|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 10:54:22   
HanaBana
Zaista sramotauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Jadna djecauser posted image user posted image user posted image user posted image Vrse dezinfekciju vrtica zbog Nove gripe a ne cine nista da se izbjegne ovako nestouser posted image user posted image user posted image
http://www.radiosarajevo.ba/content/view/16320/32/

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 11:09:59   
Hanady RR
Baš mi je bilo čudno kada su rekli u vrtiću u koji ide djete moje zaove da urade bris grla i nosa djeci, da bi nama jedna kolegica iz Doma zdravlja javila ovu informaciju. samo neznam dal bi ti brisevi trebali pokazati prisustvo salmonele u organizmu djeteta.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 11:13:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

samo neznam dal bi ti brisevi trebali pokazati prisustvo salmonele u organizmu djeteta.


Ne.
Samo na nalazu koprokulture se može izolovati salmonela a brisom grla i nosa nikako.

Užas user posted image user posted image user posted image user posted image  Nažalost, i moja kćerka je 2005 god. bolovala od salmonele koju je dobila u vrtiću..... Užas!!!

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 11:20:57   
leli§
Boze sacuvaj!!!

znaju inspektore slati po przionicama kahve i elektronskim prodavnicama (tamo gdje inspektori imaju kakvog hajra kada ih pojedini privatnici "pozovu na rucak")...a na najmladje niko ne misli... ma ful...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 11:39:46   
Suzana
IZVORNA PORUKA: leli§

Boze sacuvaj!!!

znaju inspektore slati po przionicama kahve i elektronskim prodavnicama (tamo gdje inspektori imaju kakvog hajra kada ih pojedini privatnici "pozovu na rucak")...a na najmladje niko ne misli... ma ful...


user posted image Bravo leli§
Kod nas je sve naopako...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 11:43:22   
M kao Mama
Ma, dajte molim Vas, ni jedna od vas koja se javila, odnosno ni jedno dijete ne ide u JU Djeca Sarajeva. Moja Lajla ide u vrtić Dječiji grad, i u petak smo dobili obavijet da treba raditi nalaze. U pon. smo odnijeli jedan nalaz na Ilidžu, da bi učiteljica popodne rekla da je stigla obavijet da se ne treba nositi nalaz, izuzev ako roditelje to žele.

Samo da pojasnim, ja se bojim, iz jednog razloga, kada sam upisala Lajlu u državni vrtić, znala sam da moram biti spremna na gripe, prehlade, viroze, lomove ruku, koškanja, pljuskavice, znači sve je to sastavni dio.

Kod njih je hrana takva kakva jeste, ali svježa je sigurno. U Lajlinom obdništu hranu spremaju u njihovoj kuninji, a znam da kada se slave rođendani kada se slave ne donose se torte baš zbog mogućnosti trovanja i slično.

Uglavnom vrijeme će pokazati šta se zaista desilo.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 12:50:02   
HanaBana
Alma slazem se sa tobom ali ipak je ovo propust. Pise da su privremeno zatvorili vrtic Skenderija.


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 12:54:20   
M kao Mama
Ja, opet kažem ne treba dizati paniku prije vremena, pogotovo što je riječ o JU Djeca Sarajeva, ljudi ide Nova godina, a znate da već dvije godine prethodne, bila je frka zbog Deda mraza, znači, možda je pozadina neka druga. Ja samo malo dublje razmišljam.

A, dok ne dođe zvaničan nalaz, neću ništa da govorim, ali ako se uspostavi da je zaista salmonela, onda znamo šta ćemo. Vijeće roditelja postoji, pa ćemo se boriti.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:00:35   
Misica84
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: Hanady

samo neznam dal bi ti brisevi trebali pokazati prisustvo salmonele u organizmu djeteta.


Ne.
Samo na nalazu koprokulture se može izolovati salmonela a brisom grla i nosa nikako.

Užas user posted image user posted image user posted image user posted image  Nažalost, i moja kćerka je 2005 god. bolovala od salmonele koju je dobila u vrtiću..... Užas!!!


Za Salmonele nisu nikakvi nalazi potrebni! Znam ocemu pricam jer sam ih ja kao djete imala.
Pocinje sa prolivom, temperaturom, glavoboljom i uzasnim bolovima somaka. Znaci dobro treba biti oprezan, jer na primjer su doktori kod mene mislili da je upala sljepog crjeva. Sada se isto moze pomisliti na svinjsku gripu.
Sa Salmonelama se mora min. 7 dana u bolnici lezati. Prvi 3 dana se samo pije caj i jede dvopek. Tek 4. dan se dobije malo Banane i krompirpire.
Znaci nisu nalazi potrebni, to se sve po simtomima vidi. A nemogu se imati salmonele bez simtomi!

< Poruku je uredio Misica84 -- 9.12.2009 13:02:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:09:10   
škorpija
nekoliko puta sam se poslovno susretala sa arzijom i njenim vrtićima, i ako ikako mognem, pokušaću da ih izbjegnem kad moj bebi krene u vrtić. Svi ti koji su na državnim jaslama puno su neodgovorniji nego privatnici, a arzija zna da im niko ništa ne možeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:30:23   
Arko
"Neki od roditelja slučaj su prijavili epidemiološkoj službi. Služba je reagirala poslavši inspekcije u navedene vrtiće, a u ponedjeljak 7. decembra kantonalni Inspektorat za sanitarne, zdravstvene i farmaceutske
poslove poslao je medijima saopćenje u kojem se potvrđuje sumnja trovanja hranom u JU "Djeca Sarajeva" "


Sto ce reci iz ovog clanka, da je potvrdjeno user posted image
Rucak, makarone i sir, uzina pasteta user posted image Jedul djeca povrce, voce user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:31:09   
Mamarica
IZVORNA PORUKA: škorpija

Svi ti koji su na državnim jaslama puno su neodgovorniji nego privatnici, a arzija zna da im niko ništa ne možeuser posted image


Tacno, sto je jako zalosno. Ne moramo imati dijete u JU "Djeca Sarajeva", niti uopste imati dijete, a da imamo pravo znati sta se desava. Pa, na kraju krajeva, svima nama se od place odbija porez koji ide za finansiranje javnih ustanova, zar ne.
Meni je u tome najjadnije sto roditelje drze u mraku. Jutros su neki roditelji sa djecom vraceni jer su vrtici zatvoreni "radi provjetravanja" (ovo je iz prve ruke). Pa dajte, reci vec jednom sta se desava, a ne k'o kisa oko Kragujevca, a nama ostaje da nagadjamo jel salmonela, nije salmonelauser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:37:56   
škorpija
e moja arko ja sam jednom upala u jedAN od vrtića da fotografišem djecu kako užinaju, a znaš šta su imali za užinu: POLA ŠNITE HLJEBA NAMAZANU EUROKREMOM I ŠOLJU TOPLE VODE

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 13:41:09   
Arko
IZVORNA PORUKA: škorpija

e moja arko ja sam jednom upala u jedAN od vrtića da fotografišem djecu kako užinaju, a znaš šta su imali za užinu: POLA ŠNITE HLJEBA NAMAZANU EUROKREMOM I ŠOLJU TOPLE VODE

Stvarno? user posted image   user posted image   Jao, tuzno user posted image   user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:03:26   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: škorpija

e moja arko ja sam jednom upala u jedAN od vrtića da fotografišem djecu kako užinaju, a znaš šta su imali za užinu: POLA ŠNITE HLJEBA NAMAZANU EUROKREMOM I ŠOLJU TOPLE VODE

Ovakve stvari sam ja dozivljavala sa svojom Hanom dok je isla u drzavni vrtic.
Sreca pa sada ide u privatni i jede koliko zeli (a ako je to manje nego sto bi trebala) tete se slome dok je dobro nahrane.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:06:37   
M kao Mama
Stvarno nemam namjeru da se svađam ili nekog ubjeđujem u nešto, jesu li svi roditelji u prlici da plačaju djeci privatni vrtić, nisu. Ja znam da moja lajla svaki dan u grupi ima voće, a arko sumnja nije isto što i potvrđeno. To znam iz iskustva, sumnja je jedno, a potvrđeno je nešto sasvim drugo.



(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:10:53   
HanaBana
Alma nemoj molim te da se nerviras zbog lpmentara. Sreca pa Lajla ide u vrtic "Djeciji grad", ali vjeruj u drugim vrticima nije ni blizu situacija kao u tom. Znam to kada sma Hanu upisiavala u drzavni i svi su mi savjetovali samo taj ali trebali smo ici na spisak da bi bili primljeni u septembru a nama je vrtic trebao od februara. "Djeciji grad" je prica za sebe i sve pohvale za taj vrtic.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:11:57   
Arko
http://www.oslobodjenje.ba/?id=4209

Evo, vidis da je potvrdjeno. I niko ti nije nista rekao, niti se raspravljao s tobom.
A sto se mene tice, ja cu radije od svojih usta odvojiti da bi obezbijedila djetetu najbolje. A to sigurno nisu JU Djeca Sarajeva
I na ovom linku, mislim da ovaj zadnji dio clanka pola govori. A ja nisam ni rekla nista, nego sam pitala jedul djeca ista drugo.


< Poruku je uredio Arko -- 9.12.2009 14:12:41 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:16:46   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mama alma

Stvarno nemam namjeru da se svađam ili nekog ubjeđujem u nešto, jesu li svi roditelji u prlici da plačaju djeci privatni vrtić, nisu. Ja znam da moja lajla svaki dan u grupi ima voće, a arko sumnja nije isto što i potvrđeno. To znam iz iskustva, sumnja je jedno, a potvrđeno je nešto sasvim drugo.


Ja ti vjerujem mama_alma, ali vjerujem da to voće kupujete vi - roditelji te djece.
I moja Hana ima voće za užinu onda kada ja donesem 4 kg banana, jabuka ili mandarina i dam tetama da to podjele djeci.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:22:51   
Blue rose RR
Možda nemam niti najmanje prava da komentarišem na ovu temu, s obzirom da kikicu ne šaljem u vrtić, ali ne mogu da ne potvrdim ono što Arko konstatova, da bih od svojih usta izdvajala ali dijete (ako bih morala) ne bih upisivala u državno obdanište.

Čisto me zanima, kolika je razlika u plaćanju državnog i privatnog obdaništa?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:25:20   
M kao Mama
Arko, ja sam bila novinar 7 godina, i ako sam htjela da napišem nešto alarmanto, kao što je ovaj tekst, uvijek sam morala imati ime osobe koja to potvrđuje, Sanirana isnpekcija, ko je potvrdio, sanitarna inspekcija, veoma širok pojam i pojam kojim se da manipulirati.

Znači ja i dalje ovaj tekst ne uzimam za gotovo,

jeste voće uzimamo mi roditelji, ali to je nebitno, jer faktički to dođe jednom mjesečno po svakom roditelju, to možda i nije fer, ali bitno je da djeca jedu voće.

Treće, u Sarajevu postoji privatni vrtić gdje djeca spavaju u podrumu i gdje je nenormalna vlaga, hoću kazati niti su svi vrtići JU DS bajni, niti su svi vrtići privatni bajni.

HanaBana ne nerviram se, ja sam zadovoljna vrtićem u koji Lajla ide, a nerviram se zbog proizvoljnih zaključaka, pogotovo što znam kako pojedini novinari rade i kako se pišu huškaški tekstovi.

Treća stvar, ta ista salmonela može se svakome od nas i kući, i opet ponavljam tekt iz oslobođenja ne uzima zdravo za gotovo.



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:25:58   
Arko
Oko 100-injak maraka, koliko ja imam informacije

Mama alma, ne znam zasto to meni sve objasnjavas, ja samo iznosim ono sto nalazim na netu, a to je cinjenica da su djeca zarazena salmonelom. Ne znam kakve dokaze ti trazis, a uopste me se ne tice, i ne sumnjam u ove izjave. Ne mogu ljudi lupati bezveze da je Skenderija zatvorena, a nema se pojma sto.
I ne znam zasto ti bjezis od te istine.


< Poruku je uredio Arko -- 9.12.2009 14:30:33 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:26:12   
M kao Mama
MA, državni je 140, a privatni od 240 do 750 KM 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:30:39   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama alma

jeste voće uzimamo mi roditelji, ali to je nebitno, jer faktički to dođe jednom mjesečno po svakom roditelju, to možda i nije fer, ali bitno je da djeca jedu voće.



Pa meni je to jako bitno jer ja taj vrtić plaćam 140 KM, plus toliko daje Kanton Sarajevo istoj toj ustanovi, što znači da moje dijete plaća 280 KM.

Istraživanju kažu, prema jelovniku vrtića, da vrtićko dijete dnevno pojede namirnica u visini od 0,70 KM.

Dakle, gdje su ti novci??

Da ne kažem kako su mi same kuharice i tete rekle da oni " primaju donacije " od Lijanovića, Ovako, i inih drugih koji naravno doniraju namirnice pred istekom roka.
Znači u krajnjem da ne kupuju ni te paštete, salame i ostalo smeće.

Dakle, gdje i u šta se utroši tih 280 KM što se uplaćuje na ime mog djeteta?
I zašto ja kao roditelj ne mogu odrediti da Kanton tih svojih 140 KM uplati na ime mog dijeteta ali u privatni vrtić?! Koji ja odaberem!

Ja ne vjerujem novinarskim natpisima, ali vjerujem svojoj drugarici koja i danas mora odnjeti na kontrolu stolicu svoje kćeri jer joj je rečeno tako u vrtiću da treba uraditi. A tim u vrtiću je to naložila Sanitarna inspekcija.


< Poruku je uredio hanabanana -- 9.12.2009 14:38:30 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
9.12.2009 14:34:31   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana


...

Dakle, gdje i u šta se utroši tih 280 KM što se uplaćuje na ime mog djeteta?
I zašto ja kao roditelj ne mogu odrediti da Kanton tih svojih 140 KM uplati na ime mog dijeteta ali u privatni vrtić?! Koji ja odaberem!...



Pa zar se može odrediti ovakav način opredjeljenja roditelja, ili to potpda pod inicijativu roditelja, koja je bila pokrenuta, i mislim da je još uvijek aktuelna ??

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *