|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:05:43   
Visnja RR
U Sarajevu je sinoć nakon teške bolesti preminuo glumac Žan Marolt

user posted image

Upravo vidjeh tu vjest... user posted image

Neka njegova umjetnicka dusa pociva u miru user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:07:11   
Visnja RR
"...
Rođen je u Sarajevu 25. septembra 1964. godine. Bio je stalni glumac Kamernog teatra 55 i ostvario je brojne uloge u teatru u predstavama kao što su Buba u uhu, Umri muški, Kidaj od svoje žene, Ujak Vanja i brojnim drugim, kojih je do svoje smrtio ostvario više od 30.

Žan Marolt bio je i jedno od omiljenih lica filmske industrije. Prema podacima Kamernog teatra 55, ostvario je 8 zapaženih uloga u filmovima kao što su 'Inat', 'Tunel', 'Mliječni put', i drugi.

1997.godine za ulogu u TV filmu 'Elvis' dobija nagradu za najbolju glavnu ulogu, dok je u francuskom gradu Anžeru proglašen i najboljim mladim glumcem Evrope.

Manje je poznato da se u mladosti bavio sportom i da je kao mlađi junior bio prvi u BiH, a treći u Jugoslaviji u disciplini bacanje kladiva. Nakon što je u trećem razredu gimnazije povrijedio leđa, njegovi snovi o karijeri sportiste bili su završeni.

Završio je drugu gimnaziju, te se najprije obreo na Elektrotehničkom fakultetu, ali je ideja da bi se mogao baviti glumom, koja mu se javila po završetku srednje škole, ipak prevagnula. Napustio je elektrotehniku i prijavio se na Akademiju scenskih umjetnosti gdje je položio 'iz prve'.
Diplomirao je 1989. godine nakon čega je tražeći stalni pozorišni angažman najviše vremena provodio na televiziji uz koju je bio vezan.

Stalni član Kamernog teatra 55 je od 1992. godine. Kritičar Vojislav Vujanović za Marolta je kazao kako je 'glumac specifičnog senzibiliteta, koji se ne da porediti i predstavlja beskrajnu dragocjenost za bosanskohercegovački teatar'.

Gledateljima u zemlji i inozemstvu zasigurno će ostati upamćen i po ulogama u filmu 'Dobro uštimani mrtvaci', ali i domaćim humorističkim serijama koje su stekle regionalnu popularnost poput 'Lud, zbunjen, normalan' i 'Viza za budućnost'.

..."

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:08:10   
Anoniman
Pa ne mogu vjerovati, nisam ni znala da je bolestan user posted image

R.I.P.

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:09:26   
ElmaB
Boze dragi!!!! Neka počiva u miru!!!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:13:55   
Anoniman
R.I.P

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:17:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dadada

R.I.P

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:18:13   
Romali
Pa ja sam šokirana user posted image Bio mi je pravo drag user posted image

Nisam ni znala da je bolestan. Zna li iko šta mu je bilo...?

Neki dan Toni Pehar, sad on...
Neka počiva u miru user posted image





_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:26:33   
camm
IZVORNA PORUKA: Romali

Pa ja sam šokirana user posted image Bio mi je pravo drag user posted image

Nisam ni znala da je bolestan. Zna li iko šta mu je bilo...?

Neki dan Toni Pehar, sad on...
Neka počiva u miru user posted image






ja sam se iznenadila mlad covjekuser posted image user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 13:47:19   
Dida79
Bas mi ga je zaouser posted image .Neka pociva u miru.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 15:41:14   
lely
Bas sam se iznenadila,zao mi je....Neka pociva u miru :((((

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 15:46:08   
le_ella
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 15:51:27   
new mama
I ja sam se bas iznenadila kad sam procitala da je umro,nisam ni znala da je bio bolestanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neka pociva u miru!


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 15:52:00   
M kao Mama
I meni ga je baš žao, stvarno, ali nema riječi. Pričam danas mužu, a on mi kaže, pa skećaš li se kada sam te vodio u bolnicu (prije mjesec i po napad bubrega), da smo vidjeli njega i Tanju (ženu mu), kako plače. I stvarno, sjetim se ja njih, sjedili su na klupi ispred bivšeg CUM-a, ona plače, a on onako skupljen. Ja ga nisam odmah prepoznala.

Žaost velika, još jedan mlad čovjek nas je napustio.

Neka mu je lahka crna zemlja, a njegovoj porodici iskreno suačešće.

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 16:54:17   
dojbinica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 17:11:43   
slono
Uzasno mi je zao naseg Žana i njegovih samo 45. A Tanjuska ostade sama...... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako su bili divan par, gledam ih na jednom od SFF-a, dosli zajedno, lice jedno na drugo, kao brat i sestra!!!!! Koliko znam da nisu imali djece..... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

MM mi rece da je bio bolestan, kad je otisao dr, rekao mu da je crno i da ima rak!!!! Izgleda da je vec tada bio metastazirao............. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

"Inace moj dobar prijatelj iz stranke"...................... ostace legendarna recenica Žana Marolta!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 22:04:46   
stella
Jako mi je zao,neka pociva u miru.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 22:09:38   
slono
IZVORNA PORUKA: slono

"Inace moj dobar prijatelj iz stranke"...................... ostace legendarna recenica Žana Marolta!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Sjetila sam se kako ide pravo....." Šef stranke, inace moj dobar prijatelj"...............

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 22:12:30   
dinaa
I ja sam se bas iznenadila.
Zao mi ga pravouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:09:27   
SdZ
I ja sam pravo iznenadjenauser posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:12:03   
tea lana
R.I.P

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:18:14   
Vana
IZVORNA PORUKA: tea lana

R.I.P

user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Iris mamin Anđeo 27.10.2008.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:28:36   
tea lana

Prijatelji i kolege o Žanu...

Feđa Isović, scenarista:- Teško mi je u ovom trenutku. Žan i ja smo jako dugo sarađivali, to je glumac sa kojim sam najviše radio sve ove godine, a on je sve uloge koje sam pisao za njega donosio sa puno odgovornosti, glumačkog dara i pozitivne energije. Privatno smo bili prijatelji, a to prijateljstvo bilo je čudnije od ostalih... Ja se obično družim uz čašicu alkohola... a Žan nije pio. No bez obzira na to, svi sati provedeni s njim bili su posebni, puni humora i smijeha... Privatno je bio onakav kakav je bio i u profesiji - odgovoran, duhovit, neko ko je znao gajiti i čuvati prijateljstvo. I zadnjih dana svog života nije posustajao i šalio se. Rekao mi je :'Ja idem na onaj svijet tako da naplaćujem poruke koje imate za Benjamina (op.a. Filipovića).

Zlatko Topčić, direktor Kamernog teatra 55:- Odlazak velikih i dragih ljudi uvijek doživljavate kao lični gubitak.Loši glasovi o Žanovom zdravstvenom stanju stižu već dva mjeseca,ali jutrošnja vijest o njegovoj smrti uvijek vas zatekne nespremne. Svijet je danas nekako manji, a vi pomislite kako ni život ni smrt ne funkcioniraju na principu pravde jer najbolji među nama odlaze prvi.
Ovo je zaista nenadoknadiv gubitak ne samo za Kamerni teatar 55 i za naše glumište, nego za bosanskohercegovačku kulturu uopće.

Senad Bašić, glumac:- Šta reći… teško je imati bilo kakav komentar na ovo. Zgranut sam i zblanut. Koliko god nam je bila poznata dijagnoza, ovo je šok. Izgubio sam i prijatelja i kolegu, jer nas dvojca smo na daskama nastupali mnogo, mnogo puta. Za mene je ovo veliki gubitak, jer Žan je prije svega bio divan čovjek. Najteže mi je što je otišao tako mlad.

Davor Pušić, producent:- Žan je bio odličan glumac i sjajan saradnik, jednostavan, duhovit, neposredan... Spadao je među ljude sa kojima je bilo jako lako komunicirati i razumjeti se. Drago mi je što sam imao prilike godinama sarađivati s njim, bio je dio FIST-a i velikog broja projekata koje je uradio za FIST, prijatelj i kolega koji će nam svima jako nedostajati.

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:36:08   
slono
IZVORNA PORUKA: tea lana


Prijatelji i kolege o Žanu...

Feđa Isović, scenarista:-  I zadnjih dana svog života nije posustajao i šalio se. Rekao mi je :'Ja idem na onaj svijet tako da naplaćujem poruke koje imate za Benjamina (op.a. Filipovića).

Zlatko Topčić, direktor Kamernog teatra 55:-  Svijet je danas nekako manji, a vi pomislite kako ni život ni smrt ne funkcioniraju na principu pravde jer najbolji među nama odlaze prvi.

Senad Bašić, glumac:- Šta reći… teško je imati bilo kakav komentar na ovo. Zgranut sam i zblanut.
[/quote]


Hvala ti tea lana sto si nam ovo nasla i objavila!!!!!!!!!!!

Ta duhovitost i taj sarm je tesko naci........ jako mi je bio drag!!!!!

Neka mu je lahka crna zemlja.............user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:37:22   
Okarica
IZVORNA PORUKA: stella

Jako mi je zao,neka pociva u miru.user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Preminuo glumac Zan Marlot :(
12.7.2009 23:48:55   
Golubica
Neka pociva u miru.

Od cega je umro?


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *