|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razdvojenost u braku:-(
19.1.2010 23:12:14   
Apotekarka
STO MISLITE O RAZDVOJENOSTI U BRAKU?


Ja i muz smo razdvojeni vec vise od godine dana,dolazi petkom ide ponedjeljkom u zoru i bas nam je ruzno,on je dobio posao u Hercegovini jos kad sam bila trudna za mene je to bio sok i sutra dan sam odmah prokrvarila i morala strogo mirovati  da li od toga ili neceg drugoga ne znam...
On je morao prihvatiti taj posao inace bi morao vracati 400 km stipendije koju je primao kao student...Meni je bilo tesko itekako...Onda sam se vratila na posao i malo su dani brze prolazili,naravno zaova je spavala sa mnom kao i dan danas,svaka cast njoj pa hoce ali vjerujte imamo razlicite poglede na sve i nije bas lako mene npr.zivcira hrpa sudja a njoj svejedno...no dobro...MM je sušper bilo na poslu mogli smo da kupimo svasta...Onda je slijedilo rođenje Antonia muz je uzeo godisnji a nakon toga opet tesko da ne moze biti teze cak gore nego u trudnoci ali sad je najmanje mogao da pomisli da da otkaz ja primam svega 360 km porodiljnog a uvjeti u njegovoj firmi su skroz dobri a svi znamo koliko novca treeba za bebu,meni oko 300 km...Svi vec odavno obecaju da cega prebacviti blize ali jos nista,najprije je bila rijec da se strpi dok zavrsi pripravnicki sad kad ga je nedavno zavrsio produzili ugovor i svi se usutili a ja vise ludim...Sama odgajam dijete,brinem o svemu,nemam se kome isplakati na ramenu kad mi prigusti...Uvijek sam bila protiv veze na daljinu a sad imam brak na daljinu...tamam kad sam htjela da selim za Mostar dok sam na porodiljnom imala sam zdravstvenih problema koje jos nisam rjesila tako da nije imalo smisla bebu muciti sad tamo za koji dan ovamo da mogu doktoru...Iskreno se nadam da ce se nesto rjesiti jer i ja imam posao u drzavnoj apoteci i bilo bi mi zao da ga napustim i idem u Mostar a i mm također ali ipak mislim da kad se vratim na posao da je bolje da mm napusti ako ga ne prebace jer ipak je njemu lakse naci posao kao dipl.ing elektrotehnike nego meni kao farmaceutskom tehnicaru...Oprostite na ovoliko dugom i dosadnom postu ali morala sam se negdje ispuhati dosadilo mi je da se i drugi mjesaju u odgoj mog ddijeteta jer mislim, da samo moj muz ima to pravo  i na kraju sto mislite o tim brakovima,jer nas brak je osim te razdvojenosti idealan,mm super i sve ali bojim se da s vremenom ta udaljenost ne smanji ljubav medju nama...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razdvojenost u braku:-(
19.1.2010 23:18:36   
myb@by
Draga Apotekarka znam da ti je tesko ali izdrzi.Moji roditelji su u ratu bili pet godina odvojeni.Mi bili u Njemackoj a otac ostao ovdje i nas je majka same odgajala i to u najtezem periodu-pubertetu.
Na kraju smo se vratili u BiH i sve je doslo na svoje.Zelim ti puno strpljenja i sto brzi zajednicki zivot u troje user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razdvojenost u braku:-(
19.1.2010 23:32:33   
fatimica09
user posted image user posted image user posted image user posted image joj Boze....uvijek sam ja vas rastuzivala svojim postovima, ali i mene bas ovako dirnu tvoji postovi Apotekarka.....kad pises o svojoj pokojnoj majci, pa o muzu kad ode tako na posao....ali onda odmah preletim na slike nasih beba i kad vidim okice tvog Antonija, kazem ovo je sretna zena!
Vjerujem da ti je tesko, ne mogu ni pretpostaviti koliko, ali moras izdrzati....ipak je to prolazna faza u vasem zivotu, braku....i sama kazes i znas koliko je danas tesko naci posao, pogotovo koliko toliko dobro placen posao, a bebi svasta treba, tebi uz bebu isto tako! Uvijek se nesto mora zrtvovati, nazalost ali je tako.....Ne znam sta da ti kazem, a da ti to pomogne, u pravu si, tm je jedini koji ti moze pomoci onako kako tebi odgovara, ali sta mozes.....doci ce vrijeme da se ne razdvajate aBd, sigurno! To za zaovu te razumijem, meni moja dodje na godisnji pa se osjeti razlika u vodjenju domacinstva, a da ti ne govorim sto sam ja namcor i perfekcionista....ali eto neka ti je bar da nisi sama, nB ako sta zatreba imas bar nekoga pri ruci! Vidjeces sve prodje, pa tako ce i to! Ja ne vjerujem da ce ta razdvojenost uticati na vas brak i ljubavuser posted image , vidjela sam vas na jednoj slici i mada je tesko donositi sud o nekome na osnovu takvog vidjenja, ali mislim da ste prava fina porodicam, stabilna i sretna...meni djelujete bas sigurno i blazeno! Ako Bog da tako ce i ostati! Gore glavu i mada znam da ti je tesko, ne daj se! Neki ljudi su jednostavno upuceni jedno na drugo, vole se i dopunjavaju pa cak i ako nisu fizicki blizu, dok ima i onih koji su non stop skupa, pa vala kad ne stima- ne stima! Nema tu mjerila, ali budi sretna, jer ti imas razlog za to!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 0:00:35   
noaa
Draga ne mogu ni zamisliti kako ti jeuser posted image al opet u ovom ludom vremenu posao koji ima TM je jack pot a ja mislim da bi ti mogla naci posao u MO i doci nam ovamouser posted image user posted image jer ipak i tvoje zanimanje je trazeno

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 0:10:03   
acudesa
Žao mi je, Apotekarka, a koliko treba još raditi u Mostaru?
Ako nije puno, strpi se, a ako jeste-seli za Mostar

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 8:44:36   
tea lana
Draga Apotekarko molim te nemoj shvatiti moj post pogresno ali zar ne mislis da je njemu teesko.Pa on ucestvuje u odgoju svog Antonija samo vikendom.Ja znam da su sve obaveze na tebi ali se strpi jer ipak on to radi da bi vama svima bilo bolje.ABd zavsi to lijecenje ovdje i pravac Mostar.Koliko sam upratila vi ste i sada u podstanarima tako da neces imati puno vise troska.A na kraju krajeva opet budi sretna da je tu bar vikendima jer zamisli da je kao kod dosta nasih clanica muz negdje vani i dodje kuci svaka tri mjeseca,samo da bi omogucio bolji zivot njima.
Evo i ovaj moj vjeruj mi vise nije kuci nego jeste.Mjesecno ga zna da ne bude po 15/20dana.Evo sad ce otici krajem januara na tri dana doci ce biti par dana tu i opet ode na 15 dana,ali ja se pomirila sa tim.
A vidjet ces kad Antonio poraste jos malo pa kad vas dvoje sebi organizujete dane,setnje i kafice vikendi ce brze doci.user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 8:56:24   
Anoniman
Vjerujem da ti je tesko i da se osjecas na neki nacin sama sa kucnim poslovima bebom i svim tim obavezama, ali izdrzi ipak znas da imas nekoga ko te voli i ko se bori za vasu porodicu...Ja i moj dragi iz porodicnih problema kako s moje strane tako i sa njegove ne mozemo jos zajedno da preselimo on zivi sat vremena voznje od mene, za nedaj boze slucaja on je tu zacas ali ipak je tesko, ai ja znam da je sad za sad tako...
Tako i ti uzdaj se u vasu ljubav i zravlje, gledaj da se ne opterecujes puno radi sebe, a cim ti se prilika pruzi pravo u Mostar...Barem bih ja tako uradila...
Zelim ti brzo osdravljenje bice sve ok..Ponekad razdvojenost zblizi dvoje ljudi jace....

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 10:56:09   
A Iman
glavu gore,
izdrzacete!!!user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 11:10:20   
reallove
Apotekarka,mogu samo da zamislim kako ti je,ja sam imala vezu na daljinu,pa bilo tesko,a brak jooj...ali budi ponosna i sretna jer imas prelijepog,naprednog sincica..sve ce aBd doci na svoje..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 11:39:03   
ivana st
Draga Apotekarka neće se smanjit ljubav među vama zbog daljine, ali znam da nije nimalo lako. Budi jaka kakva i jesi i sa vremenom će se sigurno naći i bolje riješenje. Ja imam nekoliko poznanica čiji su muževi pomorci i znam da im nije lako ali prihvatile su život takav kakav je. Bitno je da u vašem braku sve funkcionira,da se slažete,razumijete i podržavate.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 11:42:56   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Apotekarka
naravno zaova je spavala sa mnom kao i dan danas,svaka cast njoj pa hoce ali vjerujte imamo razlicite poglede na sve i nije bas lako mene npr.zivcira hrpa sudja a njoj svejedno...


Zašto spava kod tebe??

Pitala si me šta mislim o takvi brakovima, ništa - ne mislim da su drugačiji nego oni kod kojih supružnici žive zajedno. Mogu biti, ali ne moraju. Pogledaj oko sebe ( a imaš i na temi razvod braka ) i vidjet ćeš dosta brakova gdje bračni drugovi žive skupa 7 dana u sedmici, a razdvojeni su jednu svjetlosnu godinu jedni od drugih.

Ja sam navikla na takav život, do duše moj muž nije stalno odsutan, ali evo kao i kod TeeLane ode na 15 dana i nema ga ni za vikend. Ili moram ići ja. Bilo je dana kada smo se sretali u aerodromskoj zgradi.
I ništa. I dalje se volimo, poštujemo, živimo i uživamo u životu i djeci.
Nažalost imamo poslove kakve imamo, a od ljubavi se ne može živjeti.

Ja vjerujem da se osjećaš grozno, sve je na tebi. Možda bi na tebi bilo sve i da je on tu prisutan, ali barem bi znala da je tu pa da se možeš osloniti na njega.
Znam kakav je to osjećaj. Htjela bi samo 10 minuta spustiti glavu, ali ne možeš jer nema ko da pazi na dijete! Sve znam, i znam da je to jako teško.

Ako plaćate kiriju tu gdje jeste, ja bih otišla s njim ( jer i on valjda plaća kiriju u Mostaru?! Ili ne plaća?! To su dvije kirije ). Liječit se možeš i dole, samo trebaš prebaciti svoje osiguranje, ili ako i ne možeš dolazit ćeš na preglede.

I najbitnije: u odgoj će ti se miješati sve dokle im ti to budeš dopuštala.
sretno.


< Poruku je uredio hanabanana -- 20.1.2010 11:44:07 >

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 12:03:59   
Nedi
Evo već nekoliko puta krenem da pišem pa stanem...Moje komšije su po meni imali idealan brak. Onda je suprug otisao u Rusiju da radi, poceo je rat i nije se mogao vratiti. Kad je dosao poslije rata njihov brak vise nikad nije bio isti. Oni žive zajedno ali svako ima svoju sobu za spavanje. Odvikli se jedno od drugog i dan-danas je tako.
Kad smo mm i ja razmisljali o radikalnim potezima nismo se usudili na tu varijantu, vodeći se primjerom tih komsija ( inače jako dragih ljudi).
Kad se mora , mora se, ali ako ima drugih mogućnosti ja lično ne bih odabrala razdvojenost.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 12:17:16   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad je dosao poslije rata njihov brak vise nikad nije bio isti. Oni žive zajedno ali svako ima svoju sobu za spavanje. Odvikli se jedno od drugog i dan-danas je tako.


Oni smo spavaju u odvojenim spavaćim sobama???
Pa to je praksa na zapadu. Šta je tu čudno?
Ili pak hoćeš reći  žive zajedno, ali nisu zajedno.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:00:13   
dzeni_nl
Znam da ti je jako tesko, ali moras biti jaka zbog malog Antonija, kao sto su ti i druge forumasice savjetovale i ja ti isto kazem da ides kod njega u Mo, kada si vec tu potstanar onda bolje da ides tamo i bar cete biti zajedno.
Ja sam imala vezu na daljinu pa onda i brak na daljinu, ali hvala bogu trajalo je samo 3 mjeseca dosla sam ovdje da zivim zajedno sa njim.
Ta 3 mjeseca za mene su bila vjecnost, mada smo se svaki dana vidjeli preko msn-a i pricali, ali ipak to nije to.
I znam jos jedan slucaj on se vratio iz Amerike da zivi u Bosni jer mu je mama sama i cim se ozenio otisao je u Ameriku, ona ostala trudna, cijelu njenu trudnocu nije bio tu, nije bio ni kada se porodila, tek nekoliko mjeseci poslije rodjenja cerkice je dosao, bio malo neznam jel i mjesec dana i ponovo se vratio u Ameriku, a ona ostala da zivi sa njegovom mamom. I mnogo puta je zvala svoje jer ne moze vise takav zivot da zivi, ali je niko ne razumije, svi je tjese da je sretna ima sve, sta fali sto je on tako daleko, pa nekada ce i nju da odvede. Ali kada se malo bolje pogleda sa strane on nju nikada nece odvesti sa sobom, bar ne dok mu je mama ziva, jer se zbog toga i ozenio, da on moze da ide, a da mu mama ne ostaje sama.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:15:53   
Nedi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Nedi

Kad je dosao poslije rata njihov brak vise nikad nije bio isti. Oni žive zajedno ali svako ima svoju sobu za spavanje. Odvikli se jedno od drugog i dan-danas je tako.


Oni smo spavaju u odvojenim spavaćim sobama???
Pa to je praksa na zapadu. Šta je tu čudno?
Ili pak hoćeš reći  žive zajedno, ali nisu zajedno.



Oni spavaju u odvojenim sobama, nema sexa, nježnosti sad su više kao brat i sesta - vole se, postuju, imaju zajednički dom, djecu, ali...


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:18:32   
ivana st
Spavanje u odvojenim sobama user posted image pa nije mi to baš normalno,kud se ne vidite po cijele dane pa još i spavanje odvojeno

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:25:06   
ena0002
IZVORNA PORUKA: acudesa

Žao mi je, Apotekarka, a koliko treba još raditi u Mostaru?
Ako nije puno, strpi se, a ako jeste-seli za Mostar

I ja bih ovako uradila, samo ne znam je li sad zivite u svom stanu ili kao podstanari? Ako si podstanar pa jos kad bi nasla posao u Mostaru to bi bilo za deset user posted image
Ali opet vi najbolje znate kako mozete, a ako je sve to privremenog karaktera strpi se, proce....sve ce se to jednom zvati jucer user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:26:23   
Apotekarka
Ajme zene sto ste mi se raspisale...hvala vam duse moje drage na svim savjetima...ali fatimice tvoj post me je rasplakao hvala ti za svaku rijec,bas bi te voljela upoznati...Za svaku svoju rijec si u pravu i za zaovu,i za to da imamo idealan brak sem te daljine i sve...Vjeruj mi da mi Antonio daje snagu da se nadam da ce mm prebaciti cak mi je tu snagu davao i dok je bio u pupi...
noa ako dodjem kojim slucajem tamo nemoj da me odbijes ako ti dođem na kavu,nikad se s vama hercegovkama ne zna(sala),a vec sam rekla nekako smo o tome realno razmisljali da bi ipak mm lakse bilo naci posao,jer ja sam kao na lutriji dobila posao u drzavnoj apoteci a razlike izmedju drzavne i privatne su kao nebo i zemlja a uz sve to obozavam taj posao,ljude koje sam upoznala kroz posao a mm sam kaze da ne bi volio da ostane dole raditi...
Acudesa jos 3 god bi trebao raditi za nji da se oduzi za stipendiju
tea lana njemu je teze nego nama to znam,jer pozeli Antonia(zato nam i jest razmazenuser posted image ),onda ja tu imam nekog da me posjeti,dođe a on nema nikog ...A je on tamo placa kiriju i troskove ja ovamo bolje bi nam se isplatilo da ovdje radi za upola manju placu ovako nas nigdje nema niti mozemo razmisljati o kuci,stanu...imamo mi za normalan zivot ali nemamo svoj dom...
hanabanana spava kod mene da nisam sama ali tu je gotov cijeli dan sem kad ide na kavu,kao svekrva misli da mi sta pomogne a ustvari ja sam ta koja jos mora i za njom pospremati,poigra se ona s Antoniom nemam joj sta reci ali ipak razlicite smo...No hvala joj sto je tu da nisam sama pa kako mi je takpo mi je...
dzeni-nl eh taj brak je bas nigdje veze mene su svekar i svekrva zvali da dođem dole nisam htjela,tata isto neka hvala MOJA KUCICA MOJA SLOBODICA
Nedi mi se cesce viđamouser posted image ali to trpimo jer se nadamo nekom prebacivanju u Vitez

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:34:15   
Nedi
A ko ce mene primiti ako dođem u SA? Ako ti odes u MO?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:53:38   
scarlett

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

...  i na kraju sto mislite o tim brakovima,jer nas brak je osim te razdvojenosti idealan,mm super i sve ali bojim se da s vremenom ta udaljenost ne smanji ljubav medju nama...user posted image user posted image user posted image


Draga Apotekarka, ako vam je brak idealan i ti zaista u to vjeruješ, onda apsolutno nemaš razloga da strahuješ hoće li daljina umanjiti vašu ljubav.
Najbitnije je povjerenje i dubok razgovor o svemu kada imate priliku za to. Nikakav problem, ništa što te muči u periodu kada si sama nemoj prešutiti, ne ostavljaj za kasnije, nego razgovaraj sa svojim suprugom, daj mu šansu da ti pokaže razumjevanje i da ti bude barem moralna podrška.
Govorim ovo iz iskustva, jer smo suprug i ja prvu 1,5 godinu našeg braka odmah po vjenčanju živjeli odvojeno 120km. Mene je bilo strah napustiti tadašnji posao - da li ću naći novi? Plaćali smo 2 kirije, on je radio u smjenama po 4 dana a onda bi imao 2 dana slobodna i kada bi došao kod mene, rijetko bi se potrefio vikend i ako su to bili radni dani, onda je do navečer bio sam - čekao na mene. Često sam išla na poslovna putovanja samo sa muškarcima, ali on mi vjeruje i nikada nismo imali problema oko toga. Zato kažem da je povjerenje najbitnije. Nama ta daljina uopšte nije loše djelovala na našu ljubav ili odnos, tako da vjerujem da neće ni vama.

Ali sada znam da smo to vrijeme izgubili i da ga nikada nećemo moći vratiti i mislim da sam tada trebala poći s MM pa makar i da nemam posao. Ali eto na početku braka treba ti svašta, pa mi je to izgledalo kao najbolje rješenje-da i ja radim.



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 13:56:53   
Atarka
Meni tesko kad mm ode na jedan dan poslovno, a kako je tek tebi! Vjerujem da ti nije lako. Ja bih isla za svojim muzem. Posao je, bar meni, sporedna stvar. Vaznije mi je da smo zajedno i da dijete ima oca u blizini, ako mogucnosti to dopustaju. Nije Mostar preko svijeta, a ima i tamo posla. Spominjes da je u drzavnim i privatnim apotekama razlika nebo i zemlja. Jesi li vec negdje radila kod privatnika pa to kazes iz iskustva, ili ti je to misljenje samo predrasuda? Ima privatnih apoteka (radim kod jednih takvih) koje su za svaku pohvalu i koje postuju drzavne praznike, prijavljuju na puni iznos i sve ostale beneficije. Ima, naravno, i krajnosti, ali hocu reci da ti to ne treba biti prepreka. Opet, do vas dvoje je kako cete se dogovoriti.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 14:17:01   
Madam Mohamed
Draga Apoterka, razumijem te u potpunosti, iako je bracno iskustvo tvoje i moje skroz razlicito. Ja sam uvijek friska..oko 3 mjeseca..Na pocetku bracnog zivota, moj se muz morao vratiti natrag na posao u Sharm El Seikh, a ja sam ostala u Kairu s njegovom porodicom zbog produzavanja vize i svih tih da ne kazem glupih procedura. Bili smo odvojeni 500 km i nije bilo lahko mada je potrajalo sve zajedno oko mjesec dana. Mi smo se vidjeli jedan vikend i to na pola puta izmedu Kaira i Sharm El Seikha, i to je bilo mnogo gore za mene nego da ga nisam ni vidjela. Hvala Bogu, sve to sa papirima se zavrsilo i sada smo zajedno. Iskreno se nadam da ces i ti uskoro pronaci najbolje moguce rjesenje i sastaviti vasu malu divnu porodicu. Nemoj se mnogo opterecavati, jer opterecenje ti nece pomoci. Moze samo naskoditi, natjerati te na depresiju, izazvati nepotrebnu svadu. Odlicna je stvar sto imas dobar posao tako da ti dan prode mnogo brze nego nekome ko ne radi a ipak je odvojen od supruznika, imas prekrasno dijete. Malo se strpi. Pokusaj i tu odvojenost gledati kroz roza naocale, ocima punim optimizma, onoliko koliko mozes i koliko si spremna. Daljina nikad nije bila pepreka za ljubav, ali je bila samo pokazatelj koliko je nekome do nekoga stalo i koliko je to nesto jako da opstane. Bilo je sigurno i tezih trenutaka u tvom zivotu, kao i u zivotima svih nas forumasica no Boze moj..polahko..jedna je zena rekla i to ce se zvati jucer i u pravu je. Ti ucini sve sto je do tebe, daj najbolje od sebe. Pametna si, hrabra, a ipak zena. Ja znam da ti to mozes. Cuvaj mi se, i sebe i bebu, i uzivaj. Veliki zagrljaj.

_____________________________

Kazu da sam mistik,mrznja je moj jedini neprijatelj,ne ljutim se ni na koga,meni je cijeli svijet jadan..Junus Emre

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 14:22:49   
scarlett
IZVORNA PORUKA: Madam Mohamed

Daljina nikad nije bila pepreka za ljubav, ali je bila samo pokazatelj koliko je nekome do nekoga stalo i koliko je to nesto jako da opstane.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 20.1.2010 14:23:13 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Madam Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 16:35:39   
enna
Ehhh drage moje nisam mogla da se ne javim na ovu temu i da vidite da ima uvijke gore od goreg.Apotekarka svatam te da ti je tesko i da si sama i sve a sta bi rekla kako je meni ja zivim takvim zivotom vec 10 godina braka i to jos u tudem svijetu bez igdje icije pomoci ali eto covjek se i na to navikne.I ne sumnjam da je nasa ljubav ista manja sto se vidimo samo vikendom od onih sto suzajedno stalno svaki dan,zao mi je sto mm ne ucestvuje u odgoju nase djevojcice i sto ga je ona sigurno zeljna ali kako kaze pjesma...ziv se covjek na sve navikne....I tako ja sama sa djetetom od 20 mjeseci bez pomoci muza osim za vikend dan za danom ali vjerujte mi da sam vise navikla na takav zivot ispocetka sam samo plakala a sada sam svjesna da radi za nase dobro za bolje sutra i nama i Eni i pomirila sam se sa tim pa nece ni to da traje citavu vjecnost.Mogu da idem da zivim dole u Bosnu i moji su dole i prijatelji tako reci moj narod ali sta onda on sam ni skuhano ni oprano ni cisato zeljan mene i djeteta pa kada dode vikend on bi zurio nama 500 km da dode itd.Zato glavu gore vidis da nas ima sa slicnim slucajevima i jos gorim imas svoje maleno  pile,svoj posao, prijatelje, rodbinu,muza koji te voli i bori se za vasu sretniju buducnost zato ti saljemo jedan veliki zagrljaj podrske od jedne osobe koja takvim zivotom zivi vec dugo bas ako ne mozes da izdrzis odeslite ti i maleni dole napusti posao i gotovo!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Madam Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razdvojenost u braku:-(
20.1.2010 16:47:45   
Apotekarka
enna mozda se i ja naviknem ali cisto sumljam ja imam osjecaj da je meni tesko iz razloga sto sam bez mame mala ostala pa trazim sigurnost a mm mi je sve...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *