|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:07:04   
bellisima
Po prvi put pisem na bilo kojem forumu uopste, ali propratila sam malo kako ide pa cu pokusati najkrace napisati svoj problem. Zivim sa partnerom skoro dvije godine, nismo vjencani, nemamo djece. On je bio prije ozenjen i ima dijete iz prvog braka. Ima privatnu firmu u kojoj njegova bivsa zena jos uvijek radi. Ja sam to sve znala kada sam dosla i nije mi smetalo, jer ne postoji vise nista medju njima odavno. Mislila sam da cu tu moci napredovati uz njeg i da cemo zivjeti kao normalni ljudi, i imati jedan normalan zivot. Ali on je mene "zatvorio"u stan, ne dozvoljava mi da radim kod njeg zbog situacije koju sam vec spomenula, kao zbog naroda to nije uredu da mu bivsa zena radi sa buducom itd. Isto tako se buni kada ga molim da mi nadje neki drugi posao, kaze da sam smijesna jer on to nikada ne bi dozvolio. Sa prijateljicama sam se udaljila jer je njemu smetalo da ja izlazim po kafama i ovim rijecima mi je to govorio "moja >zena< nece hodati po kaficima i ispijati kafe bez mene". Tako da vecinu vremena sjedim sama u stanu dok on radi i iskreno gotov sam poludila, mladja sam osoba i ne znam sta da radim, mislila sam da ce se promjeniti i da cemo skupa stvarati jedan normalan zivot al ne ide na bolje nikako. Da nespominjem da on izlazi skoro svake sedmice i ostaje sa drustvom do 5-6 ujutro, kaze da se jedino tako rastereti od svih obaveza. Kada je sve kako on trazi onda je sav fin, njezan i pazljiv dok je tu samnom al to je rijetko jer zaista puno radi. Ja sam se vec pretvorila u jako mrzovoljnu osobu i osjetim da zivot prolazi pored mene, a ja ga samo gledam. Zelim nesto poduzeti a bojim se da ne napravim gresku. Nisam nikad prije zivjela ni skim, mislila sam da je to normalno dok se dvoje neodluce na korak dalje. Ali u mojoj sredini svi su vec poceli pricat da sam se udala i sad me boli sve to, ne znam sta da radim. Znam samo to da sam jako nesretna trenutno. Molim vas za koji iskren savjet. Unaprijed zahvalna.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:12:25   
chuci
lijepo odeš svojim poslom ngdje gdje ćeš biti sretna, jer sa njim očito nisi sretna.
šta te drži s njim? koliko se može iz posta skontati jedino to što je on ponekad, kad je baš nagodan, fin prema tebi i romantičan.

lijepo kažeš mlada si, život je pred tobom. nemoj trošiti život pokušavajući promijeniti druge. mijenjaj sebe. počni tako što ćes sebe staviti na prvo mjesto i otići


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:14:18   
sporty mamaa
Draga belisima i sama kazes da osjecas da zivot prolazi pored, a nazalost zivot je jedan i treba ga pokusati sto bolje iskoristiti... Bitno je da shvatis da imas kao i svi pravo na srecu, na trenutke s prijateljicama, na posao ako ga zelis. I nitko ti to pravo ne moze i ne smije oduzeti. Moj savjet je da sjednes sa vojim momkom i otvoris sve karte na stol, tj. da mu kazes svoje zelje i potrebe. Da kazes sve sto ti lezi na dusi ili ako ti je tako lakse napises na papir. Ako se i dalje bude ponasao tako kao sada, nije vrijedan ni tebe ni tvog vremena ni tvog zivota. Mozda je tesko za prihvatiti, ali istina nekada zna da boli i bude okrutna. Sretno ti i javi seuser posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 17.11.2011 16:15:25 >

(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:17:15   
bellisima
hvala vam sto ste odgovorili na temu, jer sam trenutno jako rastresena. Ne znam sta me drzi, bojim se trenutno zivota, sve sam izgubila zbog njeg, ni mamu nisam htjela poslusat kada mi je govorila da ne uradim ovo prije dvije godine. Iskreno sad me sramota svega.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:21:54   
bananica
polako, smiri se, dobro razmisli, razgovaraj s njim, reci mu otvoreno i direktno sta ti zelis , sta te cini nesretnom
citajuci tvoj post par sam puta pomislila kako neko moze tako zivjeti, mene da neko zatvori tacno bih izludila, a posebno jer taj tvoj hoda i izlazi,a eto ti ne mozes, bas je pametanuser posted image , ja iskreno volim da znam da mogu gdje i kad god hocu, da imam slobodu inace ne bih mogla funkcionisati, nisam nikada mm pitala mogu li negdje,ispricam mu naravno gdje idem i to je to, al od njega da trazim dopustenje,taman posla

(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:28:37   
bellisima
polako, smiri se, dobro razmisli, razgovaraj s njim, reci mu otvoreno i direktno sta ti zelis , sta te cini nesretnom


Sinoc sam o svemu razgovara snjim, ja sam pricala on je suto i slusao. I kada sam mu rekla da ne mogu ovako vise da utice na moju psihu, i da podhitno trebamo nesto poduzeti jer nemam snage vise ovako zivjeti, onda mi je rekao da sam smjesna ako mislim da ce me pustiti da radim i poceo je brojati kako ja ne mogu izdrazati u kuci. kako ja nisam za braka itd

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:34:45   
bellisima
IZVORNA PORUKA: chuci

lijepo odeš svojim poslom ngdje gdje ćeš biti sretna, jer sa njim očito nisi sretna.
šta te drži s njim? koliko se može iz posta skontati jedino to što je on ponekad, kad je baš nagodan, fin prema tebi i romantičan.

lijepo kažeš mlada si, život je pred tobom. nemoj trošiti život pokušavajući promijeniti druge. mijenjaj sebe. počni tako što ćes sebe staviti na prvo mjesto i otići





Sobzirom da nemam vise iskrenih prijateljica, a mami mi je sramota pogledat u oci i reci joj sve odlucila sam se potraziti pomoc ovdje, i zelim da vidim misljenja drugih osoba, jako mi je vazno da skupim snage i da napravim korak za mene veliki. A zelim kao i svi mi da iskoristim zivot i naravno zeli da imam porodicu kako treba sutra-prekosutra pogotovo jer je kao dijeta ja nisam imala. ostala sam jako mlada bez oca.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:39:54   
chuci
ne brini se mama će te primiti

user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:39:59   
Neca xxx
Draga belissima, zao mi je sto cujem da otovren razgovor sa tvojim partnerom nije urodio plodom. Nazalost, mislim da taj "partnerski" odnos vise nije najbolje rjesenje za tebe. Ja iskreno mislim da je to sto on tebi radi psihicko zlostavljanje, jer te on namjerno i svjesno izolira i cuva u zlatnom kavezu, dok on s druge strane ima sva prava normalnog covjeka: radi, izlazi, zivi zivot. I sama si lijepo rekla da gledas kako zivot prolazi. Nemoj vise samo sjediti i gledati, reci tom covjeku: dovidjenja i postani aktivni sudionik svog zivota. A ukoliko se plasis eventualne sramote i osudjianja okoline, mogu te osudjivati samo malogradjani koji nemaju pametnijih stvari u zivotu nego da raspravljaju ko je s kim zivio i ko ne zivi vise zajedno. Ne brini se, oni ce tu temu brzo prezvakati i zaboraviti na nju. A ti zivi svoj zivot! Sretno! 

(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:40:15   
bellisima
Draga belisima i sama kazes da osjecas da zivot prolazi pored, a nazalost zivot je jedan i treba ga pokusati sto bolje iskoristiti... Bitno je da shvatis da imas kao i svi pravo na srecu, na trenutke s prijateljicama, na posao ako ga zelis. I nitko ti to pravo ne moze i ne smije oduzeti. Moj savjet je da sjednes sa vojim momkom i otvoris sve karte na stol, tj. da mu kazes svoje zelje i potrebe. Da kazes sve sto ti lezi na dusi ili ako ti je tako lakse napises na papir. Ako se i dalje bude ponasao tako kao sada, nije vrijedan ni tebe ni tvog vremena ni tvog zivota. Mozda je tesko za prihvatiti, ali istina nekada zna da boli i bude okrutna. Sretno ti i javi seuser posted image
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Hvala vam puno na odgovoru, vec sam razgovarala s njim i nije se bas zavrsilo krasno. Rekla sam mu da ja njeg ne sputavam sto on izlazi i pustam ga da zivi svoj zivot i bude sretan i samnom i uopsteno i trazila sam od njeg da mi rijesimo zajedno ovaj problem jer ne mogu vise ovako. Naravno, naljutio se jer se ne slaze da treba da ja radim. Nismo progovorili od sinoc, jutros je izasao na posao, treba evo nekad sad da dodje pa cu vidjeti jel sta razmisljao o mom prijedlogu odnosno zahtjevu. javim se, jos jednom hvala


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:41:42   
bellisima
ne brini se mama će te primiti

user posted image
IZVORNA PORUKA: chuci

ne brini se mama će te primiti

user posted image



Znam za to, ipak je ona moja mama! :)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:44:05   
chuci
čuj čekaš da razmisli hoće li te pustiti da radiš i izlaziš iz kuće kad želiš

bolje da dalje ne pišem



saberi se malo


nije ti život film pa da tu sad uleti neki princ i spasi te. spasi sama sebe.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:46:15   
bellisima
Od srca vam hvala draga Neca xxx, dugo nisam osjetila ovako smirenost kao ovog momenta kada sam podijelila svoj problem sa svima vama, mislim da sam to dugo nosila u sebi nadajuci se boljem, hvala vam za odgovore svima vama, obecavam sta god bude javicu vam

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:46:50   
abh
Majka ti je najbolji prijatelj. Sta god da si uradila svaka majka bi bila sretna da se oslonis na nju kad nemas drugog izbora.
Znam to jer sam i sama mama.
Popricaj sa mamom, nemoj da se nje ustrucavas.
Ako se mozes ikako vratiti kod mame, vrati se veceras.

Jer tvoj zivot je previse vrijedan, da bi ti neko drugi odredjivao kako ces zivjeti.

Uzivaj u zivotu.
A drugom uglu te sigurno ceka neko ko te je vrijedan i skim ces biti sretna,
Nikad ne pristaj na manje.

(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:49:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

lijepo odeš svojim poslom ngdje gdje ćeš biti sretna, jer sa njim očito nisi sretna.
šta te drži s njim? koliko se može iz posta skontati jedino to što je on ponekad, kad je baš nagodan, fin prema tebi i romantičan.

lijepo kažeš mlada si, život je pred tobom. nemoj trošiti život pokušavajući promijeniti druge. mijenjaj sebe. počni tako što ćes sebe staviti na prvo mjesto i otići



Ni ja bolje en bih mogla srociti....Prvo sama sa sobom rascisti sta zelis od zivota,od sebe od partnera,pa onda sjedi sa njim popricaj ,vidi da li ide naprijed ili stoji u mjestu...Ti si jedina ta koja moze nesto da ucini ,ali moras biti spremna i odlucna na promjene ...

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 16:51:16   
bellisima
čuj čekaš da razmisli hoće li te pustiti da radiš i izlaziš iz kuće kad želiš

bolje da dalje ne pišem



saberi se malo


nije ti život film pa da tu sad uleti neki princ i spasi te. spasi sama sebe.



pokusavam na najbolji moguci nacin rijesit svoj problem, i da sta god se desi znam da sam dala sve od sebe, kada sam dvije godine ovako zivjela mogu jos par dana dok se sve ne slegne i dok ne razgovaramo opet, da vidim gdje ovo zavrsava. I ja sam ljuta sama na sebe sto sam sve ovo dozvolila sebi al da me sad neko pita kako i zasto ne bi znala.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 17:44:27   
Anoniman
ja kad ovakve postove citam uvijek molim boga da se neko zahebavauser posted image

(odgovor članu bellisima)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 17:54:08   
InLove

IZVORNA PORUKA: dadada

ja kad ovakve postove citam uvijek molim boga da se neko zahebavauser posted image


Me to bogami user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 18:00:22   
SdZ
Ja se slazem sa dadadom. Voljela bih, zaista, da je ovo zezancija.
Ali u svakom slucaju, ja ti zelim da rijesis svoje probleme.
Po meni tu vise nema razgovora. Pa, ti zeno, to trpis vec dvije godine. Cuj, radi s bivsom zenom. Ma daaaj, a tebe zatvorio.
Zapitaj se je li ti to potrebno? Niko nikog ne moze natjerati da budu zajedno. Ti pokusavas vec dvije godine i vidis da je on isti, e onda, draga moja, rijesi se toga.
A za mamu ne brini. Samo je Bog milostiviji od majke i niko vise, vjeruj.
Razgovaraj sama sa sobom, a ne s njim. Napisi sebi na papir sta ti je taj zajednicki zivot donio dobro, a sta lose. I ti to dobro iscitaj i TI donesi odluku sta ces dalje.
Budes li razgovarala sa njim, cekala njegove odgovore to ce se tako nastaviti. On ce ti prodati neku pricu, a ti ces nasjesti i opet ces trpjeti. A samo se tvoje zdravlje i tvoje stanje narusava. Koji jos normalan covjek, koji ima zenu/djevojku kod kuce, sjedi s drustvom do 5-6h ujutro?!
Taj tebe ne postuje, mila, ali postuj ti sebe.
Oprosti ako se osjeti arogantnost u mojim rijecima, ljute me ovakve stvari.
Ja sam uvijek za ljubav, za prastanje, za novu sansu, ali to je pretjeralo.
Sretno!


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
17.11.2011 23:32:48   
Anoniman
Ja kako to vidim on i dalje svoju bivsu zenu "mazi" zato on nece da ti radis u njegovoj firmi. ali da bi sebe ogradio neda ti ni negdje drugo.
Iskreno nemas ni kuceta ni maceta, nisi vjencana spakuj stvari i kuci mami. Ko njega hebe

(odgovor članu bellisima)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
18.11.2011 1:40:03   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bellisima

IZVORNA PORUKA: chuci

ne brini se mama će te primiti

user posted image



Znam za to, ipak je ona moja mama! :)



Neće majci trebati riječi, sve ona to već zna i vidi kroz šta ti prolaziš. Po meni je najpametniji i najispravniji korak koji možeš učiniti za sebe da se vratiš mami. I da, sigurno će ti biti neprijatno, ali vjeruj, zbog svoje greške, reči ću slobodno, dužna si njoj napraviti taj korak da se oslobodiš patnje. I reči će mama vjerovatno "jesam ti rekla", možda "sama si kriva", ali to će biti iz velike tegobe koju osjeća zbog tvoje nesreće.

Tvoj te partner ne poštuje, on vjerovatno i ne zna poštovati. To se neće promjeniti, a što duže budeš čekala u njegovom zatvoru to će njegovo mišljenje o tebi biti sve niže i niže. Zaista nema razloga da budeš sa njim. Samo se nadam da će bit razuman da prihvati tvoj odlazak u nekim ljudskim okvirima.

To što ti govori da te ponizi i obori ti samopoštovanje nije istina. Svaki je čovjek "za kuću" kad je u kući toplina i sigurnost, i svaki je čovjek "za brak" kad je brak od ljubavi i zadovoljstva. Po tvom opisu u vašoj kući toga nema. Budi sretna što se kome imaš vratiti, ma kako teško ti bilo, ma kako sramota. Taj stid što osjećaš prema majci govori da je ona odgojila jednu dobru osobu sa osjećajem za dobro i loše, koja je možda pogriješila u procjeni, ali se zna pokajati za grešku i ima ispravne ljudske principe. Budi ona dobra osoba koja će biti i dovoljno snažna da prekine svoju i majčinu patnju.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bellisima)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
18.11.2011 9:02:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dadada

ja kad ovakve postove citam uvijek molim boga da se neko zahebavauser posted image


I ja....

Moj savjet Belisimi - bježi koliko te noge nose.
Po kratkom opisu tvog partnera on je klasični zlostavljač.

Svoje dvije kćeri odgajam tako da uvijek znaju da meni uvijek ali uvijek mogu sve reći, da znaju da ću možda kritikovati, ali da imam zagrljaj koji će ih uvijek štititi od vanjskog svijeta.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
18.11.2011 9:05:13   
bebacha
.

< Poruku je uredio bebacha -- 18.11.2011 9:09:25 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
18.11.2011 9:09:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim vas za iskrene savjete!
18.11.2011 9:22:31   
veeseelaa
nekakva čudna situacija?
bivša radi kod njega ti ne možeš? mislim nije problem da ona radi kod njega sve dok to tebi ne predstvalja problem kao što je da ti ne možeš raditi kod njega
Oni imaju dijete, razumijem da želi majku svog djeteta zbrinuti ali preko tvojih leđa?? ne kontam
Osim toga trebao bi svoju bivšu prebaciti negdje drugo s poslom, ne sumnjam da ima raje s kojom pslovno suradjuje i koji bi mu takvu uslugu napravili....
a ti draga moja njemu lijepo reci kako se osjećaš o čemu razmišljaš (o razilasku) i ako vidiš da nema s njim razgovora ne kontam šta te drži??? krov nad glavom??? ma daaaaaaj, taj krov je jadan....

Ne boj se života, svako zlo za neko dobro, možda kad odeš od njega otvori ti se milion drugih mogućnosti... od posla, fine zarade i nekog dobrog muškarca u tvom životu.... budi pozitivna i jaka i Bog će biti uz tebe

Znači skupi hrabrost, odvaži se i reci mu NE, ako ne promijeni stav prema tebi nema ti druge nego razići se s njim

Vjeruj mi za par mjeseci ćeš sama sebi čestitati na odvažnosti, nemoj da budeš jedna od mnogih ucviljenih žena koje same sebe sažalijevaju i plaču noćima kad svi normalni spavaju mirnim snom
Nema tog muškarca koji to zavređuje, nema tih para koje vrijede tvoje suze...

Sretno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *