti kvalitete i tvog muža i nj brata, a majci, ako je istina, neka je Bog na pomoći.

< Poruku je uredio bebbe RR -- 16.10.2010 21:40:10 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 2
   Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 21:39:35   
bebbe RR
Pozdrav, Nunu 08. Temi koju si otvorila je promijenjen naslov kako bi bilo jasnije i preglednije o čemu se radi. Lp, RR Tim.

< Poruku je uredio bebbe RR -- 16.10.2010 21:40:37 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako neko moze da...???
16.10.2010 21:40:41   
škorpija
  Imam samo jedno dijete i ne znam može li se roditeljska ljubav podijeliti, ali u mojoj pordici je slučaj da je mama naklonjenija meni (iako ličim na tatu), a tata mlađoj seki (iako je ona ista na mamu). ta podjela je izvršena u našoj odraslijoj dobi i na račun nje se svi u pordici zezaju. naravno bude ljubomornih ispada i sa jedne i sa druge strane, ali ništa pretjerano, prihvatili smo tako kako jest i ne lupamo glavu zbog toga

< Poruku je uredio bebbe RR -- 16.10.2010 21:42:11 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 21:53:50   
Ilhana RR
Meni je Lamija najomiljenije dijete =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako neko moze da...???
16.10.2010 21:56:27   
manuela RR
Ja sam nažalost svjedok mnogobrojnih primjera gdje se roditlji favorizuju jedno dijete na štetu onog drugog.
Zbog čega se to dešava ne znam,ali eto poznajem dosta primjera.
Neki se čak ni ne trude sakriti da prave razliku između djece.
Meni je to nezamislivo,ali eto dešava se.

Ja imam jedno dijete pa ne mogu reći na osnovu svog iskustva,ali mišljenja sam kao i klemzi,da dijete favorit karakterno liči na roditelja koji ga favorizira.

< Poruku je uredio manuela -- 16.10.2010 22:02:35 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 21:56:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunu 08

Kako neko moze da  favorizuje djete u odnosu na drugo.Kao prvo htjela bih da pitam one majke koje imaju dvoje ili vise djece da li je moguce to?I zasto do toga dolazi?
A kao drugo htjela bih iznijeti ono sto mene muci.Moja svekrva to radi.Nekad mi muza prosto bude zao.Sta god da uradi kao ti je nista.I u vijek je prica ma sta ti znas.A mladji djever ako bilo sta kaze to je  vrh, kao u sve se razumije, a iskreno nije tako.Necu da se petljam u njihov odnos i da se svadjam, ali ponekad me to bas ama bas naljuti.Kako moze tako?Kod mojih roditelja to nije slucaj i nikad nisam osjetila da mene nesto manje vole i da mi manje pridaju znacaj.


I kod mene je isti slučaj.Svekrva diže u nebesa mlađeg a mog muža uvijek omalovažava.Isto tako se sekira za mlađeg a za mog je u jednu ruku nije briga.Najsmiješnije od svega je da to svako primjeti,ne samo mi.To nikako ne mogu da shvatim.Meni nekad strašno ide na živce i dođe mi da joj ja kažem,ali moj muž to ne prima k srcu jer zna kakva je.I ja imam sestru ali moji roditelji nas nikad nisu razdvajali,uvijek smo bile iste.

(odgovor članu Nunu 08)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:00:00   
Anoniman
I da odgovorim na tvoje pitanje.I ja imam dvoje djece i mislim da nisam u stanju da imam omiljeno dijete jer su meni moja djeca ista,moja su krv,ja sam ih rodila.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:07:43   
Anoniman
susrela se s ovim slucajem al hB ne na primjeru svojih roditelja..imaju nas 3 i nikad nisu pravili razliku..nastojat cu ici njihovim stopama aBduser posted image a ova zena koja favorizuje jedno djete i nije je stid to javno pokazivati meni se gadi iz dna duse a primjetila sam da se dosta ljudi zgrazava nad njenim izjavama,gestama i bezobrazluku pa ja cesto kazem da je ona bila samo inkubator svom drugom djetetu a nikako majka jer majke svu djecu isto voleuser posted image

uffffff naljuti me ova temauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:11:47   
dafri
iako ne mogu da kažem iz svog ličnog iskustva jer imam jedno dijete nailazila sam na ovakav odnos prema djeci ,najčešće majki koje često pokazuju na surov način razliku prema svojoj djeci gdje je jedno dijete bez obzira na ponašanje,postupke uvijek favorizovano u odnosu na drugo

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:13:09   
Dida79
Nikako ne mogu da shvatim da neko moze jedno djete da voli vise od drugoguser posted image
Imam dvoje djece i svako volim podjednako user posted image Ljubi ih majka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:43:52   
Crvena
Imam dvoje djece, dva oka moja.Pa, zar mi moze jedno oko biti draze od drugoguser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
16.10.2010 22:46:03   
esmina i bebina mam
Ja mislim da tu nije stvar u ljubavi nego u odnosu djeteta i roditelja.
ja cijeli zivot imam osjecaj da su moji roditelji naklonjeniji sestri nego meni samo sto mi sada kada imam svoj dom manje smeta.
moja mama kaze da je to ljubomora ali zaista nije to nego njoj prelaze preko krupnih stvari i opet imaju za nju opravdanje.
Kad sam bila mlada ja sam zapadala u tako teske depresije zbog toga ali sad kako imam svoje dijete svejedno mi je njima se svakako obija o glavu ta upustenost mada mi ih je stvarno zao ipak su oni moji roditelji najgore mi je kada se ona izdere na mamu iz cista mira a ova opet za njom de ovako de onako a ja se ne smijem usprotiviti odmah nos do plafona sve besto moram u rukavicama.

Ponekad mislim da su sav starija dijeca tako izlozena pa me onda strah hpcu li ja biti takva prema svojoj E. To me zaista plasiuser posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:05:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Ja mislim da tu nije stvar u ljubavi nego u odnosu djeteta i roditelja.


Ponekad mislim da su sva starija dijeca tako izlozena


Evo u ovoj priči sličnosti sa mojom životnom pirčicom.
naime piatnje je postavila ''snaha'', posmatrač koji se u životu ovih ljudi pojavio nedavnp a oni su kao porodica živjeli mnogo duže zajedno. ovaja stav kao ova snaha ima i moj suprug i moji prijtelji jer smatarju da moja mama favorizuje moju seku i da joj prašta svari koje meni nebi nikada. I nebi...ali ja nisma dolazila u poziciju ni da ih učinim jer ja sam starija.user posted image

Ja nikada nisma bila ljubomorna na veću pažnju posvećenu mojoj sestri, čak šta više i ja joj i danas previše pažnje posvećujem i za sve njene male i velike ispade imama opravadnje da je ona još ''nezreal'', ''mala'' itd.....a samo 3 godine je razlika između nas.

Dok je otac bio živ ta mala je bila zaštićena vrsta u našem domuuser posted image user posted image user posted image i nakon njegove smrti tako je i ostalo. user posted image

Ja sam nekako kao starija ponijela to breme ''starijeg'' djeteta ali nikada nisma odjećala manje ljubavi ili bila ljubomorna jednostavmno mi smo tako živjeli ona je uvijek bila mala a ja uvijek ona starija i velika.
danas kada imamo svoje porodice...poneki zalutali posmatrač rekao bi da moja mama moju seku više voli...no to nije istina...ona istu količinu ljubavi ima za obe...samo naši karakteri su različiti i dosno mame prema svakoj od nas dvije bio je sukladan tome.

Suprug ove snage se ne obazire na ovo primjećivanje jer jednostavno to je odnos na koji je on navikao, drugačiji da je sada nego prije...njemu bi onda stavilo upitnik iznad glave.user posted image

Ja imama dvije curice...i noćima sam plakal dok sam drugu nosila u sebi...kako ću ja moći voljeti nekoga ko svoju Hanadi...strašno i sada se kajem radi tih suza...aliuser posted image sve da odječem jedan prst na ruci boliće me cijela ruka, a da mi kažeš biraj koji ćeš svejdeno mi je ...svaki mi je isto važan...svaki isto volimuser posted image

I moja starija izložena je ovom eventualnom pristisku...međutim ja nemam straha da će doći do ljubomore ili depresija...jer ja ih odgajam sukladno njihovim karakterima...kada prepoznam nešto kod starije što je izazavno brigom oko mlađe i sada reagiram a tako će biti i kada odrastu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:24:34   
veeseelaa
moja mama na isti način brine, pazi, kupuje poklone, pazi našu djecu ali npr mene će više naružiti zbog neke moje greškice nego brata a samo iz razloga jer sam ja veseljak i ništa me ne može shebati dok moj brat uzima stvari k srcu i živ se pojede kad ga mama naruži
Ja to ne smatram favorizacijom nikakvom nego jednostavno nismo isti po svim pitanjima tako da je samo drugačiji pristup, npr njemu će sve lagano i lijepo obrazložti i ukazati na grešku a meni će početi sa "pa jesi li ti normalna" user posted image user posted image user posted image user posted image

inače ima više razloga što roditeji favoriziraju djecu, obično se mladja favoriziraju jer kao ona su mala još u odnosu na stariju braću ili sestre i kao stariji brat i sestra već treba da znaju kako i gdje, onda razlog može da bude jer je jedno dijete emotivnije, nježnije ili npr ne do Bog bolješljivo pa su u tom slučaju roditelji brižniji
Onda ukoliko jedno dijete nije provelo cijelo svoje djetinjstvo uz roditelje jer se npr školovalo negdje drugo i sl desiće se veća prisnost sa djetetom koje je svo vrijeme bilo uz njih (ovo mi se ne svijauser posted image )
A ima i ova mjesta da majka il otac favoruziraju ono dijete koje je njima sličnije, ovo je baš tužno
A da ne pričam o favorizaciji sina nad kćerkom u smislu podjele imovine itd Ovo je užaaasnooooo i medju nama sigurno ima primjera gdje kćerka ne dobiva ni djelić imovine od svojih roditelja a sin dobije sve, fuuuj

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.10.2010 0:26:42 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:30:39   
veeseelaa
"pa jesi li ti normalna"


obično kažem nisam user posted image user posted image user posted image user posted image a onda ona nastavi hahahah "pa uzobilji se, nabrala si 30 godina u g*****" hahahahah

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.10.2010 0:31:55 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:34:33   
teacher75
ja sam uvijek bila omiljeno unuce, tj. unuka, a najstarija! imam dvije mladje rodice ali su rahmetli majka (nana) i dedo uvijek mene najvise voljeli, kao 1. unuce, bas su to svi primjecivali, mada su bili divni i prema mojim rodicama, al eto ja sam im bila nesto posebno...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:37:00   
veeseelaa
to je nešto drugo al kad roditeji to čine onda mi sve lete upitnici iznad glave
Pa isto ih rodiš, pereš, kupaš, školuješ i odjednom neko prečiuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:38:23   
Hanady RR
vesela ovaj tvoj bodirani dio...
ima primjera i ima želja...al svaka kćerka ima mozak pa fino na sudu u ostavinskom postupku kaže ''prihvaćam'' na sve što je pitajuuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:40:32   
veeseelaa
da, da al kad mi mama ne bi htjela sama dati nešto od imovine ja se ne bi ni otimala, prihvatila bi njenu odluku al kažem da je to jadno i čemerno odvajati djecu na takav način bez valjanog razloga, mada ga ja sad i ne mogu skontatiuser posted image
Možda da je npr jedno dijete jako bogato a jedno jako siromašnouser posted image pa ko veli da sve dadnu siromašnom


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:43:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da, da al kad mi mama ne bi htjela sama dati nešto od imovine ja se ne bi ni otimala, prihvatila bi njenu odluku al kažem da je to jadno i čemerno odvajati djecu na takav način bez valjanog razloga, mada ga ja sad i ne mogu skontatiuser posted image
Možda da je npr jedno dijete jako bogato a jedno jako siromašnouser posted image pa ko veli da sve dadnu siromašnom






ama bona nije to tema emisijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nego npr tvoja mama tebe okiva u zvijezde a ti niđe veze a brat ti uspjesan,dobar...al za njega nema rijeci hvale samo o tebi prica a njega koda Bog nije dao..

< Poruku je uredio noa -- 17.10.2010 0:44:10 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:47:27   
veeseelaa
tema emisije je "Može li roditelj imati omiljeno dijete" pa i nerealna podjela imovine spada pod to da je jedno dijete omiljenije iliti više favorizirano, zar ne?
Omiljenost se iskazuje na razne načine a ne samo ordenom i plaketom za ovo ili ono učinjeno (ne) djelouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:48:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da, da al kad mi mama ne bi htjela sama dati nešto od imovine ja se ne bi ni otimala, prihvatila bi njenu odluku al kažem da je to jadno i čemerno odvajati djecu na takav način bez valjanog razloga, mada ga ja sad i ne mogu skontatiuser posted image
Možda da je npr jedno dijete jako bogato a jedno jako siromašnouser posted image pa ko veli da sve dadnu siromašnom


ma nema tu mama da il neda...kad nema roditelja imovinas edjeli na djecu punoljetnu na sudu...svima isto. odeš kažeš ''prihvatam'', e jedino ako nije mama ili tata testament napravio...al bolan i njega se može pobiti ako treba...user posted image
ne muško nije vjrednije od ženske djece...
a isto tako između dva djeteta ako nekom od njih to nasljedtvo više treba...treba dozvoliti da se između sebe dogovre a ne da roditelj favorizuje u ovome smislu.

Kod mene je imovina sva na tri djela podjeljenja nakon smrti oca radi kasnijeg prenosa vlasništa i ne plaćanja poreza mene i seke....ja, mama i seka imamo sve na papiru...al ako bi mojoj seki trebala kuća recimo ja bi se odrekla u njenu korist jer u kući živim...al bi joj ostavila tačku C recimo u gruntu da sam doživotni uživalac pa je nebi mogla prodati bez mene.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:52:02   
veeseelaa
ma nema tu mama da il neda...kad nema roditelja imovinas edjeli na djecu punoljetnu na sudu...svima isto. odeš kažeš ''prihvatam'', e jedino ako nije mama ili tata testament napravio...al bolan i njega se može pobiti ako treba...user posted image


opet kažem da, da ako nema testamenta al nešto se i u amanet ostavi il se samo podrazumijeva da sin sve nasljeđuje zbog tradicije pa se i to poštuje
Al danas su svakako sve češći testamenti, i neka su, tako je najbolje, ispoštvati želju umrlog da kasnije ne bude ovo ili ono


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 0:53:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tema emisije je "Može li roditelj imati omiljeno dijete" pa i nerealna podjela imovine spada pod to da je jedno dijete omiljenije iliti više favorizirano, zar ne?
Omiljenost se iskazuje na razne načine a ne samo ordenom i plaketom za ovo ili ono učinjeno (ne) djelouser posted image





ma moderatorica je promjenila naslov procitaj u prvom postu sta zenu muciuser posted image
i nemoj se samnom svadjati nisam nista lose mislilauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *