|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:13:28   
shpagica
Moje su djevojcice vec godinu dana u vrticu. Starija je u pocetku "lutala" kroz grupu trazeci drugarice s kojim ce biti na istoj talasnoj duzini. U svemu tome naravno ometali su nas i cesti prekidi zbog pocestih viroza isl. ali na kraju se ono bas bas "pronasla" sa nekoliko djevojcica. Nekako sam zakljucila (uz informacije koje dobijem i od nje ali i od osoblja) da se jako lijepo druze, da se vole, da tu nema nekog ociglednog odnosa inferiornih i superiornih.

Od tih 2-3 najbolje drugarice, jedna joj je ipak najdraza, jako su slicne i lijepo se druze. Meni je to naravno drago.

Medjutim, juce se desilo nesto sto mi se nije svidjelo...moja je curica pri odlasku iz vrtica bukvalno plakala za svojom drugaricom, trazila da je sacekamo da izadje, da se jos malo druze...nakon cijelog dana provedenog zajedno user posted image

Iako je ta djevojcica divna i nicim ne koristi bukvalnu zaludjenost moje male za njom, zasmetalo mi je zapravo koliko se moja curica "dala" u to drugarstvo. Nemojte me pogresno shvatiti, ne smeta mi sto se vole, cak naprotiv, ali imam osjecaj da malo "zaboravi sebe" kad su zajedno (totalna zaljubljenost) user posted image a ne znam kako da joj malo obajsnim (tek joj je 5).

Imaju li vasa djeca najbolje drugove / drugarice u vrticu (ili van njega) za koje mislite da imaju jak uticaj na vase dijete (na bilo koji nacin) i sta mislite o tome?

Cijeneci sama po sebi, mislim da sam potpuno drugaciji karakter, nikad ni za kim nisam toliko gubila glavu, ni u vrticu, ni u skoli...(s momcima je druga prica user posted image ) pa mi nekako bezveze to "predavanje" do tacke da joj je drugarica vaznija i od nje same i od nas drugih (fakat kad je vidi otkaci skroz).user posted image


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:25:54   
stella
Moja Hana jako brzo sklapa prijateljstva,tesko se rastala od drugara iz predhodnog vrtica ali je i u novom vrlo brzo nasla nove,ali stare jos uvijek spominje.Cak u igraoni nadje sebi drustvo :)

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:31:04   
stella
A to da otkace dvije drugarice,da prosto promijene ponasanje,neki dan smo dosli od vrtica pa do blizu stana sa njenom prijateljicom i mamom.Podivljale obadvije :) mi cekamo ljepse vrijeme pa cemo drugaricu i mamu pozvati na druzenje u parkicu i na kafici :) A juce mi kaze:Zamisli A nije bila u vrticu,bas sam se razocarala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:33:07   
teacher75
moja lana je jako drustvena i bas voli djecu i primijetila sam da u vrticu zna "letati" za nekim starijim curicama koje je malo ignorisu u tom trenutku pa mi je bude zaouser posted image al nisam primijetila da je za nekom posebno luda

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:33:11   
Lulu_08
shpagice moja starija ima drugaricu koja joj je povremeno bukvalno zvijezda vodilja. Nemam nista protiv njihovog prijateljstva ali je pricom i primjerima stimulisem da se ne veze toliko za jednu osobu i kada ta faza naleti posvetim joj ja licno vise paznje tj vise se druzimo nas dvije i to je popusti.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:39:30   
leona81
M se druzi sa svima ali nikog ne gotivi nesto posebno, ni od djece u vrticu, ni ovako uopsteno, a ne veze se ni za tete...znam da ih se dosta nekako uparilo, ili cak postoje u vrticu 3 djevojcice koje su stalno zajedno, cak i u wc nece da idu same...to mi je malo previse ipak

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:40:43   
teacher75
ova moja spominje dosta djece al nikoga posebno. cak i kad je pitam ko joj je najbolja drugarica ili drug skoro svaki put kaze drugo imeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:41:41   
shpagica
"letanje" jos i mogu da shvatim - pokusava da se probije u neko drustvo ili bas zato sto je neko odbija pa po svaku cijenu zeli da bude prihvacena...ali ova zaljubljenost mi je malo user posted image jos pogotovo sto je obostrano ta se djevojcica osisala identicno kao moja user posted image ja recimo takvoj zelji ne bih udovoljila ali eto njena mama joj je odmah odrezala duuuugu kosu (mi imamo objektivan razlog sto je sisamo kratko) bas zbog toga da se malo ne zabuni (isto kriza identiteta). Pa je na plesnu sekciju krenula samo zbog drugarice, na nastup se vozila u autu sa drugaricom a ja sam isla sama...i tako nekih situacija...stvarno mi je sve to bilo simpaticno i slatko, ali juce se zabrinuh (malo mi je i otislo na zivce) pa sam joj nekako pokusala da zamijenim teze tipa kako tvoja drugarica kad njena mama dodje po nju odmah ode i ne osvrne se, i nisam je nikad vidjela da place za tobom ili trci za nama umjesto za svojim roditeljima...pa se malo usutila user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:46:04   
Lulu_08
Slicno i kod nas, isle zajedno na nekoliko aktivnosti ali kada smo npr mi bili vanka kod mojih mojoj "niko" konkretno nije nedostajao sto mi je bilo neobicno, dok ona jeste bila pozeljena. A kada je tu "na oku" onda joj je bas naj naj, medjutim kada su razdvojene nesto joj ne nedostaje bas? Brzo prihvati druge drugare i okoline i sl.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:47:13   
Medić*
Moj je imao najboljeg drugara ali taj djecak sada ide u skolu. Nekako mu je najvise drag. Pritom on je sin jedne od tete iz vrtica pa dodje poslije skole jer mu mama radi. 1 je razred i F ga bas voli, gotivi i spominje. Ali nije bas toliko vezan. Nije nikome posebno vezan.Ima par djecaka koje ne gotivi jer su kako kaze on nekulturni guraju se, otumaju, govore ruzno isl :)

Sinoc je izjavio kako njega svi vole u vrticu, pa smo razgovarali ko mamu sve voli na poslu, ko ne voli user posted image On misli da ljudi na poslu rade no sto djeca rade u vrticu user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 9:47:54   
shpagica

IZVORNA PORUKA: leona81

M se druzi sa svima ali nikog ne gotivi nesto posebno, ni od djece u vrticu, ni ovako uopsteno, a ne veze se ni za tete...znam da ih se dosta nekako uparilo, ili cak postoje u vrticu 3 djevojcice koje su stalno zajedno, cak i u wc nece da idu same...to mi je malo previse ipak


Je li ovo u M grupi ili starije djevojcice? Kako nije previse user posted image ja bih to malo regulisala da sam uciteljica. Super je da se druze i da su se nasle i da se vole, ali da su svezane kao pupcanom vrpcom...pa upravo se u vrticu razvija ta neka socijalna inteligencija, i nije bezveze nista od toga, i za ponasanje u grupi treba znati sta je prihvatljivo a sta ne.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 10:44:04   
EEDITH
mom D najbolja drugarica je djevojčica koja je u vrtiću samo 1 mjesec jer dođe iz austrije na odmor i on je zaljubljen user posted image user posted image ,ovih dana samo priča o njoj user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 10:47:36   
maja78 RR
Moj A ima par drugova koje bas voli, za curice kaze da su glupe (zar je vec pocelo) ali ima jedna Emina koju brani i voli hehe
Uglavnom sa tim njegovim drugarima se vidi i popodne u parku i vodamo ih svuda zajedno

inace njega bas vole i curice i djecaci a on nekad se ponasa kao da nema pojma ko ga pozdravlja d ameni bude zao djeteta

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 10:52:59   
leona81

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: leona81

M se druzi sa svima ali nikog ne gotivi nesto posebno, ni od djece u vrticu, ni ovako uopsteno, a ne veze se ni za tete...znam da ih se dosta nekako uparilo, ili cak postoje u vrticu 3 djevojcice koje su stalno zajedno, cak i u wc nece da idu same...to mi je malo previse ipak


Je li ovo u M grupi ili starije djevojcice? Kako nije previse user posted image ja bih to malo regulisala da sam uciteljica. Super je da se druze i da su se nasle i da se vole, ali da su svezane kao pupcanom vrpcom...pa upravo se u vrticu razvija ta neka socijalna inteligencija, i nije bezveze nista od toga, i za ponasanje u grupi treba znati sta je prihvatljivo a sta ne.


starije, pa bilo je govora o tome na jednom roditeljskom prije, valjda su uspjeli da to rijese, ali meni je bas bilouser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 10:56:38   
Mya_81 RR
Moja ima 3 djevojcice koje gotivi iz svoje grupe. njih uglavnom spominje, prica o njima, 'igra se' s njima doma i slicno, ostale nesto ni ne spominje.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
4.6.2013 10:59:36   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

Moje su djevojcice vec godinu dana u vrticu. Starija je u pocetku "lutala" kroz grupu trazeci drugarice s kojim ce biti na istoj talasnoj duzini. U svemu tome naravno ometali su nas i cesti prekidi zbog pocestih viroza isl. ali na kraju se ono bas bas "pronasla" sa nekoliko djevojcica. Nekako sam zakljucila (uz informacije koje dobijem i od nje ali i od osoblja) da se jako lijepo druze, da se vole, da tu nema nekog ociglednog odnosa inferiornih i superiornih.

Od tih 2-3 najbolje drugarice, jedna joj je ipak najdraza, jako su slicne i lijepo se druze. Meni je to naravno drago.

Medjutim, juce se desilo nesto sto mi se nije svidjelo...moja je curica pri odlasku iz vrtica bukvalno plakala za svojom drugaricom, trazila da je sacekamo da izadje, da se jos malo druze...nakon cijelog dana provedenog zajedno user posted image

Iako je ta djevojcica divna i nicim ne koristi bukvalnu zaludjenost moje male za njom, zasmetalo mi je zapravo koliko se moja curica "dala" u to drugarstvo. Nemojte me pogresno shvatiti, ne smeta mi sto se vole, cak naprotiv, ali imam osjecaj da malo "zaboravi sebe" kad su zajedno (totalna zaljubljenost) user posted image a ne znam kako da joj malo obajsnim (tek joj je 5).

Imaju li vasa djeca najbolje drugove / drugarice u vrticu (ili van njega) za koje mislite da imaju jak uticaj na vase dijete (na bilo koji nacin) i sta mislite o tome?

Cijeneci sama po sebi, mislim da sam potpuno drugaciji karakter, nikad ni za kim nisam toliko gubila glavu, ni u vrticu, ni u skoli...(s momcima je druga prica user posted image ) pa mi nekako bezveze to "predavanje" do tacke da joj je drugarica vaznija i od nje same i od nas drugih (fakat kad je vidi otkaci skroz).user posted image





Mozda se ne sjecas jer si bila mala user posted image
Ali meni je stvarno ostalo u sjecanju da sam dramila svaki put kad igra prestane user posted image Mozda nije toliko plakala zbog nje same, vec zbog cinjenice da je vrijeme da se igra zavrsi. Ja se stvarno sjecam da sam se mogla satima igrati i da mi nikad nije bilo dosadno. Samo igra, igra i igra. I onda suze kad trebamo kuci user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
7.8.2013 20:37:02   
škorpija
u ajdinovom vrtiću koliko sam skontala alfa mužjak je jedan dječak koji je i najstariji, i ajdin ga je često spominjao, ali kad ga nije bilo mjesec dana u vrtiću A. sje totalno na njega zaboravio, zna imena samo 2-3 dječaka s kojim se druži, curici niti jednoj neće da kaže, ili ne zna ime, meni je drago da ima nekoga u vrtiću zbog koga se raduje odlasku, ali ko njega su to uvijek različita imena u opticaju, a ako je taj neko bolesta, ajdin odmah nađe drugog najboljeg frenda, bitno mu je samo da dječak voli autiće i da se na isti način igra kao i on

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
7.8.2013 21:30:40   
Apotekarka
Moj A ima dva djecaka u vrticu s kojima se stalno druzi i spominje ih ,cak ugovara da se kuci sastanu a ostali mu nisu previse bitni...S njima je uvijek kad se dodje po njega

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Najbolji drug/drugarica u vrticu?
8.8.2013 10:43:27   
smajli80
Moja Sofi već 4 godine ide u vrtić.
Odmah se fino uklopila i sprijateljila sa većinom djece.Sa svima se fino druži i ima najbolju prijateljicu sa kojom se intezivno druži.Niko nije dominantan i baš fino nadopunjuju jedna drugu.
Plakanja je bilo ali iz razloga jerpolaskom kući prekidamo igru.Druže se i van vrtića.

Doduše bio je jedan dječak kojeg je slijepo slijedila ali sam uz tešku muku uspjela da joj dokažem da nije uredu da ona za njim trči i sluša svaku naredbu a on da ignoriše njene zahtjeve.Već da su oni drugari i treba da slušaju jedni druge.Jer ako on ne želi da poštuje njeneželje i nije dobar drug pa nek se igra sam.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *