|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spermogram na Kosevu
3.3.2008 11:55:35   
Makica29
Drage moje trebam vasu pomoc
Ako je neko od vas tj. vasih muzeva, radio spermogram na Kosevu, molim vas za sljedece informacije:

Gdje se to radi? Koja klinika? DIP ili?
Moze li bez uputnice? Koliko kosta?
Ako ne, ko daje uputnicu?
Koliko se ceka na nalaze?

Nadam se da ce me neko moci "prosvijetliti" u vezi sa ovim user posted image  
Hvala vam puno unaprijed!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:55:16 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Spermogram na Kosevu
3.3.2008 15:38:49   
vaga
Moj mm je radio spermiogram na Klinici za sterilitet, koja se nalazi ispod zgrade porodilišta. Što se tiče uputnice nisam sigurna, jer smo mi to radili u sklopu obrade na Klinici za sterilitet, ali svakako se možeš informisati putem telefona, tj. centarle KC Koševo i tražiš kliniku za sterilitet Radmilu Mujkić, biolog na Sterilitetu. Ja mislim da će ga moći naručiti, ako si osigurana u K Sarajevo. Pokušaj.

Pozdrav Vagauser posted image  

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:55:32 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Spermogram na Kosevu
3.3.2008 15:47:25   
Makica29
Vaga hvala ti puno user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:55:49 >

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Spermogram na Kosevu
3.3.2008 16:04:53   
vaga
Ma nema na čemu, pitaj sve šta te interesuje. user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:56:09 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Spermogram na Kosevu
4.3.2008 21:32:27   
emama
Spermiogram se može uraditi ui u BIH labaratoriji na Ilidži. Bez zakazivanja, ako si udaljen od Ilidže pola sata, nalaz možeš uraditi i kod kuće ili kod njih. Tel 628 - 302, 061 16 06 38, afresa Vinka Šamarlića 5, cijena 80 KM.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:56:33 >

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Spermogram na Kosevu
5.3.2008 7:22:04   
Amelaa RR
Ja mislim da je 100 puta bolje da ga radi na ilidzi..jer uslovi na Klinici za stelitet su nula....posalju u wc...pa ti se snalazi...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:56:46 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu emama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Spermogram na Kosevu
5.3.2008 15:12:02   
Makica29
Uh nisam to znala. user posted image  Hvala Emama i Amelaa user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:56:57 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Spermogram na Kosevu
5.3.2008 16:57:46   
delfin
"mi" smo radili na ilidži 2x, platili mislim 50 Km, nalaz nije bio najbolji, pa otišli urologu koji nam je reako da se ponovo uradi ali na klinici, jer  on kaže da je većini takav nalaz, i da je njihov nalaz oskudan. jer piše eritrociti poz. leukociti pozitivni, vitalnost manja čini mi se od 20 ili 40%, pokretljivost manja od 40%, ali i ne koliko ima "brzih" sporih" ovakvih, onakvih....
Pa neznam user posted image  Urologu smo išli na privatnu kliniku tako da nema razloga da preporučuje baš kliniku koševo
E sad nam slijedi, odnosno meni slijedi onog mog ohrabriti za daljeuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:57:09 >

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Spermogram na Kosevu
3.4.2008 10:54:17   
mimy
DRAGE MOJE...
što se tiče Koševa-ne mogu ništa komentirati,jer se javljam iz Tuzle, a naši nalazi tog tipa se rade na UKC Tuzla. O uslovima vam necu puno pisati, jer je to neka druga-duga tema, ali eto...
mene više interesuje..
da se nadovežem na potpis vage.. na onu operaciju varikokele....da ne otvaram novu temu...
naime moj suprug je nedavno imao istu operaciju. Doktori su obećali da će se stanje njegovog nalaza poboljšati (jer mm je imao malo lošiji spermogram-pa je morao izvršiti tu operaciju). Pored operacije je dobio terapiju- da pije lijek PROXEED, neprestano narednih 3-6 mjeseci, kako bi se ti spermiji obnovili...
da li je neko od vas imao isto iskustvo.. da li je koristio te lijekove, jer malo se o tomu zna.. učinkovit je-kažu mnogi liječnici.. neki pak ne znaju da taj lijek postoji..
teško ga je i naći.. samo kod nas u TZ ima u par apoteka da se nabavi.. za cijenu da ne spominjem... jedna kutija košta 135 KM, a to je za 15 dana,a kao što rekoh- terapija se nesmije prekidati... user posted image
bila bih vam jako zahvalna...


< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:58:24 >

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Spermogram na Kosevu
23.4.2008 20:11:06   
Mella11
Cure moje drage,baš sam razočarana ovom laboratorijom na Ilidži!
Nalazi su im totalno oskudni!
Na kojem mjestu su vaši M radili spermogram?
Nemojte mi samo preporučiti Koševo jer mi je Radmila nemoguća misija.
Činimi se da joj je mrsko raditi.
Kako je kod Mehmedbašića?
Joj ,toliko sam razočarana jer na nalazu nepiše ni koliko ima ukupno spermatozoida u ejakulatu niti koliko pokretnih,nepokretnik itd.
Pomozite cure!user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:58:37 >

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Spermogram na Kosevu
23.4.2008 22:23:07   
ja_25
Draga Mella11,
Isto iskustvo smo imali sa ovim laboratorijem na Ilidzi.
Kao sto kazes iz tog spermiograma se ne moze nista skoro vidjeti. Urolog mm nas je odmah uputio na Kosevo da se ponovo uradi spermiogram i mogu ti reci da su i rezultati puno bolji sa Koseva nego sa Ilidze. I dr. kaze da uglavnom sa ilidze dolaze sa losim rezultatima, koje nije stvarno.
Tako da ti ja predlazem strpljivo Kosevo.
Sto se tice Mehmedbasica cula sam da se i tamo radi.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:58:48 >

(odgovor članu Mella11)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Spermogram na Kosevu
26.4.2008 22:14:36   
sabas
zdravo drage moje
tek sam se prilavila na stranicu, tj tek sam prikljucila net kuci dosta mi je na poslu ali sada mi treba da ne peglam I mi yelimo bebacu pa sam do sada citala razgovarala

Ynam da je pitanje postavljeno davno veyano za reyultate opercije variokokele, vec sam rekla da sam mnogo citala o problemima kako doci do bebca i na mnogo mjesta sam naisla na muski problem variokokele moj mm tek treba da ide ali i sam doktor nam je rekao kao i clanci da se operacijom moye otkloniti problem ali nije 100% rezultat


< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:58:58 >


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Spermogram na Kosevu
28.4.2008 8:41:45   
mimy
dobro nam došla draga sabas...
u našu porodicu...
vidim da tvoj muž ima isti problemčić kao i mm.. neznam da li si čitala, ali na temi Proxeed sam pisala o tome.. možeš pogledati.. mi smo operisali varikokelu..nakon toga uslijedila je terapija sa Proxeed granulama, nakon čega smo uradili kontrolni spermogram..a rezultati su bili zavidni... nalaz je bio bolji za više od 100%
ljekari su se oduševili...
tako.. ne znam šta su vama savjetovali.. mislim na terapiju nakon operacije-ima više tih preparata.. u suštini sve je to različito..od ljekara do ljekara..
sama operacija po sebi uopće nije teška.. svaka ona nosi rizik, naravno..ali eto mm se je brzo oporavio..odmah nakon 3-će sedmice se  je vratio na posao..
naš ljekar je rekao, da operacija sama po sebi bez ikakve terapije koja bi uslijedila- bi pokazala rezultate.. malo bi potrajalo, jer spermiji se sporo obnavljaju.. oko 70 dana traje taj proces,a Proxedom sve to ubrza.. ja sam i pisala da je kod jednog tipa koji se je operisao zajedno sa mm rezultat uslijedio tako reci u prvom mjesecu.. supruga mu je ostala trudna odmah nakon operacije..
pa nikad se ne zna..kod nas nema još user posted image user posted image user posted image ...
user posted image user posted image user posted image dolazi redovno, ali odlucili smo se rigoroznije poduhvate ovog mjeseca.. pravimo barikade... nedamo joj doći... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
eto lijepa moja...pa ako imaš još nekih pitanja ..tu sam.. kao i sve ostale..
puno uspjeha... nadam se da će taj poduhvat, za koji ste se odlučili-biti uspješan i uroditi plodom....pa da uskoro čestitamo sretnoj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:59:08 >


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Spermogram na Kosevu
5.5.2008 0:23:47   
sabas
hvala na odgovoru vidim da ste iz tuzle nama je problem sa doktorm zavlaci nas radi u bolnici i privatno u bolnici nikada odci do termina a privatno taman donesemo sve nalaze on odstutan mjesec a kada se narucimo vec stari nalazi i tako vec 8 mjeseci ako neko ima info kom doktoru da se obratimo u sarajevu a nas dosadasnji doktor je hiros

jos jednom hvala

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:59:21 >


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu mimy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Spermogram na Kosevu
5.5.2008 17:19:56   
zvončica
Probaj kod dr. Junuzovića u DIP-u (savjetovalište urologije). Pisala sam o tome na temi "problemi sa hormonima".user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:59:31 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Spermogram na Kosevu
19.6.2008 12:07:02   
Sonja
haj cure
zanima me sta tacno pokazuje spermogramuser posted image user posted image user posted image user posted image
MM treba da ga radi uskoro pa me zanima...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:59:42 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Spermogram na Kosevu
19.6.2008 12:28:57   
Snjeguljica
Zdravo mila. Sve o ovome možeš naći naovoj temi, ali i možeš na guglu ukucati spermiogram i naći sve što te zanima. Ukratko, pokazuje ukupan broj spermija u ejakulatu, broj progresivno pokretljivih, nepokretljivih,.....

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 6:59:55 >

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Spermogram na Kosevu
19.6.2008 13:52:36   
Pilka
IZVORNA PORUKA: Snjeguljica

Zdravo mila. Sve o ovome možeš naći naovoj temi, ali i možeš na guglu ukucati spermiogram i naći sve što te zanima. Ukratko, pokazuje ukupan broj spermija u ejakulatu, broj progresivno pokretljivih, nepokretljivih,.....


Eh dakle Sonjice mala evo Snjeguljica ti je odgovorila a i ja da ti dodam koju rijec. Vidim da ste se  oboje ufkali bez razloga. Dakle jako je vazno koliki je broj spermija i koliko su pokretni. Ako ima puno nepokretnih ili mrtvih a jako malo progresivno pokrtnih onda je to losiji nalaz. Ja sa nadam da to nece biti slucaj kod TM jer vidim da je i on mlad gotovo kao i ti. No sikiriki cak i kad nalaz nije nesto bitno dobar ne mora da znaci da nece biti male bebe. Evo vidi mene, ja sa ciklusima koji su oduvijek kasnili, MM nije nesto posebno dobar nalaz jer je bilo jako puno nepokretnih i mrtvih a pokrtnih 35% i eto napravili smo malog bebacha. Dakle no sikiriki uradite te nalaze i onda naprijed u borbu za bebu .... ko zna mozda je napravite i prije nego uradite nalaze...
Eto pusica

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:00:05 >


_____________________________

;-)

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Spermogram na Kosevu
19.6.2008 14:03:10   
aldi
Cure sad kako citah ovu temu sjetih se da nam Vage odaaaaaaaaaaavvvnnnnnnnnnoooooooo nema? Nije bas za ovdje tema ali vidjeh da je i ona nekad davno bila ovdje.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:00:19 >


_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Spermogram na Kosevu
19.6.2008 14:06:10   
Sonja
uh hvala ti puno....a i procitala sam pp tako da mi je lakseuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:00:29 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Spermogram na Kosevu
8.7.2008 11:34:07   
lejlas30
Jutros smo kod Rade dali da se uradi spermiogram MM. Odoh evo sad po nalaz, u nesvijest cu pasti od straha i neizvjesnosti. Sta ako je gori od prvog?? user posted image
Odoh, drzite mi palceve. Tikice, ako si tu, trebaces mi kasnije da mi pomognes oko citanja nalaza, jer se ti s time boris jako dugo i pretpostavljam da to sve znas.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:00:38 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Spermogram na Kosevu
8.7.2008 11:47:28   
tikica_69
Tu sam...samo reci sto treba user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:00:49 >


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Spermogram na Kosevu
8.7.2008 12:05:05   
budućamama
IZVORNA PORUKA: lejlas30

Jutros smo kod Rade dali da se uradi spermiogram MM. Odoh evo sad po nalaz, u nesvijest cu pasti od straha i neizvjesnosti. Sta ako je gori od prvog?? user posted image
Odoh, drzite mi palceve. Tikice, ako si tu, trebaces mi kasnije da mi pomognes oko citanja nalaza, jer se ti s time boris jako dugo i pretpostavljam da to sve znas.

Sretno draga, držimo vam fige da sve bude u najboljem reduuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:01:00 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Spermogram na Kosevu
8.7.2008 13:11:11   
lejlas30
Tikice, jesi jos tu?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:01:10 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Spermogram na Kosevu
8.7.2008 13:14:59   
budućamama
Lejla, kakav je nalaz? Nadam se da je sve dobro prošlo.
Tiki nam je trenutno odsutna, ali ti napiši referentne vrijednosti, iskopaćemo nešto na internetu dok se Tikica ne vrati...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:01:20 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *