|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem sa začećem i potrebne pretrage
12.3.2011 0:48:47   
ando
drage moje ja sam nova ovdje i imam problem pa molim za pomoc vec 3 god pokusavam da zanesem ali mi neide ni pored svih pretraga dr kaze da mi je maternica zavaljana i da zbog toga to ide teze ima li ko kakav savjet za meneuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.3.2011 10:48:14 >


_____________________________

andrea
Neposredna veza do poruke: 1
   Problem sa začećem i potrebne pretrage
12.3.2011 1:27:38   
klemzi
ando, samo da te pozdravim, poželim dobrodošlicu, nadam se da će ti se javiti neko ko zna nešto o tvom problemu... ovdje ćeš sigurno dobiti puno korisnih informacijauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.3.2011 10:48:55 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 2
   Problem sa začećem i potrebne pretrage
12.3.2011 7:30:32   
ivannna
Draga ando, prvo da ti poželim dobrodošlicu, i želim ti da što kraće ostaneš na ovom forumu, tj. pređeš u trudnice user posted image
Zavaljena materica ne može biti uzrok 3-godišnjoj neplodnosti nikako, i ja imam zavaljenu matericu, ali nikad to niko nije uzimao u obzir kao problem koji izaziva neplodnost. Ako budeš čitala o tome malo na interentu, vidjet ces podjeljena mišljenja, jedni doktori tvrde da to nema nikakve veze, a drugi kažu da može otežati začeće, ali nikako dovesti do neplodnosti.

E sad ne znam, ni koje si tacno nalaze radila, ni kod kog doktora, ni koliko imas godina, pa mozda malo da pojasnis. Ali u svakom slucaju preporucujem ti da se javis nekom dobrom doktoru koji se bavi neplodnošću (ako to već nisi) jer su tri godine neplodnosti dug period da bi krajnji zakljucak bio zavaljena materica. Ima dosta opcija, ali prvo malo više napiši o sebi....

Ne daj se draga svi ćemo uspjeti user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.3.2011 10:49:15 >

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 7:44:41   
AAvalon
ando, dobro dosla, nadam se da ces uskoro uspjeti zabebiti pa se pridruziti trudnicama user posted image
i ja sam trudilica, jos malo pa tri godine, nemam zavaljenu matericu ali pokusat cu da ti pomgnem koliko mogu.

zavaljena materica moze otezati, ali zacece nije nemoguce. brojne zene su zatrudnile sasvim normalno i iznijele trudnocu sa zavaljenom matericom. a tu ti je uvijek i potpomognuta oplodnja...

ne znam sta si radila od nalaza, da li ste iskljucili ostale uzroke neplodnosti (npr.da li ste radili muzev spermogram, analizu tvojih spolnih hormona, prohodnost jajovoda i sl.) sto moze biti veci problem od polozaja tvoje materice.
s obzirom da su vec prosle 3 godine, ja licno bih krenula sa postupcima stimulacija, inseminacija i sl. o svemu tome mozes iscitati na odredjenim temama na ovom forumu
u svakom slucaju sretno ti user posted image





_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:14:37   
ando
moj dr je htio da moj suprug radi spermiogram ali kada je meni uradio papa test komplet krvne nalaze oba ultrazvuka itd reko mi je tak za maternicu i usuto se za supruga ja kad mu spomenem on strucno skrene s teme user posted image sad sam odlucila da promjenim dr jer sam cula da ovaj moj sad je dosta zena zezno radi svoje nemarnosti user posted image

_____________________________

andrea

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:29:03   
dijana79
nama ti ando veze što ti je materica zavaljena mojoj jetrvi je isto pa je bila trudna i ima divnu curicu nek tvoj mužek isto uradi nalaze spermiograma da se vidi stanje kod njega  i ja sam tako ganjala ganjala pa na kraju bilo do muža usporeni spermatozoidi pa smo radili vantjelesnu i uspjelo nam je iz prve  pošalji ti njega da on uradi nalaz mi smo se trudili 4 godine i hvala bogu uspjeli.

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:31:48   
dijana79
obavezno mjenjaj dr idi kod nekog ko se bavi neplodnošću   da se ne zavlačiš 3 god je dug period a godine prolaze.

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:32:50   
vjestica
ando promjeni ljekara
s obzirom da je prošlo već 3 g, idi stručnjaku za neplodnosr, gdje će prvo tvoj muž uraditi spermiogram, a ti ostale pretrage - pretpostavljam da si radila hormone, cerviklane briseve i papa test, ali takođe je potrebno provjeriti prohodnost jajovoda
prema svim tim nalazima će se onda odrediti šta dalje - inseminacija, vantjelesna, u svakom slučaju konkretni postupci


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:36:42   
AAvalon
ando, moj savjet bi ti bio da uradite spermogram (pod obavezno, dzaba ti je ikakvu terapiju pit i primat inekcije ako njegovi nalazi ne valjaju, a osim toga nije bolan pregled). a onda i prohodnost jajovoda, tzv. HSG, jer se to obicnim ultrazvukom ne moze vidjeti.
pod "krvne nalaze" - da li si pod tim mislila spolne hormone (FSH, LH, estradiol, prolaktin itd.)? jer to se treba raditi odredjenim danima tokom ciklusa, i to ti je uglavnom 3 ili 4 vadjenja krvi... pa ako nisi, onda ti je i to pod obavezno.

a doktora promijeni, dosta je 3 godine zavlacenja... user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: problem sa zacecem
12.3.2011 10:38:02   
AAvalon
ja dok sastavim tekst, vjestica vec sve rekla user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 10
   Problem sa začećem i potrebne pretrage
12.3.2011 11:49:29   
sabas
mali komentar , mjenjaj doktora, kada se ispituje uzrok neplodnosti podjednako se ispituju muskarac i zena samo sto kod muskaraca to je puno manje nalaza
A zavaljena materica moze biti uzrok, jedan dr (Otoka) mi je rekkao bez obzira sto ja nemam zavaljenu matericu da ipak poslije odnosa stavim jastuk pod guzu i noge i zrak :) Jeste da on nije strucnjak za neplodnost ali ipak je dr ginekologije


< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.3.2011 10:49:36 >


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 11
   Problem sa začećem i potrebne pretrage
12.3.2011 13:57:57   
ando
budem vas poslusala za spermiogram a ja sam se vec narucila kod drugog dr.nasla sam na internetu kako zene sa zavaljanom maternicom treba da praktikuju psece poze leze na stomaku nikako na ledima a ja prije radila sve naopako i da im treba malo duze da zanesu to su ti savjeti pa et ako jos kome zatreba

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.3.2011 10:48:37 >


_____________________________

andrea

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
26.3.2011 22:16:21   
rerica
Draga ando pod hitno drugi ljekar,muza obaveznoooooo da radi,jer ne mozemo mi uvijek biti problem,jedna moja anegdota kad sam tek krenula na pretrage i naravno i muzek,haj meni uzimaju podatke,a mm rekli da dadne nalaz spermograma,i ja dajem podate i vidim njega da sjedi i cekaoni i ceka dok ga prozovu i ja izasla on vec bio otisao,i dolazi on reko vidila sam te na kameri,a on kaze : staa user posted image ,nista mu nije jasno ja skonta sta on misli,ma jok reko bola tamo vec ovdje,e ko krpa je bio a ja se odvalila smijati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 12:04:27   
the one
Cao devojke. Juce sam prvi put slucajno naletela na Ringeraju i odusevila se. U braku sam 3 godine imal sam problema sa policisticnim jajnicima, poremecaj hormona, kilazom i sada sam najzad na kraju tog mracnog tunelauser posted image . Iskreno ne znam koliko vise da cekam jer mi tek sada mozemo da pravimo bebu, zato sam danima na internetu i imam pitanje. Sta mislite i da li je neko na svoju ruku koristio u kombinaciji klomifen+folnu kiselinu+macinu travu. Na ovom forumu sam procitala iskustvo jedne devojke cijoj je drugarici u Sloveniji doktorka dala klomifen jer se od toga pocinje ukoliko se zeli trudnoca i da je to tamo normalno. Mozda sam malo uplasena, ocajna, da li gresim?

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 12:10:02   
vjestica
the one dobro došla
moja preporuka ti je da se javiš specojalisti za neplodnost, koji će ti ordinirati terapiju (pretpostavljam da je i TM uradio nalaz)
na svoju ruku možeš jedino folnu kiselinu uzeti, klomifen ni slučajno, uz njega je neophodna folikulometrija, a pogotovo ne uz kombinaciju sa macinom travom


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 12:24:27   
the one
Vestice hvala na dobrodslici. user posted image  Moj covek i njegove genitalije su ok kako su tu muskarci blagosloveni. Ja cekam da dobijem tu prvu menstruaciju bez lekova tako sam se konsultovala sa doktorkom. Ipak mislim da si u pravu sada sam nasla da klomifen moze da dovede do visestruke trudnoce citiram i do 10 jajasacauser posted image  to ipak nije za testiranje.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 13:01:57   
ivannna
The one, osim više jajnih ćelija, mogući su i drugi problemi koje može izazvati klomifen, a koji se mogu uočiti na folikulometriji, i na vrijeme zaustaviti.
Ne znam gdje živiš i kako stojite sa doktorima, ali se u potpunosti slažem s vješticom, moraš naći specijalistu za neplodnost, s kojim ce ti onda ako je sve ostalo ok, jedna od prvih terapija i biti klomifen.
Sretno

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 15:41:52   
the one
Ej devojke bas mi je super sto konacno mogu da pricam sa nekim ko ima sta da kaze na ovu temu. Ipak cu sacekati da odem kod doktora. user posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
31.3.2011 16:26:07   
mina minka
the one dobro dosla na forum,a pridruzi nma se i u cekaonici. mi smo jedna drugoj podrska i nadam se da ces uskoro postatuser posted image
vec su ti cure rekle da klomifen ne smijes uzimati na svoju ruku



_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.4.2011 11:41:30   
the one
Hvala Mina svidja mi se tvoje ime. Uclanila sam se pre tri dana nemogu da nadjem cekaonicu. Kako da dodjem do nje?

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.4.2011 11:49:42   
Lady26
Dobro dosla....
Evo ti link
Cekaonica


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.4.2011 13:50:51   
Nadya
Pozdrav svima,

odavno sam uclanjena ali nikako da se odlucim podijeliti sa vama svoje iskustvo. Ne znam je li ovo prava adresa za moj problem, ako mozete uputite me jer se gubim pomalo user posted image Moj problem dijelom i spada u ovu temu ako grijesim molim vas da me uputite na pravu adresu. Problem kod mene su ponavljani pobacaji, odnosno 4 trudnoce u 18 mjeseci... pls help, hvala i veliki pozdrav svima!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.4.2011 19:22:42   
the one
Pozdrav Nadya ja ti sa mojim iskustvom nemogu pomoci do sada nisam ostajala trudna. Citajuci tvoju poruku osetila sam potrebu da te zagrlim jer si se zaista namucila. Nadam se da ces kroz nasa internet druzenja pronaci neke odgovore i savete.

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.4.2011 19:49:10   
ena0002
Nadya, The one dobro dosle user posted image
Nadya bas mi je zao sto ti se to sve dogadjalo user posted image .....imas par teme vezano za spontane na podforumu trudnoca...tamo ima i navedeno koje bi se sve pretrage trebale uraditi nakon spontanog a naocito nakon vise njih kao sto je slucaj kod tebe. Trebas uraditi izmedju ostalog briseve vagine i cerviksa, papa, hormone, TORCH....uglavnom ima tamo na temi detaljnije.
The one eto cure su ti rekle...klomifen ne uzimas na svoju ruku i obicno se radi folikulometrija....neke od negativnih posljedica klomifena su hiperstimulacija i pojava folikularne ciste

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.4.2011 0:04:03   
rak80
Pozdrav cure tu sam nova i nadam se da će te me moći bar malo utješiti.U braku sam 4 godine ali na bebi "radimo"zadnjih 6 mjeseci i ništa user posted image .Doktorica kojoj redovno idem kaže da je to ok i da mora proći bar godina dana bez trudnoće da bih mogla reći da imam problem ali ja jaaaaako želim jednu malu bebicu.MOLIM VAS dajte mi bilo kakvo mišljenje o tome šta mi je rekla doktorica

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *