|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:18:04   
Anoniman
Na temi : Poručite nekome nešto, iako to neće vidjeti! nastade prava lavina komentara vezano za nove predmete, izbor pohađanja vjeronauka ili predmeta koji se zove drštvo/kultura/ religija ili etika ili povijest religija.

Puno mama ima oprečna mišljenja pa da ne idemo OT evo da imamo gdje prokomentarisati...

Dakle nije poenta da se bilo koga uvrijedi ili omalovažava bilo kavo nasljeđe bitno je da damo komentare na ono što se nama i našoj djeci, tetićima, rođacima i sl nameće...

Krenimo...
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:25:16   
Honey3
vec sam napisala svakako sam za vjeronauku(bilo islamska,katolicka ili pravoslavna),radije bih izbacila neke bezvezne predmete a ima ih, bar po meni.Mislim da na vjeronauci mogu samo dobro nauciti a eto hvala Bogu sad imaju pravo birati i drugi predmet umjesto vjeronaukeuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:30:58   
Anoniman
Ja cu te Potpisati user posted image
IZVORNA PORUKA: zaha

vec sam napisala svakako sam za vjeronauku(bilo islamska,katolicka ili pravoslavna),radije bih izbacila neke bezvezne predmete a ima ih, bar po meni.Mislim da na vjeronauci mogu samo dobro nauciti a eto hvala Bogu sad imaju pravo birati i drugi predmet umjesto vjeronaukeuser posted image

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:31:37   
Anoniman
Ja sam islamske vjeroispovjesti i iz veoma religiozne porodice i sve što znam o vjeri naučila sam unutar te porodice. Srednju školu pohađala sam u Katoličkom školskom centru Sv. Josip na Mejtašu i nisam imala vjeronauk ali smo imali predmet povijest religija - koji mi je i sada u super sjećanju jer smo učili o svim religijama i naučila sam poštovati kako svoje tako i tuđe...

Nije stvar da li vaspitač ima zar ili halju bitno je KO je ispod i čemu uči djecu... bitno je da uči o ispravnim životnim vrijednostima, a ne nekim tamo radikalnim grozotama... to je samo moje mišljenje...

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:42:51   
Anoniman
Ja sam protiv islamske vjeronauke, katolicke vjeronauke, pravoslavne vjeronauke i svih ostalih religija u skolama pojedinacno , bilo bi dobro da ima cas vjeronauke ali koja podrazumijeva sve religije , znaci da djeca  svih religija  kod nas bi to bilo 3 glavne uce zajedno o ostalim, a ko misli  da to nije dovoljno imamo vjerskih objekata na svakom cosku ili imaju roditelje koji ce se pobrinuti da djeca nauce nestoi u kuci ...U slucaju da su roditelji promasili vjeronauku u mladosti jedan veliki plus za citavu  porodicu da idu dzuture na vjeronauku u vjerske objekte....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:45:58   
taurus
moj R kojem je 5 godina u vrtiću ima vjeronauku
ja sam pitala učiteljicu šta za to vrijeme rade djeca koja ne idu na vjeronauku i odgovorila mi je da ih samo 2-3 ne ide i da sjede i gledaju tv
tada sam skontala da je bolje da ided barem će nešto naučiti i bolje i to nego da gleda tv i da misli da je drugačiji, bolji ili lošiji od onih koji sjede na vjeronauci

međutim samo sam sebi navukla dodatne probleme
odjednom je došao sa pitanjima na koje je jako teško odgovoriti
tipa: kako izgleda Bog, je li on na nebu, kako me je on stvorio kad si me ti rodila, a kako on sve vidi i čuje, a koji jezik govori itd
priznaćete da je jednom petogodišnjaku jako teško shvatiti neke stvari i koliko god se ja to trudila da mu objasnim moja priča uvijek za sobom povlačila lavinu novih pitanja

ali najgore mi je bilo kada je jedan dan došao kući sav zabrinut i pitao me kako će to izgledati kad svi ljudi umru, šta će nam se desiti, gdje ćemo otići
a razlog takvim pitanjima je bila priča o sudnjem danu na času vjeronauke
vidjela sam da se baš isprepadao i da ga je to strašno opteretilo
mislim da je premalen da bi razmišljao o takvim stvarima i da je ta učiteljica vjeronauke jako netaktična

na takvim časovima bi djecu trebalo učiti o lijepom ponašanju, poštivanju roditelja i starijih, higijeni itd a ne ih prepadati sa Bogom i sudnjim danom

trenutnoo sam u dilemi da li da od ove školske godine i dalje ide na vjeronukuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:46:20   
Anoniman
pa to je predmet : POVIJEST RELIGIJA!user posted image user posted image user posted image

a za one koji su pustili djecu na ulicu pa da ih neko drugi uči vjeri i kulturi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:49:54   
Anoniman
taurus isto se desilo sa mojom malom rodicom... došla je iz vrtića i ubila ribicu, pitala hoće li ona sada u raj jer je čula da ako te neko ubije ideš direkt u raj????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Mislim da vjeronauk treba biti u nastavnom programu tek od 1. razreda srednje škole jer su djea tada već formirana i možeš s njima razgovarati kao sa odraslim osobama... a ovakouser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:55:49   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Fortuna

taurus isto se desilo sa mojom malom rodicom... došla je iz vrtića i ubila ribicu, pitala hoće li ona sada u raj jer je čula da ako te neko ubije ideš direkt u raj????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Mislim da vjeronauk treba biti u nastavnom programu tek od 1. razreda srednje škole jer su djea tada već formirana i možeš s njima razgovarati kao sa odraslim osobama... a ovakouser posted image
jeste a od petog razreda treba uciti sve o seksualnim odnosima,radjanju djece itd...user posted image



_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:55:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Fortuna

taurus isto se desilo sa mojom malom rodicom... došla je iz vrtića i ubila ribicu, pitala hoće li ona sada u raj jer je čula da ako te neko ubije ideš direkt u raj????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Mislim da vjeronauk treba biti u nastavnom programu tek od 1. razreda srednje škole jer su djea tada već formirana i možeš s njima razgovarati kao sa odraslim osobama... a ovakouser posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:58:24   
Anoniman
samo ti mene gledaj tim okicama user posted image ...
Ozbiljno ti kažem i onda smo svi objašnjavali djetetu kako to nije tačno i sl...
Onda sam se i ja raspitala okolo kod starih ljudi, malo čitala i  kao ko umre za vjeru sve mu se oprašta...

Nigdje veze...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 12:58:39   
veeseelaa
ma to su sad iznimni primjeri.....
npr u vrtiću gdje moja malena ide teta je pita gdje ti je tata? ja sam skrenula pozornost i zamolila da mi dijete ne zbunjuju jer moje dijete isključivo zove babo!
i to se više ne dešava, nisam nikad čula da su joj nešto slično rekle
Mislim da roditelj kod ovih stvari treba reagirati i skrenuti pozornost.... niko to ne radi zlonamjerno nego iz navike.... i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:03:48   
veeseelaa
Onda sam se i ja raspitala okolo kod starih ljudi, malo čitala i kao ko umre za vjeru sve mu se oprašta...


to baš i nije nidje veze nego Nikako ne smatraj mrtvima o­ne koji su na Allahovu putu izginuli! Ne, o­ni su živi i u obilju su kod Gospodara svoga
a Bog najbolje zna ko su oni
Tako stoji u Kur''anu, ko vjeruje vjeruje
Mada to nije tema ove emisije al morala sam

< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.9.2011 13:04:35 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:05:01   
klemzi
Joj drage žene, tek kad vidimo u kakvom je stanju naše obrazovanje shvatimo u kakvim smo govuser posted image user posted image
Nije samo vjeronauka problem, u školama je politika uzela stvar u svoje ruke i stala ispred struke user posted image user posted image
I osvrnula bih se na komentar, sad ne znam čiji je, kako "šljam" ( nije ova riječ upotrijebljena, ali poenta je ista) radi u školama. Ne postoji ni jedna profesija na svijetu u kojoj nema i dobrih i loših, i to je, valjda, prirodno, nažalost. Zato ne treba generalizirati, to je jako ružno. I da, kad je dijete dobro pitaju ga čije je, a kad je "loše" pitaju ga ko te uči user posted image user posted image Naša realnost!!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:05:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Fortuna

samo ti mene gledaj tim okicama user posted image ...
Ozbiljno ti kažem i onda smo svi objašnjavali djetetu kako to nije tačno i sl...
Onda sam se i ja raspitala okolo kod starih ljudi, malo čitala i  kao ko umre za vjeru sve mu se oprašta...

Nigdje veze...


Ja sam nekad davno dobila knjigu namjenjenu za djeciji uzrast, najljepse biblijske price sa mnogo slika i stvarno je  bilo lijepo citati i stvoriti sebi slike u glavi pomoci slika iz knjige....zar nema nesto tako na  nivou djecije inteligencije ???

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:07:14   
Anoniman
Prelijepi ajet koji je samo pogrešno interpretiran petogodišnjem djetetu koje nema pojma ni o čemu!
Ne ljuti se na meneeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:10:25   
veeseelaa
ma ne, nego ponijela me atmosfera user posted image
za dijete je to veliko za shvatiti, dijete treba ućiti vjeru u skladu sa njegovim godinama

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:13:21   
Honey3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ne, nego ponijela me atmosfera user posted image
za dijete je to veliko za shvatiti, dijete treba ućiti vjeru u skladu sa njegovim godinama
mislim da im je tako i prilagodjena  na vjeronauci,samo sto je svi vjeroucitelji ne znaju tako i prenijetiuser posted image to je kao i u dzamijama,negdje djeca trce da idu sva sretna a negdje ne mozes natjerati,sve je do imamauser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:13:47   
fartar
user posted image Fortuna svaka riječ ti je zlatna. U potpunosti se slažem sa tobom. I sve dok drugovi i drugarice, koji se zovu Lana, Mato i sl.  moje kćerke sjede na hodniku i čekaju da prođe čas vjeronauke jer nemaju gdje drugo biti niti šta raditi, ni moja curica neće pohađati taj predmet. Vjeronauci je mjesto u za to predviđenim institucijama, ne u školi. Žao mi je samo što moja djevojčica mora po milion puta odgovarati na pitanje zašto ne ide na vjeronauku i zašto piše lijevom rukom jer u početku nije znala šta odgovoriti. Sada zna, i onima koji postave takvo pitanje odgovara protupitanjem - a zašto ti ideš na vjeronauku i zašto pišeš desnom rukom? Sve dok idemo na vjeronauku samo zato što većina ide i da se ne bi razlikovali od ostalih ništa nećemo naučiti. Ni mi, a ni naša djeca. Zar u raznolikosti svega na ovome svijetu nije ljepota?!? Ili sam možda ja preveliki idealista user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:15:05   
Anoniman
klemzi rekla sam svaka čast izuzetcima, ali zar se ne slažeš da, kako neko reče, ljudi koji su diplome dobili po fakultetskim birtijama sada nečemu uče djecu?
zaha mislim da sve što je u našem narodu tabu tema pa i sve o sexualnom odgoju treba uvesti od srednje škole, mislim da je ovo u medicinskim školama u sklopu predmeta Higijena ili nešto sl. bar je kod nas tako bilo i o tome smo "razgovarali" u drugom srednje... ali i tad smo svi (nas 25 u razredu) ostali paf, paf, paf...
fartar mnogo sam zlatnauser posted image user posted image user posted image ... to i jeste poenta, tuno je da se djeca ue "razlikovati" od malih nogu. ta da oekujemo kada odrastu? Ja svojim paiima (od tetke, dide i td) kaem da nema veze je li drug Branko ili Mujo, Vensa ili Jasmina... bitno je da se drue i vole i pomau... ja sam bar tako nauena...

< Poruku je uredio Fortuna -- 2.9.2011 13:20:24 >

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:16:57   
henna ze
ja sam svoje  mišljenje rekla tamo na temi...
ma postoji naravno da postoji način da se sve prilagodi djeci..samo za to se ljudi moji treba pomučiti...ja sam rekla..ustvari vidjela sam šta moja uči na vjeronauci i nema veze sa nastavom u mektebu...i u glavnom je nešto uopšteno..crtanje i bojenje...
rekla sam da je dobro što postoji izbor...i što nije obavezno..uopšte ne moraš da ideš ako ne želiš..samo nisam rekla da je bezveze što je samo islamska vjeronauka...
ostalog što se tiče..kod moje curice su bile uniforme 3 godine pa ih ukinuše..jer su se kupovale..bez obzira što je cijena simbolična 20 KM..ali roditeljima...pored svih troškova..knjigai svega...pa još ako je dvoje ili troje djece još i to....nekima je bilo neostvarivo..a moralo se..
i bez toga...oni se sami grupišu..i od kuće su nažalost odgojeni da su svjesni da im je babo privatnik i ljekar.i bez obzira na uniformu..oni se "odvajaju"..sami..učiteljica je to pokušavala spriječiti...al ne male ufurane glavice ...i još kaže na roditeljskom..a mame tih istih..pa svako sebi bira društvo, nećemo im mi naredjivati s kim da se druže...učiteljica vidjela nema koristi...
tako da je po meni ovo klasno razdzvajanje puno puno bljak....na sreću ja nemam problem s tim..jer moje dijete trenutno je odbačeno zato što nema cici mici..al to je već za temu provala djece

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:19:02   
veeseelaa
bezveze se smaramo, ništa se promijeniti neće
Ko je za nek ide, ko nije ne mora... raznolikost? hm lijepa slažem se al nikada je neki ljudi neće prihvatiti, pa i sam RR je dokaz toga, čim imaš drugačiji stav neki te kamenuju? gdje je tu tolerancija eeeee
zato je meni ovo sve šuplja priča al eto neka malo zabave

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:20:32   
veeseelaa
tako da je po meni ovo klasno razdzvajanje puno puno bljak....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:23:06   
veeseelaa
kaem da nema veze je li drug Branko ili Mujo, Vensa ili Jasmina... bitno je da se drue i vole i pomau... ja sam bar tako nauena...



e evo to ti draga razmišljanje ovisi o mnogo faktora, činjeničnih stvari i dešavanja u nečijim životima....

ja se slažem se da ako je neko dobar čovjek dobar je bez obzira iz kojeg naroda dolazio....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:23:09   
Honey3
Fortuna slazem se sa ovim oko seksualnog odgoja,sto vise uce o tome vise ih to zanima i naravno jel i probali bi ranijeuser posted image a imala sam i ja higjenu samo neznam tacno kad smo to ucili, daaaavno sam ja isla u srednjuuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *